Jakie zabiegi pod oczy dla 30-latki?

Skóra wokół oczu dość szybko zaczyna się starzeć, ponieważ jest bardzo cienka i praktycznie pozbawiona tkanki tłuszczowej. U wielu pań po 30 roku życia skóra pod oczami starzeje się dużo szybciej niż u rówieśniczek. Jest sucha, pergaminowa, a zmarszczki są bardzo widoczne. Jakie zabiegi pod oczy dla 30-latki są w takiej najbardziej polecane?

zmarszczki pod oczami

jak zlikwidować zmarszczki pod oczami ?

Medycyna estetyczna posiada bogatą ofertę zabiegów na zmarszczki pod oczami. Odpowiedni zabieg dobierze lekarz medycyny estetycznej po konsultacji i analizie stanu naszej skóry.

mezoterapia na zmarszczki pod oczami

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Duża popularność tej metody wynika z wysokiej skuteczności i efektywnego działania. Mezoterapia to skuteczna metoda w walce z drobnymi zmarszczkami oraz zwiotczałą skórą.

Podczas zabiegu mezoterapii mezoterapii wykorzystywane są mieszaniny wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny), które bardzo korzystnie oddziałują na poprawę kondycji skóry. Lekarz dobiera dopasowuje preparat do potrzeb pacjenta, dobierając zestaw substancji aktywnych (na ogół 3-4 składniki), tworząc z nich specjalny koktajl.

W przypadku mezoterapii igłowej zaleca się wykonanie trzech zabiegów w odstępach co dwa tygodnie. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znaczniej lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

Może zainteresuje Cię również: mezoterapia igłowa, czy bezigłowa? Którą wybrać? 

dermapen na zmarszczki pod oczami

Dermapen to zabieg, podczas którego bezpośrednio do skóry dostarczane są koktajle odżywcze za pomocą urządzenia przypominającego właśnie długopis. Połączenie składników odżywczych z formą podania, która mechanicznie stymuluje skórę, powoduje pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, co z kolei skutkuje poprawą jędrności i gęstości.

Technika mikronakłuć skóry, to naturalna i mało inwazyjna metoda stymulująca skórę do samoregeneracji. Mikrourazy, które powstają w wyniku nakłuć są tak niewielkie, że skóra zamiast bliznowacieć rozpoczyna się równomiernie odbudowywać i regenerować.  Zabieg mikronakłuwania w pierwszej fazie polega na pobudzeniu naturalnych czynników wzrostu w skórze. Następnie zasymulowane fibroblasty rozpoczynają produkcję elastyny i kolagenu, odpowiedzialnych za jędrność i gładkość skóry.

Efektem zabiegu Dermapen jest widoczne pogrubienie skóry, poprawa napięcia oraz  spłycenie drobnych zmarszczek. Co więcej dzięki pogrubieniu naskórka naczynka krwionośne stają się mniej widoczne.

karboksyterapia okolic oczu

Karboksyterapia to zabieg, który również cieszy się dużym powodzeniem u osób mających nie tylko problem jakim są zmarszczki pod oczami, ale także cienie pod oczami.  Karboksyterapia zalecana jest w przypadku zmarszczek statycznych pod oczami, worków i cieni, a także poduszeczek tłuszczowych okolic oczu.

Przeczytaj również jak można zlikwidować worki tłuszczowe pod oczami.

Dzięki aplikacji CO2 w okolicach konturu oczu uruchomionych zostaje wiele mechanizmów poprawiających wygląd skóry. W wyniku działania dwutlenku węgla  rozszerzają się naczynia krwionośne, następuje stymulacja produkcji kolagenu, a także przyspieszenie i usprawnienie procesu neowaskularyzacji. Proces przebudowy rozpoczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu i trwa do kilku tygodni po zakończeniu serii zabiegowej (zaleca się wykonanie serii 5-6 zabiegów, raz w miesiącu). Włókna kolagenowe obkurczają się, poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej sprężysta. Dzięki stymulacji produkcji kolagenu poprawia się kondycja skóry, okolice oczu rozjaśniają się, a obrzęki zmniejszają.

ostrzykiwanie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy  (hialuronian, hialuronian sodowy, HA) to naturalny polisacharyd, który jest samoistnie produkowany przez ludzki organizm. Ten wielocukier występuje w macierzy zewnątrzkomórkowej tkanki łącznej, płynie maziowym, ciele szklistym i wodnistym gałki ocznej oraz w obrębie innych tkanek. Kwas hialuronowy wykazuje ujemne naładowanie elektromagnetyczne i przyłącza olbrzymie ilości wody. Liczne łańcuchy HA przeplatają się i krzyżują wzajemnie, tworząc roztwory o dużej elastyczności i lepkości, tym samym nadają skórze spójności i elastyczności.

Ostrzykiwanie kwem hialuronowym to bardzo dobre rozwiązanie problemu jakim są cienie pod oczami i dolina łez. Lekarz medycyny estetycznej podaje preparat bardzo cienkimi igłami. Kwas hialuronowy po wstrzyknięciu wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego nie tylko zmniejszają się zmarszczki, ale nawilżony zostaje naskórek. Efekt zabiegu podania kwasu hialuronowego widoczny jest natychmiast i utrzymuje się 6 – 12 miesięcy.

toksyna botulinowa na kurze łapki

Toksyna botulinowa, popularnie zwana botoksem, jest jednym z najpopularniejszych środków stosowanych do wygładzania zmarszczek czoła, okolic brwi i tzw. kurzych łapek. Botulina blokuje przekazywanie impulsów nerwowych, porażając w ten sposób skurcze mięśniowe. Powoduje to, że mięśnie stają się rozluźnione i wiotkie, czego efektem jest wygładzona skóra twarzy, a pacjenci zyskują naturalny, świeży wygląd. W zależności od partii twarzy zabieg trwa około 15 minut, a efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy, jednak po kolejnych kuracjach, rezultaty mogą się utrzymywać znacznie dłużej.

Sprawdź również jakie są różnice między kwasem hialuronowym a toksyną botulinową

laser frakcyjny CO2 na okolicę oka

Laser frakcyjny CO2 jest ostatnio bardzo popularną metodą odmładzania skóry. Jest on na tyle nieinwazyjny, że nie wymaga długiej rekonwalescencji, jak w przypadku zabiegów chirurgicznych, a efekty są podobne do tych, które uzyskamy przez wykonanie zabiegów chirurgicznych.

Laser frakcyjny wytwarza w skórze mikrouszkodzenia, dzięki którym następuje koagulacja tkanek w strefach mikrotermalnych. Dzięki temu skóra wytwarza więcej kolagenu poprzez uruchomione procesy gojenia. Kolagen sprawia, że skóra jest jędrniejsza, bardziej napięta i wygląda zdrowiej. Poprawia się również jej koloryt i jest o wiele gładsza.

Laser frakcyjny pomaga m.in. w lepszym napięciu skóry, zmniejszeniu zmarszczek i wygładzeniu skóry. Pomaga też w wygładzeniu bruzd i blizn potrądzikowych. Dzięki niemu poprawimy również koloryt naszej skóry.

Laser frakcyjny na okolicę oka, czyli tzw. resurfacing okolicy oka, ma na celu pobudzenie komórek skóry właściwej do produkcji dużych ilości kolagenu i elastyny dzięki czemu ulega ona znacznemu zagęszczeniu, poprawia się jej napięcie i elastyczność. Stare włókna kolagenowe pod wpływem ciepła ulegają skróceniu co poprawia napięcie skóry.

ultradźwięki pod oczy

Sonoforeza, czyli masaż ultradźwiękowy, to zabieg poprawiający przepływ krwi i limfy, a także wspierający metabolizm i regenerację komórek. Zabieg polega na wykorzystaniu ultradźwięków do wprowadzenia w głąb skóry czynnych substancji leczniczych i odżywczych zawartych w specjalnych ampułkach. Substancje aktywne dobierane są odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb.

Podczas zabiegu ciepło wytworzone przez ultradźwięki, czyli falę o częstotliwości 20 000 Hz, penetruje tkanki, i tym samym powoduje głęboki mikromasaż, który odpręża skórę i jednocześnie dostarcza jej substancji odżywczych. Następuje regeneracja i odmłodzenie tkanek. Towarzyszący zabiegowi masaż poprawia przepływ krwi i limfy, dzięki czemu pomaga w pozbyciu się nieestetycznych worków i cieni pod oczami. Poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny zabieg powoduje wygładzenie skóry. Możemy więc mówić o odmładzającym charakterze Sonoforezy.

Wskazaniami do zabiegu ultradźwiękami są worki i cienie pod oczami, zmarszczki, kurze łapki, a także sucha, odwodniona, zwiotczała skóra wokół oczu.

Termoplastyka RF

Thermoplastyka to zabieg, który wykorzystuje w swoim działaniu fale radiowe w celu liftingu skóry wokół oczu, twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Terapia falami radiowymi jest jedną z najbardziej skutecznych metod przywracania skórze młodego i promiennego wyglądu. Fale radiowe łagodzą obrzęki, zmniejszają woreczki tłuszczowe pod oczami, niwelują cienie i drobne zmarszczki pod oczami.

W trakcie zabiegu na skutek działania fali radiowej wytwarza się ciepło endogenne (powstające wewnątrz) i następuje selektywne ogrzanie tkanek. Włókna kolagenowe ulegają natychmiastowemu skurczeniu, a następnie napięciu, co pobudza funkcje regeneracji. Zwiększa się ukrwienie skóry, dotlenienie, odżywienie, a także rewitalizacja komórek oraz poprawienie gęstości skóry warunkującej jej jędrność i elastyczność.

Czy znasz domowe sposoby na zmęczone oczy? Jeżeli nie, koniecznie zajrzyj tutaj.

 

5
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
9 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Nazdzharuszczkakorokkadelamandarynka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mandarynka
Gość
mandarynka

A co polecacie państwo do pielegnacji okolic oczu po zabiegu?

adela
Gość
adela

najlepiej wklepywanie dobrych kremów chyba?

korokk
Gość
korokk

Najlepiej po prostu jakas dobrą pielegnacje pewnie

ruszczka
Gość
ruszczka

Najlepiej coś dobrego w sensie kosmetyków, hah 😀

Nazdzha
Gość
Nazdzha

A na jakie warto rzucić okiem?

Czym się różni krem na noc od kremu na dzień

Różne rodzaje skóry wymagają odmiennej pielęgnacji. Im nasza skóra jest starsza tym większą wagę przykładamy do wyboru kremu do twarzy. Istotne jest również to, aby na dzień i na noc stosować inny krem. Dlaczego jest to ważne i czym się różni krem na noc od kremu na dzień?

czym sie rozni krem na dzien od kremu na noc

zegar biologiczny skóry

To co przede wszystkim warto zapamiętać to fakt, że zegar biologiczny skóry działa odwrotnie niż nasz organizm. Podczas gdy nocą odpoczywamy, nasza skóra intensywnie pracuje. Dermatolodzy mówią, że w czasie naszego snu, skóra regeneruje się 10-krotnie szybciej niż w ciągu dnia. W nocy nasza skóra nie jest narażona na szkodliwe działanie słońca, stres, zanieczyszczenia środowiska czy zmianę temperatur, dlatego też może się skuteczniej odbudować i zregenerować.

Dlatego też sen jest najlepszym sposobem na zdrowy, świeży i młody wygląd.

krem do twarzy na noc

Krem do twarzy na noc ma za zadanie wspomóc regenerację skóry, dlatego ich skład jest pełen witamin i minerałów, które podczas snu wnikają w naszą skórę. Ich skład podobny jest do masek kremowych, które tak jak krem mogą być zostawiane na noc do wchłonięcia.

Krem na noc co do zasady powinien różnić się od kremu na dzień konsystencją, która powinna być bardziej gęsta i nieco bardziej tłusta. Krem do twarzy na noc powinien przede wszystkim dobrze nawilżać.

 

Kremy na noc zawierają lipidy i substancje czynne m.in. witamina A i E oraz substancje liftingujące w postaci elastyny i kolagenu (ma je zwłaszcza krem przeciwzmarszczkowy na noc).

Kosmetyki na noc do twarzy zawierają cięższe składniki – są to oleje (m.in. olej arganowy, z arniki, macadamia), ekstrakty roślinne, m.in. z wiesiołka, jojoby.

Warto sięgnąć po krem na noc, który zawiera substancje złuszczające naskórek. Dlaczego? Z uwagi na to, że kwasy owocowe czy retinol pomogą pozbyć się resztek uszkodzonej skóry, dzięki czemu rano nasza skóra będzie jaśniejsza i matowa.

krem na dzień do twarzy

Konsystencja kremu na dzień jest bardzo lekka, co ułatwia jego wchłanianie. Najczęściej jest to emulsja, czyli olej w wodzie, który nie pozostawia filmu, łatwo się wchłania i jest przyjemny dla skóry. Jeśli jest to krem typu BB, to jego konsystencja przypomina nieco rozrzedzony podkład. Zadaniem kremu na dzień jest nawilżenie skóry i ochrona przed zanieczyszczeniami. Krem na dzień nie może jednak zatykać porów.

Krem na dzień oprócz swojego standartowego składu w postaci składników odżywczych, gliceryny i wody, zawiera również dodatkowe składniki, które dodatkowo chronią skórę przed zanieczyszczeniami, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie sprawią, że koloryt naszej skóry będzie wyrównany.

Kremy na dzień do twarzy mogą zawierać kwas hialuronowy, który jest odpowiedzialny za idealne nawilżenie skóry.

Składniki takie jak kolagen, aloes, wielocukry – mają funkcję napinającą i liftingującą skórę. Aloes dodatkowo odświeża i koi cerę, przez co wygląda bardziej promiennie i można odczuć odświeżenie, pożądane po nocy. Witamina E, to antyoksydant, chroni skórę przed wolnymi rodnikami.

Krem na dzień do twarzy powinien posiadać filtr UVA i UVB – niezbędny zarówno w zimie, jak i w lecie, zapobiega przebarwieniom i oparzeniom słonecznym, krem z filtrem do twarzy jest konieczny nie tylko w trakcie lata.

W przypadku cer problematycznych warto sięgnąć po kremy maskujące. Zielony pigment – krem dla cery naczynkowej, niweluje zaczerwienienia dzięki czemu skóra ma bardziej równy koloryt.

Brązowy pigment jest dodawany do  kremów typu BB ( krem koloryzujący do twarzy), które mają formułę nieco cięższą niż kremy na dzień. Kryjący pigment zasłania niedoskonałości i wyrównuje koloryt. Kremy BB są o wiele lżejsze od fluidów i nie zatykają porów, będą świetne do stosowania np. przed siłownią, ponieważ pozwalają skórze oddychać.

1
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Patrycja
Gość
Patrycja

Ja na dzień zawsze stosuję krem z filtrem – obecnie jest to krem z serii whiten z novaclear i jestem z niego bardzo zadowolona

Jak podnieść opadające kąciki ust

Na proces starzenia okolicy ust wpływa wiotczenie skóry, mięśni mimicznych. Jednym z efektów są opadające kąciki ust, które nadają twarzy smutny i zacięty wygląd. Jak podnieść opadające kąciki ust w gabinetach medycyny estetycznej?

opadające kąciki ust zabiegi

opadające kąciki ust przyczyny

Wraz z wiekiem w skórze zachodzą procesy starzeniowe, które wpływają na zmianę rysów twarzy. Odwróceniu ulega tzw. trójkąt młodości twarzy. Tłuszcz zaczyna gromadzić się wokół żuchwy, zamiast wypełniać policzki. Zanika tkanka podskórna, mięśniowa i kostna w okolicy podbródka, w konsekwencji okolica pod dolną wargą i pod kącikami ust zapada się. Mięśnie nie są w stanie utrzymać kącików ust w ich pierwotnej pozycji. Ponadto im bardziej wyrazista mimika twarzy, tym szybciej kąciki ust zaczną się obniżać.

podniesienie kącików ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy – HA (hialuronic acid) – to naturalny składnik wszystkich żywych organizmów, o niezwykłej zdolności łączenia wielu cząsteczek wody. U ludzi występuje między innymi w skórze, oczach, stawach. Uwalniając wodę, nawilża skórę od wewnątrz, tworząc prawidłowe środowisko dla rozwoju i pracy komórek. Dzięki temu skóra jest nawilżona, jędrna i sprężysta.

Od 25 roku życia produkcja kwasu hialuronowego, a wraz z nim kolagenu i elastyny, zaczyna spadać. Wówczas warto pomyśleć o dostarczeniu skórze tego składnika od zewnątrz.

Zabieg polega ja wstrzykiwaniu preparatu z kwasem hialuronowym pod skórę za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą. Preparat podaje się w miejscu zagłębienia skóry pod kącikami ust liniowo oraz dodatkowo równolegle tuż obok kącików. Dla zwiększenia komfortu pacjenta zostaje wcześniej zaaplikowany krem znieczulający w miejscu poddanym ostrzykiwaniu. Po aplikacji lekarz wykonuje delikatny masaż mający na celu równomierne rozprowadzenie preparatu w skórze.

Po zabiegu pacjent zazwyczaj może od razu wrócić do normalnej aktywności. Należy jednak ograniczyć mimikę ust, unikać ich rozciągania, a także chronić przed nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Przez kilka dni nie zaleca się również korzystania z siłowni oraz sauny.

Więcej na temat tego, czego nie można robić po zabiegu kwasem hialuronowym przeczytasz tutaj

podniesienie kącików ust botoksem

Toksyna botulinowa to silnie działająca substancja, która powoduje blokowanie połączeń nerwowych pomiędzy płytką nerwową a mięśniem. W efekcie mięśnie ulegają rozluźnieniu, a zmarszczki rozprostowują się. Botoks jest obecnie używana na szeroką skalę a podanie jej niewielkich dawek likwiduje zmarszczki wywołane przez kurczenie się mięśni twarzy i zapobiega ich powstawaniu w przyszłości (działanie profilaktyczne). Mięśnie są tymczasowo paraliżowane, co powoduje wygładzenie zmarszczek.

Botoks stosowany jest do ostrzykiwania zmarszczek mimicznych. Są to m.in. kurze łapki w okolicach oka, lwia zmarszczka na czole, zmarszczka palacza w okolicy górnej wargi, a także fałdy marionetki. Po wstrzyknięciu toksyny botulinowej rysy twarzy stają się łagodniejsze, znikają zmarszczki i bruzdy, twarz nabiera młodszego i naturalnego wyglądu. Zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej powinien wykonać wykwalifikowany lekarz.

Skóra wokół ust jest dezynfekowana. Następnie lekarz zaznacza kredką na twarzy pacjenta miejsca podania preparatu. Następnie miejsce to ostrzykiwane jest przy użyciu cienkich, jednorazowych igieł. Sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Likwidacja zmarszczek botoksem jest praktycznie bezbolesna i z reguły nie wymaga uprzedniego znieczulenia. Natomiast w niektórych przypadkach skórę smaruje się maścią znieczulającą Emla.

podniesienie kącików ust Ellanse

Ellanse (polikaprolakton, polycaprolacton) to obecnie najbardziej rewolucyjna gama wypełniaczy działających jednocześnie regenerująco na wzrost kolagenu. Polikaprolakton to substancja będąca stymulatorem kolagenu, nietoksyczna i biodegradowalna, zawieszona w nośniku żelowym. Jego żelowa konsystencja daje natychmiastowy efekt wypełnienia natomiast właściwości chemiczne zapewniają długotrwały efekt oraz wpływają na odbudowę kolagenu.

Ellanse jest zabiegiem nie tylko wypełniającym, ale także bardzo silnie odmładzającym, przywracającym gęstość i naturalną jędrność skóry. Ponadto integracja preparatu z macierzą zewnątrzkomórkową sprawia, że jest on praktycznie niewyczuwalny, co pozwala na uzyskanie naturalnego efektu zabiegu – zarówno w spoczynku, jak i podczas mimiki (w trakcie mówienia, śmiania się czy płaczu).

Po ostrzyknięciu preparatem Ellanse początkowo powstaje w skórze struktura przypominająca rusztowanie z cząsteczek preparatu, wokół których stopniowo, po 10-12 tygodniach od zabiegu, tworzy się nowy kolagen i dlatego efekt zabiegowy jest jeszcze lepszy po 4-6 miesiącach od zabiegu. Dzięki powstałej sieci kolagenowej, oprócz wypełnienia, uzyskujemy także poprawę napięcia i gęstości skóry.

podniesienie kącików ust nici

Nici Aptos to specjalistyczne nici o opatentowanej budowie przeznaczone do zabiegów  medycyny estetycznej i antiaging.

Nici Aptos posiadają mikrowypusty, które umożliwiają skuteczne zaczepienie się w tkankach i utworzenie dla nich rodzaju podskórnego stelaża powstrzymującego procesy grawitacyjne, na które narażona jest starzejąca się skóra. Do implantacji nici Aptos pod skórę wykorzystuje się specjalistyczne igły, których budowa umożliwia bardzo precyzyjne ruchy i właściwe uchwycenie tkanek celem ich przesunięcia (uniesienia).

Efekt uniesienia kącików ust widoczny jest bezpośrednio po zabiegu. Ponadto wraz z upływem czasu pod wpływem zawartego kwasu polimlekowego dochodzi do procesu stymulacji fibroblastów do produkcji elastyny efektem czego jest wzrost napięcia i jędrności skóry w obrębie obszaru poddanego zabiegowi.

Dzięki synergistycznemu działaniu liftingu i stymulacji, efekty zabiegu są długotrwałe. Warto dodać, że nawet po rozpuszczeniu się nici skóra poddana zabiegowi nie wraca do poprzedniego stanu, a proces starzenia zachodzi w zwolnionym tempie.

1
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kate
Gość
kate

🙁

Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana