Pelikany, motylki, skrzydełka – tak potocznie nazywamy obwisłą skórę wewnętrznej części ramion. Gwałtowna utrata wagi, utrata elastyczności struktur podskórnych oraz starzenie się włókien wpływają na wiotczenie skóry.
W okresie jesienno-zimowym problematyczne niedoskonałości ukrywamy pod ubraniem, ale gdy nadchodzi wiosna warto zatroszczyć się również i o tę partię ciała, by bez skrępowania zakładać sukienki i bluzki na ramiączkach. Jeżeli problem wiotkiej skóry ramion dotyczy również Ciebie, prezentujemy kilka sposobów na uzyskanie pięknych ramion do lata.
Pielęgnacja skóry
Podobnie jak w przypadku pielęgnacji skóry nóg (pisaliśmy w artykule Przygotuj nogi na nadejście lata – warto sprawdzić) warto raz na tydzień zrobić peeling skóry ramion, a codziennie stosować kosmetyki o działaniu nawilżającym lub ujędrniającym. Utrata tkanki tłuszczowej nie jest procesem szybkim i wymaga od nas zmiany trybu odżywiania i systematycznych ćwiczeń.
Ćwiczenia*
Przedstawiamy kilka propozycji ćwiczeń na mięśnie ramion, które możesz wykonać w domu. Jeżeli nie masz hantli, możesz wykorzystać butelki z wodą. Pamiętaj, że samo wyćwiczenie tricepsów, to za mało, aby mieć smukłe, jędrne i ładnie lekko wyrzeźbione ramiona.
Przed rozpoczęciem ćwiczeń zawsze wykonaj krótką rozgrzewkę, a po ich zakończeniu rozciągnij mięśnie. Dzięki temu unikniesz zmniejszysz ryzyko kontuzji, a rozciągnie nadaje ciału elastyczności.
Ćwiczenie 1
Wyciskanie ramion oburącz z hantlami w górę, w pozycji siedzącej. 3 serie po 20 powtórzeń.
Ćwiczenie 2
Uginanie przedramion trzymając hantle chwytem neutralnym w pozycji stojącej. 3 serie po 20 powtórzeń.
Ćwiczenie 3.
Unoszenie ramion bokiem z hantlami, w pozycji stojącej. 3 serie po 20 powtórzeń.
Ćwiczenie 4.
Unoszenie ramion przodem z hantlami, w pozycji stojącej. 3 serie po 20 powtórzeń.
Ćwiczenie 5.
Francuskie wyciskanie hantli – prostowanie przedramion trzymając hantel oburącz. 3 serie po 20 powtórzeń.
Ćwiczenie 6.
Wiosłowanie hantlami w lekkim opadzie tułowia. 3 serie po 20 powtórzeń.
Ćwiczenie 7.
Podpór całego ciała na dłoniach – pozycja jak do pompki, ciężar ciała utrzymujemy na lekko zgiętych łokciach. 30 sekund.
Ćwiczenie 8.
Pompki tricepsowe w pozycji półsiedzącej w podporze tyłem. 3 serie po 20 powtórzeń.
Dieta i ćwiczenia przynoszą efekty, ale wymagają systematyczności, dużego nakładu pracy i czasu. Często pomimo ćwiczeń i używania odpowiednich preparatów zewnętrznych nie udaje się uzyskać zadowalających rezultatów. I ponownie medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniu pań i oferuje szeroki wachlarz zabiegów. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.
Polecamy również tekst: Lubisz sport? Zobacz 5 zabiegów idealnych właśnie dla Ciebie
Pellevé
Podczas zabiegu Pellevé wykorzystywane są fale radiowe. Zabieg polega na „podgrzaniu głębokich warstw skóry i to uszkodzenie termiczne wywołuje odpowiedź organizmu, czyli znów zagęszczamy skórę”. Dzięki wysokiej temperaturze, którą otrzymujemy przez fale radiowe, dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych oraz stymulacji fibroblastów, czyli zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Wysoka temperatura wpływa na poprawę jakości skóry, prowadzi do jej zagęszczenia oraz ujędrnienia. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Pelleve lifting bez użycia skalpela
Kriolipoliza
Kriolipoliza to nowoczesna metoda likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu – nawet cellulitu włókinistego, czyli jego najbardziej zaawansowanej postaci. To zabieg nieinwazyjny, bezpieczny, który nie uszkadza tkanek otaczających komórki tłuszczowe. W zabiegu kriolipolizy uczestniczy głowica mrożąca, która przykładana jest do określonego obszaru ciała. Oddziaływanie na komórki tłuszczowe niską temperaturą prowadzi do ich zniszczenia. Lipidy z komórek tłuszczowych są eliminowane, a następnie wydalane z organizmu przez układ limfatyczny. Po jednym zabiegu możliwa jest redukcja 20-30 procent tkanki tłuszczowej. Na pełny efekt musimy poczekać, bowiem komórki tłuszczowe obumierają stopniowo. Z zabiegu nie mogą skorzystać Panie, które są w ciąży lub karmią piersią.
Karboksyterapia
To zabieg, który polega na podskórnym, precyzyjnym wstrzykiwaniu odpowiednich dawek czystego, medycznego dwutlenku węgla (CO2) za pomocą specjalnego urządzenia przy użyciu niewielkiej, bardzo cienkiej igły. CO2 przenika bezpośrednio do okolicznych tkanek, wywołując silne rozszerzenie naczyń krwionośnych, jak również powstawanie nowych naczyń włosowatych. Powoduje to zwiększenie przepływu tlenu, krwi oraz składników odżywczych, w wyniku czego pod skórą zachodzi proces stymulacji kolagenu i elastyny, regeneracja i odżywienie komórek, a także poprawa mikrokrążenia.
Jeśli zainteresowała Cię ta metoda zapraszamy do zapoznania się z obszerniejszym materiałem pod linkiem CO2 czyli cząsteczka piękna
Lipoliza
- Lipoliza laserowa wykorzystuje zaawansowaną technologię laserową do likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Końcówka lasera, która wprowadzana jest przez niewielkie nacięcia w skórze, rozbija komórki tłuszczowe. Ciepło generowane podczas zabiegu, oprócz redukcji tkanki tłuszczowej, wpływa na powstawanie nowych włókien kolagenowych, co pozwala na poprawę elastyczności i sprężystości skóry.
- Lipoliza iniekcyjna polega natomiast na wstrzyknięciu pod skórę specjalnego preparatu, którego zadaniem jest rozbicie tłuszczu w komórkach. Zniszczone komórki są następnie wydalane z organizmu, a efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.
Mezoterapia bezigłowa
Mezoterapia bezigłowa to jeden z najnowocześniejszych a zarazem nieinwazyjnych systemów odmładzania skóry, leczenia różnorodnych problemów skórnych twarzy i ciała, a także zabieg pomagający w redukcji cellulitu czy tkanki tłuszczowej. Stanowi on alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej. Zabieg polega na wprowadzaniu substancji odżywczych i leczniczych wprost do wnętrza skóry bez ingerencji bezpośredniej w jej głąb. Elektroporacja polega na oddziaływaniu krótkich impulsów napięcia elektrycznego na komórki i tkanki, co powoduje zwiększenie przepuszczalności skóry. Elektroforeza natomiast to zjawisko fizyczne, w którym podczas transportu prądu stałego dochodzi do przenoszenia substancji jonowych przez skórę. Działanie jest bezpiecznie, gdyż nie uszkadza komórek skóry właściwej, a jedynie zwiększa efektywność procesów w nich zachodzących. Więcej na temat mezoterapii możesz przeczytać w artykule: Mezoterapia igłowa czy bezigłowa, którą wybrać?
Nici
Nici stosowane w medycynie kosmetycznej możemy podzielić na dwie grupy: nici liftingujące i nici poprawiające napięcie skóry. Nici mono to nici, które poprawiają napięcie skóry. Są one proste, gładkie, nie mają żadnych ząbków i haczyków. Ich działanie polega na poprawie jakości skóry. Natomiast nici liftingujące lub unoszące skórę to nici, które mają haczyki lub ząbki bądź haczyki i ząbki albo wypustki, albo wypustki na różne strony bądź jak róża mają kolce dookoła. Nici te działają jak lifting tylko niechirurgiczny. Koniecznie musicie przeczytać więcej na temat nici w artykule: Aptos mercedes wśród nici
*Propozycje ćwiczeń na podstawie książki „Zostań Fit. Nowa ty w 180 dni” – Natalia Gacka, Wydawnictwo Dragon
Dodaj komentarz