Kodeks Dobrych Praktyk w Estetyce Lekarskiej – być może już za rok?

Być może już za rok, na kolejnym Kongresie poznamy Kodeks Dobrych Praktyk w Estetyce Lekarskiej, zapowiedział na konferencji prasowej XII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging , dr Andrzej Ignaciuk prezes PTMEiAA.

 

Dr Andrzej Ignaciuk kilkakrotnie podkreślił, że nie ma końcowych prac na ten temat, a wyłącznie jest to propozycja, szkic do dalszej dyskusji trzech organizacji – Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA), Specjalistycznej Sekcji Chirurgii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (PTChPRiE) oraz Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE). Możliwe, że za rok te trzy organizacje będą mogły przedstawić efekty swojej pracy. Podczas konferencji dr Andrzej Ignaciuk tłumaczył, że estetyką lekarską zajmują się trzy główne grupy lekarzy: chirurdzy plastycy, dermatolodzy estetyczni oraz lekarze medycyny estetycznej. Bardzo podkreślał, że lekarze przestrzegają zasady deontologii medycznej. Przypomniał również, że w estetyce lekarskiej opartorami kwalifikowanymi mogą być wyłącznie lekarze. “My nie chcemy nikomu wchodzić w jego kompetencje, ani też nie chcielibyśmy by ktoś wchodził w nasze kompetnetcje, w nasze czyli lekarzy” – mówił dr Andrzej Ignaciuk. “Byłoby dobrze, gdyby lekarz niezależnie od specjalności, jeśli chce zajmować się estetyką odbył szkolenie specjalistyczne w tych aspektach, kórych do tej pory się nie uczył” – mówił Prezes PTMEiAA. Tłumaczył, że chodzi o to, aby zdobył wykształcenie w tych aspektach działalności, które wiążą się z estetyką. Dalej tłymaczył „Przykładowo żaden dermatolog w swoim wykształceniu specjalistycznym bardzo mało albo do tej pory w ogóle nie miał tych elementów związanych z estetyką, tej estetyki musi się gdzieś nauczyć”


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

RevitaLash Advanced– sposób na piękne rzęsy i brwi

Pragniecie pięknych, długich rzęs? Jest na to sposób – RevitaLash Advanced– sposób na piękne rzęsy i brwi

Wynalazcą receptury RevitaLash jest dr Michel Brinkenhoff. Był to specjalny prezent, który swojej żony, która odbywała rekonwalescencję po chorobie nowotworowej. Dr Brinkenhoff przy wsparciu i pomocy wspaniałego zespołu chemików stworzył produkt, który nadał rzęsom i brwiom jego żony Gayle piękny wygląd i przywrócił im witalność. Nazwa RevitaLash jest idealną dla tego produktu!

Odżywka RevitaLash Advanced stymuluje wzrost rzęs. Efekty oraz bezpieczeństwo jej działania zostało potwierdzone przez 5 niezależnych instytutów badawczych. Została ona przetestowana dermatologicznie i oftalmologicznie. Nie wywołuje żadnych działań alergicznych, nie podrażnia i nie powoduje zmian w kolorze siatkówki. Odżywka nie sączy się na powierzchnię oka, w związku z czym można ją aplikować tuż przy nasadzie rzęs.

Skład najnowszej formuły RevitaLash Advanced zawiera opracowane przez zespół dr Brinkenhoffa jeszcze bardziej aktywne molekuły pochodnych nienasyconych kwasów karboksylowych, wyciągi roślinne (palma sabałowa, żeń-szeń, zielona herbata, pszenica, nagietek lekarski) uzupełnione o działanie aktywnych nanopeptydów. Odżywka sprawia, że rzęsy stają się spektakularnie dłuższe, grubsze, a także piękniejsze naprawdę bardzo szybko. W przeprowadzonych badaniach 90% osób potwierdziło, że ich rzęsy e wygląd ich rzęs poprawił się w przeciągu 3 tygodni zastosowania. 

Gwiazdy…

Gwiazdy również kochają RevitaLash…. Wśród klientek znajdują się również gwiazdy Hollywood, m.in. Fergie, Jennifer Love Hewitt, Jessica Simpson. Odżywkę również stosuje księżna Kate Middleton. Wśród polskich gwiazd jest Anna Samusionek, Magda Steczkowska, Katarzyna Żak oraz ambasadorka marki – Olga Bończyk.

Skład

W składzie RevitaLash Advanced znajduje się: Water/Aqua/EAU, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Panax Ginseng Root Extract, Dechloro Dihydroxy Difluoro Ethylcloprostenolamide, Biotin, Camelia Oleifera Leaf Extract, Swerita Japonica Extract, Biotinyl Tripeptide-1, Octapeptide-2, Calendula Officinalis Flower Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Protein, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Glycerin, Cellulose Gum, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Phosphoric Acid, Disodium Phosphate.

Cena

Koszt odżywki – około 340 zł.

zdj: materiały producenta


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Rekord Guinnessa w ilości operacji plastycznych – Poddała się aż 52 operacjom plastycznym!

Cindy Jackson poddała się aż 52 operacjom plastycznym i z tego powodu została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa.

Chirurdzy zmienili niemal wszystkie rysy jej twarzy i wymodelowali sylwetkę. Wykonała ona również specjalny zabieg odmładzania dłoni tak, by nie zdradzały jej prawdziwego wieku. 

Po co to wszystko?? Chciała spełnić swoje marzenie i wyglądać jak lalka Barbie.

A oto Cindy przed operacjami i po nich. Jak Wam się podoba?
 
 
 

zdj: cindyjackson.comDodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana