Czy można wydłużyć za krótki nos?

Wbrew opiniom problem za krótkiego nosa dotyka bardzo dużą część pacjentów, którzy trafiają w ręce chirurgów plastyków w Polsce. Czy jest możliwość wydłużenia za krótkiego nosa i jak wygląda taki zabieg odpowiada Ekspert portalu Derma Estetic dr n. med. Lubomir Lembas

wydłużanie nosa powiększanie nosa
123zdrowie.pl

Czy można wydłużyć za krótki nos?

Witam,

nazywam się Kamila i mam 33 lata. Trafiłam na portal Derma Estetic już jakiś czas temu, ale dopiero dzisiaj postanowiłam zadać pytanie. Wszyscy dociekają jak zmniejszyć nos, a ja mam odmienny problem chciałabym wydłużyć swój za krótki nos. Czy jest taka możliwość? Jeśli tak to w jaki sposób się wydłuża nos?

Pozdrawiam gorąco

 

Dzień dobry,

dziękuję za pytanie. Faktycznie powiększenie nosa jest znacznie trudniejsze (wymaga więcej nakładu pracy) dla chirurga niż jego zmniejszenie, ale jest to możliwe. Nowoczesne podejście do plastyki nosa nakazuje przywracanie proporcji a nie bezkrytyczne zmniejszanie nosa. Najczęściej powikłania w postaci niezadowolenia pacjentów z zabiegu korekty nosa wynikają właśnie ze zbyt mocnego zmniejszenia nosa. Wydłużenie nosa jest możliwe dzięki zastosowaniu przeszczepów chrząstki, którą pobiera się zwykle z przegrody nosowej.

Zapraszam na osobistą konsultację – pokażę wtedy wiele zdjęć pacjentów, którym wydłużałem nos w celu poprawy proporcji nosa względem całej twarzy. Problem zbyt krótkiego nosa nie jest wcale rzadki i trafia do mniej stosunkowo sporo pacjentów z tym problemem,

Zapraszam,

Lubomir Lembas

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jakie są powikłania po powiększaniu ust?

W dzisiejszych czasach większość kobiet marzy o pięknych, nawilżonych, seksownych ustach. Niekiedy usta są kompleksem kobiety. Jakie powikłania mogą się pojawić po powiększaniu ust? Na to pytanie odpowiedzi udzieliła dr Katarzyna Kwarecka-Zając.

powiększanie ust powikłania
pl.trendmed.eu

Czy są możliwe powikłania po powiększaniu ust?

Dzień dobry Pani Doktor,

Jak większość kobiet w dzisiejszych czasach chciałabym powiększyć swoje dość małe usta (górna warga jest dość znacząco mniejsza od dolnej). Zanim jednak to zrobię chciałabym się dowiedzieć czy są jakieś powikłania po powiększaniu ust kwasem hialuronowym? Jeśli tak to jakie i jak bardzo są one poważne?

Pozdrawiam,

Ania

 

Pani Aniu,

powikłania po zastosowaniu kwasów hialuronowych w okolicy ust możemy podzielić na występujące prawie natychmiast, po lub w ciągu kilku godzin po zabiegu oraz pojawiające się znacznie później. Te wczesne występują stosunkowo często. Tuż po zabiegu w okolicy ust można się spodziewać przejściowego obrzęku będącego konsekwencją iniekcji w tej okolicy, Również po zabiegu może pojawić się siniak, zarówno tuż po jak i w ciągu najbliższych dwóch dni. Obrzęk może być symetryczny, bądź nie, może zacząć się po zabiegu, ale również po kilku godzinach. Zdarza się, że preparat kumuluje się bliżej wewnętrznej strony ust w postaci widocznych grudek, lub zaledwie wyczuwalnych, jest to jednak znacznie rzadziej obserwowane powikłanie w stosunku do wcześniej wymienionych. Bywają reakcje obrzękowe u pacjentów w okolicy ust na długo po zabiegu, po spożyciu alkoholu, pewnych potraw. Może po każdym naruszeniu ciagłości skóry dojść do infekcji. Niebezpiecznym i bardzo rzadko spotykanym powikłaniem jest częściowa martwica spowodowana zatkaniem światła naczynia w danej okolicy. Niezwykle rzadko spotykanym jest przewlekły stan zapalny występujący w odległym czasie po zabiegu tzw, ziarniniak, gdy organizm rozpoznaje kwas hialuronowy jako obcą substancję. To powikłanie występuje zwykle u pacjentów z chorobami tzw. autoagresji. Większość wyżej wymienionych powikłań lekarz prowadzący jest w stanie zminimalizować, przerwać ich postępowanie bądź odwrocić stosując odpowiednie procedury lekarskie, dlatego przestrzegam przed poddawaniem sie tego rodzaju zabiegom przez nielegalnie wykonujące zabiegi lekarskie kosmetyczki, o ile podanie preparatu może wydawać sie na pozór łatwe to reagowanie w sytuacji powikłań wymaga  zdecydowanie wiedzy i doświadczenia, żeby bezpiecznie przeprowadzić pacjenta przez ten trudny czas. Może ostatnim powikłaniem, o którym chciałabym wspomnieć jest szpecących efekt estetyczny zabiegu. Tym zabiegiem można zarówno dodać urody jak i oszpecić, i o tym należy pamiętać. Proszę rozważnie wybrać lekarza. Myślę, że najlepiej kierować sie rekomendacją ,zobaczyć efekty u innych i postarać upewnić, że zmysł estetyczny, wyobrażenie na temat dobrego efektu są u Pani take same jak u lekarza, któremu chce Pani zaufać. Przestrzegam rownież,przed pokątnie wykonującymi zabiegi medyczne  przez osoby przyjezdne z bliżej nieznanego miejsca, nawet jeśli zdają sie być lekarzami. Aby zminimalizować ryzyko powikłań ważne są zarówno profesjonalne warunki, czyli lekarski, zarejestrowany, przyjęty przez sanepid gabinet zabiegowy oraz lekarz, z którym po zabiegu może Pani być w natychmiastowym kontakcie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Przestrzegam przed uleganiem pokusom okazyjnych cenowo ofert w wyżej wymienionych okolicznościach, bo one owocują niestety znacznie cześciej wyżej wymienionymi problemami.

Pozdrawiam,

lek. med. estetycznej i anti-aging Katarzyna Kwarecka-Zając

Klinika Kwarecka

www.klinikakwarecka.pl

8
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dagmara43
Gość
Dagmara43

Powikłania są głownie wtedy, gdy w gabinecie brakuje sterylności. Niedawno Restylane wypuściło na rynek takie higieniczne zestawy Custom Pack. Wszystko sterylnie zapakowane i otwierane przy pacjentce dopiero. Zmniejsza to jeszcze bardziej ryzyko jakiegoś powikłania.

Monika
Gość
Monika

Dzień Dobry!powiększalam sobie usta 5 dni temu kwasem hialuronowym po kilku godzinach dostałam wysoką gorączkę,bóle stawów nie so wytrzymania,dreszcze,czuję się jak bym miała umrzeć ,nue mogę usiedzieć ani uleżeć..czy to normalne?co robić?pproszę o poradę

www.dermaestetic.pl
Admin

Czy już jest lepiej?

Monika
Gość
Monika

Dzień dobry. Chciałabym się zapytać czy po ewentualnym zaprzestaniu dostrzykiwania kwasu mogą pojawić się jakieś skutki uboczne? Usta wrócą do swojego pierwotnego kształtu, czy będą „rozciągnięte”?

www.dermaestetic.pl
Admin

Nie, nie ma czegoś takiego jak skutki uboczne po zaprzestaniu. Usta nie rozciągają się gdyż kwas hialuronowy, którym jest wykonywany zabieg po prostu się wchłania. Także bez obaw.

Ewelina
Gość
Ewelina

Odradzam wszystkim powiększanie ust! Po powiększeniu mała ilością wypełniacza (0,5ml) u lekarza z dobrymi opiniami, pojawiły się białe kropki/grudki na całych ustach. Dopiero po wpisaniu nazwy konkretnego dopełniacza można znaleźć takie skutki uboczne, ja przed zabiegiem nie mogłam się niczego doszukać!! Powiększyłam dwa razy. Raz Juvederm i powiedziano mi ze znikną, za drugim razem restylane i po tym drugim jest już tragedia. Było to 5 lat temu i moje usta w dalszym ciągu są zmasakrowane! Wielkość ust to nie wszystko! 🙁 Jeżeli ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości chętnie podzielę się moimi zdjęciami i je rozwieje.

Sia
Gość
Sia

Ewelina to jest bardzo dziwne co piszesz, ponieważ restylane jest to bardzo dobry kwas hialuronowy z rejestracją FDA. A nie jesteś czasem uczulona po prostu na kwas ? Bo tak na dobra sprawę, to nie każdy może mieć ten kwas wstrzykniety. Następna sprawa to higiena. Dla lekarzy są teraz specjalne zestawy Custom Pack dla medycyny estetycznej od restylane. Higiena Jest bardzo ważna.
I jeszcze jedno -Umiejętność lekarza. Przypuszczam, ze źle Ci zaaplikował kwas.

Sylwia
Gość
Sylwia

Należy pamiętać, że kwas hialuronowy jest produkowany przez 3 „fabryki” w Chinach, a potem kupowany przez inne firmy i pod ich nazwami rozpowszechniany w UE i USA. Także wszystko może się zdarzyć.

Hydrobalans Vital odejmie kilka lat!

Wiecznej młodości niestety nikt nam nie może podarować, co jednak nie oznacza, że nie możemy choć na chwilę odwrócić biegu czasu. Hydrobalans Vital świetnie sprawdzi się w roli pomocnika. Przekonaj się, jak łatwo można odjąć sobie kilka lat!

odmładzanie skóry twarzy
aesthetic.com.pl

Proces starzenia nierozerwalnie wiąże się z utratą sprężystości skóry, jej suchością i pojawiającymi się na niej zmarszczkami. Są jednak na to proste sposoby, takie jak Hydrobalans Vital.

Hydrobalans Vital to zabieg bliźniaczo podobny do mezoterapii, jednak używane do zabiegu preparaty zawierają większe stężenie kwasu hialuronowego. Ponadto poprawiają one uwodnienie tkanek miękkich i pobudzają produkcję nowego kolagenu, w efekcie czego skóra jest nawodniona i odzyskuje młodzieńczy, naturalny blask. Rezultaty kuracji również utrzymują się zdecydowanie dłużej – nawet do 12 miesięcy. Zabieg nie tylko silnie nawilża skórę, ale także ją ujędrnia, zapewniając efekt liftingu.

Do wyboru mamy dwa produkty rodziny Hydrobalans: Restylane Vital i Restylane Vital Light. Restylane Vital używany jest przy rewitalizacji skóry normalnej, dojrzałej, z wyraźnymi zmarszczkami i nierównym kolorytem skóry. Z kolei Restylane Vital Light skierowany jest do osób o młodszej skórze, bez wyraźnych oznak fotouszkodzenia. Ze względu na swój delikatniejszy charakter, idealnie sprawdza się przy rewitalizacji obszarów, które jako pierwsze zdradzają wiek: szyi, dekoltu i dłoni. Preparaty odmłodzą także okolice oczu, ust, skórę brzucha, piersi czy ramion.

Hydrobalans Vital odmładzanie dłoni
www.kirey.pl

Zabieg zapewnia spektakularne efekty: ujędrnia i rewitalizuje skórę, dzięki czemu wygląda ona zdrowo i świeżo. Dodatkowo, stosowany preparat przywraca odpowiedni poziom nawilżenia skóry, co widoczne jest niemalże natychmiast po zabiegu. Jakich rezultatów możesz się finalnie spodziewać? Bardziej gładkiej i elastycznej skóry, o wyrównanym kolorycie i promiennym wyglądzie.

Ta nowoczesna koncepcja rewitalizacji skóry odznacza się niezwykłą skutecznością i bezpieczeństwem, a także dużą trwałością rezultatów (do 12 miesięcy). Preparat wprowadzany jest w skórę cienką igłą lub kaniulą, a bezbolesność zapewnia krem znieczulający podany na życzenie pacjenta. Zabieg trwa jedynie 10-30 minut.

Powtarzalność zabiegu zależy od indywidualnych predyspozycji, jednak zwykle rekomenduje się serię 3 zabiegów w odstępach kilkutygodniowych. Cały cykl można powtarzać co 4-6 miesięcy. Po zabiegu mogą wystąpić siniaki oraz obrzęk, lecz jest to stan przejściowy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana