Czy można podnieść brwi za pomocą toksyny botulinowej?

Ekspert portalu Derma Estetic dr Marzena Lorkowska-Precht odpowiada na pytanie Czytelnika „Czy za pomocą toksyny botulinowej możemy podnieść brwi” ? Jeśli tak jak długo utrzymują się efekty po takim zabiegu? Sami sprawdźcie!

Uniesienie brwi toksyną botulinową

Witam serdecznie,

Jestem wierną fanką Derma Estetic. Uwielbiam Państwa artykuły. Sądzę, że mają wysoką wartość edukacyjną dlatego zwracam się do Państwa z zapytaniem o podnoszenie brwi poprzez ostrzyknięcie botoxem. To bezpieczna metoda? Jakie daje efekty? Jak długo się utrzymują ?

Pozdrawiam, Sylwia

 

Witam,

Uniesienie brwi toksyną botulinową (np. Botox® ) jest możliwe – niestety w ograniczonym zakresie. W przypadku występowania głębokich zmarszczek nad łukiem brwiowym jest to prawie niewykonalne, w innych przypadkach zastosowanie toksyny w okolicy oczu oraz na zmarszczki pionowe czoła powinno spowodować nieznaczne uniesienie brwi (czasem – w przypadku nieprawidłowo wykonanego zabiegu, znaczne-efekt ~Mefisto – przyp. red. znacznie podniesione brwi do góry). Zabieg unoszenia brwi toksyną botulinową należy do grupy tzw. zabiegów off-label czyli takich, w których używamy substancji leczniczej niezgodnie z zaleceniami producenta – czyli na własne ryzyko lekarza. Efekty uniesienia brwi są stosunkowo krótkie – zwykle 2-3 miesiące.

Pozdrawiam,

Dr Marzena Lorkowska-Precht

Ekspert Derma Estetic

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Kompleks małego członka – jak powiększyć penisa?

Penis dla mężczyzny jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych części ciała, a kwestia jego rozmiaru jest dla szerokiego grona bardzo wrażliwą. Wielu panów nie jest zadowolonych z zastanej rzeczywistości i podejmuje decyzję o powiększeniu członka. Jakie możliwości oferuje dzisiejsza medycyna? Przyjrzymy się dwóm najpopularniejszym metodom.

sposoby na powiększenie penisa dermaestetic

Rozmiar penisa jest jedną z najdelikatniejszych spraw dla mężczyzny. Wielu z nich odczuwa kompleks małego członka, co znajduje odzwierciedlenie we wpisywanych hasłach w wyszukiwarkę Google – najczęściej męskie palce wystukują zapytanie „jak skutecznie powiększyć penisa”, „jak szybko powiększyć penisa” czy też „jak optycznie powiększyć penisa”?. Metod jest wiele – począwszy na tabletkach i kremach, a kończąc na zabiegach chirurgicznych. Farmakologiczne metody często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a nawet mogą w pewnych przypadkach stanowić zagrożenie dla płodności. Z kolei operacje niosą ze sobą ryzyko i dużą inwazyjność, które do wabików nie należą, a i prawdopodobieństwo niepowodzenia przy tego typu zabiegach jest spore. Dużo bardziej bezpieczne i skuteczne są dwie inne metody, których popularność zdaje się stale rosnąć i które opiszemy pokrótce poniżej.

pogrubienie i Wydłużenie penisa

Znany już bardzo dobrze kwas hialuronowy po raz kolejny potwierdza, że nie ma sobie równych. Z jego pomocą możliwe jest wydłużenie i pogrubienie męskiego członka, i to natychmiast po podaniu żelowego preparatu. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie, co tylko potwierdza bezpieczeństwo zabiegu.

Zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Preparat na bazie kwasu hialuronowego wstrzykiwany jest za pomocą kaniuli, czyli bardzo cienkiej igły. Całość trwa około 1 godziny, a rezultatem zabiegu jest zwiększenie długości penisa średnio o 1-3 cm oraz pogrubienie go o 2-5 cm (efekt końcowy zależy od pierwotnej wielkości penisa). W pierwszych 7-14 dniach może być obecny obrzęk, co nie powinno być sygnałem do niepokoju.

Efekty zabiegu mają swoją terminowość, jednak utrzymują się przez stosunkowo długi okres – nawet przez 2 lata. Nie ma żadnych przeciwskazań, aby zabiegowi poddać się ponownie. Koniecznie zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące powiększenia penisa 

Własna tkanka tłuszczowa do powiększenia penisa

Drugą zyskującą na popularności metodą jest powiększanie penisa poprzez wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Tkanka tłuszczowa pobierana jest najczęściej z zewnętrznych powierzchni ud lub bioder podczas procedury liposukcji, a następnie wszczepiana do penisa za pomocą kaniul – elastycznych i tępo zakończonych igieł. Uważana jest za prosty w zastosowaniu, bardzo bezpieczny rodzaj wypełniacza. W związku z jej pełną kompatybilnością z organizmem pacjenta, wykluczane są negatywne reakcje ze strony organizmu.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest bezbolesny dla pacjenta. Trwa zwykle około 1 godziny. Efektem obserwowalnym zaraz po zabiegu jest powiększenie obwodu penisa nawet o 50% i długości o ok. 10-20%. Rezultat utrzymuje się 1-3 lata. Nierzadko dla podtrzymania efektów zabiegu dodatkowo wspomaga się go komórkami macierzystymi. Po zabiegu może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie czy siniaki, które ustępują w ciągu kilku dni.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

5 zabiegów na twarz, które możesz wykonać latem

kąPo zabiegu kosmetycznym skóra jest nierzadko podrażniona i piekąca, co czyni ją bardziej wrażliwą na działanie słońca. W związku z tym świat medycyny estetycznej przestrzega przed wykonywaniem niektórych zabiegów w okresie palącego słońca. Na jakie więc zabiegi możemy sobie pozwolić? Które gwarantują bezpieczeństwo nawet latem?

jakie zabiegi na twarz można wykonać latem

Lato to czas, w którym należy być szczególnie ostrożnym. Niektóre zabiegi medycyny estetycznej, które chętnie wykonujemy zimą, nie są już dla nas dostępne w gorącym okresie. Kąpiele słoneczne przy nieostrożnym zachowaniu, mogą być nieprzyjemne w skutkach, i mowa tu nie tylko o zaczerwienionej i piekącej skórze. Promienie słonecznie silnie oddziałujące na skórę poddaną uprzednio zabiegowi, mogą doprowadzić do powikłań, takich jak przebarwienia skóry czy zwiększone ryzyko oparzeń.

Mitem jest jednak przekonanie, iż latem jesteśmy pozbawieni jakichkolwiek rozwiązań pielęgnacyjnych z zakresu medycyny estetycznej. Owszem, lista dostępnych zabiegów jest krótsza, jednak mimo wszystko nadal pokaźna. Dziś przedstawimy pięć najpopularniejszych zabiegów, które bez obaw można wykonać latem. Przebarwieniom mówimy stop!

 

  1. Dermapen

Wśród najpopularniejszych zabiegów na twarz Dermapen od kilku lat wiedzie prym. Nie bez powodu jest tak chętnie wybierany przez Polki. Sekret jego działania tkwi w systemie pulsujących igieł, które dokonując mikrouszkodzeń stymulują skórę do zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu. Zabieg z użyciem tego urządzenia przynosi spektakularne efekty, które możliwe są do osiągnięcia dzięki możliwości wprowadzenia poprzez wytworzone kanały substancji czynnych, np. kwasu hialuronowego czy koktajlu witaminowego. Cera zyskuje wyrównany koloryt, a twarz wygląda na zdecydowanie młodszą. Przy tym wszystkim zabieg jest prosty w wykonaniu, krótki i mało inwazyjny. Na lato jak znalazł! Zainteresował Cię zabieg z użyciem urządzenia Dermapen? Przeczytaj o nim więcej tutaj!

  1. Zabiegi redukujące zmarszczki z użyciem toksyny botulinowej (botoks)

Wszystkie wypełniacze oraz inne zabiegi, w których główną rolę odgrywa igła, są dozwolone niezależnie od pory roku. Bez żadnych przeciwwskazań w okresie letnim można poddać się ostrzyknięciom z użyciem popularnego botoksu. Toksyna botulinowa wygładzi skórę, a także odejmie lat dzięki redukcji zmarszczek. Przez pierwsze kilka dni mogą być widoczne delikatne ślady po nakłuciach, a także zaczerwienienia, dlatego radzimy wykonanie zabiegu co najmniej tydzień przed zaplanowanym wyjazdem wypoczynkowym. Poznaj plusy i minusy stosowania botoksu – czytaj tutaj.

  1. Radiesse

Radiesse to jeden z najbezpieczniejszych wypełniaczy, którego cechą szczególną jest dwukrotnie dłuższy okres utrzymywania się efektów w porównaniu do kwasu hialuronowego. Zabieg z jego wykorzystaniem pozwala na przywrócenie twarzy pożądanego kształtu litery V. Tak jak w przypadku botoksu, zalecamy wykonanie zabiegu z pewną rezerwą czasową, pozwalającą na ustąpienie obrzęku czy zaczerwienienia, które są często nieodłącznymi towarzyszami zabiegów z użyciem igły. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego zabiegu? Zajrzyj tutaj!

  1. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Wampirzy lifting jest kolejnym zabiegiem, który znalazł się na naszej liście. Młodzieńcza witalność, gładka i jędrna skóra? Wykorzystaj do tego swoją własną krew! Osocze uzyskiwane z krwi działa jak najlepsze zabiegi z gamy medycyny estetycznej. Bogate w czynnik wzrostu, powoduje stymulację komórek macierzystych do regeneracji. Ostrzykując odpowiednie warstwy skóry osoczem bogatopłytkowym możliwe jest pobudzenia fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Może brzmi to nieco strasznie, jednak efekty powinny przekonać niejednego sceptyka.

  1. PQ-Age

O ile przed głębokimi peelingami chemicznymi wykonywanymi latem przestrzegają wszyscy eksperci, o tyle PQ-Age jest wyjątkiem od tej reguły. To jeden z niewielu peelingów, który bez przeszkód może być wykonywany nawet latem, bez ryzyka wystąpienia fotouczulenia. Zabieg dogłębnie stymuluje skórę, nie wywołując przy tym jej złuszczenia. Już po pierwszym peelingu można zaobserwować wygładzenie i nawilżenie skóry, a także redukcję przebarwień. Peeling działa intensywnie, ale w sposób delikatny. Polecamy przed letnimi wojażami! Więcej informacji o przebiegu i efektach zabiegu znajdziesz tutaj. Zobacz co na temat PQ-Age mówi Natalia Klimas – klik

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana