Jak uzyskać kształtne pośladki – przegląd zabiegów

Jednym z trendów w urodzie, który nie traci od dłuższego czasu na sile jest kształtna i jędrna damska pupa, czyli tzw. brazylijskie pośladki. Powiększanie pośladków w niektórych państwach jest niezwykle popularne. Czasem bywa to również konieczność, zwłaszcza dla osób, które z uwagi na obwisłe, płaskie, nierówne pośladki mają zaniżoną samoocenę i chciałyby dokonać ich korekty.

photo: pixabay.com/fgmsp

Rynek chirurgii estetycznej i medycyny estetycznej oferuje różne zabiegi mające na celu wymodelowanie pośladków. Należą do nich: wszczepienie implantów, przeszczep tkanki tłuszczowej i wypełnienie pośladków kwasem hialuronowym.

implanty pośladków

Operacja powiększenia pośladków polegająca na wszczepieniu implantów jest zabiegiem inwazyjnym. Podczas operacji chirurg wykonuje nacięcie w fałdzie między pośladkami i górnym udem. Implanty umieszczane są pomiędzy mięśniem pośladkowym wielkim i średnim lub powięzią tak, by wypełnić pośladki w górnej albo dolnej części w zależności od potrzeb.

Operacja wszczepienia implantów pośladków wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa przeciętnie ok. 2 godzin. Po zabiegu w klinice pacjentka musi pozostać przez minimum 2 doby. Rekonwalescencja natomiast jest dosyć długa i może trwać nawet do 4 tygodni. Przez pierwszy tydzień po zabiegu należy ograniczyć chodzenie, a siadać nie powinno się przez około 2 tygodnie. Szwy zdejmuje się po około 10 dniach.

Blizny pooperacyjne ukrywane są w bruździe międzypośladkowej i będą widoczne około 12 miesięcy. Długość tego okresu uzależniona jest od indywidualnych uwarunkowań organizmu, ale z czasem stają się coraz mniej widoczne. Główną zaletą powiększenie pośladków implantami jest długotrwały efekt, co nie oznacza jednak, że wszczepione implanty będą wieczne. Istotne jest również, by po tego zabiegu uważać na nagłe wahania wagi, ponieważ zarówno znaczna utrata wagi, jak i przytycie może skutkować deformacją pośladków.

Jakie są korzyści z przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantów w pośladki? Wymodelowanie kształtu pośladków, powiększenie i podniesienie płaskiej pupy, natychmiastowe efekty, poprawa nastroju i samooceny, relatywnie szybki powrót do normalnego trybu życia.

Warto jednak mieć na uwadze, że operacja plastyczna jest dosyć inwazyjnym zabiegiem, który wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Operacja powiększenia pośladków nie należy do najłatwiejszych, istnieje ryzyko wielu powikłań oraz nieudanej operacji.

lipofiling – powiększanie pośladków własnym tłuszczem

Lipotransfer (inaczej: lipofiling) to zabieg, który polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej, a następnie jej zaaplikowaniu w wybrane obszary ciała. Tłuszcz pobierany jest od pacjenta z obszarów, gdzie jest go wystarczająco dużo, czyli najczęściej z ud, brzucha, pośladków, bioder.

Jednorazowo pobiera się od 20 do 30 ml tłuszczu. Pobrany tłuszcz zostaje przygotowany do przeszczepu poprzez wyodrębnienie wartościowych komórek tłuszczowych oraz sprzyjających regeneracji komórek macierzystych. Tak przygotowana tkanka tłuszczowa zostaje przeszczepiona w wybrane miejsce.

Zabieg powiększania pośladków własnym tłuszczem trwa ok. 1.5 godziny. Lipotransfer wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym (narkozie) i wymaga minimum 24-godzinnej hospitalizacji.

Efekty zabiegu powiększanie pośladków własnym tłuszczem widoczne są od razu. Należy jednakże pamiętać, że nawet połowa podanego tłuszczu wchłonie się w ciągu kilku miesięcy, a reszta przed upływem 3 lat od dnia zabiegu. Rekonwalescencja trwa kilka tygodni i nie jest szczególnie obciążająca. Zaletą tej metody jest wyeliminowanie potrzeby wszczepiania jakichkolwiek ciał obcych.

Zabiegu powiększania pośladków własnym tłuszczem nie można przeprowadzać u bardzo szczupłych lub chudych kobiet. Ponadto w przypadku spadku masy ciała objętość piersi również ulegnie zmniejszeniu. Więcej o wadach i zaletach lipotransferu możesz przeczytać tutaj.

powiększanie pośladków kwasem hialuronowym

Powiększanie pośladków kwasem hialuronowym to najmniej inwazyjna z przedstawionych metod.

Kwas hialuronowy (hialuronian, hialuronian sodowy, HA) to naturalny polisacharyd, który jest samoistnie produkowany przez ludzki organizm. Kwas hialuronowy jest uznawany za najbezpieczniejszą z substancji stosowanych w medycynie estetycznej, najdłużej badaną i poznaną.

Kwas hialuronowy usieciowany służy przede wszystkim do wypełniania bruzd i redukcji zmarszczek, modelowania twarzy, nosa, ust i linii żuchwy, podniesienia linii brwi, niwelowania cieni pod oczami, uzupełniania ubytków podściółki tłuszczowej w tzw. dolinie łez pod oczami, wypełnianie bruzd nosowo-wargowych i „linii marionetki” biegnących w dół od kącików ust.

Zabieg wykonywany jest przy użyciu znieczulenia miejscowego i nie wymaga całodobowej hospitalizacji. Po znieczuleniu pacjenta, lekarz wstrzykuje w miejsca poddawane korekcji porcję żelu zawierającego kwas hialuronowy. Wykonanie wszystkich procedur zajmuje zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są widoczne od razu. Jednakże nie przyniesie on tak spektakularnej zmiany wyglądu pośladków, jak np. implanty pośladków.

Hialuran jest stopniowo wchłaniany przez organizm ludzki. W związku z tym pacjent może zdecydować się na ponowną aplikację kwasu hialuronowego  po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu. Okres wchłaniania się kwasu hialuronowego jest uzależniony od miejsca, w które preparat został zaaplikowany, trybu życia pacjenta, wieku oraz rodzaju skóry. Jest to jednocześnie wada, jak i zaleta zabiegu z kwasem hialuronowym. Zaleta z uwagi na fakt, że jest on w pełni naturalnym środkiem, nie wywołującym trwałej zmiany w wyglądzie, a wszystkie procesy są w pełni odwracalne. Wada natomiast ze względu na to, że do podtrzymania efektu niezbędna jest ponowna aplikacja. Plusy i minusy stosowania kwasu hialuronowego opisaliśmy tutaj.

Bardzo ważne jest, aby korzystać z usług profesjonalnej kliniki, upewnić się czy lekarz, do którego się zgłosiłaś posiada specjalizację z chirurgii plastycznej i czy specjalizuje się w zabiegu, który będzie przeprowadzał. Warto zajrzeć na stronę Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, by mieć pewność jakie kwalifikacje posiada dany lekarz. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

4 kosmetyki dzięki którym da się pięknie wyglądać!

Kobieta, która jest aktywna lubi dobrze wyglądać w każdej sytuacji. Przed spotkaniem, gdy wychodzi z pracy i spieszy się na randkę czy spotkanie z przyjaciółmi. Często nie mamy miejsca na noszenie tony kosmetyków, które w gruncie rzeczy stają się bezużyteczne bądź trudne w aplikacji na szybko.

Dziś przedstawimy Wam niezbędnik 4 produktów, które powinny się znaleźć w naszej kosmetyczce. Dzięki nim nasza skóra zawsze będzie wyglądac świeżo i naturalnie, odzyska blask i dzięki nim pozbędziemy się uczucia zmęczenia na twarzy.

 

 1. Pamiętaj by wyrównać koloryt

 

 

YSL Touche Éclat Cushion jest to podkład w poduszeczce, który łączy puder i płynny fluid. Nadaje się do wszystkich typów skóry, jest mocnokryjący, posiada filtr SPF50 i do tego długo się utrzymuje na skórze.

 

 

 1. Następny krok odświeżenie makijażu

Do odświeżenia naszego makijażu wystarczy niezawodny rozświetlacz pod oczy Touche Eclat Rozświetlacz marki YSL. Korektor ten oprócz świetnych właściwości rozświetlających okolicę oka może być również używany na inne części twarzy. By uzyskać efekt odświeżenia makijażu wystarczy rozświetlacz Touche Eclat  nakłożyć na pędzel i przeciągnąc nim od środka twarzy na zewnątrz dzięki temu mamy większe odbicie światła, wówczas nasza skóra wygląda na wypoczętą, wyspaną i nawilżoną.

 

 

 1. Odmłodzenie naszego spojrzenia lub zniwelowanie oznak zmęczenia

Róż jaki posiadamy w naszej torebce (u nas idealnie się sprawdził Blush Volupté Róż nr 01 lub 02) delikatnie nakładamy na łuk brwiowy tak jakbyśmy chcieli upozorować delikatne uszczypnięcie. Automatycznie łącząc to z różem stosowanym na twarzy uzyskujemy efekt promienny i świeży. Często staramy sie unikać różu, ale pamiętajmy, że róż dodaje nam energii, trójwymiarowości i niweluje zmęczenie naszej twarzy a także odejmuje lat.

 

 

 1. i na koniec nie zapominajmy o pomadce nawilżającej

Lekkie muśnięcie ust za pomocą pomadki nawilżającej, która jedynie podkreśli świeży i naturalny look. My od długiego czasu używamy Volupté Tint-in-Balm i musimy stwierdzić, że świetnie się u nas sprawdza – smak mango jest naprawdę uzależniający :).

 

 

 

 

Czy lubicie takie szybkie oświeżanie swojego look’u? Czy używałyście już tych kosmetyków i macie swoje zdanie na ich temat? Jak się u Was sprawdziły? Dajcie znać w komentarzach!

 

Artykuł powstał przy pomocy makijażysty marki YSL Damiana Duda. Dziękujemy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Zabieg PRX-T33 biorewitalizacja skóry bez użycia igieł

Zabieg PRX-T 33 to metoda chemicznej biorewitalizacji skóry, która została wprowadzona na polski rynek w marcu 2014 r. Jest to zabieg, który można przeprowadzać już u najmłodszych pacjentów. Ponadto zabieg PRX-T 33 ze względu na swoją małą inwazyjność można wykonywać o każdej porze roku – również w lecie.

PRX-T33 jest wyrobem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE klasy I, powstałym z połączenia 33% TCA (kwasu trójchlorooctowego), 5% kwasu kojowego oraz H2O2 (nadtlenku wodoru). PRX-T33® to metoda biorewitalizacji skóry bez igieł, która została stworzona we Włoszech przez dr Rossanę Castellana i objęta patentem światowym po 10 letnich klinicznych badaniach doświadczalnych.

Zabieg PRX-T 33 – działanie

Połączenie TCA i wody utlenionej w odpowiednim stężeniu charakteryzuje się następującym działaniem:

 • TCA 33% – bez uszkodzenia skóry, stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów, które dzięki H2O2 mają większe powinowactwo do specyficznych receptorów.
 • Kwas kojowy 5% i H2O2 – mają działanie rozjaśniające

zabieg PRX-T 33 – wskazania

Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu z użyciem PRX-T33 są:

 • blizny atroficzne zanikowe,
 • defekty skóry powstałe w wyniku fotostarzenia: gruba skóra, żółtawa, pomarszczona, przesuszona, wiotka,
 • melasma,
 • starzenie: rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów dłoni oraz innych okolic ciała.

PRX-T33: jak wygląda zabieg?

Jest to rodzaj biorewitalizacji bez użycia igieł. Produkt w postaci żelu nakłada się na skórę, wmasowując kilka warstw jedna po drugiej. Na koniec zabiegu skórę zmywa się wodą. Zabieg jest przyjemny i bezbolesny dla pacjenta. Podczas zabiegu ani po zabiegu nie występuje zaczerwienienie, pieczenie, a skóra po zabiegu nie złuszcza się.

Zabieg PRX-T33 nie wymaga krótkiego okresu rekonwalescencji. Nie jest fotouczulający, co oznacza, że może być przeprowadzany również w okresie największego nasłonecznienia, czyli latem.

źródło: fenice

zabieg PRX-T33: efekty

Bezpośrednim efektem zabiegu PRX-T 33 jest bardzo widoczne mocne nawilżenie i napięcie skóry. Zabieg wskazany jest dla kobiet i mężczyzn, jak również dla małych dzieci i młodzieży w przypadku: blizn różnego pochodzenia, trądziku oraz blizn po trądziku.

Przeczytaj również:

Jest to doskonały zabieg poprawy bardzo wiotkiej skóry oraz redukcji płytkich przebarwień w obrębie twarzy i ciała. Bardzo dobre efekty można uzyskać stosując go na jeszcze świeże (czerwone) rozstępy.

Czym są rozstępy, dlaczego powstają i czy można z nimi skutecznie walczyć? Sprawdź tutaj. 

zabieg PRX-T33: zalety

Głównymi zaletami przeprowadzania zabiegu z użyciem preparatu PRX-T33 są:

 • ​bezpieczeństwo stosowania,
 • znakomite efekty jako samodzielny zabieg,
 • duże zadowolenie pacjentów, którzy zgłaszają się na kolejne zabiegi,
 • można stosować przez cały rok, również w lecie,
 • nie wywołuje ani bólu, ani pieczenia jeśli jest stosowany na nienaruszoną skórę,
 • w połączeniu z innymi metodami działa jako „primer” zwiększając efektywność wszystkich ,innych zabiegów gabinetowych wykonywanych w tej samej sesji,
 • wszechstronność stosowania w wielu defektach estetycznych.

dla kogo przeznaczony jest zabieg PRX-T33?

PRX-T33 jest zabiegiem przeznaczonym dla obu płci i dla dzieci już od 5 r.ż.:

 • 5-12 lat: blizny (ospa wietrzna, liszajec),
 • 12-25 lat: zastępuje oczyszczanie twarzy (wygładza skórę i ułatwia redukcję zaskórników)
 • 25-35 lat: melasma, rozstępy,
 • 35-45 lat: biorewitalizacja twarzy, biorewitaliazcja ciała, profilaktyka procesu starzenia się, skóry, zwiotczenie skóry biustu,
 • 45 lat: korekcja zwiotczałej skóry, poprawa jędrności skóry dekoltu i biustu.

Jak ujędrnić skórę biustu po ciąży? Odpowiadamy. 

Zabieg PRX-T33 jest polecany jako:

 • pierwszy zabieg w medycynie estetycznej
 • zabieg połączony z wypełnianiem kwasem hialuronowym ( poprawia efekt zabiegu wypełniania )
 • zabieg, który poprawia efekty innych procedur medycyny estetycznej jak nici, mikronakłuwanie (Dermapen), mezoterapia.

Przeczytaj również: Co lepsze mezoterapia igłowa czy derma pen

https://dermaestetic.pl/medycyna-estetyczna/lepsze-mezoterapia-iglowa-dermapen/

zabieg PRX-T 33 – przeciwwskazania

 • alergia na kwas kojowy,
 • alergia na lateks,
 • ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • łojotokowe zapalenie skóry,
 • opryszczka,
 • podrażniona lub skłonna do podrażnień skóra,
 • wypryski skórne.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana