Dowiedz się wszystkiego o powiększaniu ust

Chciałabyś powiększyć usta, ale przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi chciałabyś dowiedzieć się o nim więcej? Masz wiele pytań, ale nie znalazłaś na nie odpowiedzi? Mamy nadzieję, że poniższy artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji!

czy powiększanie ust boli

Polki coraz chętniej korzystają z oferty klinik medycyny estetycznej. Coraz częściej decydują się także na zabieg powiększenia ust. A czy Ty wiesz już wszystko o tej procedurze? Jeśli nie – zapraszamy do lektury.

 

 1. Czy powiększanie ust jest bolesne?

Procedurą poprzedzającą zabieg powiększenia ust jest podanie znieczulenia miejscowego. Nie ma więc obaw o bolesność zabiegu. Oczywiście może pojawić się dyskomfort wywołany samą iniekcją (może wystąpić uczucie rozpierania), natomiast podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu.

 1. Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg powiększania ust jest procedurą wykonywaną z powodzeniem od wielu lat na całym świecie, a stosowane podczas zabiegu preparaty posiadają stosowne certyfikaty, gwarantujące bezpieczeństwo. Z kolei najpopularniejszy z wypełniaczy, kwas hialuronowy, jest jednocześnie najbezpieczniejszym ze wszystkich, ponieważ jest naturalnym składnikiem naszej skóry.

 1. Czy będę bardzo opuchnięta po zabiegu? Jeśli tak, to po jakim czasie zejdzie opuchlizna? Czy po zabiegu możliwe jest wystąpienie skutków niepożądanych?

Po zabiegu może pojawić się lekka opuchlizna ust i zaczerwienienia, które mogą być widoczne przez około 3-5 dni. Niewykluczone są także siniaki, jednak wszystko jest kwestią indywidualną, a opisane skutki niepożądane przebiegają łagodnie.

 1. Jak długo trwa zabieg i jakie są zalecenia pozabiegowe?

Zabieg jest krótki i stosunkowo prosty. Wystarczy 30 minut, aby cieszyć się pięknymi ustami, o skorygowanym kształcie. Jeśli chodzi o zalecenia pozabiegowe, należy unikać zażywania kąpieli słonecznych oraz zrezygnować z sauny.

 1. Jakie są efekty zabiegu i jak długo się utrzymują?

Najpopularniejszym rozwiązaniem w zakresie powiększania ust jest kwas hialuronowy. Zabieg z jego użyciem zapewnia powiększenie, nawilżenie, a także podniesienie kącików ust. Podczas tego typu zabiegów dodatkowo likwiduje się tzw. zmarszczki palacza, dzięki czemu cała twarz odzyskuje dawny, świeży wygląd. Efekt wypełnienia kwasem hialuronowym utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

 1. Jak często mogę poddawać się zabiegowi i jak będą wyglądały moje usta za kilka lat, jeśli regularnie będę poddawać się zabiegowi ich powiększenia?

Długość działania podanych preparatów zależy od wielu czynników, m.in. od struktury skóry, trybu życia, wieku oraz od sposobu wykonania zabiegu. Większość pacjentów decyduje się na nowy zabieg w ciągu 6 miesięcy od poprzedniego. Doświadczenia kliniczne wskazują dodatkowo na fakt, iż poddawanie się kolejnym zabiegom pozwala na dłuższe cieszenie się jego rezultatami. Mówi się, że kobiety, które raz poddały się zabiegowi – zakochane w efektach – poddają mu się regularnie, osiągając podobne rezultaty.

 1. Czy efektem zabiegu jest także zmiana koloru ust?

Jak najbardziej! Po zabiegu usta są nie tylko lepiej nawilżone i bardziej jędrne, ale także odzyskują swój naturalny kolor.

 1. Jak powinno się powiększyć usta, aby efekt nie wyglądał na sztuczny?

Aby mieć gwarancję właściwie wykonanego zabiegu, niosącego ze sobą naturalny efekt, należy poświęcić odpowiednią ilość czasu na znalezienie właściwej kliniki medycyny estetycznej. Tylko profesjonalne i sprawdzone miejsce jest w stanie zapewnić nam rezultaty, których oczekujemy. Poza tym wszystko zależy od ilości podanego preparatu.

 1. Co jeśli nie spodoba mi się efekt zabiegu? Czy jest on odwracalny?

Tutaj ponownie posłużymy się przykładem zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Substancja ta jest naturalnie rozkładana w organizmie i wchłania się w ciągu 6-12 miesięcy, tak więc śmiało można powiedzieć, że skutki zabiegu są odwracalne. Jeśli jednak zależy nam na natychmiastowym przywróceniu stanu poprzedniego, można poddać się zabiegowi „rozpuszczenia” wypełnienia w ciągu 2-3 godzin, z wykorzystaniem dedykowanego preparatu.

Efekt zabiegu powiększenia ust nie jest stały, dlatego też w celu zachowania rezultatów podkreśla się konieczność poddawania się ponownie zabiegom.

 1. Czy po zabiegu można się całować?

Po zabiegu zaleca się unikania całowania przez pierwsze 24 h. Czasami mówi się nawet o kilku dniach wstrzemięźliwości, aby podany preparat mógł się dobrze rozejść. Po tym okresie nie ma już żadnych przeciwwskazań.

 1. Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są: ciąża, okres karmienia piersią, miesiączka, opryszczka, blizny w obrębie ust, nowotwory oraz infekcje zarówno ogólne, jak i w miejscu zaplanowanego zabiegu.

 1. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów wykorzystywanych podczas zabiegu. Na który z nich najlepiej się zdecydować?

Decyzję o wyborze odpowiedniego preparatu podejmij w porozumieniu z lekarzem medycyny estetycznej podczas konsultacji. Powinna być ona podyktowana kilkoma czynnikami, m.in. rodzajem problemu oraz oczekiwanymi rezultatami. Warto również zasięgnąć opinii innych kobiet, które poddały się zabiegowi przy użyciu danego preparatu – być może okaże się to kluczowe przy podejmowaniu decyzji.

 1. Jak kształtują się ceny zabiegu?

Ceny zabiegu wahają się od 650-1200 zł. Cena w dużej mierze uzależniona jest od stosowanego preparatu oraz miejsca, w którym wykonywany jest zabieg.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Relift by Reaction- Prechirurgiczny lifting twarzy – Nowoczesna Reakcja na procesy starzenia

Czy zachowanie młodzieńczej witalności musi wiązać się z cierpieniem? Pytanie tego typu pojawia się niemalże nieustannie w świetle popularnej dziś tematyki medycyny estetycznej . Często myślimy o poprawie swojego wyglądu, ale czy jesteśmy gotowe na operację plastyczną? Na szczęście współczesna technologia pozytywnie nas zaskakuje coraz to nowymi urządzeniami, będącymi gwarantem sprawdzonej nie inwazyjnej formy doskonalenia naszego wyglądu.

Reaction treatment - face

Jeżeli nie jesteś gotowa na podjęcie decyzji o operacji plastycznej, albo najzwyczajniej w świecie tego typu rozwiązanie jest sprzeczne z Twoim światopoglądem, wizją siebie – a pragniesz wyglądać po prostu lepiej to masz ku temu sposobność. Nieinwazyjna metoda na gładką twarz, szyję i dekolt jest nie tylko realna, ale i totalnie bezpieczna i dostępna.

W zaledwie 4 tygodnie, dzięki systematycznej terapii Reaction, zmienisz się tak jak tego pragniesz. Inaczej mówiąc – odkryjesz swoją nową twarz.. Wypróbuj bezbolesny zabieg prechirurgicznego liftingu Relift by Reaction. Nareszcie i w Polsce pojawiło się urządzenie dedykowane do zabiegów poprawiających jędrność skóry i redukcji zmarszczek również w bliskiej okolicy oka czy na szyi. Urządzenie Reaction oparte na izraelskiej technologii CORE już po pierwszym „ostrzyknięciu” widocznie poprawia napięcie a w zaledwie 4 tygodnie pozbywa się wszystkich zmarszczek.

Jak działa Reaction?

white reaction_isolated-Przede wszystkim umożliwia przeprowadzenie terapii koncentrujących swoje działanie na poprawie i modelowaniu owalu napięcia i elastyczności skóry, redukcji zmarszczek twarzy oraz kształtowaniu sylwetki i redukcji cellulitu z jednoczesną poprawą jędrności skóry i funkcjonowania układu krążenia. Uchwycony, pomiędzy dwiema bipolarnymi elektrodami fałd skórny zostaje poddany działaniu fali radio-elektromagnetycznej o odpowiedniej częstotliwości oraz mocy energii. Podgrzanie włókien kolagenu do temperatury 40-60°C, gwarantuje osiągnięcie optymalnych rezultatów terapii. Działanie ciepła fali o częstotliwości radiowej powoduje wzmocnienie skóry, poprzez intensywne pobudzenie fibroblastów w skórze służących do produkcji kolagenu i elastyny.

Konkluzja! Zapobiegaj zamiast ingerować – o kondycji skóry warto pomyśleć odpowiednio wcześnie. Należy pamiętać, że pielęgnacja okolic szyi jest tak samo ważna jak pielęgnacja skóry twarzy czy oczu. Wystarczy jeden zabieg Relift by Reaction aby zatrzymać pędzący czas i cieszyć się wyglądem, który nam jest właściwe przeznaczony.

Czas trwania/Cena:

Twarz: 40 min /600 pln ; Szyja: 20 min /400 pln ; Dekolt: 30 min /400 pln

www.novagroup.pl

 

artykuł sponsorowany

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak często powinnyśmy zmieniać kremy do twarzy i pod oczy?

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad rotacją kremów w Twojej kosmetyczce? Co jest korzystniejsze dla skóry twarzy – systematyczne zmienianie produktów pielęgnacyjnych, czy może zdecydowane trwanie przy jednym, sprawdzonym? Rozwiążmy wspólnie tę zagadkę!

jak często zmieniać kremy do twarzy i pod oczy

Zwykle działamy tak, iż znalazłszy swój ulubiony, idealnie dopasowany do naszych potrzeb krem trzymamy się go kurczowo i nie chcemy zamienić go na żaden inny. Poszukiwania często bywają żmudne i długie, dlatego gdy odkryjemy wreszcie ten odpowiedni kosmetyk, oddychamy z ulgą i z radością kupujemy kolejne opakowania tego samego produktu. Warto jednak zadać sobie kilka pytań. Co na to nasza skóra? Czy przyzwyczaja się ona do kosmetyków? Czy efekt działania kremów do twarzy i pod oczy ulega diametralnemu zmniejszeniu w momencie stosowania ich bez przerwy? A jeśli tak, to po jakim okresie powinnyśmy zrezygnować z ulubionych kremów na rzecz nowych, przyszłych ulubieńców? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości poniżej.

Tak naprawdę, zdania są podzielone. Jedni uparcie twierdzą, że kosmetyki należy zmieniać co 2-3 tygodnie, inni z kolei uważają, że wprowadzenie nowych produktów średnio co 3 miesiące w zupełności wystarczy. My jednak jesteśmy zwolenniczkami innego poglądu. Jeśli Twoja skóra wygląda zdrowo i wszystko wskazuje na to, że dany sposób pielęgnacji zdecydowanie jej odpowiada, to oznacza, że nie ma potrzeby w niego ingerować. Twoje kosmetyki nie przestaną działać po dłuższym stosowaniu, a także nie utracą swojej skuteczności (oczywiście do momentu aż nie wygaśnie termin ich przydatności). Tak długo, jak będziesz stosować dedykowane Twojej skórze kosmetyki (i unikać negatywnego wpływu np. promieni słonecznych), tak długo będzie to dla niej zdrowe. To jednak niekoniecznie oznacza, że należy ślepo stosować raz sprawdzone preparaty. Zalecana jest codzienna obserwacja skóry, a w momencie zauważenia odstępstw od normy – dokonywanie właściwych zmian.

jak często zmieniać kremy do twarzy i pod oczy

Twoja skóra zaczęła reagować alergicznie na stosowany dotąd produkt? Być może warto na jakichś czas odstawić go na półkę i do pielęgnacji włączyć inny kosmetyk. Skóra stała się sucha lub odwodniona? Dodaj krem nawilżający do swojej pielęgnacyjnej rutyny. Podobnie jest upływającym czasem i starzeniem się skóry – warto wprowadzić zmiany i włączyć do pielęgnacji produkty z antyoksydantami, peptydami i innymi składnikami z szuflady anti-aging. Co więcej, większość ludzi odczuwa obowiązek zmiany kosmetyków co sezon – przykładowo, innych produktów używają latem, a innych zimą.

Oczywiście jeśli wpadł Ci w oko nowy produkt i jesteś ciekawa jego działania na Twojej skórze, bez skrępowania powinnaś go wypróbować. Tylko dlatego, że używasz danego produktu przez kilka lat, nie oznacza, że musisz tego zaprzestać. Pamiętaj, by postępować z głową i rozwagą, a odczytywanie znaków dawanych przez skórę potraktuj priorytetowo.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana