Czytanie z ust? Rozważna czy romantyczna?

Jedno spojrzenie na naszą twarz dostarcza innym wiedzy o tym kim jesteśmy. Podobnie jak zerknięcie na usta, z których można wyczytać choćby to, czy z natury jesteśmy odważni i przebojowi czy też do życia podchodzimy z dużą dozą sceptycyzmu. Twarz wiele o nas mówi – tego nie zmienimy. Na szczęście możemy mieć wpływ na to, co mówi!

 

Morfopsychologia – tak nazywa się dziedzina wiedzy, której celem jest teoretyczne i praktyczne wyjaśnienie związków między rysami twarzy a cechami charakteru. Nasza twarz zmienia się wraz z wiekiem, ewoluuje w takt zmian, które zachodzą w naszym życiu. Zadaniem morfopsychologii jest  interpretowanie ciągłych, wzajemnych oddziaływań między ciałem, psychiką i otoczeniem, holistyczne podejście, które przekłada się na umiejętność odczytywania z kształtów twarzy podstawowych cech człowieka, a także jego przeszłości.

 

Wygląd nie na zawsze

Choć morfopsychologia jest stosunkowo młodą dziedziną wiedzy – pierwsza publikacja dająca  podstawy teoretyczne została wydana w latach 30. XX wieku – silnie oddziałuje na współczesny świat. Cechy fizyczne to pierwsza rzecz, która podlega ocenie, gdy poznajemy nową osobę. Kobiety pragną mieć wydatne kości policzkowe, pełne usta, napiętą skórę, gdyż wszystkie te cechy dowodzą ich urody i zdrowego, młodego wyglądu. Każda zmiana w naszym życiu, ważne przeżycie znajduje odzwierciedlenie na naszej twarzy, która niczym zwoje papirusu, przechowuje pamięć o dobrych i przykrych chwilach. Nic więc dziwnego, że liczba osób, które pragną poprawić swój wygląd, stale rośnie.

 

To mówią statystyki

W Stanach Zjednoczonych, gdzie, zgodnie z raportem przygotowanym przez ISAPS, przeprowadza się najwięcej operacji plastycznych, a także zabiegów medycyny estetycznej, liczba wszystkich procedur wzrosła w latach 2010 – 2011 o 96 366. Łącznie w 2011 roku przeprowadzono w tym kraju aż 3 105 246 zabiegów. Trend ten powoli nasila się także w Polsce, choć tutaj trudno mówić o dokładnych statystykach. Wiadomo jednak, że Polacy częściej niż na operację plastyczną decydują się na mniej inwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej.

 

W zgodzie z naturą

Do tej drugiej grupy chętniej wybieranych zabiegów z całą pewnością zaliczyć można wypełnianie kwasem hialuronowym – składnikiem, który w naszej skórze występuje naturalnie i odpowiada za napięcie i nawilżenie skóry. Po 25. roku życia produkcja HA ulega stopniowemu zahamowaniu. Chcąc zatrzymać ten proces i jego niekorzystny wpływ na nasz wygląd, decydujemy się dostarczyć kwas hialuronowy od zewnątrz. To jeden powód. Kolejny to możliwość wymodelowania konturów, zniwelowania cieni pod oczami, poprawienia kształtu nosa czy ust.

 

Rozważna czy romantyczna?

Kwas hialuronowy pozwala wymodelować usta w taki sposób, aby spełniły oczekiwania każdego pacjenta. Do tego celu służą innowacyjne preparaty, opracowywane w laboratoriach najlepszych światowych marek. Najnowszym produktem obecnie dostępnym na polskim rynku dedykowanym ustom jest Teosyal Kiss New Formulation – produkt specjalnie dostosowany do trudnego i zarazem delikatnego obszaru mimicznego, jakim są usta, utrzymujący się w tkance nawet do 12 miesięcy! Jeśli zatem wygląd Twoich ust Cię nie satysfakcjonuje, możesz pomyśleć o zmianie. Miej jednak na uwadze, że usta „mówią” o Tobie.

Sprawdź, co usta mogą powiedzieć o Tobie:

Usta szerokie – charakterystyczne dla osób żywych, energicznych, potrafiących się odnaleźć w różnej sytuacji

Usta wąskie – powiązane z takimi cechami, jak: wrażliwość, determinacja, intuicja. Właścicielki takich ust są czasem postrzegane jako nieśmiałe, a nawet egocentryczne

Usta pełne – implikują odwagę, pewność siebie, towarzyskość, a także swego rodzaju kokieterię

Usta małe – uważane za mniej atrakcyjne, choć charakterystyczne dla osób ambitnych, perfekcjonistów.

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Miej haczyk na starzejącą się skórę, czyli wszystko o niciach liftingujących.

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się po 25. roku życia, zmiany stają się jednak najbardziej widoczne dopiero po 40-stce. Wówczas skóra kieruje się ku dołowi i traci na jędrności. Z upływem lat coraz trudniej taki stan rzeczy zaakceptować, ale przecież można go zatrzymać – jak?

 

Na całym świecie wzrasta liczba oferowanych możliwości odmłodzenia skóry, ale tylko producenci wybranych preparatów mogą powiedzieć o swoich produktach, że zostały wykonane z materiałów zatwierdzonych przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków FDA, słynącą z rygorystycznych przepisów wydawania zezwoleń na dopuszczenie produktów do obrotu. W Polsce jednym z takich produktów są nici liftingujące Silhouette-Soft.

 

Wbrew prawom fizyki

Im jesteśmy starsi, tym skóra z większą mocą „ciągnie” ku dołowi, a owal naszej twarzy ulega zniekształceniu. Nici Silhouette-Soft pozwalają zastopować to działanie, przywracając naturalne kontury i rysy twarzy. Zabieg ma na celu uniesienie obwisającej skóry. Znacznie różni się jednak od mocno inwazyjnych operacji, które liftingują skórę, ale pozbawiając ją zmarszczek, tworzą efekt tzw. maski. – Pojawienie się nici Silhouette-Soft dało nowe, naturalne możliwości poprawy wyglądu twarzy, których dotąd nie było – wyjaśnia dr Dorota Świebocka, specjalista dermatolog i specjalista medycyny estetycznej. – Twarze bezzmarszczkowe, ale niestety z cechami obwisania, nie wyglądają korzystnie. Lepiej mieć parę naturalnych zmarszczek, ale za to ładnie zarysowaną linię żuchwy, policzków, podbródek bez obwisającej skóry czy ładne, otwarte oko. Największą zaletą nici jest jednak fakt działania antygrawitacyjnego. Grawitacja skóry najmocniej dodaje lat pacjentowi – dodaje ekspert. Pojawienie się Silhouette-Soft wypełniło lukę na rynku i dostarczyło pacjentom nowoczesnego sposobu na odmłodzenie skóry po 40. roku życia.

 

W oczach pacjentów

Zabieg z użyciem Silhouette-Soft polega na wprowadzeniu pod skórę pacjenta biowchłanialnych nici, które można umiejscowić na linii żuchwy, policzków czy też łuków brwiowych. – Pacjenci decydują się najczęściej na poprawę dolnych partii twarzy: linii żuchwy i zmarszczek marionetki, czyli tych idących od kącików ust w kierunku brody, a w następnej kolejności na poprawę uniesienia policzków i górnej powieki – mówi dr Dorota Świebocka. Nici wprowadza się poprzez malutkie nacięcia wykonywane na owłosionej skórze głowy w okolicach skroni. Choć opis ten może odstraszać, w rzeczywistości zabieg jest szybki – trwa od 15 do 40 minut i w pełni bezpieczny, wykonywany jedynie ze znieczuleniem miejscowym. – Te dwa aspekty również są bardzo ważne dla pacjentów, którzy szukają skutecznego, a zarazem naturalnego sposobu na przywrócenie skórze twarzy młodości – wyjaśnia lekarz. Produkt został wykonany z materiałów biowchłanialnych, co oznacza, że po upływie kilkunastu miesięcy nici ulegają całkowitej degradacji. Zanim jednak tak się stanie, związki w nich zawarte pobudzą syntezę kolagenu, co pozwoli dodatkowo napiąć skórę. W zależności od trybu życia, diety i uwarunkowań genetycznych efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet do 2 lat.

 

Siła innowacji

O innowacyjności tego produktu decydują ministożki, haczyki, przymocowane do każdej nici, dzięki którym zakotwicza się ona głęboko w tkance i nie przesuwa się, co stanowczo podnosi komfort i satysfakcję z zabiegu. Silhouette to obecnie najnowocześniejszy produkt tego typu na rynku.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jakie kroki wykonać by poprawić urodę po ciąży? Zacznij od…

Po urodzeniu dziecka powrót do formy bywa trudny. Młode mamy często nie mają czasu na odpowiednie ćwiczenia czy pielęgnację. Z pomocą eksperta z zakresu medycyny estetycznej przedstawiamy skuteczne rozwiązania najpopularniejszych problemów kobiecego ciała po porodzie.

Dodatkowe kilogramy to nie wszystko, z czym trzeba uporać się po ciąży. Dochodzą do tego także: cellulit, rozstępy czy utrata jędrności skóry ciała. Niezadowolenie z własnego wyglądu przekłada się na samopoczucie każdej kobiety. Dzięki odpowiednim kuracjom młoda mama może odzyskać wymarzone kształty bez potrzeby spędzania długich godzin w gabinetach. Medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz możliwości, warto więc przyjrzeć się bliżej najmniej czasochłonnym, bezpiecznym i skutecznym procedurom.

Krok 1 – Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej w godzinę

Przyrost masy ciała i nadmiar tkanki tłuszczowej to podstawowy problem kobiet po ciąży. Oferta gabinetów w zakresie modelowania sylwetki jest różnorodna. Jednym ze sposobów na pożegnanie niepotrzebnych kilogramów może być zabieg kriolizy, niezawodny i przynoszący natychmiastowe efekty.

Do redukcji tkanki tłuszczowej stosowany jest aparat CoolTech™, którego aplikator w sposób kontrolowany schładza tkankę tłuszczową. Precyzyjnie określony czas chłodzenia zapewnia skuteczność zabiegu bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek. Co więcej, zabieg jest bezbolesny, a jego parametry są dopasowane indywidualnie do każdej pacjentki – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w najnowszych rozwiązaniach dla medycyny estetycznej.

Rezultatem 60-minutowego zabiegu jest wyszczuplenie takich partii ciała, jak brzuch, pośladki czy uda.

Krok 2 – Żegnaj, pomarańczowa skórko

Wśród metod redukujących cellulit popularny jest zwłaszcza zabieg VelaShape. Jego działanie polega na ujędrnieniu, wygładzeniu oraz zwiększeniu napięcia skóry. Sukces, a zarazem popularność procedury tkwią w połączeniu przełomowej technologii elõs z energią prądu RF i masażem mechanicznym.

W trakcie sesji specjalna głowica przesuwana jest po ciele, a impulsowe podciśnienie wciąga skórę do komory aplikatora, gdzie zostaje ona podgrzana i poddana masującemu działaniu obracających się rolek. Rezultatem zabiegu jest przyspieszenie metabolizmu tłuszczu i uelastycznienie tkanki łącznej, czyli redukcja cellulitu – wyjaśnia ekspert firmy SHAR-POL.

Najnowsza, trzecia generacja aparatu pozwala na wykonanie tylko jednego zabiegu, aby trwale usunąć cellulit czy tkankę tłuszczową. W niektórych gabinetach możemy też spotkać kompleksowe programy dedykowane młodym mamom oparte właśnie na wszechstronnym działaniu platformy VelaShape (np. Body After Baby).

Krok 3 – O tym, jak zlikwidować rozstępy

Kolejną bolączką kobiet po porodzie są rozstępy, czyli nieuniknione efekty przyrostu masy ciała. Pojawiają się głównie na brzuchu, udach i piersiach, początkowo mając lekko różowy kolor, by później uwidocznić się w postaci białych paseczków. Rozstępy, które powstają w wyniku rozciągania się skóry i zerwania włókien kolagenowych, można usunąć jedynie poprzez odnowę naskórka. Taki zabieg polega na podgrzaniu kolagenu do odpowiednio wysokiej temperatury przy użyciu technologii elõsTM. Remodelowanie kolagenu w profesjonalnym gabinecie wystarczy, by wygładzić skórę i pozbyć się szpecących ją pasków.

Wybór technologii oraz parametrów zabiegu ustala się, biorąc pod uwagę umiejscowienie rozstępów oraz ich strukturę. Zabieg VelaShape™ jest przeprowadzany na brzuchu, biodrach i udach. Natomiast procedury SublimeTM i SublativeTM (zalecana przy tzw. rozstępach utrwalonych) mogą być wykonywane na całym ciele, również na piersiach – dodaje specjalista.

Krok 4 – Co przywróci skórze jędrność?

Jędrne i gładkie ciało to marzenie wielu z nas. Skóra po ciąży wiotczeje i traci dawną elastyczność, przez co kobieta przestaje czuć się pewnie. Odpowiednio szorstkie masaże, peelingi, kąpiele w mleku, kosmetyki, które w składzie mają retinol czy kwas hialuronowy, to dobre metody, żeby choć w minimalnym stopniu wpłynąć na wygląd ciała. Aby przywrócić mu jednak idealną strukturę, warto rozejrzeć się wśród oferty zabiegów odmładzających, pamiętając, aby wybierać wyłącznie te bezpieczne i sprawdzone. Ekspert, Urszula Sztwiertnia radzi więc dalej:

– Sprawdzone zabiegi powinny działać na skórę kompleksowo, aby w trakcie jednej sesji poprawić całokształt wyglądu skóry oraz uzyskać natychmiastowe rezultaty. Fotoodmładzanie ReFirme wpłynie pozytywnie na elastyczność i napięcie skóry, nie powodując żadnych skutków ubocznych.

Korzystanie z medycyny estetycznej to najszybszy sposób na odzyskanie kondycji sprzed ciąży, a tym samym radości ze swojego ciała i macierzyństwa. Najczęściej wystarczą 2-3 miesiące od porodu, by poddać się zaprezentowanym kuracjom. Przed każdym z zabiegów powinno się jednak skonsultować się z lekarzem, który pomoże pacjentce w ostatecznym wyborze.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana