Lasery są powszechnie stosowane w medycynie estetycznej. Zabiegi laserowe umożliwiają odmładzanie skóry, usuwanie przebarwień, zamykanie naczynek, wygładzanie skóry.
To jak pielęgnować skórę po laserze zależy od głębokości ingerencji urządzenia. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o skórę po zabiegu.
Zabieg laserowy bywa inwazyjny. Lasery o mniejszej sile działają delikatnie. Musimy pamiętać, że po wszelkich zabiegach laserowych mogą wystąpić powikłania np. blizny. Często jest to związane z indywidualnymi skłonnościami skóry do gojenia się.
laser gojenie skóry
Bezpośrednio po zabiegu laserem skóra poddana terapii jest obrzęknięta, zaczerwieniona i bardzo rozgrzana. Czasem pojawia się również delikatne sączenie płynu tkankowego i krwi. Dlatego tak ważne jest, aby lekarz medycyny estetycznej przeprowadzający zabieg bezpośrednio po zabiegu zastosował okłady chłodzące, a także opatrunki z soli fizjologicznej i krem przyspieszający gojenie. Po 2 – 3 dniach obrzęk i rumień ustępują.
Pojawia się natomiast powierzchowny, cienki i rozległy strup na powierzchni skóry. Strup lub strupki złuszczają się stopniowo przez następne 4 – 5 dni. Odsłania się wówczas nowa skóra, która przez kolejne tygodnie cały czas w głębokich warstwach ulega regeneracji. Bardzo istotne jest, aby pacjent nie zdrapywał strupków, może bowiem uszkodzić skórę.
Proces gojenia, w zależności od skóry i intensywności zabiegu, może trwać od 1 do 2 tygodni.
Wiesz już jak istotna jest prawidłowa pielęgnacja skóry po laserze.
Poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie, dotyczące intensywnego zabiegu laserowego, o których musimy pamiętać:
przez 24 godziny po zabiegu nie myjemy skóry poddanej terapii
przez 24 godziny po zabiegu nie stosujemy żadnych kosmetyków na skórę poddaną terapii
po 24 godzinach od zabiegu skórę można umyć delikatnym preparatem (np. żelem do mycia bez mydła)
od 2 doby należy stosować preparaty przyspieszające regenerację naskórka (np. Alantan, Bepanthen, Cicalfat, Cicaplast Baume B5, Sensicure, Zinalfat). Preparat stosujemy kilka razy dziennie aż do całkowitego złuszczenia się skóry/strupa
nie należy zdrapywać strupków, ani ingerować w złuszczanie skóry (nie stosować peelingów, nie trzeć naskórka)
przez 5-7 dni unikać: alkoholu, gorących kąpieli, sauny
niezmiernie istotna jest fotoprotekcja – przez min. 30 dni po zabiegu przed każdym wyjściem na zewnątrz należy nakładać na twarz krem z filtrem SPF50, w niektórych przypadkach lekarz medycyny estetycznej może zaleć stosowanie kosmetyku nawet do 6 m-cy. Filtr powinno się nakładać ok. 2 godziny przed wyjściem.
po złuszczeniu strupa można zacząć stosować kremy natłuszczające i nawilżające (np. Tolerance Extreme Avene, Cetaphil MD, Terproline)
po 3 – 4 można wrócić do swojej standardowej pielęgnacji.
Można również poddać się naświetlaniu lampami LED, co dwukrotnie przyspiesza proces gojenia się skóry po zabiegu laserem.
Okres jesienno-zimowy nie jest łaskawy ani dla naszej skóry, ani dla naszych włosów. Noszenie czapki i przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, w których jest przesuszone powietrze nie sprzyja ich kondycji. Po zimie włosy mogą stać się łamliwe, suche albo zacząć się bardziej przetłuszczać. Dlatego bardzo ważna jest regeneracja włosów po zimie.
photo: pixabay.com/586185
regeneracja włosów po zimie w domu
Po zimie włosy mogą być wysuszone, mogą się bardziej przetłuszczać, a nawet nadmiernie wypadać. Jak sobie poradzić w takich sytuacjach?
nawilżanie włosów
Ze względu na to, że zimą przebywamy najczęściej w ogrzewanych pomieszczeniach, nasze włosy stają się matowe, przesuszone i mogą być łamliwe. Aby nawilżyć włosy, sprawić by były błyszczące, warto sięgnąć po profesjonalne odżywki lub maski.
Innym rozwiązaniem jest olejowanie włosów. Oleje do włosów mają wiele dobroczynnych właściwości. Pomagają utrzymać dobry stan skóry głowy oraz włosów, a także pomagają w problemach typu wypadanie włosów, łamliwość włosów, łupież, rozdwajające się końcówki czy matowe włosy bez połysku. Oleje zawierają dobroczynne kwasy NKKT i witaminy, dzięki którym włosy odzyskują naturalny blask i witalność. Olejki do włosów mają również działanie regenerujące Kluczem do sukcesu jest to, aby olejek do włosów był odpowiednio dopasowany do naszych włosów.
przetłuszczające się włosy po zimie
Wiele osób, zwłaszcza posiadających cienkie włosy, obserwuje po ziemie większe przetłuszczanie się włosów. Z uwagi na to, że zimą nosimy czapki, to gruczoły łojowe na głowie są zmuszone do bardziej intensywnej pracy. U niektórych osób może to prowadzić do łojotoku.
Podstawą pielęgnacji będą szampony przeznaczone do włosów przetłuszczających się. Ponadto dobrze jest regularnie wykonywać peeling skóry głowy.
Co daje nam oczyszczanie skóry głowy? Peeling skóry głowy pozwala na usunięcie nadmiaru zrogowaciałego naskórka, pozostałości po kosmetykach i obumarłych włosów. Peeling reguluje proces wytwarzania sebum i zapobiega powstawaniu łupieżu. Masaż głowypobudza krążenie, wpływając na dotlenienie i odżywienie cebulek włosowych, co może przyspieszyć porost włosów.
Peeling skóry głowyjest świetny dla osób, które nie mogą sobie poradzić z szybko przetłuszczającymi się włosami i myją włosy codziennie.
Włosy po zimie mogą być przemęczone noszeniem ciepłych czapek. O osób, które nie noszą czapek przy niskich temperaturach, może z kolei dochodzić do przemrożenia skóry głowy co powoduje uszkodzeniem mieszków włosowych.
Do osłabienia włosów może przyczyniać się także fakt, że zimą nasza dieta jest uboższa w witaminy i składniki mineralne. Dlatego też wraz z nastaniem wiosny u niektórych osób pojawia się problem wypadania włosów.
Warto zatem zadbać o to cały nasz organizm i dostarczać wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Na kondycję włosów pozytywnie wpłynie zbilansowaną dieta bogata w mikro- i makroelementy, a również cynk, biotyna, siarka i witaminy z grupy B. Warto także spożywać produkty bogate w kwasy omega-3 i omega-6. organizmu. Tylko bogata w składniki odżywcze dieta zapewni nam zdrowe włosy i promienny wygląd!
Wiosna to doskonały moment na odświeżenie lub zmianę fryzury. Nawet jeżeli tylko podetniesz końcówki, Twoje włosy będą wyglądały na zdrowsze. A może zdecydujesz się na radykalną zmianę fryzury?
sauna na włosy
Sauna na włosy przeprowadzona w salonie fryzjerskim sprawi, że twoje włosy będą nawilżone, odżywione i zregenerowane.
Podczas sauny włosy poddane są działaniu wyższej temperatury, co powoduje otwieranie się łusek włosów. Dzięki temu ułatwia to wchłanianie składników odżywczych z kosmetyku aplikowanego na włosy.
W salonach fryzjerskich można skorzystać m.in. z tradycyjnej sauny parowej lub sauna micro mist, która za pomocą ultradźwięków wytwarza lekką mgiełkę wodną.
zabieg keratynowy na włosy
Keratyna jest naturalnym budulcem włosów i występuje w postaci włóknistej – tworzy korę i naskórek oraz amorficznej – wypełnia szczeliny w trzonie oraz łuskach włosów, zapewniając im elastyczność. Keratynowe prostowanie włosów to jeden z polecanych zabiegów, a w wbrew swojej nazwie keratynowe prostowanie włosów jest dedykowane nie tylko dla pań posiadających loki i fale, ale również włosy proste.
Głównym zadaniem zabiegu keratynowe prostowania włosów jest odbudowa struktury włosów, ich intensywne odżywienie i wygładzenie. Preparaty keratynowe, używane podczas zabiegu, zawierają nie tylko keratynę, ale również antyoksydanty, wyciągi z roślin, witaminy, i dostarczają niezbędnych składników odżywczych oraz kwasy tłuszczowe. Efekt wygładzenia i nawilżenie włosów utrzymuje się od 3-6 miesięcy.
peeling trychologiczny
Wiesz już, że oczyszczanie skóry głowy i włosów jest bardzo ważne. W salonie fryzjerskim możemy skorzystać z profesjonalnego peelingu trychologicznego i zdecydować się na peeling skóry głowy preparatem z drobinkami złuszczającymi lub peeling kawitacyjny skóry głowy.
mezoterapia skóry głowy
Mezoterapia mikroigłowa pomaga w leczeniu schorzeń skóry głowy. Polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji, które mają zapobiegać wypadaniu włosów. Mezoterapia pomaga nie tylko wzmocnić te włosy, które są osłabione, ale zapobiega wypadaniu włosów i powoduje odros nowych. Stymulowane są mieszki włosowe do wytwarzania nowych włosów, dzięki czemu widoczna jest ogromna poprawa w gęstości włosów i ich wzmocnieniu. Skóra ostrzykiwana jest powierzchniowo substancjami hamującymi wypadanie włosów i są to m.in. witaminy, leki przeciwzapalne, substancje odżywcze. Inaczej niż w przypadku stosowania witaminowych masek, czy ampułek, tu substancje czynne są wprowadzane w głąb skóry, dzięki czemu od razu są transportowane do mieszków włosowych. Zestaw substancji jest dobierany indywidualnie pod każdego pacjenta.
Efekt zabiegu mezoterapii skóry głowy to przede wszystkim zwiększenie objętości włosów, zmniejszenie wypadania, zdrowszy wygląd włosów dzięki witaminom. Na efekt jednak trzeba poczekać, ponieważ wzrost nowych włosów jest dość powolny i zabieg należy powtarzać dla uzyskania lepszego efektu. Zabieg nie jest bolesny, ponieważ skóra ostrzykiwana bardzo cienka igłą, w odstępach co pół milimetra co półtora centymetra. Jest wykonywane to specjalnym pistoletem do mezoterapii. Po zabiegu mogą pozostać niewielkie ślady, które utrzymują się maksymalnie do 4 dni.
Po zabiegu wykonywany jest masaż, który ma złagodzić skutki nakłuwania, rozluźnić skórę i przyspieszyć proces jej regeneracji. W skórę wmasowuję się składniki odżywcze, które powinny być równomiernie nałożone.
peptydowa terapia włosów
Peptydowa Terapia Włosów – Dr Cyj Hair Filler – hamuje wypadanie włosów, stymuluje ich odrastanie, zagęszcza je i pogrubia. Zabieg ten polega na wykonaniu serii wkłuć w skórę głowy w powierzchniowe warstwy skóry właściwej. Peptydowa Terapia Włosów jest mało bolesna i wymaga mniej wkłuć niż ma to miejsce w przypadku mezoterapii. Lekarz podaje niewielką ilość preparatu skupiając na obszarach przerzedzenia włosów, zazwyczaj ostrzykiwana jest górna część głowy. Zabieg trwa ok. 30 min.
zabiegi rekonstrukcji włosów
W przypadku włosów bardzo zniszczonych polecane są profesjonalne zabiegi na włosy, których zadaniem jest rekonstrukcja struktury włosów. Zabiegi takie pozwalają uniknąć ścinania włosów z długości, z uwagi na to, że do zabiegów wykorzystywane są mocno skoncentrowane preparaty z innowacyjnymi składnikami.
Dwa najbardziej popularne zabiegi regenerujące włosy to:
Joico – zestaw czterech produktów o synergicznym działaniu, zapewniających włosom odbudowę, wzmocnienie, nawilżenie i pogłębienie blasku. Zabieg rekonstrukcji Joico K-Pak bazuje na dwóch opatentowanych technologiach: Bio-Advanced PeptideTM (regeneruje łańcuchy peptydowe we włosach) oraz QuadramineR Complex (zestaw 19 aminokwasów zastępujących naturalną keratynę).
Olaplex – zabieg składający się z trzech etapów. Wykrywa uszkodzenia chemiczne, termiczne i mechaniczne we włosie, a następnie naprawia je. Olaplex znany jest z tego, że odbudowuje wiązania w mostkach dwusiarczkowych, dzięki czemu włosy odzyskują zdrowie i piękno.
Oleje do włosów mają wiele dobroczynnych właściwości. Pomagają utrzymać dobry stan skóry głowy oraz włosów, a także pomagają w problemach typu wypadanie włosów, łamliwość włosów, łupież, rozdwajające się końcówki czy matowe włosy bez połysku. Oleje zawierają dobroczynne kwasy NKKT i [...]
Skóra i włosy są odzwierciedleniem ogólnej kondycji zdrowotnej organizmu. Dzięki badaniu włosa można sprawdzić, jak styl życia, który prowadzisz wpływa na twoje zdrowie. Czym jest analiza pierwiastkowa włosa? W czym może być pomocna? analiza pierwiastkowa włosa – na czym polega [...]
1
Dodaj komentarz
Subscribe
najnowszynajstarszyoceniany
Gość
kate
Do regeneracji naprawdę zniszczonych włosów polecam kosmetyki Wax Pilomax. Rewelacja.
Wampirzy lifting to zabieg medycyny estetycznej z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Jest to substancja otrzymywana z krwi pacjenta poprzez odpowiednie jej odwirowanie w specjalnie do tego celu przeznaczonej wirówce. Mimo, że zabieg na polskim rynku jest obecny już od dłuższego czasu, nadal wiele osób zastawia się czy zabieg z osocza może zaszkodzić ?
pixabay.com/ 6335159
osocze bogatopłytkowe– co to jest?
Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do ich głównego działania, czyli produkcji nowego kolagenu.
Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują naturalnych produktów lub nie mogą poddać się innym zabiegom ze względu na występujące reakcje uczuleniowe na inne preparaty. Zabieg z jego wykorzystaniem jest całkowicie bezpieczny, czego potwierdzeniem może być stosowanie tej metody od ponad 30 lat w wielu dziedzinach medycyny.
mezoterapia osoczem efekty
Dzięki ostrzykiwaniu odpowiednich warstw skóry osoczem bogatopłytkowym zostaje przyspieszony proces regeneracji, aktywacji komórek macierzystych, odnowy i pobudzenia fibroblastów. Zabieg zapewnia długotrwałą regenerację i rewitalizację skóry twarzy, poprawę jej ukrwienia i wygładzenie zmarszczek.
Skóra już po 1-2 tygodniach jest widocznie bardziej napięta i wygładzona. Efekty po osoczu bogato płytkowym utrzymują się do kilku miesięcy, a w przypadku kilkukrotnego powtórzenia zabiegu – nawet 1,5 roku.
osocze bogatopłytkowe zabieg
Zabieg rozpoczynany jest pobraniem około 10-60 ml krwi pacjenta z żyły łokciowej. Następnie krew poddawana jest kilkuminutowemu procesowi wirowania, w wyniku którego czerwone oraz białe krwinki oddzielają się od osocza zawierającego płytki krwi. Uzyskane w ten sposób osocze bogatopłytkowe wstrzykiwane jest w odpowiednie miejsce zabiegowe. Do aplikacji substancji, w zależności od potrzeb, wykorzystuje się igłę lub kaniulę, a cała procedura zabiegowa trwa około 60 minut. Podczas zabiegu zwykle podawane jest znieczulenie, aby zminimalizować dyskomfort pacjenta.
czy zabieg z osocza może zaszkodzić
Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest bezpieczny i w 100% biokompatybilna. Nie niesie ze sobą ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych. Prawidłowo wykonany zabieg nie niesie ze sobą ryzyka żadnych niebezpiecznych powikłań.
Po zabiegu leczone miejsca mogą być obrzęknięte i zaczerwienione, mogą również wystąpić siniaki czy krwiaki (efekt wielokrotnych nakłuć). Jednakże wszystkie dolegliwości powinny ustąpić w ciągu maksymalnie kilku dni.
Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na blogu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Dodaj komentarz