Jak zlikwidować boczki?

Boczki to potoczna nazwa fałdek tkanki tłuszczowej, które znajdującej się w okolicy bioder i tuż nad nimi. Boczki to problem nie tylko osób z nadwagą, ale czasem także osób szczupłych. Jak zlikwidować boczki?

jak się pozbyć boczków

W przypadku boczków dieta i aktywność fizyczna nie zawsze są skuteczne. W wielu przypadkach pozbycie się tego problemu bywa dość trudne. Tkanka tłuszczowa potrafi być wyjątkowo uporczywa. Czasem jest to kwestia genów. Jak zlikwidować boczki na biodrach? Najlepiej skonsultować swój problem lekarza medycyny estetycznej, a w przypadku dużej nadwagi lekarza chirurga. Lekarz musi dokładnie obejrzeć kondycję skóry, aby dobrać dla nas odpowiedni zabieg.

jak się pozbyć boczków – zabiegi

  • lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, dzięki któremu rozbijana jest tkanka tłuszczowa nagromadzona w wybranym obszarze ciała. Preparat, będący mieszanką fosfatydylocholiyna, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej, wstrzykiwany jest bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Substancja ta przenika przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych, a po wniknięciu do komórki doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Następnie, wraz z lipoproteidami, jest transportowana prosto do wątroby, gdzie tłuszcze są rozkładane, po czym następuje ich wydalenie z organizmu.

Liczba zabiegów jest uzależniona od ilości tkanki tłuszczowej w miejscu, w którym wstrzykiwany jest preparat. Co do zasady dla uzyskania pełnego efektu zazwyczaj potrzebne są 3 lub 4 zabiegi wykonywane w odstępie ok. 4 tygodni. Efekty lipolizy iniekcyjnej są widoczne zazwyczaj po 2 lub 3 zabiegach.

Efekt zabiegu można wspomóc drenażem limfatycznym lub karboksyterapią. Warto pamiętać, że nieodzownym elementem kuracji musi być dieta i wysiłek fizyczny.

  • lipoliza laserowa

Lipoliza laserowa to zabieg, dzięki któremu można nie tylko wymodelować sylwetkę i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, ale również wzmocnić stan napięcia skóry. Lipoliza laserowa jest zabiegiem przeprowadzanym zawsze w miejscowym znieczuleniu. W obszarze zabiegowym lekarz wykonuje max. 2 milimetrowe nacięcia, przez które wprowadzana jest sonda laserowa. Wiązka lasera rozgrzewa i rozpuszcza tkankę tłuszczową, która następnie zostaje odessana. Jednocześnie podgrzewane są włókna kolagenowe, które skracają się, co wywołuje efekt ściągnięcia i napięcia tkanki podskórnej.

Efekt wyszczuplenia sylwetki jest widoczny bezpośrednio po zabiegu lipolizy.

  • lipoliza ultradźwiękowa

Lipoliza ultradźwiękowa to metoda nieinwazyjna (bez naruszania integralności skóry). Lipoliza wykorzystuje energię ultradźwiękową o niskiej częstotliwości (dzięki której możliwe jest oddzielenie tkanki tłuszczowej od tkanek ją otaczających). Komórki tłuszczowe rozbijane są przy pomocy ultradźwięków, a następnie usuwane są z organizmu w naturalny sposób. Uwolniony z tkanki tłuszczi toksyny są usuwane z ciała poprzez gruczoły potowe oraz układ limfatyczny i naczyniowy. Lipoliza ultradźwiękowa to zabieg całkowicie bezbolesny, w niektórych przypadkach może pozostawić jedynie siniaki.

Liczba zabiegów lipolizy ultradźwiękowej niezbędnych dla uzyskania optymalnego efektu jest indywidualna dla każdego pacjenta. Z reguły jest to kilka sesji wykonywanych w tygodniowych odstępach.

Efekty lipolizy ultradźwiękowej pojawiają się stopniowo. Poprawa sylwetki następuje w ciągu kilku tygodni, gdy skóra przebudowuje się i wraca do zdrowej, optymalnej kondycji. Efekty zabiegu lipolizy ultradźwiękowej mogą utrzymać się nawet do kilku lat, jeżeli pacjent będzie jednocześnie dbał o zbilansowaną dietę oraz regularną aktywność fizyczną.

  • kriolipoliza

Kriolipoliza to nieinwazyjny zabieg polegający na zamrażaniu komórek tłuszczowych przy pomocy specjalnych urządzeń. W urządzeniach zastosowano działanie zimna i podciśnienia co zwiększa efektywność zabiegów. Wynikiem tego procesu jest redukcja tkanki tłuszczowej. Zabieg przeprowadzany jest w sposób kontrolowany, nie naruszając przy tym okolicznych tkanek. Dzięki chłodzeniu uzyskujemy efekt lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Cały tłuszcz krystalizuje się, a następnie jest naturalnie wydalany z naszego organizmu. Zabieg jest bezpieczny dzięki podwójnej kontroli nad temperaturą oddziałującą na skórę, naczynia krwionośne, nerwy, itp.

Kriolipoliza zapewnia utratę od 25 do 45% grubości warstwy tłuszczu, pierwsze efekty są widoczne po ok. 2-3 tygodniach od przeprowadzenia zabiegu. Zabieg na tej samej części ciała można powtórzyć po upływie sześciu tygodni. Ponadto szeroki zakres temperatur od +5°C do -10°C sprawia, że zabiegi mogą być wykonywane zarówno u osób z mniejszą jak i większą otyłością.

  • karboksyterapia

Karboksyterapia polega na podaniu, poprzez specjalne urządzenie, dwutlenku węgla na obszary wymagające leczenia. Dzięki CO2 rozszerzają się naczynia krwionośne. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia złogów i komórek tłuszczowych, a następnie prowadzi do wymodelowania sylwetki.

Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu przyczynia się do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”. Cykl zabiegowy obejmuje wykonanie od 5-15 zabiegów w zależności od przypadłości i jej stopnia.

  • lipoliza połączona z karboksyterapią

W przypadku szczególnie opornej tkanki tłuszczowej zgromadzonej w tzw. bryczesach, często zaleca się terapie łączone: lipoliza iniekcyjna i dodatkowokarbosyterapia. Efekty serii 3-4 zabiegów są bardzo dobre i trwałe, o ile pacjentka będzie utrzymywała w miarę stałą wagę ciała.

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Usuwanie tatuażu laserem Discovery Pico

Tatuaż najczęściej wykonywany jest w celu ozdobienia fragmentu ciała, zazwyczaj ma on charakter symboliczny i bardzo intymny. Zdarza się, że jest on wykonywany pod wpływem impulsu. Bez względu na to jaki był powód jego zrobienia, po pewnym czasie może się zwyczajnie znudzić. Usuwanie tatuażu za pomocą lasera Discovery Pico jest efektowniejsze, ponieważ rozbija pigment barwnika w drobny pył.

skuteczne usuwanie tatuażu warszawa

Discovery Pico jest laserem pikosekundowym, którego działanie zostało oparte na ultrakrótkich impulsach o zdecydowanie większej mocy niż dotychczasowe, które były stosowane w tej dziedzinie medycyny estetycznej. Discovery Pico wyposażony jest w specjalny wskaźnik, który odczytuje barwnik. Jest on bardzo skuteczny w procesie usuwania kolorowych tatuaży.

Dlaczego Discovery Pico?

Według przeprowadzonych badań 71% osób, które posiadają tatuaż choć raz zastanawiało się nad jego usunięciem. Od teraz usuwanie kolorowych tatuaży jest bardziej prawdopodobne ze względu na nowoczesną technologię lasera Discovery Pico. Dzięki niemu usuwanie tatuażu jest bezpieczne a przy tym bardzo precyzyjne. Sam zabieg może wywoływać delikatny ból lub uczucie pieczenia. Ilość wykonanych zabiegów, które mają całkowicie usunąć tatuaż, uzależniona jest od jego wielkości oraz rodzaju. Przyjmuje się, że ilość zabiegów zmniejszona jest o połowę w stosunku do innych laserów dostępnych obecnie na rynku.

Discovery Pico – przebieg zabiegu usuwania tatuażu w Klinice Murano

Nowoczesny, włoski laser Discovery Pico należy do najnowszej generacji laserów pikosekundowych. Posiada on neodymowo-yagowe źródło światła laserowego o podwójnej długości fali, która emituje dale o długości 1064 nm i 532 nm. Jest to możliwe przy zastosowaniu technologii Quanta Pico-Boost. Innowacyjny laser pozwala osiągnąć najwyższą moc szczytową w ultrakrótkich impulsach o mocy aż dwukrotnie większej niż w przypadku innego podobnego lasera, który służy do usuwania tatuażu kolorowego.

Podczas pierwszego zabiegu lekarz przesuwa głowicę lasera po wybranym obszarze. Skóra zostaje regularnie schładzana zimnym powietrzem, aby nie dopuścić do poparzenia skóry. Discovery Pico rozbija cząsteczki tuszu na znacznie mniejsze elementy. Im mniejsza cząsteczka tym łatwiej dochodzi do usunięcia jej przez układ limfatyczny. Co więcej, laser posiada zdolność do pobudzania komórek do produkcji kolagenu oraz elastyny. Skutkuje to stopniowym rozwojem produkcji włókien kolagenowych, co przyczynia się do odmłodzenia skóry. Długość trwania zabiegu jest uzależniona od wielkości oraz rodzaju pigmentu tatuażu. Z tego względu może trwać nawet do 25 min. Skóra po odbyciu zabiegu jest znacznie zaczerwieniona. Niekiedy mogą także powstawać lekkie wybroczyny, które zamieniają się w strupki. Jest to jednak naturalne następstwo usuwania tatuażu laserem Discovery Pico. Po wykonanym zabiegu nakładana jest maść z antybiotykiem oraz zakładany jest opatrunek. Najczęściej zmiany skórne ustępują samoczynnie, już po kilku dniach.

W celu całkowitego pozbycia się tatuażu, zaleca się wykonywanie zabiegu co 4-6 tygodni. Częstotliwość oraz liczba zabiegów uzależniona jest od rodzaju tatuażu, jego koloru, intensywności oraz głębokości barwnika. Pod uwagę brany jest również fakt, przez kogo wykonywany był tatuaż, czy przez specjalistę, czy może amatora.

Usuwanie tatuażu laserem Discovery Pico
efekty zabiegu laserem Discovery Pico w Klinice Murano

Przeciwskazania do usuwania tatuażu

Proces usuwania tatuażu rozpoczyna się od wstępnej konsultacji, podczas której lekarz przeprowadza wywiad ustalający ewentualne przeciwskazania, tłumaczy procedury zabiegu oraz stara się poznać oczekiwania samego klienta. Zabieg ten jest przeciwskazany, gdy występuje świeża opalenizna. Z zabiegu muszą zrezygnować osoby, które przyjmują leki oraz zioła światłouczulające. Infekcje skórne czy skłonność do bliznowców to kolejne powody, dla których nie należy wykonywać tego zabiegu. Kobiety w ciąży oraz osoby chorujące na cukrzycę również nie powinny poddawać się temu zabiegowi.

 

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką medycyny estetycznej MURANO, ul. Pokorna 2 lok. U8, 00-199 Warszawa, tel. 22 252 82 82.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Po raz pierwszy w Polsce! XXII Światowy Kongres Medycyny Estetycznej

W dniach 26-29 września 2019 roku w Warszawie w Hotelu Hilton odbędzie się XXII Światowy Kongres Medycyny Estetycznej, największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie branży medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Po raz pierwszy w historii organizacja tego wydarzenia została powierzona Polskiemu Towarzystwu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Światowy Kongres Medycyny Estetycznej Warszawa 2019

Światowy Kongres Medycyny Estetycznej po raz pierwszy organizowany w Polsce

Światowy Kongres Medycyny Estetycznej to bardzo ważna, światowa, cykliczna konferencja. Odbywa się w różnych państwach członkowskich Międzynarodowej Unii Medycyny Estetycznej (UIME), która składa się z 29 organizacji, zrzeszających lekarzy, zajmujących się medycyną estetyczną na całym świecie.

Światowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Po raz pierwszy w historii organizacja Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej została powierzona Polskiemu Towarzystwu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. To dla nas ogromne wyróżnienie. Do Polski przyjadą eksperci z całego globu. Takie wydarzenia dają okazję do obcowania z nowymi ideami. Świat medycyny estetycznej zjedzie do naszego kraju między 26 a 29 września – mówi dr Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiAA.

Ilość uczestników Kongresu Medycyny Estetycznej

Kongresy organizowane przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging rok rocznie gromadzą około 1 300 uczestników i stanowiąmiejsce największej ekspozycji materiałów i sprzętów dla medycyny estetycznej, w której bierze udział około 100 firm.

Każda edycja Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging porusza najważniejsze, najnowsze i najbardziej aktualne tematy dotyczące rynku. W każdej edycji wykorzystywane są sprawdzone formuły nie tylko wykładów i warsztatów, ale także obrad okrągłego stołu i tzw. boxing ring, w którym przeciwnicy i zwolennicy danego zabiegu czy technologii wymieniają się argumentami za i przeciw.

Będziemy mogli się przekonać, że medycyna estetyczna w różnych zakątkach świata przybiera różne formy. Skupimy się na naukowych dowodach skuteczności rozwiązań klasycznych, jak również na bardziej nietypowych. Przykładem może być podejście chińskie, mocno związane z tradycją. Być może czeka nas powiew orientu w polskich gabinetach. Coraz więcej mówi się też o medycynie regeneracyjnej, czyli o preparatach, które wpływają na pobudzenie zdolności naszego organizmu do lepszego funkcjonowania. Otrzymujemy dużo ciekawy prac naukowych, które chcą podczas kongresu prezentować eksperci z całego globu: zarówno z Azji – Chiny i Korea Południowa, jak i z Ameryki Południowej i Europy. Ciekawy temat, który może zawitać do Polski, to suplementacja hormonalna stosowana w celu poprawy komfortu życia. Ta idea rozwija się w Stanach Zjednoczonych czy w Europie Zachodniej.” – dodaje dr Ignaciuk.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wysłuchać wykładów wyjątkowych ekspertów oraz obejrzeć ekspozycje materiałów i sprzętów dla medycyny estetycznej wielu renomowanych firm i poddać je szczegółowej ocenie, wymieniając się opiniami z producentami.

Medycyna estetyczna to najdynamiczniej rozwijająca się gałąź medycyny, przyciągająca lekarzy i naukowców z wielu dziedzin, odpowiadająca na potrzeby ogromnej liczby osób chcących przeciwdziałać skutkom starzenia i pielęgnować zdrowy styl życia. Wierzę, że potrzeba ciągłego zdobywania wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności będzie dla lekarzy zachęcą do wzięcia udziału w XXII Światowym Kongresie Medycyny Estetycznej. Dodatkowo zapraszamy na wspólną zabawę w sobotni wieczór, która będzie wspaniałą okazją do wymiany poglądów wśród lekarzy praktykujących medycynę estetyczną i anti-aging – zachęca prezes PTMEiAA.

Kongres medycyny estetycznej 2019 dr Ignaciuk

Kto może być uczestnikiem Kongresu

Światowy Kongres Medycyny Estetycznejstał się stałym punktem w kalendarzu dla każdego lekarza i eksperta, który chce trzymać rękę na pulsie i spotkać się z najlepszymi praktykami w swojej dziedzinie. Do udziału zapraszamy wszystkich lekarzy praktykujących lub dopiero zaczynających swoją przygodę z medycyną estetyczną, chirurgią estetyczną, flebologią, dermatologią, medycyną przeciwstarzeniową, ginekologią estetyczną, kosmetologią, medi-spa i ideą dobrostanu psychofizycznego.

Zapisy i więcej informacji na www.icaam.pl

*O UIME:

Medycyna estetyczna jako ruch kulturowy narodziła się we Francji w 1973 roku, zbiegając się z założeniem Francuskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej przez Jean-Jacques Legrand, doktora endokrynologii w Paryżu. Wkrótce potem powstało Belgijskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej (1974), promowane w Brukseli przez belgijskiego dermatologa, Michela Delune. Następnie w Rzymie Carlo Alberto Bartoletti – kardiolog, gastroenterolog, gerontologa i geriatra, założył Włoskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej (1975). Hiszpańskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej (1976) powstało natomiast z inicjatywy Font-Rierę, doktora żywienia z Barcelony. W 1976 roku z inicjatywy towarzystw z Paryża, Brukseli, Rzymu i Barcelony założono Union Internationale de Médecine Esthétique (UIME) z siedzibą w Paryżu. Obecnie w skład tego międzynarodowego stowarzyszenia wchodzą 32 kraje europejskie i pozaeuropejskie. Ich celem jest zgromadzenie na całym świecie, w ramach jednego programu naukowego, lekarzy i techników różnych specjalności, których łączy wspólne zainteresowanie – medycyna estetyczna.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana