Czy można usunąć tkankę tłuszczową z twarzy?

Czy można usunąć tkankę tłuszczową z twarzy na stałe? Okazuje się, że tak. Sposobem na rozwiązanie problemu jest zabieg laserowej lipolizy. Acculift to nowatorskie urządzenie wykorzystywane przy tego typu zabiegach przez specjalistów z warszawskiej Lecznicy Melitus. Acculift to gwarancja precyzji i przede wszystkim bezpieczeństwa.

Jak wyszczuplić skutecznie twarz i podbródek?

Z wiekiem często zanikają prawidłowe proporcje twarzy, a skóra traci swoją naturalną sprężystość. Nowoczesny laser Acculift modeluje okolice brody, linii żuchwy oraz boki twarzy, dzięki czemu można odwrócić negatywne skutki upływu czasu. Mimo egzotycznej nazwy, laserowa lipoliza jest prosta i bezpieczna. W trakcie zabiegu za pomocą światła laserowego rozbijane są komórki tłuszczowe. Efekty można zauważyć już po dwóch tygodniach. Dodatkowo zostaje wykonany także lifting skóry. Dochodzi do niego po około trzech miesiącach od zabiegu. Dzięki temu obecne na twarzy zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Na Derma Estetic może Cię zainteresuje: Problem z drugim podbródkiem? Pozbądź się jego!

Lipoliza twarzy

Laser Acculift to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa i precyzji. Zabieg jest bezbolesny i zajmuje maksymalnie 2 godziny. Ponadto, pacjent poddający się modelowaniu nie musi wyłączać się z codziennej aktywności. Dzięki wysokiemu wchłanianiu energii lasera w wodzie ryzyko przegrzania skóry lub oparzenia jest niewielkie.

Uwydatnienie kości policzkowych, ujędrnienie i lifting skóry twarzy, usunięcie komórek tłuszczowych to korzyści, na jakie mogą liczyć pacjenci poddający się laserowej lipolizie w warszawskiej Lecznicy Melitus.

Lipoliza twarzy a zarazem jej lifting

Cena: Aktualna cena zabiegu to 4 000,00 zł.

Koniecznie przeczytaj: Pokaż swoją twarz a powiemy Ci jak się będziesz starzeć.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Korekcja nosa. Co wybrać skalpel czy igłę?

Rhinoplastyka, czyli ogólnie mówiąc zmiana kształtu nosa, to jeden z najczęściej wykonywanych przez Polki zabiegów chirurgii plastycznej. Jej celem jest przede wszystkim dopasowanie proporcji nosa do twarzy, dzięki czemu staje się ona bardziej harmonijna, a co za tym idzie – piękniejsza. Jak się jednak okazuje część z niedoskonałości możemy skorygować za pomocą wypełniaczy. Koniecznie zobacz, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Jak skorygować nos? Czy operacja plastyczna jest konieczna?


Igła czy skalpel? Skalpel czy igła?

Nos często bywa przyczyną problemów estetycznych oraz zdrowotnych. Niektórzy właśnie przez nos nie mogą zaakceptować swojego wyglądu. Z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać, że dobrze wykonany zabieg daje bagatelną satysfakcję. W końcu to kształt naszego nosa decyduje o wyglądzie całej twarzy – prosty, niewielki  nie rzuca się w oczy, a stanowi jedynie kolejny element proporcjonalnej i ładnej buzi.

Gdy musimy skorygować części twarde nosa (w tym zbyt szeroką końcówkę, zadarty czubek czy skrzywienie np. po urazie) wówczas jest potrzebna chirurgia. Operacji plastycznej również wymaga skrócenie nosa. Z kolei wypełniacze, w tym kwas hialuronowy czy hydroksyapatyt wapnia, sprawdzą się, jeśli chcemy tylko delikatnie poprawić kształt nosa, skorygować garb, wypełnić zagłębienia oraz optycznie zmniejszyć nos. Musimy jednak pamiętać, że każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, a do konkretnego zabiegu czy operacji powinien zakwalifikować nas sam lekarz.

To powinno Cię zainteresować: Vectra 3D, czyli podróż w przyszłość. Zobacz efekty zabiegu zanim poddasz się operacji!


Chirurg plastyk i korekcja nosa

Dzięki operacji plastycznej można poprawić nie tylko kształt nosa, ale również jego drożność. Operacja nosa polega na korygowaniu twardych części nosa (elementy kostne), jak i miękkich (chrząstki).

„Sama operacja trwa od godziny do trzech i przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym – w niektórych przypadkach możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego – w zależności od preferencji pacjenta. Lekarz przed operacją powinien poinformować pacjenta o koniecznych cięciach, bliznach, a także o przewidywanym efekcie. Warto też na konsultację zgłosić się ze zdjęciem profilowym oraz en face, celem ustalenia planowanego kształtu nosa” mówi dr n. med. Tadeusz Witwicki, chirurg plastyk.

Efekt: Ostateczny rezultat widoczny jest po 4-6 miesiącach od wykonania operacji. Musimy jednak pamiętać o tym, że taka zmiana jest nieodwracalna, a więc będziemy musieli ją zaakceptować. 

Na co uważać? Przez pierwsze 4 miesiące po operacji nie powinno się nagrzewać i opalać nosa ze względu na możliwość powstania obrzęku. W przypadku całkowitej korekty nosa i tzw. „nosa kostnego”, należy przyszykować się na jednodniowy pobyt w szpitalu. Gips i ewentualne płytki usuwane są po 7-14 dniach. Powrót do pracy możliwy jest po jego usunięciu. Przez miesiąc po operacji należy też chronić nos przed urazami i na noc zakładać płytkę gipsową, która dodatkowo chroni nos przed przemieszczeniem. 

Cena: Od 5 000 do 10 000 zł, w zależności od wielkości operowanego obszaru.

Przeczytaj opinię Czytelniczki Derma Estetic o operacji nosa: Operacja nosa. Doświadczenia Czytelniczki Derma Estetic


Korekcja nosa wypełniaczami

W wybranych przypadkach, w celu ukrycia mankamentów objętościowych nosa, można pokusić się o zastosowanie czasowo działającego wypełniacza. Wypełniacze na pewno stanowią świetną alternatywę dla osób obawiających się interwencji chirurgicznej, a efekty ich zastosowania często nie odbiegają od efektów rhinoplastyki.

„W trakcie zabiegu, za pomocą cienkiej igły lub kaniuli, preparat na bazie hydroksyapatytu wapnia (Radiesse) lub kwas hialuronowy, wstrzykiwany jest bezpośrednio w miejsca wymagające korekcji. Zabieg trwa 10-15 minut, zazwyczaj wcześniej nakłada się tylko miejscowe znieczulenie w kremie. Efekt jest natychmiastowy. Zaraz po zabiegu mogą pojawić się niewielkie obrzęki lub zasinienia, które ustępują w ciągu kilku dni. Jest to tzw. zabieg lunchowy, po którym natychmiast możemy wrócić do normalnej aktywności” mówi dr Iwona Radziejewska-Choma, lekarz medycyny estetycznej.

Efekt: Z badań klinicznych wynika, że efekt korekcji utrzymuje się do 35 miesięcy.

Na co uważać? Przez kilka dni nie należy zakładać okularów, których ucisk mógłby odkształcić preparat.

Cena: Zużycie preparatu zależy od wielkości defektu, zazwyczaj jest to 0,3 do 0,8 ml, czyli od 1 200 do 1 500 zł.

 Może Cię zainteresować: W jaki sposób nieoperecyjnie zmienić swój nos?

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak dobrać odpowiedni podkład i go zaaplikować? Porady makijażowe Eduardo Ferreira.

Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę, że odpowiednio dobrany fluid to połowa sukcesu w perfekcyjnie wykonanym makijażu. Jak go dobrać i co zrobić by nasza skóra mając na sobie makijaż wyglądała jakby go nie było?

Rynek kosmetyczny oferuje nam setki propozycji podkładów. Tylko jak wybrać ten odpowiedni? Na co zwrócić szczególną uwagę w jego doborze? Jaki powinien być ten perfekcyjny podkład? Jak go dobrać i co zrobić by nasza skóra mając na sobie makijaż wyglądała jakby go nie było?

Koniecznie obejrzyj film instruktażowy przygotowany przez Bobbi Brown.

Film to swoistego rodzaju poradnik makijażowy Eduardo Ferreira głównego wizażysty marki Bobbi Brown.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana