Czego nie robić po mezoterapii igłowej

Mezoterapia jest jednym z najbardziej efektywnych zabiegów opóźniających powstrzymujących procesy starzenia się skóry. Efektem mezoterapii jest promienna i młodsza skóra. Sama mezoterapia polega na wtłoczeniu składników aktywnych w skórę pacjenta. Czego nie należy robić po zabiegu mezoterapii?

Czego nie należy robić po zabiegu mezoterapii

mezoterapia igłowa na czym polega

Mezoterapia mikroigłowa polega na wykonaniu mikronakłuć, które wywołują w skórze drobne, kontrolowane reakcje zapalne. Powstałe w ten sposób mikrokanaliki pozwalają na głębsze wprowadzenie ampułki ze składnikami aktywnymi. Iniekcje poprawiają przede wszystkim mikrokrążenie oraz metabolizm komórkowy.

Mezoterapia igłowa to nie tylko zabieg anti-aging. Efekt mezoterapii jest uzależniony od tego, jakie składki zostaną użyte. Zatemmezoterapiaznajduje zastosowanie nie tylko w profilaktyce przeciwstarzeniowej czy przy niwelowaniu widocznych oznak starzenia, ale też w przypadku walki z łysieniem i nadmiarem tkanki tłuszczowej, poprawy nawilżenia skóry, redukcji cellulitu i rozstępów.

mezoterapia zalety

Zalety mezoterapii:

 • efekty widoczne już po 1 zabiegu
 • krótki czas rekonwalescencji
 • można ją wykonać na różnych partiach ciała
 • pozwala na zastosowanie wybranego preparatu ze składnikami aktywnymi
 • skuteczna w profilaktyce przeciwstarzeniowej oraz przy niwelowaniu widocznych oznak starzenia.

mezoterapia działanie

Działanie i efekty mezoterapii:

 • napina i zagęszcza skórę
 • nawilża i odżywia
 • poprawia jakość naskórka i skóry właściwej
 • powstrzymuje proces wypadania włosów
 • przeciwdziała starzeniu się skóry
 • redukuje tkankę tłuszczową
 • wyrównuje koloryt skóry
 • zmniejsza zmarszczki, cellulit i rozstępy.

Czego nie należy robić po zabiegu mezoterapii?

Z uwagi na to, że podczas zabiegu mezoterapii następuje przerwanie ciągłości naskórka, po zabiegu należy ściśle przestrzegać zaleceń, m.in.:

 • makijaż można nałożyć po 2 dniach od zabiegu
 • należy stosować kremy ochronne z filtrem SPF 30 lub SPF 50
 • należy stosować kremy silnie regenerujące, nawilżające
 • nie należy opalać się przez 4 tygodnie po zabiegu (słońce, solarium)
 • przez 14 dni po zabiegu lub do całkowitego wyleczenia skóry, należy zrezygnować z uprawiania sportów zimowych
 • przez 24 godziny po zabiegu nie wolno pić alkoholu
 • przez 7 dni po zabiegu lub do całkowitego wyleczenia skóry, należy zrezygnować z korzystania z sauny, basenu, peelingów, depilacji, intensywnych ćwiczeń
 • przez 7 dni po zabiegu nie należy nakładać preparatów o działaniu mocno złuszczającym.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Firma Biotec Lasers Polska świętowała swoje 7 urodziny

W poniedziałek 15 października w Regent Warsaw Hotel swoje siódme urodziny, wspólnie z klientami, świętowała firma Biotec Lasers Polska. Spotkanie posłużyło nie tylko przyjrzeniu się jej historii, ale i wymianie doświadczeń oraz zaprezentowaniu nowości.

7 urodziny BiotecLasers Polska (od lewej): Janusz Olewiński - wiceprezes Biotec Lasers Polska, Silvia Peruzzo - export manager Biotec Italia, Katarzyna Figura – ambasadorka marki Biotec, Marcin Łyjak - prezes Biotec Lasers Polska
7 urodziny BiotecLasers Polska (od lewej): Janusz Olewiński – wiceprezes Biotec Lasers Polska, Silvia Peruzzo – export manager Biotec Italia, Katarzyna Figura – ambasadorka marki Biotec, Marcin Łyjak – prezes Biotec Lasers Polska

Migawki z siedmiu lat pracy, najgorętsze nowości oraz rozmowy o doświadczeniach w pracy na sprzęcie Biotec – świętowanie siódmych urodzin firmy Biotec poświęcone było nie tylko sukcesom, ale i możliwościom, jakie urządzenia Biotec Lasers Polska mogą dać w przyszłości. Istniejąca od 2011 roku spółka Biotec Lasers Polska aktualnie współpracuje już z przeszło 120 gabinetami kosmetologii oraz medycyny estetycznej w Polsce i to właśnie z nimi przedstawiciele firmy świętowali siedem lat obecności na rynku.

Siedem lat minęło!

Zebranych przywitał Marcin Łyjak, prezes Biotec Lasers Polska. –

Wyrastaliśmy jako mała firma rodzinna. Siedem lat temu znaliśmy każdego z naszych klientów osobiście– wspominał podczas spotkania.

Obecnie skala działalności na to nie pozwala, ponieważ spółka dostarcza urządzenia Biotec do coraz większej liczby gabinetów w całym kraju.

Migawki z siedmiu lat pracy zaprezentowała Silvia Peruzzo, export manager Biotec Italia. Z urządzeń włoskiej firmy korzysta się już w przeszło 60 państwach, w tym – od 2011 roku – w Polsce. Biotec Italia skupia się na oferowaniu sprzętu do odnowy biologicznej skóry, liftingu, ujędrniania, wyszczuplania i modelowania sylwetki oraz usuwania przebarwień. Urządzenia wykorzystują najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie w branży medycznej oraz beauty. Biotec Italia duży nacisk kładzie również na badania i certyfikowanie swoich urządzeń.

7 urodziny Biotec Lasers Polsk, Silvia Peruzzo - export manager Biotec Italia w czasie prezentacji „Migawki z 7 lat współpracy", Marcin Antosiak – Biotec Lasers Polska
7 urodziny Biotec Lasers Polsk, Silvia Peruzzo – export manager Biotec Italia w czasie prezentacji „Migawki z 7 lat współpracy”, Marcin Antosiak – Biotec Lasers Polska

Powstała w 2011 roku spółka Biotec Lasers Polska przez siedem lat swojej działalności zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia, w tym certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2018, nagrodę Laur Konsumenta (2018) oraz nagrodę Laur Klienta w kategorii „Odkrycie Roku” (2017). Jej misją jest bowiem nie tylko dostarczanie zaawansowanych technologiczne aparatur, ale także zachowanie wysokich standardów obsługi.

7 urodziny Biotec Lasers Polska, lekarze i kosmetolodzy - nagrodzeni w kategorii Złoty Partner Biotec
7 urodziny Biotec Lasers Polska, lekarze i kosmetolodzy – nagrodzeni w kategorii Złoty Partner Biotec
7 urodziny Biotec Lasers Polska, lekarze i kosmetolodzy - nagrodzeni w kategorii Platynowy Partner Biotec
7 urodziny Biotec Lasers Polska, lekarze i kosmetolodzy – nagrodzeni w kategorii Platynowy Partner Biotec
7 urodziny Biotec Lasers Polska, lekarze i kosmetolodzy - nagrodzeni w kategorii Diamentowy Partner Biotec
7 urodziny Biotec Lasers Polska, lekarze i kosmetolodzy – nagrodzeni w kategorii Diamentowy Partner Biotec

Wspólnie o nowościach

Świętowaniu urodzin towarzyszyły prezentacja Biotec Italia, wymiana doświadczeń i wyróżnienie gabinetów współpracujących z firmą certyfikatami i statuetkami.

Gościem specjalnym urodzin była Katarzyna Figura – która jako ambasadorka Biotec, od lat z zadowoleniem korzysta z technologii i marek kosmetycznych Biotec, co potwierdziła w trakcie swojego krótkiego wystąpienia.

Nowe aparatury Biotec przedstawiła Karolina Marcinkowska, ekspert i szkoleniowiec Biotec Lasers Polska.

Biotec bardzo sobie ceni technologie łączone i synergie zabiegowe, rzadko kiedy, a właściwie w ogóle nie oferuje sprzętu, który bazowałby tylko na jednej technologii. Dbamy o to, aby można było pracować swobodnie, w szybki i bezpieczny sposób, nawet w trudno dostępnych obszarach– podkreśliła Karolina Marcinkowska.

Przykładem takiego urządzenia jest jedna z nowości, aparat Renova zapewniający szybką i precyzyjną podaż ultradźwięków oraz energii RF do skóry.

Jest to sprzęt, który umożliwia nam pracę na takim obszarze skóry, który do tej pory był pozbawiony możliwości terapeutycznych– stwierdziła ekspertka firmy Biotec Lasers Polska.

Urządzenie Renova wykorzystuje się m.in. do napinania skóry twarzy, redukcji podwójnego podbródka oraz nadpotliwości, a nawet do podkreślania linii szczęki. Dzięki zastosowanym technologiom MESO® Transdermal, CFU® EASYZOOm (HIFU) i CTR® Cool Touch RF zapewnia on zoptymalizowane wibracje ultradźwięków oraz redukuje do minimum ryzyko wystąpienia szoku termicznego.

7 urodziny Biotec Lasers Polska (od lewej): Marcin Łyjak - prezes Biotec Lasers Polska, Janusz Olewiński - wiceprezes Biotec Lasers Polska, Katarzyna Figura – ambasadorka marki Biotec
7 urodziny Biotec Lasers Polska (od lewej): Marcin Łyjak – prezes Biotec Lasers Polska, Janusz Olewiński – wiceprezes Biotec Lasers Polska, Katarzyna Figura – ambasadorka marki Biotec

Spotkanie w warszawskim hotelu pozwoliło też dokładniej przyjrzeć się coraz częściej wykorzystywanemu w polskich gabinetach urządzeniu FusioMED do zabiegów estetycznych na twarz i ciało. Dzięki kilku niezależnym głowicom oraz technologiom wykorzystującym zjawisko kriolipolizy czy łączącym modulowane vacuum, mikronakłuwanie oraz RF pozwala ono zredukować zmarszczki, trądzik, cellulit, a nawet objętość tkanki tłuszczowej.

Innowacyjność urządzeń Biotec czyni je nie tylko skutecznymi, ale i bezpiecznymi oraz – z punktu widzenia pacjentów – komfortowymi, czego potwierdzeniem są m.in. wspomniane nagrody konsumenckie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Skip care – nowy trend w pielęgnacji

Od dłuższego czasu koreańska pielęgnacja skórycieszy się dużym zainteresowaniem na polskim rynku. 10 kroków koreańskiej pielęgnacji skóry testowało wiele kobiet, a blogerki dzieliły się ze swoimi czytelniczkami swoimi doświadczeniami. Obecnie pojawił się nowy trend w pielęgnacji – skip care.

koreańska pielęgnacja skóry, 10 kroków koreańskiej pielęgnacji

10 kroków koreańskiej pielęgnacji

Koreańska filozofia pielęgnacji skupia się przede wszystkich na skórze i jej potrzebach. Do 10 kroków japońskiej pielęgnacji należą:

 1. oczyszczanie cery olejkiem myjącym
 2. oczyszczanie cery kosmetykiem na bazie wody
 3. złuszczanie (eksfoliacja)
 4. tonizacja
 5. nawilżanie esencją
 6. serum dobrane do potrzeb cery
 7. maseczka w płachcie
 8. pielęgnacja okolic pod oczami
 9. intensywne nawilżanie kremem
 10. krem z filtrem przeciwsłonecznym.

skip care – nowy trend w pielęgnacji

Skip care jest przeciwieństwem 10 kroków koreańskiej pielęgnacji skóry. Zgodnie z tym trendem należy ograniczyć liczbę stosowanych kosmetyków do niezbędnego minimum. „Skip” z języka agielskiego oznacza „pominąć”. Także omijamy niektóre z elementów pielęgnacji. Dlaczego? Bowiem czasem nadmiar może być dla niektórych cer wręcz szkodliwy.

Nie każda z osób, która zastosowała 10 kroków koreańskiej pielęgnacji skóry była zadowolona z efektów. Niejednokrotnie pod newsami blogerek promujących taką pielęgnację, można było przeczytać komentarze czytelniczek o efektach ubocznych w postaci zaczerwienienia skóry, nasilenia objawów trądziku, itp.

Czasem mniej znaczy lepiej i więcej. Zbyt intensywna ingerencja w naturalne procesy odbudowy skóry i jej funkcje ochronne może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Według zwolenniczek trendu skip care – ludzka skóra niejednokrotnie może sama poradzić sobie z problemem. Zachęcają one do stosowania mniejszej liczby kosmetyków, a także sięganie po kosmetyki typu 2 w 1.

Skip-care to metoda pielęgnacji, która pozwala na zidentyfikowanie, które składniki są niezbędne naszej skórze i jednocześnie uniknąć niepotrzebnych kosmetyków. Dzięki temu nasza codzienna pielęgnacja będzie nie tylko prostsza, ale bardziej odpowiednia i dopasowana do naszych potrzeb.

kosmetyki koreańskie to kosmetyki naturalne

Koreańskie firmy kosmetyczne mają bardzo restrykcyjne normy dotyczące składu produktów. W kosmetykach koreańskich marek co do zasady nie znajdziemy sztucznych barwników, czy konserwantów. Kosmetyki te co do zasady nie mają również substancji zapachowych, dzięki czemu nie uczulają i są bezpieczne nawet dla skóry alergicznej. W kosmetykach koreańskich znajdziemy między innymi aloes, wyciąg z zielonej herbaty, wodorosty czy spirulinę.

Skóra Azjatek to mleczno-biała karnacja, bez zmarszczek i niedoskonałości. To oczywiście mit. Podobnie jak Europejki, Azjatki również borykają się z różnymi problemami skórnymi. Natomiast już od najmłodszych lat bardzo dbają o swój wygląd.

piękna, zadbana skóra

Warto jednak pamiętać, że stosowanie się do nowego trendu skip care czy 10 kroków koreańskiej pielęgnacji nie sprawi, że nasza skóra stanie się nagle piękna i nieskazitelna. Trzeba jednocześnie przestrzegać zdrowego trybu życia: stosować odpowiednio zbilansowaną dietę, uprawiać aktywność fizyczną,  wyspiać się i starać się unikać stresu.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana