Implanty pośladków – warto czy nie?

Określenie „brazylijskie pośladki” z pewnością nie jest Wam obcy. Trend związany z okazałą, kształtną pupą pojawił się jakiś czas temu i nie traci na sile. W internecie na portalach i kanałach poświęconych kształtowaniu sylwetki, znajdują się liczne porady jak za pomocą treningu i diety uzyskać, pośladki, którymi Europejki nie są tak hojnie obdarzone jak Brazylijki, Wenezuelki czy Argentynki.

jędrne pośladki a implanty pośladków
posladki.com

Implanty pośladków

Kilka miesięcy temu nasza koleżanka wypoczywała na Karaibach. Opowiedziała nam, że na Martynice i Gwadelupie, nie mogła oderwać oczu od tamtejszych przedstawicielek płci pięknej. Kobiety ubierają się tam bardzo barwnie i eksponują wszystkie kobiece atuty, z pośladkami na czele. Koleżanka, która nosi rozmiar S, wyznała, że była urzeczona dużymi, krągłymi pupami i od powrotu z urlopu intensywnie rzeźbi mięśnie pośladków na siłowni.

Nie trzeba jednakże jechać aż na Karaiby, aby zobaczyć ponętne kobiece pupy. Wystarczy mieć konto na jednym z portali społecznościowych i polubić stronę związaną z fitnessem, by otrzymywać „motywatory” do kształtowania pięknego ciała, w tym również okrągłych, jędrnych pośladków.

Trudno się zatem dziwić, że implanty pośladków stają się coraz bardziej popularnym zabiegiem estetycznym. Jest to zabieg do rozważenia, dla osób, które z uwagi na obwisłe, płaskie, nierówne pośladki, chciałyby dokonać ich korekty.

jędrne pośladki ćwiczenia
fitnessownia.blog.pl

Operacja powiększania pośladków

Operacja powiększenia pośladków może zostać wykonana na dwa różne sposoby. Pierwszy to przeszczep tkanki tłuszczowej, który polega na wykonaniu wcześniejszej liposukcji, a uzyskany w ten sposób tłuszcz, zostanie wstrzyknięty w pośladki. Zabieg ten może być niemożliwy do przeprowadzenia u szczupłych i bardzo szczupłych osób.

Drugim rozwiązaniem jest wszczepienie implantów. Nacięcie wykonuje się w fałdzie między pośladkami i górnym udem. Implanty umieszczane są pomiędzy mięśniem pośladkowym wielkim i średnim lub powięzią tak, by wypełnić pośladki w górnej albo dolnej części w zależności od potrzeb.

Ile trwa zabieg implantów pośladków

Warto jednak mieć na uwadze, że operacja plastyczna jest dosyć inwazyjnym zabiegiem, który wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Operacja powiększenia pośladków nie należy do najłatwiejszych, istnieje ryzyko wielu powikłań oraz nieudanej operacji.

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa przeciętnie ok. 2 godzin. Po zabiegu w klinice pacjentka musi pozostać przez minimum 2 doby. Rekonwalescencja natomiast jest dosyć długa i może trwać nawet do 4 tygodni. Przez pierwszy tydzień po zabiegu należy ograniczyć chodzenie, a siadać nie powinno się przez około 2 tygodnie. Szwy zdejmuje się po około 10 dniach.

Blizny pooperacyjne ukrywane są w bruździe międzypośladkowej i będą widoczne około 12 miesięcy. Długość tego okresu uzależniona jest od indywidualnych uwarunkowań organizmu, ale z czasem stają się coraz mniej widoczne. Główną zaletą powiększenia pośladków implantami jest długotrwały efekt, co nie oznacza jednak, że wszczepione implanty będą wieczne. Istotne jest również, by po tego zabiegu uważać na nagłe wahania wagi, ponieważ zarówno wyszczuplenie, jak i przytycie może bowiem skutkować deformacją pośladków.

Jakie są inne korzyści z przeprowadzenia zabiegu?

Wymodelowanie kształtu pośladków, powiększenie i podniesienie płaskiej pupy, natychmiastowe efekty, poprawa nastroju i samooceny, relatywnie szybki powrót do normalnego trybu życia.

Implanty pośladki

Operacja jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu swoich pośladków i pragną poprawić swoje samopoczucie oraz życie intymne. Mając jednak na uwadze inwazyjność i trudność zabiegu warto zastanowić się czy regularnymi ćwiczeniami połączonymi z prawidłową pielęgnacją skóry, jesteśmy w stanie w ciągu kilku – kilkunastu miesięcy uzyskać wymarzone „brazylijskie pośladki” i zabieg taki nie jest nam niezbędny.

 

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Justyna GawryśAaaagusia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aaaagusia
Gość
Aaaagusia

Bardzo ciekawy artykuł 🙂 sama po nim pomyślę o implantach pośladków xD tymczasem zapraszam do mnie, gdzie opisuję różne metody, które mogą pomoc w osiągnięciu wymarzonej pupy: http://brazylijskie-posladki.pl/

Zdaniem eksperta: kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy – bez niego nie byłoby zabiegów odmładzających, poprawiających wygląd skóry jak i tylu świetnych kosmeceutyków. O doświadczenia z nim związane pytamy specjalistę w dziedzinie medycyny estetycznej – dr Monikę Nunberg-Sawicką z Gabinetu Dermatologii Leczniczej i Estetycznej w Warszawie, która z kwasem hialuronowym ma do czynienia na co dzień.

dr monika nunberg-sawickaCzym tak naprawdę jest kwas hialuronowy?

dr Monika Nunberg-Sawicka: Kwas hialuronowy to naturalny mukopolisacharyd, organiczny związek chemiczny, który nasz organizm produkuje samoistnie. Najwięcej mamy go w okresie niemowlęcym, lecz około 40 roku życia jego ilość w skórze zmniejsza się o połowę. Kwas hialuronowy jest substancją bardzo uniwersalną i cenioną przez lekarzy.

Do czego służy kwas hialuronowy w medycynie estetycznej?

dr Monika Nunberg-Sawicka: Zbiegi odmładzające i rewitalizujące z użyciem kwasu hialuronowego uzupełniają jego niedobór w skórze. Dodatkowo w medycynie estetycznej substancja ta ma wiele innych zastosowań: służy do wypełniania bruzd i zmarszczek, modelowania twarzy, nosa, ust i linii żuchwy, podniesienia linii brwi, niwelowania cieni pod oczami, uzupełniania ubytków podściółki tłuszczowej w tzw. dolinie łez pod oczami, wypełniania bruzd nosowo-wargowych i „linii marionetki” biegnących w dół od kącików ust. Za pomocą kwasu hialuronowego można też poprawić wygląd skóry na szyi, dekolcie, dłoniach czy łokciach. Pacjenci udający się do lekarza medycyny estetycznej po poradę i pomoc, mogą po dokładnej diagnozie usłyszeć propozycję wykonania zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego. Jego różnorodne właściwości znajdą zastosowanie w wielu przypadkach.

do czego służy kwas hialuronowy

Jakie znaczenie ma to, czy preparat używany do zabiegów jest usieciowany, czy nieusieciowany?

dr Monika Nunberg-Sawicka: Kwas hialuronowy nieusieciowany wstrzykujemy w postaci maleńkich depozytów płytko w skórę, by poprawić jej nawilżenie, napięcie, świetlistość oraz warunki ,,do pracy” komórek skóry i naskórka. W ten sposób możemy też wygładzić drobne zmarszczki. Hialuronian może być wstrzykiwany pojedynczo lub w połączeniu z innymi wartościowymi substancjami. Takie zabiegi nazywamy mezoterapią. Wykonujemy je w seriach kilku spotkań, w określonych odstępach czasu, tak by efekt potęgował się i utrwalał. Jeśli problem nie dotyczy tylko stanu skóry, lecz związany jest z zanikiem i przemieszczeniem tkanek, brakiem objętości, powstawaniem bruzd, zmarszczek  i obwisłości – wspaniale sprawdzają się iniekcje usieciowanego kwasu hialurowanego. Dzięki swojej budowie pozostaje on długo w miejscu podania, korygując niedoskonałości na długie miesiące.

 

Jakie skutki uboczne mogą się pojawić po iniekcjach z kwasu hialuronowego? Kiedy jest to powód do zmartwień?

dr Monika Nunberg-Sawicka: Lekarz w trakcie zabiegu jest w stanie ocenić możliwość wystąpienia powikłań u pacjenta i uprzedzić, jak będzie w konkretnym przypadku. Objawy pojawiające się po iniekcjach z kwasu hialuronowego są przemijające i niezbyt nasilone. Powinny ustąpić w przeciągu jednego, dwóch dni. Wyjątek stanowią siniaki, które mogą utrzymywać się nieco dłużej. Jeśli jednak ból, rumień, obrzęk utrzymuje się i nasila, powinniśmy poinformować naszego lekarza, by mógł zastosować jak najszybciej odpowiednią terapię.

Czy mogą wystąpić powikłania po kwasie hialuronowym

Kiedy najlepiej udać się na kontrolną konsultację?

dr Monika Nunberg-Sawicka: Termin planowej wizyty kontrolnej, zależy od wykonanego zabiegu i rodzaju użytego preparatu. Czasami powinniśmy umówić się po tygodniu, a czasami dopiero po 3 miesiącach. Jeśli jednak coś nas niepokoi, lepiej nie czekać do wizyty kontrolnej, tylko udać się do lekarza jak najszybciej.

 

Dlaczego po iniekcjach z kwasu hialuronowego warto „wesprzeć” skórę kosmeceutykami?

Teoxane post-proceduredr Monika Nunberg-Sawicka: Bezpośrednio po wykonanym zabiegu iniekcji kwasu hialuronowego lekarz nakłada na skórę specjalny preparat pozabiegowy o działaniu łagodzącym podrażnienia, przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym,wspomagający gojenie. Bardzo dobre właściwości mają kremy będące uzupełnieniem produktów zabiegowych. Osobiście używam kremu POST PROCEDURE szwajcarskiej firmy TEOXANE. Spełnia on wszystkie wymienione wcześniej wymagania. Zawiera arnikę, która ma właściwości przeciwzapalne i ograniczające czas utrzymywania się siniaków i wybroczyn, chlorheksydynę o działaniu przeciwbakteryjnym oraz dwa opatentowane składniki wspomagające proces gojenia i regeneracji.

Po zabiegach iniekcyjnych z przerwaniem ciągłości skóry bardzo ważne jest utrzymanie higieny. Stosowane preparaty powinny być w pojemnikach z aplikatorem, by zapobiec możliwości nadkażenia. Dotyczy to również pielęgnacji domowej i podkładów.

 

Jak wzmocnić i przedłużyć efekty wykonanego zabiegu?

preparat Teoxane deep-repair-balmdr Monika Nunberg-Sawicka: W celu wzmocnienia i przedłużenia skuteczności oraz efektu estetycznego zabiegu polecam zawsze odpowiednią pielęgnację. Profesjonalne kosmetyki dają gwarancję, że zawarte w nich najwyższej jakości składniki zregenerują, odbudują i nawilżą skórę oraz ochronią ją przed działaniem szkodliwych wolnych rodników i promieniowaniem UV. Do pielęgnacji pozabiegowej na 5-7 dni zalecam TEOXANE DEEP REPAIR BALM, który w swym składzie zawiera kwas hialuronowy, taki sam jak w najnowocześniejszej linii wypełniaczy RHA, a także arnikę i helichrysum oraz kompleks regenerujący. Dzięki tym składnikom skóra będzie wspaniale nawilżona, a czas utrzymywania się siniaków ograniczony zostanie do minimum. Nowoczesne preparaty TEOXANE do codziennej pielęgnacji zawierają często te składniki, które wcześniej podaliśmy w formie zastrzyku: kwas hialuronowy RHA, opatentowany kompleks odbudowujący CDR, czy substancje „przylepiające” naskórek do skóry. Dzięki ich zastosowaniu mam pewność, że efekty wykonanych przeze mnie zabiegów będą stabilne i długotrwałe, a pacjentki będą miały poczucie dobrze zainwestowanych pieniędzy.

 

O marce

Od 12 lat firma TEOXANE dostarcza pacjentom na całym świecie innowacyjne rozwiązania w zakresie poprawy kondycji skóry. Wszystkie produkty są opracowywane w laboratoriach TEOXANE Laboratories w Genewie, skąd trafiają na rynek 90 krajów świata. TEOSYAL to szeroka gama preparatów na bazie kwasu hialuronowego przeznaczonych m.in. do wypełnień ust, fałd nosowo-wargowych, zmarszczek, a także zabiegów wolumetrycznych. Nowością na rynku jest linia preparatów dedykowanych najbardziej dynamicznym obszarom twarzy – TEOSYAL RHA, a także bogata linia kosmeceutyków. W Polsce produkty TEOSYAL są dostępne od 2006 r. Ich wyłącznym dystrybutorem jest firma NewDerm sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie. www.newderm.pl

 

artykuł sponsorowany

 

1
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MARIA
Gość
MARIA

CZY ZABIEG OSOCZEM JEST SKUTECZNY PO 60 TYM ROKU CZY PROPONUJECIE COS MOCNIEJSZEGO

Hydrobalans Vital odejmie kilka lat!

Wiecznej młodości niestety nikt nam nie może podarować, co jednak nie oznacza, że nie możemy choć na chwilę odwrócić biegu czasu. Hydrobalans Vital świetnie sprawdzi się w roli pomocnika. Przekonaj się, jak łatwo można odjąć sobie kilka lat!

odmładzanie skóry twarzy
aesthetic.com.pl

Proces starzenia nierozerwalnie wiąże się z utratą sprężystości skóry, jej suchością i pojawiającymi się na niej zmarszczkami. Są jednak na to proste sposoby, takie jak Hydrobalans Vital.

Hydrobalans Vital to zabieg bliźniaczo podobny do mezoterapii, jednak używane do zabiegu preparaty zawierają większe stężenie kwasu hialuronowego. Ponadto poprawiają one uwodnienie tkanek miękkich i pobudzają produkcję nowego kolagenu, w efekcie czego skóra jest nawodniona i odzyskuje młodzieńczy, naturalny blask. Rezultaty kuracji również utrzymują się zdecydowanie dłużej – nawet do 12 miesięcy. Zabieg nie tylko silnie nawilża skórę, ale także ją ujędrnia, zapewniając efekt liftingu.

Do wyboru mamy dwa produkty rodziny Hydrobalans: Restylane Vital i Restylane Vital Light. Restylane Vital używany jest przy rewitalizacji skóry normalnej, dojrzałej, z wyraźnymi zmarszczkami i nierównym kolorytem skóry. Z kolei Restylane Vital Light skierowany jest do osób o młodszej skórze, bez wyraźnych oznak fotouszkodzenia. Ze względu na swój delikatniejszy charakter, idealnie sprawdza się przy rewitalizacji obszarów, które jako pierwsze zdradzają wiek: szyi, dekoltu i dłoni. Preparaty odmłodzą także okolice oczu, ust, skórę brzucha, piersi czy ramion.

Hydrobalans Vital odmładzanie dłoni
www.kirey.pl

Zabieg zapewnia spektakularne efekty: ujędrnia i rewitalizuje skórę, dzięki czemu wygląda ona zdrowo i świeżo. Dodatkowo, stosowany preparat przywraca odpowiedni poziom nawilżenia skóry, co widoczne jest niemalże natychmiast po zabiegu. Jakich rezultatów możesz się finalnie spodziewać? Bardziej gładkiej i elastycznej skóry, o wyrównanym kolorycie i promiennym wyglądzie.

Ta nowoczesna koncepcja rewitalizacji skóry odznacza się niezwykłą skutecznością i bezpieczeństwem, a także dużą trwałością rezultatów (do 12 miesięcy). Preparat wprowadzany jest w skórę cienką igłą lub kaniulą, a bezbolesność zapewnia krem znieczulający podany na życzenie pacjenta. Zabieg trwa jedynie 10-30 minut.

Powtarzalność zabiegu zależy od indywidualnych predyspozycji, jednak zwykle rekomenduje się serię 3 zabiegów w odstępach kilkutygodniowych. Cały cykl można powtarzać co 4-6 miesięcy. Po zabiegu mogą wystąpić siniaki oraz obrzęk, lecz jest to stan przejściowy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana