Jak podnieść opadające kąciki ust

Na proces starzenia okolicy ust wpływa wiotczenie skóry, mięśni mimicznych. Jednym z efektów są opadające kąciki ust, które nadają twarzy smutny i zacięty wygląd. Jak podnieść opadające kąciki ust w gabinetach medycyny estetycznej?

opadające kąciki ust zabiegi

opadające kąciki ust przyczyny

Wraz z wiekiem w skórze zachodzą procesy starzeniowe, które wpływają na zmianę rysów twarzy. Odwróceniu ulega tzw. trójkąt młodości twarzy. Tłuszcz zaczyna gromadzić się wokół żuchwy, zamiast wypełniać policzki. Zanika tkanka podskórna, mięśniowa i kostna w okolicy podbródka, w konsekwencji okolica pod dolną wargą i pod kącikami ust zapada się. Mięśnie nie są w stanie utrzymać kącików ust w ich pierwotnej pozycji. Ponadto im bardziej wyrazista mimika twarzy, tym szybciej kąciki ust zaczną się obniżać.

podniesienie kącików ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy – HA (hialuronic acid) – to naturalny składnik wszystkich żywych organizmów, o niezwykłej zdolności łączenia wielu cząsteczek wody. U ludzi występuje między innymi w skórze, oczach, stawach. Uwalniając wodę, nawilża skórę od wewnątrz, tworząc prawidłowe środowisko dla rozwoju i pracy komórek. Dzięki temu skóra jest nawilżona, jędrna i sprężysta.

Od 25 roku życia produkcja kwasu hialuronowego, a wraz z nim kolagenu i elastyny, zaczyna spadać. Wówczas warto pomyśleć o dostarczeniu skórze tego składnika od zewnątrz.

Zabieg polega ja wstrzykiwaniu preparatu z kwasem hialuronowym pod skórę za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą. Preparat podaje się w miejscu zagłębienia skóry pod kącikami ust liniowo oraz dodatkowo równolegle tuż obok kącików. Dla zwiększenia komfortu pacjenta zostaje wcześniej zaaplikowany krem znieczulający w miejscu poddanym ostrzykiwaniu. Po aplikacji lekarz wykonuje delikatny masaż mający na celu równomierne rozprowadzenie preparatu w skórze.

Po zabiegu pacjent zazwyczaj może od razu wrócić do normalnej aktywności. Należy jednak ograniczyć mimikę ust, unikać ich rozciągania, a także chronić przed nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Przez kilka dni nie zaleca się również korzystania z siłowni oraz sauny.

Więcej na temat tego, czego nie można robić po zabiegu kwasem hialuronowym przeczytasz tutaj

podniesienie kącików ust botoksem

Toksyna botulinowa to silnie działająca substancja, która powoduje blokowanie połączeń nerwowych pomiędzy płytką nerwową a mięśniem. W efekcie mięśnie ulegają rozluźnieniu, a zmarszczki rozprostowują się. Botoks jest obecnie używana na szeroką skalę a podanie jej niewielkich dawek likwiduje zmarszczki wywołane przez kurczenie się mięśni twarzy i zapobiega ich powstawaniu w przyszłości (działanie profilaktyczne). Mięśnie są tymczasowo paraliżowane, co powoduje wygładzenie zmarszczek.

Botoks stosowany jest do ostrzykiwania zmarszczek mimicznych. Są to m.in. kurze łapki w okolicach oka, lwia zmarszczka na czole, zmarszczka palacza w okolicy górnej wargi, a także fałdy marionetki. Po wstrzyknięciu toksyny botulinowej rysy twarzy stają się łagodniejsze, znikają zmarszczki i bruzdy, twarz nabiera młodszego i naturalnego wyglądu. Zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej powinien wykonać wykwalifikowany lekarz.

Skóra wokół ust jest dezynfekowana. Następnie lekarz zaznacza kredką na twarzy pacjenta miejsca podania preparatu. Następnie miejsce to ostrzykiwane jest przy użyciu cienkich, jednorazowych igieł. Sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Likwidacja zmarszczek botoksem jest praktycznie bezbolesna i z reguły nie wymaga uprzedniego znieczulenia. Natomiast w niektórych przypadkach skórę smaruje się maścią znieczulającą Emla.

podniesienie kącików ust Ellanse

Ellanse (polikaprolakton, polycaprolacton) to obecnie najbardziej rewolucyjna gama wypełniaczy działających jednocześnie regenerująco na wzrost kolagenu. Polikaprolakton to substancja będąca stymulatorem kolagenu, nietoksyczna i biodegradowalna, zawieszona w nośniku żelowym. Jego żelowa konsystencja daje natychmiastowy efekt wypełnienia natomiast właściwości chemiczne zapewniają długotrwały efekt oraz wpływają na odbudowę kolagenu.

Ellanse jest zabiegiem nie tylko wypełniającym, ale także bardzo silnie odmładzającym, przywracającym gęstość i naturalną jędrność skóry. Ponadto integracja preparatu z macierzą zewnątrzkomórkową sprawia, że jest on praktycznie niewyczuwalny, co pozwala na uzyskanie naturalnego efektu zabiegu – zarówno w spoczynku, jak i podczas mimiki (w trakcie mówienia, śmiania się czy płaczu).

Po ostrzyknięciu preparatem Ellanse początkowo powstaje w skórze struktura przypominająca rusztowanie z cząsteczek preparatu, wokół których stopniowo, po 10-12 tygodniach od zabiegu, tworzy się nowy kolagen i dlatego efekt zabiegowy jest jeszcze lepszy po 4-6 miesiącach od zabiegu. Dzięki powstałej sieci kolagenowej, oprócz wypełnienia, uzyskujemy także poprawę napięcia i gęstości skóry.

podniesienie kącików ust nici

Nici Aptos to specjalistyczne nici o opatentowanej budowie przeznaczone do zabiegów  medycyny estetycznej i antiaging.

Nici Aptos posiadają mikrowypusty, które umożliwiają skuteczne zaczepienie się w tkankach i utworzenie dla nich rodzaju podskórnego stelaża powstrzymującego procesy grawitacyjne, na które narażona jest starzejąca się skóra. Do implantacji nici Aptos pod skórę wykorzystuje się specjalistyczne igły, których budowa umożliwia bardzo precyzyjne ruchy i właściwe uchwycenie tkanek celem ich przesunięcia (uniesienia).

Efekt uniesienia kącików ust widoczny jest bezpośrednio po zabiegu. Ponadto wraz z upływem czasu pod wpływem zawartego kwasu polimlekowego dochodzi do procesu stymulacji fibroblastów do produkcji elastyny efektem czego jest wzrost napięcia i jędrności skóry w obrębie obszaru poddanego zabiegowi.

Dzięki synergistycznemu działaniu liftingu i stymulacji, efekty zabiegu są długotrwałe. Warto dodać, że nawet po rozpuszczeniu się nici skóra poddana zabiegowi nie wraca do poprzedniego stanu, a proces starzenia zachodzi w zwolnionym tempie.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
kate Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kate
Gość
kate

🙁

Lipoliza – spalanie tkanki tłuszczowej

Lipoliza umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia. Jest to bezpieczna metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezpieczne pozbycie się tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała. Zabieg lipolizy to alternatywa dla zabiegu chirurgicznego, jakim jest liposukcja (odsysanie tłuszczu).

lipoliza tkanki tluszczowej

To o czym trzeba pamiętać, to fakt, że zabieg lipolizy nie jest wskazany dla osób z dużą nadwagą lub otyłością i nie jest sposobem na leczenie tych dolegliwości ani na ogólną redukcję wagi.Czym się różnią między sobą: lipoliza iniekcyjna, lipoliza laserowa i lipoliza kawitacyjna?

lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg pozwalający na rozbicie nagromadzonej tkanki tłuszczowej w wybranym obszarze ciała. Preparat (mieszanka fosfatydylocholina, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej) wstrzykiwany jest bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Substancja przenika przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych, a po wniknięciu do komórki doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Następnie, wraz z lipoproteidami, jest transportowana prosto do wątroby, gdzie tłuszcze są rozkładane, po czym następuje ich wydalenie z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna  – wskazania:

Wskazaniami do wykonania zabiegu lipolizy iniekcyjnej są:

 • fałda tłuszczowa na brzuchu
 • fałdki pod pośladkami,
 • otłuszczony kark,
 • podwójny podbródek
 • tłuszczu na ramionach
 • tłuszczu występującego po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud,
 • tzw. chomików (nadmiaru tłuszczu na policzkach),
 • wałeczki na plecach i w okolicach pach.

lipoliza iniekcyjna  – liczba zabiegów?

Liczba zabiegów jest uzależniona od ilości tkanki tłuszczowej w miejscu, w którym wstrzykiwany jest preparat. Co do zasady dla uzyskania pełnego efektu zazwyczaj potrzebne są 3 lub 4 zabiegi wykonywane w odstępie ok. 4 tygodni.

lipoliza iniekcyjna  – efekty zabiegu

Rezultaty lipolizy iniekcyjnej są widoczne zazwyczaj po 2 lub 3 zabiegach.

Lipoliza iniekcyjna  – przeciwwskazania:

 • alergia, na któryś ze składników podawanych w czasie lipoterapii iniekcyjnej
 • choroby związane z krzepliwością krwi
 • ciąża
 • ciężkie choroby nerek i wątroby
 • cukrzyca
 • infekcje skóry w miejscach, w których miałby zostać przeprowadzony zabieg
 • karmienie piersią
 • nadmierna otyłość
 • niewydolność wątroby i nerek
 • padaczka
 • zaburzenia immunologiczne
 • zaburzenia krzepliwości krwi.

lipoliza iniekcyjna cena

Przedstawiamy przykładowe ceny zabiegów lipolizy iniekcyjnej:

 • biodra – 800-1000 zł
 • boczki – 800-1000 zł
 • brzuch – 800 – 1000 zł
 • obszar nad kolanami – 800 zł
 • podbródek – 500 zł
 • ramiona – 800 zł
 • uda – wewn.strona/ uda zewn.strona – 800-1000 zł.

lipoliza laserowa

Lipoliza laserowa to zabieg, dzięki któremu można nie tylko wymodelować sylwetkę i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, ale również wzmocnić stan napięcia skóry. Lipoliza laserowa jest zabiegiem przeprowadzanym zawsze w miejscowym znieczuleniu. W obszarze zabiegowym lekarz wykonuje max. 2 milimetrowe nacięcia, przez które wprowadzana jest sonda laserowa. Wiązka lasera rozgrzewa i rozpuszcza tkankę tłuszczową, która następnie zostaje odessana. Jednocześnie podgrzewane są włókna kolagenowe, które skracają się, co wywołuje efekt ściągnięcia i napięcia tkanki podskórnej.

lipoliza laserowa – wskazania

Lipoliza laserowa jest dedykowana osobom niepalącym, które są w dobrym stanie zdrowia i posiadającym prawidłową masę ciała (dopuszczalne są odchylenia nie większe niż 25% wagi idealnej pacjenta). Jest również polecana osobom aktywnym, u których występuje miejscowe nagromadzenie nierównej tkanki tłuszczowej, nie reagującej na wysiłek fizyczny oraz dietę.

Przed zabiegiem pacjent musi wykonać badanie krwi i moczu, i konieczna jest konsultacja lekarska. Na 6 godzin przed poddaniem się lipolizie nie wolno pić ani jeść, ponadto specjaliści zalecają również przyjmowanie przez kilka dni witaminy C.

Zabiegi lipolizy laserowej pozwalają na redukcję nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w okolicach szczególnie „opornych” na diety i ćwiczenia, jak:

 •     brzuch,
 •     klatka piersiowa (usuwanie ginekomastii u mężczyzn),
 •     okolica kolan oraz uda,
 •     okolica łonowa
 •     plecy,
 •     pośladki,
 •     ramiona,
 •     talia, biodra,
 •     twarz, szyja (drugi podbródek).

lipoliza laserowa  efekty

Efekt wyszczuplenia sylwetki jest widoczny bezpośrednio po zabiegu lipolizy. Natomiast pełne efekty zabiegu są widoczne po 6-8 tygodniach.

lipoliza laserowa – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do lipolizy laserowej to:

 • choroby serca
 • ciąża
 • cukrzyc,
 •  nadciśnienie
 • nadwaga
 •  niewydolność nerek
 •  niewydolność wątroby
 •  stany zapaln,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.

lipoliza laserowa cena

Ceny zabiegów uzależnione są nie tylko od obszaru ciała poddawanego lipolizie, ale także od placówki medycyny estetycznej i województwa. Przykładowo zabieg lipoliza laserowa wykonany na brzuchu kosztuje 4-5 tys. złotych, w okolicach wewnętrznych kolan lub ramion – od 2,5 do 3,5 tys. Złotych.

lipoliza kawitacyjna

Lipoliza kawitacyjna to zabieg podczas którego, wykorzystywane są fale ultradźwiękowe. Specjaliści są zdania, że  usuwanie tłuszczu z wykorzystaniem ultradźwięków nie powoduje efektu jo-jo, a skutecznie redukuje tkankę tłuszczową z miejsc opornych na wyszczuplanie.

Zabieg lipolizy kawitacyjnej pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z poszczególnych partii ciała. Miejsca, które najczęściej poddaje się liposukcji kawitacyjnej to przede wszystkim okolice łydek, ud, kolan, bioder, talii, brzucha oraz ramion. Szczególnie dobre efekty lipoliza kawiatacyjna przynosi osobom, które cierpią na otyłość miejscową. Zabieg lipolizy kawitacyjnej umożliwia uszczuplenie pokładów tkanki tłuszczowej tam, gdzie jest to niewykonalne sposobami klasycznymi – aktywnością fizyczną i dietą.

lipoliza kawitacyjna efekty

Dla uzyskania optymalnych efektów zabieg lipolizy kawitacyjnej zaleca się wykonywać:

 • raz w tygodniu
 • w serii do 10 zabiegów
 • następna seria po 6 miesiącach
 • zabieg przypominający: raz w miesiącu.

Efekty lipolizy kawitacyjnej to:

 • modelowanie sylwetki
 • odżywienie skóry i tkanek głębiej położonych
 • pobudzenie krążenia
 • redukcja tkanki tłuszczowej
 • stymulacja przemiany materii
 • uelastycznienie skóry
 • ujędrnienie skóry
 • wyszczuplenie
 • zwiększenie dyfuzji przez błony komórkowe.

lipoliza kawitacyjna przeciwskazania

Do przeciwwskazań przeprowadzenia zabiegu lipolizy kawitacyjnej zaliczane są:

 • ciąża i karmienie piersią
 • cukrzyca
 • niewydolność krążenia
 • niewydolność serca oraz przewlekłe nadciśnienie tętnicze
 • niewydolność wątroby
 • nowotwory oraz stany po usunięciu zmian nowotworowych
 • osteoporoza
 • padaczka
 • posiadanie metalowych implantów w okolicy poddawanej zabiegowi
 • wirusowe lub bakteryjne schorzenia skórne
 • wszczepiony rozrusznik serca lub sztuczna zastawka
 • zakrzepowe zapalenie żył.

lipoliza kawitacyjna cena

Przykładowa cena lipolizy kawitacyjnej

 • podbródek – 200 zł
 • ramiona – 200 zł
 • brzuch z talią – 300 zł
 • uda -300 zł
 • pośladki – 250 zł
 • całe ciało (brzuch, uda, pośladki, ramiona) – 900 zł.

Może zainteresuje Cię również zabieg jakim jest abdominoplastyka. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jakie efekty zauważymy po mezoterapii igłowej pod oczami?

Pielęgnację skóry pod oczami warto rozpocząć już około 20 roku życia. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i praktycznie pozbawiona jest tkanki tłuszczowej. Drobne zmarszczki wokół oczu pojawiają się dosyć wcześnie również z uwagi na intensywną mimikę tej partii twarzy. Jednym z zabiegów medycyny estetycznej polecanych pod oczy jest mezoterapia igłowa. Jakie efekty zauważymy po mezoterapii igłowej pod oczami?

mezoterapia ilgowa pod oczy

skóra pod oczami  pielęgnacja

Skóra wokół oczu  łatwo ulega wysuszeniu i podrażnieniom. Ponadto charakteryzuje się słabym krążeniem krwi i skłonnością do zastojów limfatycznych.

Ważne jest by skóra pod oczami była odpowiednio nawilżana i odżywiana. Powinno się stosować krem pod oczy specjalnie do tego przeznaczony, bowiem z uwagi na delikatną skórę wokół oczu silne kosmetyki na twarz mogą powodować podrażnienia i uczulenia. Pamiętajmy aby skóry wokół oczu silnie nie pocierać, nie rozciągać i nie klepać, bowiem może to przyczynić się do szybszego pojawienia się niechcianych oznak starzenia. 

mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Duża popularność tej metody wynika z wysokiej skuteczności i efektywnego działania. Mezoterapia to skuteczna metoda w walce z drobnymi zmarszczkami oraz zwiotczałą skórą.

mezoterapia pod oczy

Mezoterapia igłowa polega na wykonaniu mikronakłuć, które wywołują w skórze drobne, kontrolowane reakcje zapalne. Powstałe w ten sposób mikrokanaliki pozwalają na głębsze wprowadzenie ampułki ze składnikami aktywnymi. Iniekcje poprawiają przede wszystkim mikrokrążenie oraz metabolizm komórkowy.

Podczas zabiegu mezoterapii mezoterapii wykorzystywane są mieszaniny wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny), które bardzo korzystnie oddziałują na poprawę kondycji skóry. Lekarz dobiera dopasowuje preparat do potrzeb pacjenta, dobierając zestaw substancji aktywnych (na ogół 3-4 składniki), tworząc z nich specjalny koktajl.

mezoterapia igłowa pod oczy dla kogo

Zabiegi mezoterapii igłowej pod oczy jest polecany dla osób, których problemem są zmarszczki mimiczne, tzw. kurze łapki, cienie i sińce pod oczami. Sprawdzą się one również wtedy, gdy skóra wokół oczu jest cienka i przesuszona, o nierównym kolorycie. Ponadto sprawdza się także u osób osobom ze skłonnością do opuchlizny pod oczami.

mezoterapia igłowa pod oczy efekty

Koktajle do zabiegu mezoterapia pod oczy najczęściej bazują na  kwasie hialuronowym, dzięki czemu poprawiają nawilżenie, napięcie i gęstość skóry. Efektem jest wygładzenie drobnych zmarszczek i bardziej elastyczna skóra w tym obszarze. Mezoterapia okolic oczu poprawia także krążenie, przez co redukuje ilość płynów ustrojowych gromadzących się pod oczami w postaci opuchnięć.

W przypadku mezoterapii igłowej zaleca się wykonanie trzech zabiegów w odstępach co dwa tygodnie. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znaczniej lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

mezoterapia igłowa przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej to:

 • alergia / uczulenie na składniki zawarte w preparatach
 • ciąża oraz okres karmienia piersią
 • cukrzyca,
 • choroby nowotworowe, autoimmunologiczne
 • opryszczka i inne wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, a także stany zapalne
 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (m.in. kwasu acetylosalicylowego, heparyny, acenokumarolu)
 • skłonności do blizn i zwłóknień.

Worki tłuszczowe pod oczami najczęściej pojawiają się z przyczyn strukturalnych lub dziedzicznych. Sprawdź jak można je zlikwidować?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana