„Łabędzia szyja” czyli niechirurgiczne metody korekcji obszaru szyi i podbródka.

Każdemu chirurgowi wykonującemu zabiegi faceliftu (uniesienia tkanek twarzy), zdarza się konsultować w swym gabinecie pacjentów, którzy ze względu na zbyt długi okres rekonwalescencji lub przeciwwskazania nie chcą poddać się operacji chirurgicznej korygującej linię owalu, czy opadającego podbródka, która determinuje estetyczny wygląd szyi.

Korekcja podbródka i szyi nićmi Aptos, które wykonała dr Bożena Jendrysik

 
Nici Aptos

Doskonałym rozwiązaniem w takim wypadku jest zastosowanie nici Aptos. Po pierwsze zastosowanie tych technik spełni oczekiwania pacjentów w zakresie uniesienia tkanek (lifting), a po drugie jest to zabieg, który z pełną odpowiedzialnością można zaliczyć do mało inwazyjnych. Koniecznie chcę podkreślić, że Aptos – to jedyne nici na rynku, które liftingują.

Typów i odmian nici Aptos jest bardzo wiele, dzięki czemu można je precyzyjnie dobierać do konkretnego problemu i uzyskać zindywidualizowany i optymalny dla danego pacjenta efekt. Zróżnicowana struktura nici oraz narzędzi do ich implantacji, w połączeniu z rozbudowaną metodyką zabiegową, otwierają certyfikowanemu lekarzowi Aptos wachlarz możliwości i tym samym wpływają na gwarancję skuteczności zabiegowej.

Nici liftingujące Aptos

Nić Aptos najczęściej wyposażona jest w mikrowypusty, ale nie każdy wie, że muszą one mieć odpowiedni kształt, aby umożliwiać zakotwiczenie się w tkankach, a następnie ich przesuwanie (liftingowanie) do góry, bądź do boku. Muszą być też ułożone na całej długości nici, bardzo gęsto, po 4 szt. na każdym centymetrze oraz mieć odpowiednią moc udźwigu, ale także muszą być wystarczająco plastyczne, aby się nie wyłamywać pod naporem tkanek i nie zrywać nici. Do pełni szczęścia potrzebna jest także odpowiednio długa nić oraz zaawansowany instrument, który pozwoli na jej założenie po okręgu, tworząc różnego typu pętle, zakręty itp. blokujące tkanki w żądanym położeniu. Twórcą wypustów i właścicielem patentu jest dr Marlen Sulamanidze, założyciel firmy Aptos.

 

Są też nici w kształcie sprężyn, dedykowane do stref wzmożonej mimiki, bądź warkocze do bardzo cienkiej skóry okolic oczu, dekoltu czy szyi, wprowadzane bezurazowymi kaniulkami.

Skład nici Aptos – co je wyróżnia i dlaczego utrzymują się tak długo?

Ogromną rolę odgrywa także skład nici Aptos. Wchłanialne – wykonane z połączenia kwasu polimlekowego i kaprolakonu, oprócz liftingu gwarantują jednoczesną poprawę gęstości i elastyczności skóry, natomiast stałe – polipropylenowe (takie jak szwy chirurgiczne) gwarantują bardzo długotrwały efekt liftingu, natomiast nie działają stymulująco (polecane osobom z Hashimoto). W zależności od typu zastosowanego materiału efekt może utrzymywać się od 2 do 10 lat.

Spośród całego spektrum metod Aptos chciałabym wyróżnić te, służące opracowaniu dolnej trzeciej części twarzy, czyli żuchwy i podbródka. Warto zauważyć, że jest to strefa generalnie bardzo trudna w korekcji, ze względu na nadmiar wiotkiej skóry oraz kształt.

Zaburzenia owalu twarzy i szyi można podzielić na 3 grupy

  1. Uwarunkowane genetycznie, gdzie nawet u osób szczupłych dochodzi do nagromadzenia się tkanki tłuszczowej na podbródku i/lub cofnięcia się brody. Bez przeprowadzenia korekcji tej zmiany, będzie się ona nasilała z wiekiem.
  2. Związane z nagromadzeniem się tkanki tłuszczowej towarzyszącym ogólnemu wzrostowi wagi ciała.
  3. Wynikające ze starzenia się tkanek, co wiąże się z zanikiem tkanki tłuszczowej oraz zwiotczeniem skóry, która pozbawiona rusztowania osuwa się ku dołowi.

Wzorcowa szyja i podbródek

W Needle 2G mikrowypusty ułożone są w taki sposób, aby przy każdym zapętleniu nici wokół tkanek „chwytały je” od właściwej strony i umożliwiały skuteczne naciągnięcie i stabilne zabezpieczenie przed przemieszczeniem. Za pomocą długiej, 50 cm nici jesteśmy w stanie „podszyć” zwisający podbródek. Nadmiar skóry, która tuż po zabiegu jest pomarszczona i nierówna, z czasem ulega obkurczeniu. Dzieje się tak dzięki działaniu kwasu polimlekowego, z którego składają się nici.

Nici Aptos Needle 2G m.in. za swoją liftingującą moc, zostały decyzją lekarzy medycyny estetycznej, wyróżnione nagrodą „Perła Dermatologii Estetycznej 2017” w kategorii: „Łabędzia szyja”, przyznawaną przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

 

W przypadku, gdy problemem strefy podbródka jest nie tylko zwiotczenie skóry, ale również nadmiar tkanki tłuszczowej, konieczne jest wykonanie liposukcji strzykawkowej w znieczuleniu miejscowym z jednoczesnym wszyciem nici. Wydłuża to nieco czas trwania zabiegu (do ok 1.5 godziny), ale pozwala na kompleksowe rozwiązanie problemu.

Zabiegi Pacjentek – Nici Aptos przed i po

liposukcja tkanki tłuszczowej oraz korekcja środkowej części podbródka nićmi Aptos wykonała dr Bożena Jendrysik

Innym narzędziem wykorzystywanym przeze mnie do poprawy wyglądu szyi jest Aptos Wire – instrument w postaci ostrej żyłki, który wprowadza się pod skórę poprzez jeden punkt wkłucia, w celu odseparowania tkanek. Służy on do bezinwazyjnego przecięcia pionowych pasm platysmy na szyi oraz niwelowania poprzecznych zmarszczek szyi (tzw „obręcze Venus”).

zdj. po lewej: korekcja podbródka i szyi nićmi Aptos wykonała dr Bożena Jendrysik. Zdj. po prawej: korekcja podbródka (platysma) nićmi Aptos wykonała dr Bożena Jendrysik

W przypadku szyi dotkniętej pierwszymi objawami starzenia (delikatna utrata elastyczności i gęstości skóry) doskonale sprawdzają się natomiast nici z linii Aptos Nano, które biorewitalizują, zagęszczają i wygładzają skórę.

Podkreślam, że wszystkie wymienione powyżej zabiegi wykonuję w znieczuleniu miejscowym. W przypadku nici, opracowanie jednego obszaru zabiegowego trwa zazwyczaj od 20 do 60 minut. Bezpośrednio po zabiegu pacjent pozostaje w klinice przez ok. 20-30 minut, schładzając obszar objęty procedurą. W pierwszych dniach po zabiegu może utrzymywać się obrzęk i zaczerwienienie, ale często jest on na tyle niewielki, że nie wymaga pozostawania w domu (bywa jednak, że skóra pacjenta goi się nieco dłużej). Dla uśmierzenia bólu wystarczą zwykłe leki przeciwbólowe. Dla przyśpieszenia gojenia stosuję u pacjenta naświetlania lampą led oraz preparaty na bazie Lamininy 5, francuskiej firmy Cebelia. Ich dodatkowy skład doskonale redukuje obrzęki i ewentualne zasinienia.

korekcja linii żuchwy i podbródka nićmi Aptos wykonała dr Bożena Jendrysik

Metody Aptos polecam pacjentom, którzy oczekują spektakularnego efektu przy stosunkowo małym stopniu inwazyjności zabiegowej i krótkim okresie rekonwalescencji. Łączone z technikami wolumetrycznymi (miejscowa liposukcja lub przeszczep tłuszczu) oraz rewitalizującymi skórę, dają bardzo satysfakcjonujące i długotrwałe rezultaty.

dr Bożena Jendrysik

dr Bożena Jendrysik – Specjalista II stopnia chirurgii ogólnej, flebolog

Absolwentka studiów podyplomowych Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia w dziedzinie kosmetologii

Certyfikowany lekarz medycyny przeciwstarzeniowej Światowego Towarzystwa Medycyny Przeciwstarzeniowej (WOOSAM – World Society of Antiaging Medicine)

Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej

Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej

Członek Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.

Trener międzynarodowy technik odmładzania APTOS®

Medycyna estetyczna to jej pasja i obecnie główny temat zainteresowań medycznych. Jej zaangażowanie i intensywna współpraca z liderem branży nici liftingujących – firmą APTOS® – zaowocowało uzyskaniem stopnia trenera międzynarodowego w zakresie wszywania nici liftingujących. Obecnie prowadzi szkolenia w całym kraju w zakresie tych technik zabiegowych.

Dr Bożena Jendrysik przyjmuje w Centrum Medyczne Veno-Med
ul. Sokoła 25, 42-700 Lubliniec, tel. 34 356 35 59, 694 361 369
www.veno-med.pl

 

 

/artykuł sponsorowany/

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Misja: opieka nad pacjentem przed, w trakcie i po zabiegu

W czasach, kiedy tempo życia jest bardzo szybkie, często nie można sobie pozwolić na długą rekonwalescencję i nieobecność w pracy. Dlatego też pacjenci chętniej wybierają zabiegi mniej inwazyjne, bez użycia skalpela, aby odroczyć konsekwencje upływającego czasu. Chcąc zachować atrakcyjny, ale zarazem naturalny wygląd i pochwalić się zdrową wypoczętą skórą twarzy, czy wysportowaną sylwetką, decydują się na rozwiązania, których efekty widać od razu. O wykonywanych obecnie zabiegach i wspomaganiu procesu rekonwalescencji opowiada specjalista chirurgii plastycznej, dr n. med. Tadeusz Witwicki.

Mezoterapia – zabieg pozwalający m.in. przygotować skórę do zabiegów chirurgicznych i szybszej rekonwalescencji – fot. M. Stefaniak

Jakie są nowe trendy w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej?

dr n. med. Tadeusz Witwicki: Aktualnie w chirurgii plastycznej i w medycynie estetycznej dąży się do zmniejszenia inwazyjności. W związku z tym popularność zyskują metody pozostawiające minimalne ślady interwencji lekarskiej a dające, w rękach doświadczonego specjalisty, bardzo dobre wyniki. Pacjentowi zależy nie tylko na zminimalizowaniu bólu, ale także na krótkiej procedurze, nie wymagającej wyłączenia się z życia zawodowego czy towarzyskiego. Co ważne, chce też uzyskać dobry, często spektakularny efekt w jak najkrótszym czasie, najlepiej bez siniaków czy śladów interwencji lub innych uciążliwości okołozabiegowych. Nowoczesny chirurg plastyk na pewno musi znaleźć jakąś wypadkową, aby jak najlepiej sprostać wymaganiom pacjenta. Zwykle ma na szczęście do dyspozycji szerokie spektrum metod i zabiegów, a także innowacyjnych produktów pozabiegowych. Pozwalają one zadbać o komfort pacjenta na każdym etapie procesu czy to w przypadku rewitalizowania skóry, czy modelowania sylwetki liposukcją lub też np. odmładzania twarzy nieinwazyjnym liftingiem nićmi.

Wynikałoby z tego, że zabiegi medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej wcale nie zaczynają się i nie kończą w sali zabiegowej lub operacyjnej?

dr n. med. Tadeusz Witwicki: Zgadza się! I warto o tym pamiętać. Do zabiegu chirurgicznego można odpowiednio się przygotować, polepszając jakość skóry poddawanej zabiegowi okolicy i jej ukrwienia stosując zabieg mezoterapii (np. komórkami macierzystymi, osoczem bogatopłytkowym, „tłuszczem nano”) czy zabieg karboksyterapii. Zwykle polecam moim pacjentom mezoterapię przed zabiegami w obrębie twarzy – np. lifting twarzy nićmi. Wówczas rozpoczynając zabieg liftingu, wiem, że skóra pacjenta jest gotowa do działania – pobudzona. W okresie pooperacyjnym będzie ładnie „współpracować”. Dzięki stymulowaniu tworzenia się naczyń krwionośnych, skóra będzie lepiej dotleniona i odżywiona, a co za tym idzie, możemy liczyć na znacznie szybsze gojenie. Zabiegi odmładzające i  modelujące twarz nićmi, tzw. „lifting twarzy bez skalpela”, nie przewiduje co prawda chirurgicznych cięć, ale skutkuje zwykle utrzymującymi się zasinieniami i obrzękiem. Aby skrócić rekonwalescencję, a także ulżyć zwykle opuchniętej twarzy pacjentki, oprócz zastosowania zimnych okładów polecam też używanie kosmeceutyków pozabiegowych. W mojej praktyce najlepiej sprawdza się krem naprawczy LCE Balm, który przyspiesza gojenie ran przeciwdziałając krwiakom i opuchliźnie. Stosować go można także bezpośrednio w miejscach cięć po plastyce uszu czy chirurgiczny lifting twarzy.

Panuje dziś kult wysportowanego, szczupłego ciała. Jak wiemy można to osiągnąć nie tylko katorżniczym treningiem, ale także przy pomocy liposukcji. W świetle tego, co Pan doktor mówi, pewnie nie jest to jednak tak prosty proces jak mogłoby się wydawać?

dr n. med. Tadeusz Witwicki: To prawda. Liposukcja pomaga w modelowaniu sylwetki, ale na pewno nie rozwiązuje problemu nadwagi czy otyłości. Zatem zawsze, jeśli mamy na uwadze długotrwały efekt i zdrowie pacjenta, wymagane jest jego zaangażowanie. Zwykle w pierwszej kolejności zachęcam do przynajmniej nieznacznej zmiany trybu życia na bardziej aktywny, a także do wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych. Zdarza się, że już przed zabiegiem widzimy efekty tej niewielkiej korekty stylu życia. Następnie w drodze liposukcji, jestem w stanie zredukować ilość komórek tłuszczowych w miejscach, z których pacjent chciał się ich pozbyć (np. na brzuchu, boczkach, podbródku). Zdarza się, że aby dodatkowo stymulować włókna kolagenowe do obkurczania i uniknąć obwisania skóry pozostałej po odsysaniu tłuszczu, stosuję zabieg liposukcja laserowa. Jednak cały proces na tym się nie kończy. Po zabiegu pacjent zwykle odczuwa pieczenie, swędzenie, okolica poddana zabiegowi jest opuchnięta. Zazwyczaj zależy mu na szybkim powrocie do pracy i komforcie pozabiegowym, w czym pomóc może na pewno stosowanie masażu (tzw. drenaż limfatyczny) poprawiającego warunki gojenia się tkanek oraz odpowiednich kosmeceutyków pozabiegowych, które redukują świąd, suchość, opuchliznę i bolesność.

Coraz więcej osób z niedoskonałościami skóry lub chcących odmłodzić twarz, decyduje się na laseroterapię. Nie da się ukryć, że lasery to aktualnie hit medycyny estetycznej. Czy one też wymagają „wsparcia”?

dr n. med. Tadeusz Witwicki: W dobie bardzo zaawansowanych technik laserowych, w niektórych przypadkach laseroterapia może być samodzielną terapią leczniczą, czasami jest używana w terapii łączonej z innymi procedurami. Lasery cieszą się dużym powodzeniem, głównie ze względu na małą inwazyjność i wysoką skuteczność. Pacjent może liczyć również na szybki powrót do czynności dnia codziennego. Dodatkowe „wsparcie”, jak to pani określiła, w szybkim zaniknięciu ubocznych objawów stosowanej terapii (zaczerwienienie, obrzęk) stanowi np. krem Extreme Care dający uczucie chłodu i ulgi skórze już po 15 minutach od zastosowania. Trzeba pamiętać, że naukowcy cały czas pracują nad tym, aby zwiększyć bezpieczeństwo zabiegów, zmniejszyć ich efekty uboczne i zapewnić pacjentowi jak najwyższy poziom komfortu. Ważne, aby specjalista posiadał szeroki wachlarz metod i potrafił zindywidualizować plan terapeutyczny zgodnie z wymaganiami pacjenta.

OTO PRZYKŁADY KOSMECEUTYKÓW POZABIEGOWYCH, KTÓRE ZOSTAŁY PRZEDSTAWIONE W POWYŻSZYM WYWIADZIE

LCE BALM CEBELIA 

Preparat stosowany bezpośrednio na rany po zabiegach chirurgicznych, przyśpiesza gojenie, zapobiegając powstawaniu blizn oraz przeciwdziała krwiakom i opuchliźnie. Doskonale sprawdza się także w przypadku worków pod oczami lub jako szybkie lekarstwo na spierzchnięte usta. Mogą go stosować dzieci oraz kobiety w ciąży nie tyko na twarz, ale wszelkie urazy ciała, strefy intymne, brodawki piersiowe. Absolutny Must Have w przypadku wszelkich otarć, siniaków, czy odparzeń u dzieci.

Gdzie można kupić: W gabinetach medycyny estetycznej m.in. Dr Witwicki bądź bezpośrednio na stronie dystrybutora Aesthetic Concept

EXTREME CARE 

Krem zalecany po zabiegach laserowych, redukujący rumień i przynoszący ulgę rozgrzanej skórze. To niezbędnik w przypadku wszelkich podrażnień termicznych skóry zarówno po zabiegach estetycznych, jak i ekspozycji słonecznej. Uwielbiają go też mężczyźni do codziennej pielęgnacji, szczególnie skóry wrażliwej, reagującej zaczerwienieniem po goleniu. Działa kojąco i przeciwzapalnie, obniża temperaturę oraz goi. Do stosowania bezpośrednio na poparzone lub zainfekowane miejsce.

Gdzie można kupić: W gabinetach medycyny estetycznej m.in. Dr Witwicki bądź bezpośrednio na stronie dystrybutora Aesthetic Concept

SOOTHING MILK

Mleczko po liposukcji, zmniejszające swędzenie oraz redukujące obrzęk i suchość skóry. Intensywnie odżywia skórę, zabezpiecza przed swędzeniem, szczególnie pod ubrankiem uciskowym po liposukcji oraz wrastaniem włosów po depilacji. Doskonały także do codziennej pielęgnacji, polecany również dla skór wrażliwych.

Gdzie można kupić: W gabinetach medycyny estetycznej m.in. Dr Witwicki bądź bezpośrednio na stronie dystrybutora Aesthetic Concept

Całkowite wygojenie i redukcja obrzęku po 10 dniach stosowania LCE Balm. Badanie przeprowadzone przez dr Braccini.

Widoczna poprawa w zakresie gojenia i redukcji obrzęku wokół oka po 14 dniach. Badanie przeprowadzone przez dr Braccini.

Całkowite zabliźnienie widoczne po 45 dniach stosowania LCE Balm. Badanie przeprowadzone przez dr Krona.

Film, który prezentuje zastosowanie LCE Balm po zabiegu liftingu nićmi Aptos.

Dr n. med. Tadeusz Witwicki

specjalista z zakresu chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i medycyny estetycznej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej. Prowadzi Gabinet Chirurgii Plastycznej z pełnym zapleczem operacyjnym w Warszawie, gdzie wykonuje zabiegi chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, w tym także rekonstrukcję piersi. Pacjenci gabinetu korzystać mogą też z szerokiej oferty zabiegów medycyny estetycznej w tym m.in. redukcji przebarwień, „pajączków”, zagęszczania skóry, technik odmładzania Aptos, depilacji laserowej, karboksyterapii, mezoterapii, redermalizacji oraz endermologii.

Gabinet Chirurgii Plastycznej – ul.Nasturcjowa 6, 03-989 Warszawa, tel. 728 840 465, www.drwitwicki.pl

 

 

/artykuł sponsorowany/

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak rozbić grudki po powiększaniu ust

Usta są drugim, po oczach, centrum mimicznym twarzy. Na przestrzeni lat, gdy ogólna kondycja skóry ulega zmianie, wraz z nią zmieniają się także wygląd i struktura ust. Wraz z upływem czasu usta tracą jędrność, kolor, ponadto pojawiają się na nich i wokół ich drobne zmarszczki. Rozmywa się również kontur ust i zanika czerwień wargowa. Remedium na te problemy jest zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym.

Dowiedz się więcej na temat działania kwasu hialuronowego.

zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym

Zabieg powiększania ust może być przeprowadzony praktycznie u każdej osoby i jest on bezpieczny. https://dermaestetic.pl/medycyna-estetyczna/powiekszanie-ust-popraw-wyglad-twarzy-i-odejmij-sobie-lat/ Kwas hialuronowy, który jest wykorzystywany do zabiegu powiększania ust jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie w związku z tym nie powodują żadnych powikłań. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego stworzone do powiększania ust są to wypełniacze czasowe, czyli ich zawartość z upływem czasu maleje i konieczne jest przeprowadzenie kolejnych zabiegów. https://dermaestetic.pl/medycyna-estetyczna/roznice-miedzy-kwasem-usieciowanym-a-nieusieciowanym/

Wskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym

Dzięki zabiegowi z podaniem kwasu hialuronowego można:

  • zaznaczyć kontur ust,
  • dodać ustom objętości,
  • zamaskować i unieść opadające kąciki ust,
  • zredukować tzw. linie palacza, które występują wokół ust,
  • skorygować dysproporcje występujące między wargą dolną a górną.

przeciwwskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym przeciwwskazania:

  • choroby układu immunologicznego,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • miesiączka,
  • opryszczka,
  • tendencja do blizn przerostowych (keloidów),
  • uczulenie bądź nadwrażliwość na preparaty zawierające kwas hialuronowy.

Przeczytaj również wypowiedź lek. med. estetycznej i anti-aging Katarzyny Kwareckiej-Zając na temat jakie bywają powikłania po powiększaniu ust kwasem hialuronowym. 

jak rozbić grudki po kwasie hialuronowym

Po wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym mogą pojawiać się niewidoczne, ale wyczuwalne grudki.

Grudki z kwasu hialuronowego występujące czasem w ustach przypominają „żelowy groszek”. Są najczęściej spowodowane podaniem:

  • wstrzyknięcie było zbyt płytko albo za głęboko,
  • zbyt dużej ilości kwasu hialuronowego,
  • zbyt gęstego preparatu.

Tworzenie się grudek po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego może być również uwarunkowane indywidualną budową ust i predyspozycjami organizmu.

Najczęściej w ciągu 2 tygodni grudki z kwasu hialuronowego powinny zniknąć, jeżeli będziemy stosować się do zaleceń lekarza i wykonywać odpowiednie masaże ust. Zawsze jednak, gdy coś nas zaniepokoi, również grudki, należy skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg. W przypadku, gdy nie jest możliwe odpowiednie rozmasowanie hialuronu, konieczne może być ewakuowanie wstrzykniętego preparatu albo rozpuszczenie go hialuronidazą (hialuronidaza to enzymem, które dezaktywuje kwas hialuronowy).

Przeczytaj również: Czy powiększanie ust boli? Ile kosztuje? Jak jest naprawdę? – opowiada czytelniczka Derma Estetic. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana