Kwas hialuronowy dla prawidłowego nawilżenia skóry

Obok redukcji zmarszczek głównym zadaniem zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest regeneracja i przywrócenie skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia. Jak wybrać  kurację dopasowaną do naszych potrzeb?


 Popularność kwasu hialuronowego wynika z jego nieocenionych właściwości nawilżających. Ten naturalnie występujący w organizmie związek odpowiada za prawidłowe napięcie oraz elastyczność skóry. Ogromne zdolności do pochłaniania wody sprawiają, że jedna cząsteczka kwasu wiąże nawet kilkaset cząsteczek wody. Gdy z wiekiem zmniejsza się ilość HA w organizmie, skóra staje się wiotka, przesuszona, pojawiają się widoczne zmarszczki i bruzdy. Skuteczne rozwiązanie podsuwa nam współczesna medycyna estetyczna, oferując zabiegi z wykorzystaniem naturalnego kwasu hialuronowego – wyjaśnia dr Marzena Lorkowska-Precht z warszawskiej kliniki Artismed. Efektem zabiegów jest m.in. poprawa konturu twarzy, redukcja cieni pod oczami, bruzd, a także nawilżenie skóry.

Teosyal Meso – mezoterapia kwasem hialuronowym

O odpowiedni poziom nawilżenia powinniśmy zadbać, zanim pojawią się pierwsze oznaki starzenia. Zmienne warunki atmosferyczne, klimatyzacja czy używki często przyczyniają się do odwodnienia skóry, czyniąc ją szorstką i podrażnioną. Stosowanie kosmetyków nawilżających może okazać się niewystarczające. – Dla przesuszonej cery, niezależnie od wieku, nieocenionym ratunkiem jest kwas hialuronowy. Jeśli chcemy zregenerować skórę, dobrym wyborem będą preparaty z kwasem nieusieciowanym, jak np. Teosyal Meso. Mogą one związać wodę o objętości prawie tysiąc razy przekraczającej ich własną masę – wyjaśnia dr Lorkowska-Precht specjalizująca się w medycynie estetycznej. Preparat, należący do gamy produktów szwajcarskiej marki Teosyal został opracowany z myślą o zabiegach nawilżających i poprawiających jakość skóry. Może być stosowany również jako zabezpieczenie przed pojawieniem się zmarszczek i bruzd na tak wrażliwych obszarach jak szyja czy dekolt. – Preparatem Teosyal Meso wykonujemy mezoterapię, czyli podajemy produkt śródskórnie w postaci niewielkich pęcherzyków lub płytko, praktycznie w naskórek, wykonując bardzo dużą ilość nakłuć. W efekcie uzyskujemy znacznie wygładzoną, bardziej napiętą i jędrną skórę – dodaje dr Marzena Lorkowska-Precht.

Naturalnie i natychmiastowo 

Zabieg Teosyal Meso trwa zaledwie kilkanaście minut, a  rezultaty widoczne są od razu. Dla uzyskania pełnego efektu zaleca się przeprowadzenie trzech sesji co trzy tygodnie. Preparat składa się z wysokiej jakości wchłanialnego kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego, co gwarantuje pełną tolerancję substancji przez organizm. Z kuracji możemy skorzystać o dowolnej porze roku w gabinetach medycyny estetycznej w całej Polsce. 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

5 pytań, które masz prawo zadać w gabinecie medycyny estetycznej

Program edukacyjny „Twarz z Głową: wiem, wymagam, wybieram sprawdzoną jakość” został stworzony z myślą o osobach, które chcą skorzystać bądź korzystają z zabiegów medycyny estetycznej. Kampania jest kierowana do wszystkich osób, które poszukują rzetelnej wiedzy z zakresu medycyny estetycznej. Jej celem jest „uporządkowanie” rynku medycyny estetycznej i zagwarantowanie, aby rosnącemu popytowi na jej usługi, odpowiadała oferta najwyższej jakości, dająca możliwie najwyższy stopień bezpieczeństwa.

 

5 zasad Programu „Twarz z Głową”, czyli 5 pytań, które masz prawo zadać w gabinecie medycyny estetycznej zanim zdecydujesz się na zabieg

 

  • Uprawnienia

Sprawdź czy osoby przeprowadzające zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej mają uprawnienia do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej; pamiętaj, że zabiegów medycyny estetycznej nie może wykonywać kosmetyczka;

  • Produkty

Masz prawo wiedzieć, jakiego produktu zamierza użyć lekarz, jaki jest jego profil bezpieczeństwa, pozycja rynkowa, źródło pochodzenia, czy istnieją badania kliniczne potwierdzające skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów z jego użyciem;

  • Kompetencje

Nie wahaj się zapytać lekarza, który będzie przeprowadzał zabieg, o jego doświadczenie i kompetencje w obszarze medycyny estetycznej;

  • Cena

Uważaj na promocje i podchodź odpowiedzialnie do nadarzających się „okazji”, jeśli zabieg oferowany jest po drastycznie niższych niż rynkowe cenach, musisz się liczyć, że zarówno produkt używany do zabiegu, jak i kompetencje wykonującego go lekarza nie gwarantują najwyższej jakości i bezpieczeństwa;

  • Czas

Nie podejmuj pochopnych decyzji odnośnie zabiegu. Podejdź do niego z „głową”: wybierz gabinet i lekarza, który spełnia wyżej opisane kryteria, umów się na wizytę konsultacyjną, razem uzgodnijcie optymalny dobór i plan zabiegów, gwarantujących bezpieczeństwo, jakość oraz… naturalny wygląd.

 

zdj: polki.pl , źródło: materiały prasowe 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Atrakcyjne i naturalne usta? To możliwe!

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to popularna metoda stosowana już nie tylko przez gwiazdy. Bezpieczeństwo i naturalne efekty zabiegu zależą w dużym stopniu od wyboru odpowiedniego preparatu. O czym jeszcze warto pamiętać, zanim zdecydujemy się na wizytę w gabinecie?

 

Naturalnie piękne usta

Pełne usta o regularnych kształtach są od zawsze marzeniem wielu kobiet. To dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi, które mają na celu powiększenie lub poprawę kształtu jednego z najważniejszych atrybutów kobiecości. Najczęściej wybieraną metodą są wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Decyduje o tym m.in. wysokie bezpieczeństwo zabiegu oraz możliwość uzyskania naturalnych i natychmiastowych efektów. Kwas hialuronowy jest związkiem występującym w organizmie, a jego działanie polega na wiązaniu cząsteczek wody i tym samym utrzymaniu napięcia, elastyczności i odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry.

Wybór odpowiedniego preparatu

W ofercie gabinetów medycyny estetycznej znajdziemy produkty z kwasem hialuronowym przeznaczone specjalnie do okolic ust. Jednym z dedykowanych wypełniaczy jest Teosyal Kiss –  opracowany przez szwajcarską firmę Teoxane, stosowany przez lekarzy na całym świecie. – Wysoko usieciowany produkt w postaci elastycznego żelu wyróżnia niski poziom protein i endotoksyn bakteryjnych, co w znacznym stopniu minimalizuje wystąpienie reakcji alergicznych. Iniekcja odbywa się za pomocą cienkiej igły lub kaniuli bezpośrednio do skóry właściwej. Specjalna formuła czyni go bardzo efektywnym, nawet niewielka ilość daje widoczne, a przede wszystkim długotrwałe efekty (nawet do 12 miesięcy) – mówi dr Marzena Lorkowska-Precht z warszawskiej kliniki Artismed. Preparat dostępny jest również w wersji z lidokainą (Teosyal Kiss PureSense), substancją znieczulającą zwiększającą komfort zabiegu.

Powiększenie czy korekcja zmarszczek?

Preparaty z kwasem hialuronowym umożliwiają zarówno powiększenie ust, jak i zmianę ich kształtu, uniesienie kącików, pozbycie się zmarszczek czy odpowiednie nawilżenie. – Rodzaj zabiegu dopasowywany jest do wieku oraz oczekiwań pacjenta. Młodsze osoby decydują się głównie na zabiegi modelujące – zwiększające objętość lub korygujące kształt warg takimi preparatami jak Teosyal Kiss. Jak wiemy, ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje wraz z wiekiem, dlatego osobom starszym zalecamy np. Teosyal Redensity II, który pozwala uzyskać odpowiedni efekt wolumetryczny, a jednocześnie umożliwia korekcję zmarszczek, poprawę konturu oraz odbudowę skóry – wyjaśnia dr Marzena Lorkowska-Precht z kliniki Artismed.

W gabinecie estetycznym – przygotowania do zabiegu

Zabiegi Teosyal Kiss i Teosyal Redensity II wykonywane są w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Oprócz konsultacji u specjalisty nie wymagają wcześniejszych przygotowań. Zabieg trwa zazwyczaj od 20 do 30 minut. Efekty widoczne są od razu i utrzymują się nawet przez cały rok.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana