Podniesienie opadających policzków, a może po prostu chcesz znaleźć sposób na opadający owal twarzy w młodym wieku i ujędrnienienie skóry? Akurat mnie interesowało wszystko! Udając się do Kliniki Estetica Nova liczyłam na poprawę kondycji skóry, zwiększenie jej gęstości i uniesienie owalu. Czy mi się to udało? Sprawdźmy!
Udałam się do Klinika Estetica Nova w Warszawie by zwiększyć zagęszczenie skóry, która niestety z czasem zaczęła się robić wiotka. Zmienił się kształt mojej twarzy, z bardziej okrągłej zaczęła się robić trójkątna, pozbawiona blasku, z delikatnymi zmarszczkami najbardziej widocznymi w okolicy czoła. Delikatne nawisy w okolicy ust spowodowane opadającymi policzkami. Muszę zaznaczyć, że moja skóra w dotyku nie była zwarta wręcz „ciastowata“, rozluźniona. Dodatkowo bardzo przeszkadzały mi przebarwienia, które licznie zostały na mojej skórze po wspaniałych wakacjach na Hawajach. Zmniejszyła się jej sprężystość, zauważyłam rownież opadający owal twarzy. Do tej pory nie wykonywałam żadnych zabiegów estetycznych oprócz delikatnego nawilżenia ust. Dlatego zależało mi na takim zabiegu, który nie zmieni rysów twarzy, a da naturalny efekt i poprawi jakość skóry i dając jej naturalny glow. Moim celem był taki zabieg, który w przyszłości zaprocentuje, a nie będzie tylko na chwilę, na tu i teraz. Dr Ewa Rybicka zaproponowała mi biodermogenezę.
Biodermogeneza na twarz. Czym jest biodermogeneza?
Biodermogenezajest to całkowicie nowe podejście terapeutyczne, które pozwala naszej skórze na regenerację poprzez przywrócenie jej naturalnych funkcji biologicznych na ich najwyższym poziomie. Ta kompleksowa kuracja przeciwstarzeniowa wygładza zmarszczki, nawadnia i uelastycznia skórę oraz poprawia owal twarzy. Dzięki biodermogenezie zostają pobudzane fibloblasty do produkcji kolagenu typu III, czyli kolagenu młodzieńczego. W sumie jest niewiele zabiegów, które dają taki efekt (mi do głowy przychodzi jeden).
Działanie pola elektromagnetycznego jest zarządzane bezpośrednio przez system BIO-FEED-BACK, stymulując pompę sodowo-potasową w taki sposób aby zwiększyć odżywienie oraz aktywność fibroblastu, prowadząc do neokolagenogenezy, czyli tworzenia nowego kolagenu, już w ciągu 48 godzin po zabiegu. Skoncentrowane działanie pola elektromagnetycznego pomaga w walce z wiotką skórą, powoduje zagęszczenie i poprawę jej jędrności.
Biodermogeneza zabieg technologia
Zabieg wykorzystuje synergię 3 technologii:
- Próżni – delikatnego zasysania skóry. W przypadku okolicy twarzy ten parametr jest ustawiony bardzo minimalnie i absolutnie nie ma mowy o rozciąganiu skóry. Czujemy wyłącznie bardzo przyjemne, delikatne zasysanie.
- Pole elektromagnetyczne, które jest technologią zasadniczą.
- Elektroporację dzięki której produkty są wprowadzane do tkanek.
Biodermogeneza zabieg
Do zabiegu wykorzystywana jest maszyna biodermogenezy Be One 2.0, jest to najnowsza wersja tej maszyny. Podczas zabiegu urządzenie pracowało na programie „Revitalize plus“ przeznaczonym do zabiegu na skórę twarzy. W pierwszej kolejności do ręki otrzymujemy elektrodę. Do zabiegu są potrzebne 3 preparaty: preparat zawierający aminokwasy, kwas hialuronowy oraz oliwka. Preparaty w niewielkiej ilości nakładane są na twarz i poprzez synergię trzech technologii wprowadzane do skóry, i wykorzystane przez komórki do nawilżenia, produkcji aminokwasów oraz produkcji włókien kolagenowych. Sam zabieg należy do zabiegów relaksujących, wprowadza nas w stan odprężenia fizycznego i psychicznego. Zabieg jest przyjemnym masażem, który rozpoczyna się od okolicy brody, następnie przechodzimy na czoło, policzki, szyję. Podczas całej procedury wykonywane są ruchy liftingujące mające na celu przywrócenie jędrność skóry, jej napięcie czyli tzw. lifting twarzy i szyi. Na poziomie komórek skóry mamy przysieszony przepływ jonów sodu i potasu co powoduje delikatne rozgrzanie tkanki do ok. 39-40 stopni. To dlatego podczas całego zabiegu wyczuwamy delikatne ciepło, ale praktycznie w ogóle nie czujemy zasysania.
Na maszynie, która wykonuje zabieg jest migająca elektroda. Światło, które się zmienia ma raz kolor zielony, a raz niebieski. Świadczy to o tym, że pole elektryczne ma raz ładunek dodatni a raz ujemny. Ma to zasadnicze znaczenie dla pobudzenia procesów na poziomie komórkowym ponieważ zabieg biodermogenezy przywraca fizjologiczną czynność komórek, dzięki czemu są przywracane procesy, które były nieobjęte starzeniem jeszcze w młodej komórce.
Jak wygląda skóra w trakcie i bezpośrednio po zabiegu biodemogenezy
Podczas pierwszego zabiegu moja skóra wyglądała tak samo. Dopiero od drugiego zabiegu zaczęła reagować delikatnym zaróżowaniem w trakcie. Z zabiegu na zabieg zaróżowanie było coraz większie i świadczyło tylko i wyłącznie o tym, że skóra bardzo dobrze reagowała na zabieg. Zaróżowienie twarzy mijało bardzo szybko i już na koniec zabiegu nie było praktycznie widoczne.
Jak wygląda skóra na drugi dzień po zabiegu biodemogenezy?
Skóra jest napięta, silnie nawilżona, promienna, zliftingowana. Towarzyszy takie dziwne uczucie w okolicy policzków, takiego ciągnięcia, jeżeli tak można to określić. Mogę śmiało powiedzieć, że ten zabieg nadaje się również jako zabieg bankietowy przed ważnym wydarzeniem by poprawić stan naszej skóry. Od razu po zabiegu można nałożyć makijaż i udać się na spotkanie!
Jak wygląda skóra po serii 6 zabiegów biodermogenezy?
Jakość mojej skóry bardzo wyraźnie się poprawiła. Widać zdecydowane ujędrnienie, nawilżenie, zmniejszenie porów, ujednolicenie kolorytu, poprawę gęstości skóry (nie jest już „ciastowata“), jest bardziej mięsista i zliftingowana. Do tego zmniejszyły mi się przebarwienia mimo, że we wskazaniach do zabiegu nie ma mowy o działaniu na przebarwienia (takie skutki uboczne akceptuję ?). Skóra jest bardziej promienna. Widzę zdecydowane uniesienie policzków, poprzez lifting moja twarz nabrała objętości a także spłyciły się zmarszczki w okolicy czoła. Efekt jest bardzo naturalny a o taki właśnie mi chodziło.
Plusy i minusy zabiegu biodermogenezy na twarz
Plusy zabiegu biodermogenezy:
- Pobudzenie koleganu typu III (bardzo rzadko się to zdarza) czyli kolagenu młodzieńczego,
- Zabieg biodermogenezy może być wykonywany u osób, które mają przeciwwskazania do wielu zabiegów medycyny estetycznej,
- Nie ma okresu rekowalescenji, można traktowac jako zabieg lunchowy,
- Skóra jest napięta, ujędrniona, zliftingowana,
- Zabieg jest bezbolesny,
- Poprzez masaż odczuwamy niesamowity relaks i odprężenie,
- Czas zabiegu: zabieg trwa ok. 25 min na okolicę twarzy i szyi,
- Czas oczekiwania na efekty: efekty narastają w trakcie i z tygodnia na tydzień obserwujemy poprawę jakości skóry,
- Bardzo naturalny efekt, bez zmiany rysów twarzy,
- Rewitalizacja ust podczas zabiegów – śluzówka bardzo dobrze reaguje na zabieg biodermogenezy.
Minusy zabiegu biodermogenezy:
- Długo się zastanawiałam nad minusem zabiegu, ale nie mogę powiedzieć nic złego na temat tego zabiegu.
Jak często powtarzamy zabieg biodermogenezy?
Serię od 6 do 10 zabiegów w zależności od problemu z jakim przychodzimy wykonujemy raz, dwa razy w tygodniu nie częściej niż co 48 godzin. Ja swoje zabiegi wykonywałam co tydzień i na zdjęciach widzicie efekt, który narastał w okresie 6 tygodni. Następnie zabieg przypominający powtarzamy raz na 30-40 dni by podtrzymać efekt zabiegowy. Kilka tygodni po zakończeniu serii skóra nadal intensywnie pracuje. „Uczymy“ komórkę, tkankę prawidłowej pracy, takiej o której niestety zapomniała.
Biodermogeneza zdjęcia przed i po
Przeciwwskazania do zabiegu biodermogenezy
- Ciąża i karmienie piersią,
- Opryszczka,
- Infekcje,
- Rozrusznik serca ze względu na przepływ energii,
- Silne zwłóknienia tkanek przez zabiegi termiczne, wtedy musimy zastosować więcej zabiegów by przywrócić skórę do prawidłowego funkcjonowania.
Jeżeli myślimy o wykonaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej np. kwas hialuronowy, mezotererpia, czy osocze bogatopłytkowe to zabieg biodermogenezy jest świetnym zabiegiem, który warto wykonać przed innymi zabiegami. Dzięki temu przygotujemy nasza skórę w sposób naturalny i będzie ona w dobrej kondycji.
Jest to idealny zabieg dla młodych osób, które nie myślą o wykonywaniu inwazyjnych zabiegów.
Gdzie wykonać zabieg biodermogenezy
Swój zabieg wykonałam w Klinice Estetica Nova w Warszawie i gorąco polecam te miejsce! Nota bene Klinika Estetica Nova dr Ewy Rybickiej do tej pory była jedyną Kliniką w Warszawie, która posiadała urządzenie do wykonywania Biodermogenezy. Być może w tym momencie to się zmieniło. Zabieg wykonywała mi wspaniała kosmetolog Karolina Grusiecka, która ma ogromną wiedzę i doświadczenie. Karolina dziękuję za te 6 tygodni!
Cena biodermogenezy
Cena 1 zabiegu na twarz to koszt 400 zł.
Przy zakupie serii 6 zabiegów, zabieg 7, czyli przypominający po 30-40 dniach otrzymujesz GRATIS.
Materiał VIDEO z zabiegu biodermogenezy
Jeżeli jeszcze nie widzieliście zachęcam do obejrzenia materiału z LIVE jaki został nakręcony podczas jednego z zabiegów. Będziecie mogli na własne oczy zobaczyć jak wygląda zabieg i jak reaguje skóra.
ul. Opaczewska 43 lok. 4, Warszawa
Zdjęcia zostały wykonane przez Zuzannę Kruschewską. Kopiowanie ich i rozprzestrzenianie jest zabronione.
Dodaj komentarz