Ellansé vs kwas hialuronowy – porównanie możliwości zabiegowych

Ellansé jest jednym z najnowszych, a jednocześnie najlepiej przebadanych, preparatów stymulujących wytwarzanie kolagenu przy jednoczesnym efekcie wypełnienia. Dzięki prowadzonym przez kilka lat dokładnym badaniom klinicznym, wiemy także, że jest preparatem bardzo bezpiecznym.

Jak odzyskać młody wygląd dermaestetic

Preparaty Ellansé zawierają w swoim składzie polikaprolakton – całkowicie bioabsorbowalny i bezpieczny materiał, który stymuluje naturalną produkcję kolagenu – dzięki czemu efekt buduje się stopniowo i trwa długo, w zależności od rodzaju preparatu (S, M, L lub E) od 1 roku nawet do 4 lat. Polikaprolakton w odróżnieniu od kwasu hialuronowego nie jest sieciowany za pomocą BDDE, a całkowite wchłanianie wszystkich składowych preparatu jest potwierdzone badaniami i przez to w pełni przewidywalne.

Zabiegi wykonuje się podobnie jak z użyciem preparatów na bazie kwasu hialuronowego, ale efekt jest bardziej naturalny i utrzymuje się stabilnie oraz dłużej, dzięki zastąpieniu struktury preparatu przez powstałą wokół jego cząsteczek siatkę kolagenową.

Po ostrzyknięciu początkowo powstaje w skórze struktura przypominająca rusztowanie z cząsteczek preparatu, wokół których stopniowo, po 10-12 tygodniach od zabiegu, tworzy się nowy kolagen i dlatego efekt zabiegowy jest jeszcze lepszy po 4-6 miesiącach od zabiegu. Dzięki powstałej sieci kolagenowej, oprócz wypełnienia, uzyskujemy także poprawę napięcia i gęstości skóry.

Efekt jest bardzo naturalny i utrzymuje się nawet do 4 lat, a czas trwania efektu zabiegowego ustalamy sami dobierając, w zależności od potrzeb, preparat utrzymujący się w skórze 1 rok (Ellansé S), 2 (Ellansé M), 3 (Ellansé L) lub 4 lata (Ellansé E). Po upływie tego czasu polikaprolakton się wchłania ale pozostaje utworzone wcześniej „rusztowanie” z nowego kolagenu. Dlatego efekt jest tak stabilny w czasie, nie widzimy stopniowego spadku objętości wypełnienia, jak w przypadku kwasu hialuronowego.

Ellansé stosujemy na wszystkich poziomach w tkance podskórnej: jako materiał wypełniający i uzupełniający objętość, wypełniający bruzdy i głębokie zmarszczki, liftingujący, ale także jako preparat rewitalizującostymulujący w obrębie płytkich, drobnych zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie. Dzięki stymulacji kolagenu uzyskujemy zawsze znaczną poprawę jakości skóry, jej napięcia, sprężystości i gęstości. Wykorzystując zwartość preparatu i łatwość modelowania oraz odpowiednią technikę podania, możemy także osiągnąć efekt liftingu bez zwiększania objętości.

 

jak poprawić opadające policzki

Te cechy doskonale sprawdzają się przy modelowaniu owalu twarzy, kiedy poprawiamy linię żuchwy, uwypuklamy brodę, podkreślamy i uwypuklamy kości policzkowe, wypełniamy zagłębienia na skroniach. Preparat Ellansé jest nieoceniony przy korekcji kształtu nosa i brody, gdyż przy małej ilości preparatu uzyskujemy oczekiwany i stabilny, nie zmieniający się w czasie efekt przemodelowania, który może trwać nawet następne 4 lata (Ellansé E). Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego ze względu na żelową strukturę o rzadszej konsystencji i systematycznie postępującym w czasie spadku objętości, są mniej stabilne dla tych obszarów i pacjent szybko, w perspektywie kilku miesięcy, dostrzega zmniejszenie efektu zabiegowego. Są natomiast doskonałym materiałem dla przywrócenia poziomu nawilżenia w obrębie korygowanych obszarów, dzięki czemu skóra uzyskuje miękkość i gładkość.

Oba preparaty stosujemy do wypełniania bruzd nosowo-wargowych i marionetki, podnoszenia kącików ust, likwidacji drobnych zmarszczek nad górną wargą i zwłaszcza w przypadku tych ostatnich nie ma lepszego preparatu od Ellansé, gdyż naturalna stymulacja kolagenu w tych okolicach umożliwia wygładzenie zmarszczek, poprawę napięcia skóry i uniesienie kącików ust w naturalny sposób, bez dodawania objętości. W przypadku wypełniania tych okolic kwasem hialuronowym uzyskany efekt często jest niezadowalający, gdyż w obrębie zmarszczek wokół ust i bruzd nosowo-wargowych, mamy czasem wrażenie nadmiernego wypełnienia, a poza tym preparat może być „przepychany” przez pracujące mięśnie.

Ellansé możemy uzupełnić objętość w każdej okolicy twarzy, uzyskując zawsze naturalny efekt, bez ryzyka “przepompowania”, co może zdarzyć się w przypadku preparatów z kwasem hialuronowym.

Dlatego preparat ten wybieram często w odmładzaniu męskiej twarzy, gdyż pozwala na zachowanie wyrazistego, ostrego konturu i odbudowę objętości bez zmiękczania rysów twarzy. Również doskonale sprawdza się on w przypadku głębokich bruzd u mężczyzn, które trudno dobrze wypełnić kwasem hialuronowym.

 

Zabiegi które odmłodzą twarz

Ellansé daje także bardzo dobre efekty w odmładzaniu dłoni, szyi i dekoltu, czyli okolic, w których ze względu na cienką skórę często trudno uzyskać dobry efekt zabiegowy.

Nie możemy tylko stosować preparatu Ellansé w okolice tzw. “dołów” pod oczami i ust, tu zawsze stosujemy do wypełnień wyłącznie kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy stosujemy również w mezoterapii w celu poprawy nawilżenia skóry.

W przypadku wypełnienia Ellansé podajemy mniejszą objętość niż preparatów z kwasem hialuronowym, gdyż dzięki stymulacji kolagenu jest on bardziej wydajny a efekt zabiegowy poprawia się wraz z upływem czasu. Z reguły zamiast 2-2,5 ml kwasu hialuronowego wystarcza podanie 1 ml Ellansé.

młoda kobieta a medycyna estetycznaW jakim wieku stosujemy Ellansé?

Ellansé możemy stosować w każdym wieku. U osób młodych, już po 35 r.ż, pragnących poprawić napięcie skóry i wygładzić drobne zmarszczki, wykonujemy zabieg rewitalizacji skóry techniką mezoterapii w wybranych okolicach. Dzięki stymulacji kolagenu skóra staje się bardziej napięta i wygładzona. W ten sposób możemy również spłycić blizenki potrądzikowe. Jest to także działanie profilaktyczne – stopniowe odbudowywanie kolagenu opóźnia starzenie się skóry.

Zabieg rewitalizacji skóry warto robić w każdym wieku, nawet u pacjentek po 60 r.ż, gdyż wtedy również możemy znacznie poprawić jakość i napięcie skóry, przez co uzyskamy nawet minimalny efekt liftingujący. U pacjentek starszych, w wieku 45-60 lat, działamy na wszystkich poziomach – odbudowujemy objętość, poprawiamy owal twarzy, wypełniamy zmarszczki i poprawiamy napięcie skóry.

Podsumowanie:

  • skuteczność – natychmiastowy, stabilny i długotrwały efekt
  • przewidywalność – kontrolowany czas trwania efektu zabiegowego, dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta (1, 2, 3 lub 4 lata)
  • bezpieczeństwo stosowania: przewidywalna i kontrolowana całkowita bioresorbowalność cząsteczek preparatu, brak reakcji alergicznych
  • uniwersalność – możliwość zastosowania praktycznie w każdym obszarze: policzki, linia żuchwy, skronie, czoło, zmarszczki wokół ust, szyja, dekolt, grzbiety dłoni
  • przyczynowe działanie przeciwstarzeniowe – stymulacja naturalnych procesów odmładzających i regeneracyjnych, odbudowa objętości przy jednoczesnej poprawie gęstości i jędrności skóry

dr n. med. Anna Pura-Rynasiewicz

Pura-Derm Gabinet Dermatologii Estetycznej, www.puraderm.pl/index.html

 

artykuł sponsorowany

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Magda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Magda
Gość
Magda

Ja a propo Ellanse. Czy on również tak jak kwas hialuronowy podany dotętniczo lub w bliskiej okolicy tętnicy może spowodować jej zamknięcie i doprowadzić do niedokrwienia okolicy? Z późniejszym skutkiem martwicy? Na HA mamy hialuronidazę. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji czym można rozpuścić Ellanse na wypadek ucisku na tętnicę.

3D LifeViz II – inne spojrzenie na Twoją twarz

Zawsze chciałaś poddać się zabiegowi, ale bałaś się, czy efekty planowanej terapii będą odzwierciedlały Twoje oczekiwania? Twój problem być może w końcu został rozwiązany. Dziś kilka słów o 3D LifeViz II – systemie, który wykorzystując technologię obrazowania 3D jest w stanie zanalizować skórę i przeprowadzić symulację planowanych zabiegów, jak również zweryfikować skuteczność podejmowanych terapii. Nowoczesność i mnogość zastosowań urzeczywistniona w jednym urządzeniu! Pytaj w gabinecie twojego lekarza o możliwość analizy skóry i symulacji zabiegowej za pomocą francuskiego apararatu 3D LifeViz.

Touch_screen_SkinCare 

Zabiegi typu wypełnianie zmarszczek i lifting to procedury, które mogą spowodować istotne zmiany w naszym wyglądzie. Niestety, dopóki nie poddamy się zabiegowi – nie wiemy tak naprawdę, jak faktycznie wpłynie on na nasz wygląd. Przed procedurą nie jesteśmy w stanie w pełni ocenić, czy właśnie takie rezultaty są przez nas pożądane. Pozostaje nam tylko skromna wizualizacja w naszych głowach. Na całe szczęście ten problem wydaje się już być za nami. Postęp technologiczny nam sprzyja – w Polsce dostępne jest już ultranowoczesne urządzenie do robienia zdjęć w systemie trójwymiarowym – 3D LifeViz II.

3D LifeViz II – innowacyjne połączenie aparatu i specjalistycznego oprogramowania

Urządzenie o tajemniczo brzmiącej nazwie 3D LifeViz II, to nic innego jak system składający się z aparatu wykonującego zdjęcia w technologii 3D oraz specjalistycznego oprogramowania. System ten daje możliwość precyzyjnego obrazowania skóry twarzy oraz wybranych partii ciała w systemie trójwymiarowym. Co istotne dla lekarza, rozwiązanie wzbogacone jest również o oprogramowanie pozwalające na kompleksową analizę dermatologiczną skóry – możliwa jest m.in. ocena głębokości i koncentracji zmarszczek, poziomu natłuszczenia skóry oraz obszarów zmian pigmentacyjnych, czy naczyniowych. Z kolei pacjent, dzięki wykonanym zdjęciom trójwymiarowym, ma możliwość zobaczyć siebie w prawdziwym świetle – dokładnie tak, jak widzą go inni. Dostrzec parametry takie jak kształt nosa, linia żuchwy, wygląd podbródka, czy wypukłość policzków, które zwyczajnie trudno zauważyć w lustrze. Ponadto może zapoznać się z raportem analizy dermatologicznej i omówić go z lekarzem, aby zrozumieć zachodzące na skórze zmiany i możliwości ich przeciwdziałaniu. W połączeniu z opcjonalnymi okularami 3D możliwa jest pełna wizualizacja obrazu „jak żywy”. Obrazy 3D wykorzystywane są następnie do przeprowadzenia symulacji zabiegowej, dzięki której pacjent może zapoznać się z efektami terapii, zanim się jej podda. Co więcej, po przeprowadzonym zabiegu będzie mógł on porównać zdjęcia „przed” i „po”, weryfikując tym samym skuteczność procedury.

To jednak nie koniec korzyści płynących z użytkowania tego urządzenia. Poniżej przedstawiamy moduły, które wchodzą w skład systemu 3D LifeViz II.

 

  • 3D Reconstrucion

Funkcja 3D Reconstruction automatycznie tworzy kompleksową wizualizację całej twarzy i dekoltu w trójwymiarze. Zapewnia także unifikację wykonanych zdjęć, których jakości nie powstydziłby się nawet najlepszy fotograf. Zachowana powtarzalność pozwala na wiarygodne porównywanie zdjęć przed i po zabiegu oraz na dokładną weryfikację rezultatów procedury.

wizualizacja twarzy jak będzie wyglądać po zabiegu 

  • 3D Viewer

Funkcja 3D Viewer umożliwia stworzenie pełnej animacji trójwymiarowej twarzy pacjenta, dzięki czemu można zobaczyć siebie dokładnie tak, jak widzą nas inni – z cechami, których nie mamy możliwości dostrzec w odbiciu lustrzanym.

Zdjęcie 3D przed i po zabiegu modelowania kształtu nosa

Obraz można dowolnie obracać i powiększać, a co za tym idzie, możliwe jest dokładne przyjrzenie się potencjalnym obszarom zabiegowym twarzy.

  • Volume Map

Jak ocenić skuteczność podjętej terapii? Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest porównanie zdjęć wykonanych przed i po zabiegu. System 3D LifeViz II samodzielnie identyfikuje zmiany objętościowe w obszarze twarzy i mierzy ich zakres. Np. jeżeli był wykonany zabieg powiększania ust można zmierzyć na ile zwiększyła się objętość w tym obszarze.

jak będę wyglądać po powiększeniu ust

Jeżeli był wykonany zabieg liftingu polegający na przemieszczeniu tkanek, wówczas w jednym obszarze twarzy system odnotuje ubytek, a w drugim przyrost objętości. Dzięki tej funkcji można ocenić, jakie zmiany pojawiły się w odniesieniu do wcześniejszych zdjęć i co ważne tę analizę porównawczą można wykonać w dowolnym momencie, zestawiając zdjęcia z dowolnego okresu.

jak będę wyglądała po operacji nosa

Zdjęcie 3D przed i po zabiegu modelowania nosa. Pokazany i zmierzony ubytek objętości we wskazanym obszarze zabiegowym

  • Moduł Skin Care i My Skin Care Report

Moduł Skin Care umożliwia analizę i obrazowanie stanu skóry pacjenta w odniesieniu do grupy porównawczej pacjentów z tej samej kategorii wieku, płci i fototypu skóry. Wybór adekwatnej do potrzeb skóry pacjenta terapii może być jeszcze prostszy!

6

Dodatkowo, moduł pozwala na dogłębną analizę zmarszczek (ich głębokości i koncentracji), porów skóry, poziomu natłuszczenia, struktury skóry (poziomu jej gładkości) oraz obszarów zmian pigmentacyjnych i zaczerwienionych, co może być niebagatelną pomocą przy leczeniu trądziku różowatego czy rumienia.

7
Przykład rozmieszczenia zmarszczek w obszarze czoła oraz ocena ich głębokości i koncentracji.

Z kolei My Skin Care Report pozwala na wygenerowanie indywidualnego raportu dla pacjenta, który zawiera opis stanu skóry i pozwala na lepsze zrozumienie wskazań do zabiegu. Dokument pełni również ważną rolę przy określaniu postępów w terapii.

SkinCare_Report

  • Moduł Face Shaper

To dodatkowa funkcja, która pozwala w harmonijny sposób zmodyfikować trójwymiarowe zdjęcie pacjenta, aby zwizualizować zmiany w wyglądzie jego twarzy, jakie pojawią się po proponowanym zabiegu. Dzięki temu możliwy jest wybór najbardziej odpowiadającej pacjentowi opcji zabiegowej. Jeśli planujesz po raz pierwszy poddać się zabiegowi z zakresu medycyny estetycznej, funkcja ta będzie dla Ciebie nieocenioną pomocą podczas komunikacji z lekarzem.

FaceShaper_bandeau

Jeżeli zainteresowało Was urządzenie 3D LifeViz II zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku

 

Według nas urządzenie nie tylko pozwala na wybór najbardziej adekwatnej terapii, ale, co również istotne, zaspokaja naszą ciekawość odnośnie efektów pozabiegowych. Czy któraś z Was miała może już przyjemność obcowania z tego typu systemem? Opowiedzcie nam o swoich wrażeniach w komentarzach!

artykuł sponsorowany 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Zapomnij o problemach cery naczyniowej

Popękane naczynka to nie tylko problem estetyczny, chociaż najbardziej dokuczliwe dla naszej świadomości są właśnie te komplikacje, których nie możemy ukryć bądź zatuszować. Skóranaczynkowa to skóra problematyczna, która wymaga wyjątkowej delikatności oraz precyzji pielęgnacyjnej. W czasie zimy i w okresie niskich temperatur jesteśmy szczególnie narażeni na pojawiające się na twarzy rumień czy popękane naczynka.

skuteczne zabiegi na naczynka na twarzy

Problemy z cerą naczynkową są unisexi, czyli w równym stopniu dotykają kobiety co mężczyzn, szczególnie o jasnych włosach i bardzo jasnej cerze, czyli o tzw. skandynawskim lub słowiańskim typie urody. Popękane naczynka, „pajączki” czy zaczerwienienia podskórne przypominające plamy – czyli rumień występują najczęściej na twarzy, w miejscach szczególnie delikatnych – w okolicach nosa, policzków, na brodzie. Dolegliwość ta może uwydatnić się w każdym wieku, jednak nasila się po trzydziestym roku życia, gdy pogorszeniu ulega krążenie i zmniejsza się ilość produkowanego kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność tkanek. Przy tego typu cerze, naczynka są mało elastyczne. Rozszerzają się szczególnie pod wpływem silnego wiatru, promieni słonecznych czy niskich temperatur.

Warunki pogodowe

Wrogiem cery naczyniowej jest zmiana temperatury. Rumień uwydatnia się zarówno podczas niskich, minusowych temperatur, ale także podczas upałów. Osoby z taką cerą powinny unikać przebywania na słońcu czy korzystania z solarium. Używanie kremów z filtrami UVA to podstawa pielęgnacji. Najgorzej wpływają na skórę nagłe zmiany temperatur, dlatego też zimą nie zaleca się po powrocie z dworu wchodzenia do nagrzanych pomieszczeń czy ogrzewanie się bezpośrednio po przyjściu przy źródłach ciepła jak kaloryfer, piec czy kominek. W lato natomiast wychodząc z klimatyzowanego pomieszczenia warto poczekać chwilę w przedsionku by stopniowo przyzwyczaić naczynka do zmiany warunków.

Codzienna pielęgnacja

Skóra naczyniowa wymaga wyjątkowo delikatnej i przemyślanej pielęgnacji. Zbyt intensywnie działające preparaty lub zabiegi mogą dodatkowo podrażnić skórę. Osoby o takiej cerze powinny zrezygnować z kosmetyków zawierających alkohol, olejek eukaliptusowy, miętę czy mentol, które powodują przesuszenie naskórka. Gruboziarniste i drobnoziarniste peelingi podnoszą z kolei ciśnienie krwi. Przez to naczynka ulegają rozciągnięciu i prowadzą do uwidocznienia się rumienia oraz zdarcia wierzchniej warstwy naskórka, który dodatkowo chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Podobnie sprawa wygląda z wszelkimi kosmetykami silnie ściągającymi skórę. Do jej oczyszczania poleca się także używanie wody micelarnej, która nie wymaga spłukiwania oraz peelingu enzymatycznego, który jest dla tej skóry delikatny. Podczas codziennej pielęgnacji warto zatem używać produktów specjalistycznych – do cery wrażliwej, atopowej lub naczyniowej, najlepiej bezzapachowych, które zawierają w składzie składniki obkurczające naczynka i takie, które wzmacniają naczynia włosowate. Trzeba jednak pamiętać, że borykając się z tym problemem nie wystarczy używanie odpowiednich kosmetyków. Działają one profilaktycznie ale nie leczniczo. Naczynka możemy zaś wzmocnić od wewnątrz – poprzez dietę a także specjalistyczne zabiegi wykorzystujące najnowocześniejsze technologie laserowe takie jak laser MediostarNext.

Zabiegi i zamykanie naczynek

Naczynko, które pękło rzadko kiedy samoczynnie się wchłania nie pozostawiając wyraźnych śladów. Przy dużej powierzchni lub widocznych poszczególnych pękniętych naczynkach wskazane jest zamknięcie naczynek za pomocą lasera . Nie ma nic lepszego niż technologiczna precyzja. Zabiegi przy użyciu lasera zaleca się wykonać wczesną wiosną lub jesienią, w czasie umiarkowanych temperatur, by nie podrażnić delikatniejszej po zabiegu skóry. Wyspecjalizowane w zabiegach waskularnych lasery spowodują natychmiastowe zamknięcieposzczególnych naczynek lub usunięcie widocznego rumienia. Odpowiednie dobrane promienie lasera trafiają bezpośrednio w naczynko, zamykając je. Unikajmy paralaserów – urządzeń IPL są czasochłonne, wymagają wielu wizyt i nie gwarantują widocznych efektów takich jak zabiegi na laserach diodowych. W chwili obecnej jednym z najbardziej popularnych urządzeń laserowych do usuwania zmian naczyniowych jest laser MediostarNext. Urządzenie to jako jedyne na rynku operuje dwoma długościami fali 810nm z powinowactwem do melaniny oraz 940 nm z powinowactwem do oxyhemoglobiny. Ta unikalna kombinacja dwóch długości fali pozwala na bezpieczne i przede wszystkim efektowne przeprowadzenie całego spectrum zabiegów bazujących na koagulacji krwi. Mieszana długość fali w .zabiegach „sprayowania” pozwoli usunąć dotkliwy problem rumienia (zabiegi bardzo skuteczne u pacjentów ze skłonnością do zaczerwienienia w okolicy policzków np. w czasie zmiany pomieszczeń ciepło/zimno) w niespełna sesji 3 zabiegów i odstępów ok. 3 tygodni. Z kolei głowica bazująca na 940 nm nadaje się idealnie do leczenia wszelkich zmian naczyniowych z tzw. stężeniem hemoglobinowym, gdzie leczenie wymaga precyzji. Specjalnie skonstruowane ogniskowanie w głowicy pozwoli nam na bardzo dokładne operowanie wiązką laserową w indykacjach takich jak pajączki, teleangiektazje, naczyniaki, hemangiomy czy rubinki (bardzo dobre efekty usuwania zmian naczyniowych w obrębie ud i okolicy podkolanowej). Kolejnym aspektem, który przemawia za technologią laserową jest ich zmniejszona bolesność. Laser MedistarNext dzięki wyjątkowemu chłodzeniu głowicy za pomocą ogniwa Peltier’a nie tylko uwodzi nas skutecznością, ale również odczuwalnym komfortem w trakcie przeprowadzenia zabiegu. Wybór urządzenia i sposobu leczenia tego schorzenia zależy od stanu naczynek i rozległości rumienia.

 

www.novagroup.pl ; www.mediostarnext.info.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana