Korekcja nosa. Co wybrać skalpel czy igłę?

Rhinoplastyka, czyli ogólnie mówiąc zmiana kształtu nosa, to jeden z najczęściej wykonywanych przez Polki zabiegów chirurgii plastycznej. Jej celem jest przede wszystkim dopasowanie proporcji nosa do twarzy, dzięki czemu staje się ona bardziej harmonijna, a co za tym idzie – piękniejsza. Jak się jednak okazuje część z niedoskonałości możemy skorygować za pomocą wypełniaczy. Koniecznie zobacz, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Jak skorygować nos? Czy operacja plastyczna jest konieczna?


Igła czy skalpel? Skalpel czy igła?

Nos często bywa przyczyną problemów estetycznych oraz zdrowotnych. Niektórzy właśnie przez nos nie mogą zaakceptować swojego wyglądu. Z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać, że dobrze wykonany zabieg daje bagatelną satysfakcję. W końcu to kształt naszego nosa decyduje o wyglądzie całej twarzy – prosty, niewielki  nie rzuca się w oczy, a stanowi jedynie kolejny element proporcjonalnej i ładnej buzi.

Gdy musimy skorygować części twarde nosa (w tym zbyt szeroką końcówkę, zadarty czubek czy skrzywienie np. po urazie) wówczas jest potrzebna chirurgia. Operacji plastycznej również wymaga skrócenie nosa. Z kolei wypełniacze, w tym kwas hialuronowy czy hydroksyapatyt wapnia, sprawdzą się, jeśli chcemy tylko delikatnie poprawić kształt nosa, skorygować garb, wypełnić zagłębienia oraz optycznie zmniejszyć nos. Musimy jednak pamiętać, że każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, a do konkretnego zabiegu czy operacji powinien zakwalifikować nas sam lekarz.

To powinno Cię zainteresować: Vectra 3D, czyli podróż w przyszłość. Zobacz efekty zabiegu zanim poddasz się operacji!


Chirurg plastyk i korekcja nosa

Dzięki operacji plastycznej można poprawić nie tylko kształt nosa, ale również jego drożność. Operacja nosa polega na korygowaniu twardych części nosa (elementy kostne), jak i miękkich (chrząstki).

„Sama operacja trwa od godziny do trzech i przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym – w niektórych przypadkach możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego – w zależności od preferencji pacjenta. Lekarz przed operacją powinien poinformować pacjenta o koniecznych cięciach, bliznach, a także o przewidywanym efekcie. Warto też na konsultację zgłosić się ze zdjęciem profilowym oraz en face, celem ustalenia planowanego kształtu nosa” mówi dr n. med. Tadeusz Witwicki, chirurg plastyk.

Efekt: Ostateczny rezultat widoczny jest po 4-6 miesiącach od wykonania operacji. Musimy jednak pamiętać o tym, że taka zmiana jest nieodwracalna, a więc będziemy musieli ją zaakceptować. 

Na co uważać? Przez pierwsze 4 miesiące po operacji nie powinno się nagrzewać i opalać nosa ze względu na możliwość powstania obrzęku. W przypadku całkowitej korekty nosa i tzw. „nosa kostnego”, należy przyszykować się na jednodniowy pobyt w szpitalu. Gips i ewentualne płytki usuwane są po 7-14 dniach. Powrót do pracy możliwy jest po jego usunięciu. Przez miesiąc po operacji należy też chronić nos przed urazami i na noc zakładać płytkę gipsową, która dodatkowo chroni nos przed przemieszczeniem. 

Cena: Od 5 000 do 10 000 zł, w zależności od wielkości operowanego obszaru.

Przeczytaj opinię Czytelniczki Derma Estetic o operacji nosa: Operacja nosa. Doświadczenia Czytelniczki Derma Estetic


Korekcja nosa wypełniaczami

W wybranych przypadkach, w celu ukrycia mankamentów objętościowych nosa, można pokusić się o zastosowanie czasowo działającego wypełniacza. Wypełniacze na pewno stanowią świetną alternatywę dla osób obawiających się interwencji chirurgicznej, a efekty ich zastosowania często nie odbiegają od efektów rhinoplastyki.

„W trakcie zabiegu, za pomocą cienkiej igły lub kaniuli, preparat na bazie hydroksyapatytu wapnia (Radiesse) lub kwas hialuronowy, wstrzykiwany jest bezpośrednio w miejsca wymagające korekcji. Zabieg trwa 10-15 minut, zazwyczaj wcześniej nakłada się tylko miejscowe znieczulenie w kremie. Efekt jest natychmiastowy. Zaraz po zabiegu mogą pojawić się niewielkie obrzęki lub zasinienia, które ustępują w ciągu kilku dni. Jest to tzw. zabieg lunchowy, po którym natychmiast możemy wrócić do normalnej aktywności” mówi dr Iwona Radziejewska-Choma, lekarz medycyny estetycznej.

Efekt: Z badań klinicznych wynika, że efekt korekcji utrzymuje się do 35 miesięcy.

Na co uważać? Przez kilka dni nie należy zakładać okularów, których ucisk mógłby odkształcić preparat.

Cena: Zużycie preparatu zależy od wielkości defektu, zazwyczaj jest to 0,3 do 0,8 ml, czyli od 1 200 do 1 500 zł.

 Może Cię zainteresować: W jaki sposób nieoperecyjnie zmienić swój nos?

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak dobrać odpowiedni podkład i go zaaplikować? Porady makijażowe Eduardo Ferreira.

Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę, że odpowiednio dobrany fluid to połowa sukcesu w perfekcyjnie wykonanym makijażu. Jak go dobrać i co zrobić by nasza skóra mając na sobie makijaż wyglądała jakby go nie było?

Rynek kosmetyczny oferuje nam setki propozycji podkładów. Tylko jak wybrać ten odpowiedni? Na co zwrócić szczególną uwagę w jego doborze? Jaki powinien być ten perfekcyjny podkład? Jak go dobrać i co zrobić by nasza skóra mając na sobie makijaż wyglądała jakby go nie było?

Koniecznie obejrzyj film instruktażowy przygotowany przez Bobbi Brown.

Film to swoistego rodzaju poradnik makijażowy Eduardo Ferreira głównego wizażysty marki Bobbi Brown.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Zrób to sama! Warkocz, czyli jak zrobić luźny splot!

Całkiem nowe wpisy na Derma Estetic ! Proste tutoriale, czyli zrób to sam! Luźny splot!

 

W pierwszej odsłonie nowego cyklu zobaczycie jak zrobić tak bardzo modny w tym sezonie luźny splot. W realizacji pomogła mi Julita Wilkoń z 19 Dzielnica Sztuki Mody&Urody.

Mam nadzieję, że cykl przypadnie Wam do gustu i pomoże w wykonaniu szybkich, łatwych i na czasie fryzur.

Zatem do dzieła!

 

Krok 1

Myjemy głowę, nakładamy piankę i suszymy włosy. Suszymy rozczesując szczotką kierując strumień ciepłego powietrza do dołu (zgodnie z kierunkiem wzrostu).

Krok 2

Dzielimy włosy na 5 grubszych pasm.

Włosy podzielone na 5 grubszych pasm

Krok 3

Kręcimy loki i spinamy klipsami by włosy ostygły (w innym przypadku szybciej się rozprostują).

Kręcimy loki

Krok 4

Rozpoczynamy od lewej strony (chyba, że wolicie od prawej) biorąc cienkie pasmo od skroni do ucha. Dzielimy je na trzy i zaczynamy pleść dobieranego tak by skończyć go z prawej strony na dole luźno opadał (należy pamiętać by nie zabrać włosów z góry i z nad prawego ucha).

Teraz do dzieła! Zaplatamy

Splot nie może być za bardzo ścisły

Krok 5

Warkocz na końcu delikatnie splątujemy gumką

Krok 6

Posypujemy pudrem.

Istotny jest puder

Włosy posypane pudrem

Krok 7

Delikatnie wyciągamy każde pasmo zaczynając od dołu kierując się ku górze. Powstaje delikatny nieład 🙂

Wyciągamy pasma włosów z warkocza

Luźny splot w wykonaniu Julita Wilkoń

zdjęcia: made in ławrynowicz

 

Jak Wam się podoba? Robicie podobny? Jak czujecie się w takiej fryzurze?

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana