Fakty i mity – Zmarszczki

Im więcej będziemy wiedzieli o zmarszczkach tym łatwiej będzie z nimi walczyć i z pewnością je pokonamy. Jednak by móc wytoczyć im walkę zapoznaj się z tematem – zobacz co jest prawdą a co mitem związanym ze starzeniem naszej skóry.

 

 Na suchej skórze szybciej pojawiają się zmarszczki

FAKT. W związku z tym, że suchej skórze brakuje tzw. ochrony lipidowej dochodzi do szybszej utraty wilgoci. W efekcie finalnym skóra się marszczy. Dlatego tak istotne jest utrzymanie stałego nawilżenia skóry od wewnątrz (pijąc co najmniej 1,5 litra płynów dziennie) oraz od zewnątrz (stosowanie kosmetyków odpowiednich do naszego typu skóry). Dodatkowo istotne jest by wzmocnić ochronę lipidową stosując np. kremy z ceramidami np. marki Iwostin .

 

Osoby przy tuszy na dłużej mogą się cieszyć gładką cerą.

FAKT. Gładkość naszej skóry jest uzależniona od warstw, które się znajdują pod nią. W momencie gdy włókna podporowe stają się już dużo słabsze, skóra traci na jędrności i staje się słabsza. U osób przy tuszy podtrzymuje je tkanka tłuszczowa, dzięki temu mogą się cieszyć dłużej gładszą cerą.

W genach mamy zapisane tworzenie się zmarszczek.

FAKT. Jeśli jesteśmy ciekawi jak szybko w naszym przypadku dojdzie do procesu starzenia powinniśmy się bliżej przyjrzeć naszym rodzicom i dziadkom. Oczywiście nie tylko geny są odpowiedzialne za proces starzenia. Sami również możemy nim manewrować – przyspieszać lub opóźniać.

Kosmetyki powstrzymają tworzenie się zmarszczek.

MIT. Kosmetyki nie powstrzymują w żadnym wypadku procesu starzenia, mogą go jedynie opóźniać. Dzięki składnikom zawartych w kosmetykach jesteśmy w stanie odżywić i nawilżyć naszą skórę, w efekcie wygląda ona na jędrniejszą, a zmarszczki się spłycają. Z kolei jeszcze bardziej pomogą nam w spowolnieniu procesów starzenia kremy przeciwzmarszczkowe (np. z kwasem hialuronowym, peptydami czy wszystkim znanym retinolem). Ich większe stężenie znajdziemy w kosmetykach specjalistycznych dostępnych w gabinetach kosmetycznych bądź medycyny estetycznej oraz w aptece. 

Przeczytaj również  W jaki sposób stosować kosmetyki z retinolem?

Kremy przeciwzmarszczkowe powinniśmy zacząć używać jak najwcześniej

MIT. Po kremy przeciwzmarszczkowe powinniśmy sięgnąć w momencie gdy skóra zacznie tego potrzebować. W momencie gdy skóra zacznie wyglądać na zmęczoną, przesuszoną powinniśmy jej dostarczyć składników odżywczych, tak by spowolnić zachodzące w niej procesy starzenia. Kiedy postanowimy aplikować kremy przeciwzmarszczkowe powinniśmy to robić stale, gdyż jeśli je odstawimy skóra wróci do stanu poprzedniego.

Opalanie przyspiesza proces starzenia się skóry

FAKT. Promienie słoneczne, a w szczególności UVA (także te w solarium) w nieodwracalny sposób uszkadzają komórki. Za ich sprawą powstaje bardzo duża ilość wolnych rodników, które uszkadzają włókna kolagenowe oraz elastynowe. Dodatkowo niszczą również komórki tłuszczowe w naskórku, przez co skóra traci wilgoć a w konsekwencji staje się sucha, a jak już wiemy to sprzyja tworzeniu się zmarszczek.

Kwas hialuronowy dobry na zmarszczki

FAKT, ALE TYLKO NA PEWIEN CZAS. Kwas hialuronowy podaje się w linię zmarszczek przez co skóra w tym miejscu jest wygładzona. Niemniej jednak kwas hialuronowy pozostaje w niej tylko na jakiś czas – zazwyczaj efekt kosmetyczny utrzymuje się od pół roku do roku. Zabieg oczywiscie można powtarzać. 

Przeczytaj koniecznie: Modne odmładzanie, czyli lifting hialuronowy

Toksyna botulinowa (tzw. botoks) zatrzyma zmarszczki

FAKT, ALE TYLKO NA PEWIEN CZAS. Podanie toksyny botulinowej działa na osłabienie mięśni, które tworzą zmarszczki. Pod wpływem toksyny botulinowej skóra się rozluźnia oraz wygładza. Działa ona ok. 6 miesięcy, po tym czasie napięcie mięśni powraca.

Polecamy przeczytać: Kwas hialuronowy a może toksyna botulinowa? Co wybrać?

Przeszczep tkanki tłuszczowej to lipofiling?

FAKT. Lipofiling to inaczej przeszczep tkanki tłuszczowej. Obecnie medycyna estetyczna daje nam dużo możliwości, m.in. możemy wykonać lipofiling twarzy bądź lipofiling pod oczy.

Lipofiling pod oczy dobre wskazania czy złe?

Kluczem jest właściwa technika podania i doświadczenie lekarza.

Lipofiling opinie

Opinie na temat lipofilingu są nadal kontrowersyjne ze względu na ilość powikłań, które się po nim zdarzają. 

Lipofiling cena tego zabiegu jest bardzo wysoka

FAKT. Cena zabiegu na twarz waha się w granicach 5000 zł, a z kolei na twarz i szyję wynosi ok. 6000 zł

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Konkurs! Wygraj zabieg mezoterapii igłowej lub Intensywny zabieg dla skóry odwodnionej – SkinCeuticals w Holistic Clinic – Regulamin


Regulamin

Celem Konkursu wymyślenie przez Czytelnika hasła, które będzie spójne z wizerunkiem Kliniki – Holistic Clinic to….

Użyte określenia

 1. Redakcja – Redakcja Portalu DermaEstetic.pl, prezentowanego w sieci pod adresem www.dermaestetic.pl
 2. Sponsor: Holistic Clinic www.holisticclinic.pl
 3. Konkurs – Konkurs Internetowy organizowany na stronie Portalu DermaEstetic.pl pod adresem www.dermaestetic.pl
 4. Uczestnik – Każdy Użytkowniki Portalu
 5. Prace – Przesłanie zdjęcia ukazującego piękno
 6. Użytkownik – Każdy Internauta korzystający z Portalu DermaEstetic.pl

Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Konkursu jest Redakcja Portalu DermaEstetic.pl
 2. Fundatorem nagrody jest Holistic Clinic www.holisticclinic.pl
 3. Konkurs rozgrywany jest na stronach portalu DermaEstetic.pl
 4. Konkurs polega na wyłonieniu dwóch najlepszych haseł wymyślonych przez Internautów
 5. Każdy Uczestnik może nadesłać jedno hasło konkursowe.

Czas trwania konkursu

Konkurs trwa od 25.04.2014 do 09.05.2014 do północy.

Jury Konkursu

 1. Jury Konkursu stanowi: Redakcja DermaEstetic.pl oraz Holistic Clinic www.holisticclinic.pl
 2. Obrady Jury są tajne, a jego werdykt nie podlega cofnięciu.

Nagrody

 1. 1 miejsce – mezoterapia igłowa o wartości 500 zł oraz 2 miejsce Intensywny zabieg dla skóry odwodnionej – SkinCeuticals o wartości 300 zł.

Postanowienia końcowe

 1. Redakcja zastrzega sobie w każdym czasie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu bez podania przyczyny z zachowaniem praw nabytych Uczestników Konkursu.
 2. Nagrodę w postaci zabiegu należy wykonać w Klinice Holistic Clinic w Warszawie w terminie do 18 lipca 2014 r. Termin zabiegu zostanie ustalony po ogłoszeniu wyników.
 3. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych /Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm./
 4. Jakakolwiek odpowiedzialność Portalu względem Uczestników lub osób trzecich jest wyłączona – z wyjątkiem tej przewidzianej bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa.
 5. Redakcja oraz Klinika Holistic Clinic zastrzega sobie prawo do opublikowania haseł zwycięzców konkursu.
 6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 11.05.2014 roku na portalu DermaEstetic.pl

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Konkurs! Wygraj zabieg mezoterapii igłowej lub Intensywny zabieg dla skóry odwodnionej – SkinCeuticals w klinice HOLISTIC Clinic!

Marzysz o zregenerowanej, gładkiej, nawilżonej i pełnej blasku skórze? To konkurs dla Ciebie! Nie zastanawiaj się tylko podejmij działanie!


Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Konkursie Internetowym – Wymyśl hasło: Holistic Clinic to….

Do wygrania jest:

 • 1 miejsce – Mezoterapia Igłowa o łączne wartości  500 zł
 • 2 miejsce – Intensywny zabieg dla skóry odwodnionej – SkinCeuticals o łącznej wartości 300 zł


Co należy zrobić, aby wygrać ten fantastyczny zabieg?

Aby wygrać jeden bądź drugi zabieg, który będzie można wykonać u fundatora nagrody – w Klinice Holistic Clinic, w Warszawie należy wymyślić hasło, które będzie spójne z wizerunkiem Kliniki – Holistic Clinic to….

Uczestnik może przesłać maksymalnie 1 hasło. Hasło nie może być dłuższe niż 1 zdanie.


Kilka słów o Klinice…

HOLISTIC Clinic to renomowana klinika, będąca prekursorem w stosowaniu innowacyjnych metod leczenia i pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Pacjenci kliniki otoczeni są KOMPLEKSOWĄ opieką najwyższej klasy specjalistów z zakresu laseroterapii, naturalnej medycyny estetycznej, anti-aging, żywienia, ginekologii estetycznej, endokrynologii oraz wielu innych dziedzin.

Założycielem kliniki jest dr n. med. Krzysztof Gojdź, jedyny w Polsce certyfikowany lekarza a zarazem Wykładowca American Academy of Aesthetic Medicine oraz American Academy of Anti-Aging Medicine.

Umiejętności kliniczne zdobywał w Stanach Zjednoczonych (Miami, Nowy Jork, Chicago, Las Vegas), na bliskim Wschodzie (Dubaj) oraz Azji (Singapur).

 

Poznaj nagrody, czyli na czym polegają zabiegi…

 • Mezoterapia igłowa

Przywróć skórze piękny i zdrowy wygląd! To najbardziej skuteczna metoda regeneracji skóry twarzy. Po zabiegu Twoja skóra będzie odżywiona, elastyczna, gładka, nawilżona, ujędrniona i rozświetlona, a zmarszczki zostaną skorygowane! Efekty natychmiastowe – już po 1 zabiegu!

Cena: 500 zł

 • Intensywny zabieg dla skóry odwodnionej – SkinCeuticals

Wykorzystane w trakcie tego zabiegu techniki masażu ułatwiają wchłanianie substancji nawilżających. Zastosowane produkty: maska na bazie kwasu hialuronowego oraz serum Hydrating B5 odpowiednio nawilżają, odżywiają  oraz wspomagają regenerację skóry, co zapewnia poprawę funkcjonowania jej naturalnej bariery ochronnej, dzięki czemu jest nawodniona, elastyczna, wygładzona i odświeżona. Połączony z produktami nawilżającymi , zabieg ten opiera się na delikatnych gestach, które działają na mięśnie i krążenie krwi, aby odżywiać, rozluźnić i pobudzić skórę. Wykorzystując specyficzne techniki (wachlarze, uciskanie, oklepywanie, ugniatanie) , zabieg ten stanowi kompleksowy program dla skóry odwodnionej.

Czas zabiegu: 60 min, Cena 300 zł

 

Hasło konkursowe należy przesłać na adres  konkurs@dermaestetic.pl. W konkursie wezmą udział zgłoszenia wysłane w dniach od 25.04.2014 r. do 12.05.2014 r. do północy. 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 14 maja 2014 r.

Konkurs trwa od 25.04.2014 do 12.05.2014 r.


Zasady konkursu:

 1. Należy polubić fan page Derma Estetic (adres znajdziesz Tutaj) lub Google+ (adres znajdziesz Tutaj) lub Instagram (adres znajdziesz Tutaj)
 2. Należy polubić fan page Holistic Clinic (adres znajdziesz Tutaj)
 3. Hasło konkursowe należy przesłać na adres konkurs@dermaestetic.pl wpisując nick bądź imię i nazwisko jakim się posługujecie na facebooku. Wiadomość zawierająca pełne informacje pomoże ustalić czy zostały spełnione warunki konkursu, o których mowa powyżej.
 4. Jeśli wiadomość mailowa nie będzie zawierała nicku bądź imienia i nazwiska z facebooka, taka osoba zostanie zdyskwalifikowana.
 5. Każdy Uczestnik może przesłać tylko i wyłącznie jedno hasło konkursowe. Hasło nie moze być dłuższe niż 1 zdanie. Większa ilość nadesłanych haseł oraz zdań spowoduje dyskwalifikację.
 6. Hasło konkursowe może być wysyłane tylko i wyłącznie na adres mailowy konkurs@dermaestetic.pl.
 7. Zwycięzca może wykorzystać nagrodę w postaci wybranego zabiegu do 18 lipca 2014 r w Klinice Holistic Clinic w Warszawie. Po tym czasie nagroda przepada. 
 8. Jedna osoba może wygrać tylko i wyłącznie jeden zabieg.

Życzymy powodzenia 🙂

Regulamin

 

Aktualizacja 14.05.2014

 

Drodzy, konkurs cieszył się niesamowitym zainteresowaniem w związku z tym został przedłużony o dwa dni – zakończył się 12 maja. Spłynęło bardzo dużo ciekawych i kreatywnych haseł. Wraz z fundatorem nagród Kliniką Holistic Clinic mieliśmy nie lada wyzwanie.

Oto zwycięzcy!

 • 1 miejsce – Mezoterapia Igłowa o łączne wartości  500 zł zajmuje Edyta Weiss

Hasło, jakie przesłała Edyta brzmi: Holistic Clinic to…. klinika stworzona z miłości do zdrowia, z podejścia do bezpieczeństwa i z pasji do doskonałości!

 

 • 2 miejsce – Intensywny zabieg dla skóry odwodnionej – SkinCeuticals o łącznej wartości 300 zł zajmuje Monika Marchel

Hasło przesłane przez Monikę brzmi: Holistic Clinic to recepta na piękno, które kryjesz w sobie.


Serdecznie gratulujemy Paniom i życzymy udanych zabiegów 🙂 W celu umówienia wizyty należy się skontaktować bezpośrednio z Kliniką Holistic Clinic pod numerem telefonu:  22 100 62 26


Wszystkim niezmiernie dziękuję i zapraszam na portal.

 

zdj. mylasersource.com/skinceuticals-skin-care-line.php

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana