Najczęściej z problemem drugiego podbródka borykają się osoby, które mają nadwagę. Ale nierzadko też widzimy tę niedoskonałość u osób szczupłych. Jest kilka przyczyny powstawania niechcianego fałdu skóry. U osób z nadwagą utrata zbędnych kilogramów może pozytywnie wpłynąć na zniknięcie drugiego podbródka.
Poza niewłaściwą dietą, należą do nich między innymi wadliwa postawa ciała i garbienie się, które wpływają na utratę sprężystości włókien kolagenowych. Powoduje to z kolei osłabienie mięśni szyi i rozrastanie się komórek tłuszczowych w tkankach. Rzadko która osoba utrzymuje prawidłową postawę ciała i nie wciska głowy w ramiona, spędzając po klika godzin dziennie przez komputerem czy tabletem i komórką w ręce.
Warto mieć na uwadze, że skóra szyi starzeje się szybciej niż twarz i zaczyna tracić jędrność już po 25. roku życia. Efekt drugiego podbródka może być oznaką zmniejszenia ilości produkowanego przez organizm kolagenu.
Czy wiesz, że pod skórą twarzy i szyi znajduje się ponad 50 mięśni, które można wyćwiczyć, podobnie jak pozostałe mięśnie w naszym ciele. Zebrałyśmy dla was kilka ćwiczeń, które regularnie wykonywane wzmocnią mięśnie twarzy i szyi, ujędrniając ją i działając jak naturalny lifting.
Ćwiczenie 1.
Oprzyj podbródek na zewnętrznej części dłoni, a łokieć przytrzymaj drugą ręką. Następnie naciskaj podbródkiem na dłoń, jednocześnie stawiając ręką opór. Wytrzymaj w tej pozycji 3 długie, spokojne oddechy. Odczekaj krótką chwilę i powtórz ćwiczenie jeszcze 2 razy.
Ćwiczenie 2.
Unieś twarz i wyciągnij szyję jak żyrafa. Umieść język na podniebieniu, uśmiechnij się, przełknij ślinę. Opuść głowę. Ponownie ją unieś, ale język skieruj na prawo, potem do przodu, następnie na lewo. Powtórz całość 10 razy.
Ćwiczenie 3.
Przechyl głowę do tyłu , najbardziej jak możesz i w takiej pozycji głośno cmoknij 10 razy, jakbyś chciała pocałować ukochaną osobę lub przesłać dziecku słodkiego buziaka. Buziaki muszą być głośne i przerysowane.
Ćwiczenie 4.
Wysuń przed siebie dolną szczękę najdalej jak potrafisz, jednocześnie trzymaj głowę prosto. Czując jak napina się skóra na szyi – wytrzymaj licząc do 5 spokojnych, długich oddechów. Powtórz 5 razy.
Ćwiczenie 5.
Wydłużaj szyję jak żyrafa. Powoli począwszy od odchylenia głowy w tył rozciągaj przód szyi. Następnie opuść głowę w dół tak, by podbródek dotknął klatki piersiowej. Ponownie unieś głowę i wysuń dolną wargę, tak kąciki ust lekko opadły. Wytrzymaj w tej pozycji przez 4 długie oddechy.
Ćwiczenie 6.
Połóż dłonie tuż pod szyją na dekolcie. Powoli odchyl głowę do tyłu, do momentu gdy poczujesz napięcie. Wytrzymaj tak licząc 5 długich, spokojnych oddechów. Wróć do pozycji wyjściowej. Teraz przechyl głowę w kierunku jednego boku. Ponownie wytrzymaj 5 długich, spokojnych oddechów. Powtórz ćwiczenie odchylając głowę do drugiego boku. Staraj się nie unosić ramion.
Kolejną rzeczą, którą możemy dla siebie zrobić, to masaże szyi, dzięki którym skóra dłużej pozostanie jędrna, a wzmocnione mięśnie okolic podbródka utrzymają ładny owal twarzy. W połączeniu z odpowiednimi kosmetykami, potrafi zdziałać cuda. Do nawilżenia skóry szyi najlepiej stosować ampułki lub koncentraty odżywczo-regenerujące ze specjalnie dobranymi substancjami aktywnymi. Kosmetyk należy wmasować okrężnymi ruchami od dołu do góry szyi – używając dwóch palców: wskazującego i środkowego.
Medycyna estetyczna oferuje natomiast spory wachlarz niechirurgicznych zabiegów, które pozwolą nam pozbyć się niechcianego podróbka. Należą do nich między innymi: lipoliza laserowa, lipoliza iniekcyjna, karboksyterapia, zastosowanie nici (przeczytaj: Skuteczne metody na podniesienie owalu twarzy) czy mezoterapia, o której więcej przeczytasz tutaj: Mezoterapia igłowa czy bezigłowa. Którą wybrać?
Lipoliza laserowa wykorzystuje zaawansowaną technologię laserową do likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Końcówka lasera, która wprowadzana jest przez niewielkie nacięcia w skórze, rozbija komórki tłuszczowe. Ciepło generowane podczas zabiegu, oprócz redukcji tkanki tłuszczowej, wpływa na powstawanie nowych włókien kolagenowych, co pozwala na poprawę elastyczności i sprężystości skóry.
Lipoliza iniekcyjna polega natomiast na wstrzyknięciu pod skórę specjalnego preparatu, którego zadaniem jest rozbicie tłuszczu w komórkach. Zniszczone komórki są następnie wydalane z organizmu, a efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.
Karboksyterapia to metoda wykorzystania dwutlenku węgla do celów terapeutycznych, który podawany jest drogą skórną lub podskórną. Dwutlenek węgla działa bezpośrednio rozbijając tkankę tłuszczową oraz pośrednio silnie poprawiając krążenie i metabolizm (spalanie w kom. tłuszczowych). Zobacz także: Karboksyterapia z osoczem bogatopłytkowym jakich efektów możemy się spodziewać i w czym pomaga
W medycynie estetycznej nici możemy podzielić na dwie grupy: nici liftingujące i nici poprawiające napięcie skóry. Nici mono to nici, które poprawiają napięcie skóry. Są one proste, gładkie, nie mają żadnych ząbków i haczyków. Ich działanie polega na poprawie jakości skóry. Natomiast nici liftingujące lub unoszące skórę to nici, które mają haczyki lub ząbki bądź haczyki i ząbki albo wypustki, albo wypustki na różne strony bądź jak róża mają kolce dookoła. Nici te działają jak lifting tylko niechirurgiczny. Zachęcamy do przeczytania naszego wywiadu z ekspertem: Czy za pomocą nici podniesiemy owal twarzy poznaj wszystkie fakty na temat nici
Kobiety znane są z tego, że potrafią robić kilka rzeczy na raz. A zatem Drogie Panie, w trakcie czytania naszego kolejnego artykułu – wyciągamy delikatnie szyję, brodę powoli wysuwamy do przodu, aż poczujemy napięcie skóry na szyi. Liczymy do pięciu oddechów i powtarzamy pięć razy. Prawda, że proste?
Dodaj komentarz