Czy kwas hialuronowy podniesie opadającą końcówkę nosa

Kwas hialuronowyto jeden z najpopularniejszych preparatów wykorzystywanych obecnie w zabiegach medycyny estetycznej. Ze względu na swoje właściwości odmładzające od wielu lat, cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Ale czy kwas hialuronowy podniesie opadającą końcówkę nosa?

 

kwas hialuronowy charakterystyka

Kwas hialuronowy to naturalny polisacharyd, który jest samoistnie produkowany przez ludzki organizm. Hialuran występuje w macierzy zewnątrzkomórkowej tkanki łącznej, płynie maziowym, ciele szklistym i wodnistym gałki ocznej oraz w obrębie innych tkanek. Uwalniając wodę kwas hialuronowy nawilża skórę od wewnątrz, tworząc prawidłowe środowisko dla rozwoju i pracy komórek. Dzięki temu skóra jest nawilżona, jędrna i sprężysta.

Wraz z wiekiem w organizmie ludzkim zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego, co wpływa na jej mniejsze nawodnienie i pojawianie się zmarszczek. Najwięcej mamy go w okresie niemowlęcym, lecz około 40 roku życia jego ilość w skórze zmniejsza się o połowę.

W dermatologii estetycznej kwas hialuronowy usieciowany ze względu na swoje właściwości stabilizujące, nawadniające, amortyzujące oraz wysoką biokompatybilność jest doskonałym materiałem do wypełniania tkanek miękkich. Służy do wypełniania bruzd i redukcja zmarszczek, modelowania twarzy, nosa, ust i linii żuchwy, podniesienia linii brwi, niwelowania cieni pod oczami, uzupełniania ubytków podściółki tłuszczowej w tzw. dolinie łez pod oczami, wypełnianie bruzd nosowo-wargowychi „linii marionetki” biegnących w dół od kącików ust.

zabieg na podniesienie końcówki nosa

Korekcja nosa kojarzy się nam głównie z zabiegiem chirurgicznym. Jednakże również medycyna estetyczna może przyjść z pomocą, gdy chcielibyśmy dokonać niewielkich korekcji nosa.

Zatem odpowiedź na pytanie czy kwas hialuronowy podniesie opadającą końcówkę nosa, jest twierdząca. Tak, podniesie. Oczywiście zabieg ten wymaga konsultacji lekarza medycyny estetycznej, który będzie w stanie określić czy efekt, który chcielibyśmy uzyskać jest możliwy.

Zabieg podniesienia końcówki nosa kwasem hialuronowymjest szybki i daje natychmiastowy efekt. Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej ocenia, które miejsce należy wypełnić kwasem hialuronowym, aby uzyskać optymalny efekt.

Efekty utrzymują się 6-20 miesięcy, można je utrzymywać wykonując powtórzenia zabiegów w określonych odstępach czasu (średnio co 8-12 miesięcy). Kolejne zabiegi z reguły dają trwalsze rezultaty, zwłaszcza gdy wykonujemy je, gdy pacjent zauważy pierwsze symptomy wchłaniania kwasu.

zabieg podniesienia końcówki nosa kwasem hialuronowym cena

Koszt zabieg podniesienia końcówki nosa kwasem hialuronowym to wydatek rzędu 500 zł.

 

Zapoznaj się również:

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Zabiegi medycyny estetycznej na wiosnę

Zima to bardzo trudny czas do pielęgnacji skóry. Niskie temperatury, wiatr, a także suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, powodują, że skóra staje się sucha, matowa, szorstka. Bardziej niż zwykle traci nawilżenie i elastyczność. U niektórych osób pojawiają się rozszerzone naczynia krwionośne.

Zima nie sprzyja pięknej cerze, dlatego też wiosną warto wesprzeć skórę zabiegami medycyny estetycznej. Zanim pojawi się silne słońce, niosące za sobą ryzyko powstania przebarwień, można wykonać szereg zabiegów, które przygotują skórę na nadchodzące letnie miesiące.

złuszczanie naskórka

Zmęczona i poszarzała po zimie skóra twarzy potrzebuje silnego złuszczania. Usunięcie zrogowaciałych komórek nada skórze świeży wygląd i pomoże pozbyć się zaskórników. Peelingi dostępne w drogeriach nie złuszczą naskórka równie skutecznie, jak ma to miejsce podczas zabiegów wykonywanych w gabinecie kosmetycznym czy medycyny estetycznej.

  • mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to peeling mechaniczny, który polega na mechanicznym ścieraniu górnych warstw naskórka. Poprzez regulację przepływu podciśnienia kryształków można kontrolować głębokość złuszczania. Zabieg jest bezbolesny i nie utrudnia wykonywania codziennych czynności.

Wyróżniamy 3 rodzaje mikrodermabrazji:

  • mikrodermabrazja diamentowa – cera wrażliwa jest szczególnym wskazaniem do wykonania tego zabiegu, który wykonuje się go głowicą z końcówką diamentową.
  • mikrodermabrazja korundowa – silniejsza od mikrodermabrazji diamentowej, do której używa się głowicy z kryształkami glinu. Zaleca jest osobom z rozszerzonymi porami i widocznymi przebarwieniami na skórze.
  • mikrodermabrazja tlenowa to z kolei mikrodermabrazja z użyciem tlenu pod wysokim ciśnieniem, która jest polecana szczególnie kobietom po 40. roku życia. Zabieg ten pomaga wygładzić zmarszczki, dotlenia i odżywia skórę.
  • hydradermabrazja

Hydradermabrazja to nowoczesna mikrodermabrazja przeznaczona dla wszystkich typów skóry, nawet dla tych bardzo wrażliwych. Jest to zabieg kosmetyczny umożliwiający jednoczesne dokładne oczyszczenie, nawilżenie, a także odmłodzenie skóry twarzy.

nawilżanie skóry i poprawa jakości skóry

Nawilżanie skóry jest podstawą codziennej pielęgnacji i dobrego wyglądu cery. Powierzchnię naskórka pokrywa tzw. ochronny płaszcz lipidowy, który składa się z mieszaniny różnych tłuszczów (łoju z gruczołów łojowych) i lipidów (ciała tłuszczowe, składowe błon komórkowych, komórek naskórka i przestrzeni międzykomórkowych). Płaszcz lipidowy uniemożliwia parowanie wody z głębi ciała. Wraz z wiekiem i zmianami hormonalnymi zmniejsza się wyraźnie ilość wydzielanego przez skórę łoju, a tym samym spada poziom nawodnienia skóry – staje się coraz bardziej sucha.

  • mezoterapia

Mezoterapia jest mało inwazyjną techniką poprawiającą napięcie i blask skóry, która odbudowuje, odżywia i regeneruję skórę twarzy i ciała. Preparaty do mezoterapii zawierają kwas hialuronowy oraz zestaw mikroelementów i witamin – substratów niezbędnych do prawidłowej regeneracji skóry. Wyróżniamy mezoterapię igłową oraz bezigłową. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule:

  • osocze bogatopłytkowe

Warto również skorzystać z mezoterapii własnym osoczem bogatopłytkowym. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów umożliwiających wykorzystanie sił witalnych organizmu. Osocze bogatopłytkowe  jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do ich głównego działania, czyli produkcji nowego kolagenu.

zabiegi na zmarszczki

Wzmożone objawy starzenia się twarzy najczęściej zauważalne są po 35 roku życia. Skóra staje się wiotka, brak jej sprężystości i jędrności, w konsekwencji czego policzki są opadnięte, a owal twarzy zmieniony. Wiele kobiet planuje odmłodnieć na wiosnę. Jak poprawić owal twarzy i zniwelować zmarszczki?

  • botokstoksyna botulinowa

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej można wykonywać przez cały rok, także wiosną. Toksyna botulinowa, popularnie zwana botoksem, jest jednym z najpopularniejszych środków stosowanych do wygładzania zmarszczek czoła, okolic brwi i tzw. kurzych łapek. Botulina blokuje przekazywanie impulsów nerwowych, porażając w ten sposób skurcze mięśniowe. Powoduje to, że mięśnie stają się rozluźnione i wiotkie, czego efektem jest wygładzona skóra twarzy, a pacjenci zyskują naturalny, świeży wygląd. W zależności od partii twarzy zabieg trwa około 15 minut, a efekt botoksu utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy, jednak po kolejnych kuracjach, rezultaty mogą się utrzymywać znacznie dłużej.

  • kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to naturalny mukopolisacharyd, organiczny związek chemiczny, który nasz organizm produkuje samoistnie. Najwięcej mamy go w okresie niemowlęcym, lecz około 40 roku życia jego ilość w skórze zmniejsza się o połowę. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg nieinwazyjny. Kwas hialuronowy podaje się w fałdy i bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki okolicy oka, szyi i czoła. Efekt zabiegu kwasem hialuronowym nie jest trwały, z uwagi na to, że pewnym czasie substancja ta ulega biodegradacji. W związku z tym po ok. 8-10 miesiącach zabieg należy powtórzyć.

  • nici liftingujące

Zastosowanie nici liftingujących daje efekt wyraźnego wygładzenia nierówności. Nici wykonane są z substancji czynnej – polidioksanonu, która po ok. 8 miesiącach od wprowadzenia w skórę, naturalnie rozpuszcza się w tkance. Przyczynia się to do produkcji nowego kolagenu, pobudza również syntezę naturalnego kwasu hialuronowego i stymuluje fibroblasty do produkcji elastyny, czyli białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry.

zamykanie naczynek

Wczesną wiosna, póki promieniowanie słoneczne nie będzie zbyt silne, to doskonały moment na zamykanie naczynek na twarzy, szyi czy dekolcie. Laserowe zamykanie naczynek jest bezpieczny, nie powoduje powikłań oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji. W różnych klinikach i gabinetach medycyny estetycznej zabiegi zamykania naczynek przeprowadzane są z wykorzystaniem różnego rodzaju laserów, w tym Cutera, Cynosure Cynergy, Fotona SP Dynamis oraz Gemini. Więcej przeczytasz tutaj.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Olejki do włosów top 10 – regeneracja

Oleje do włosów mają wiele dobroczynnych właściwości. Pomagają utrzymać dobry stan skóry głowy oraz włosów, a także pomagają w problemach typu wypadanie włosów, łamliwość włosów, łupież, rozdwajające się końcówki czy matowe włosy bez połysku. Oleje zawierają dobroczynne kwasy NKKT i witaminy, dzięki którym włosy odzyskują naturalny blask i witalność. Olejki do włosów mają również działanie regenerujące. Kluczem do sukcesu jest to, aby olejek do włosów był odpowiednio dopasowany do naszych włosów.

olejowanie włosów

olejki do włosów jak stosować

Często pada pytanie jak olejować włosy. Co do zasady olejowanie włosów powinno się przeprowadzać na ok. 1 – 3 godziny przed umyciem głowy. Niektórzy eksperci zalecają pozostawienie olejku na całą noc, a rano umycie włosów. Warto jednak zacząć stosować oleje do włosów powoli, zaczynając od min. 30 minut i stopniowo wydłużając czas.

Olej na włosy nakładamy albo na całą ich długość, bądź też od połowy lub na same końcówki. Pamiętajmy, aby przed i po nałożeniu oleju na włosy, dobrze je rozczesać grzebieniem (najlepiej takim o rzadko rozstawionych zębach). Ważne jest też to, aby nasze włosy były mocno pokryte olejem, ale nie ociekały nim.

Nałożony olejek na włosy spłukujemy ciepłą wodą, a następnie myjemy delikatnym szamponem (raz lub dwa razy w zależności od potrzeby). Po każdym zabiegu olejowanie włosów warto jest zastosować maskę do włosów.

Warto zatem przeprowadzać takie zabiegi systematycznie, ale również niezbyt często (np. 1 raz w tygodniu). Wybór olejku to kwestia indywidualna, w drogeriach i aptekach jest ich bardzo duży wybór, i trudno polecić określony rodzaj oleju.

jaki olej na włosy jest najlepszy?

Wybór oleju do włosów zależny jest od porowatości włosów. Włosy porowate chłoną wszystko niczym gąbka. Jeżeli masz włosy porowate, stosuj olejki do włosów, które mają w składzie kwasy omega- 3 i omega- 6 (np.: lniany, kukurydziany, słonecznikowy, winogronowy, z pestek dyni, z nasion czarnuszki,).

W przypadku włosów śrendioporowatych wybieraj olejki z kwasami omega- 7 i omega- 9 (np.: z awokado lub arganowy, makadamia, migdałowy, sezamowy).

Do włosów niskoporowatych najlepiej sprawdzą się olejki bogate w kwasy nasycone (np.:  babassu, kokosowy, laurynowy, palmitynowy, stearynowy).

olejki do włosów top 10

Przedstawiamy 10 olejków do włosów, które naszym zdaniem warto stosować w pielęgnacji włosów.

  1. Douglas Collection Protein Repair 7 Wonders Oil (cena: 150 ml – ok. 39 zł)
  2. Hauschka Pielęgnacja Intensywna kuracja (cena: 100 ml – ok. 85 zł)
  3. Gosh – Coconut oil moisturizing hair oil – kokosowy olejek do włosów głęboko regenerujący (cena: 50 ml – 60 zł)
  4. Kallos LAB 35 – odżywczy olejek do włosów (cena: 50 ml – ok. 10,90)
  5. Kérastase Elixir Ultime – regenerujący olej do włosów do matowych włosów (cena: 100 ml – ok. 130 zł)
  6. L’Oréal Professionnel Mythic Oil – olejek do pielęgnacji włosów zniszczonych z olejkiem arganowym (cena: 100 ml – ok. 52,50 zł)
  7. L’Biotica Biovax regeneracyjny olejek do włosów, Bambus i Avocado (cena: 50ml – ok. 25 zł)
  8. Matrix Biolage Exquisite – odżywczy olejek do wszystkich rodzajów włosów (cena: 90 ml –ok. 30 zł)
  9. Natura Siberica Rokitnikowy Olejek Do Włosów Osłabionych i Zniszczonych (cena: 50ml – ok. 33 zł)
  10. Phenomé Thin-Hair Oil Remedy (cena: 30 ml – ok. 99 zł).

Przeczytaj także jak poradzić sobie, gdy masz włosy zniszczone po częstym farbowaniu.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana