Cosmelan – najskuteczniejsza kuracja na przebarwienia

Problem plam barwnikowych jest współcześnie bardzo rozległy. Na szczęście z pomocą przychodzi kuracja Cosmelan (Laboratorium Mesoestetic) umożliwiająca nie tylko skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, ale również przywrócenie równowagi skórze tłustej i mieszanej.

Wskazania zabieg Cosmelan:

 • Plamy o podłożu hormonalnym (melasma – wszystkie typy)
 • Przebarwienia posłoneczne 

Mechanizm działania

Jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyroynazę (kluczowe enzymy w procesie formacji melaniny). Zestaw substancji obecnych w Cosmelan reguluje proces tworzenia smelaniny na poszczególnych etapach jej syntezy.

Właściwości:

Cosmelan to obecnie na rynku najskuteczniejsza kuracja wybielająca w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych na rynku. Posiada formułę złożoną z wielu czynników rozjaśniających (kwas kojowy, kwas fitowy, arbutynę, kwas askorbinowy, palmitynian retinolu) o natychmiastowym działaniu.

Cosmelan efekty:

Jednorazowa kuracja Cosmelan® pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów przy większym profilu bezpieczeństwa. Cosmelan jest jedyną skuteczną terapią pozwalającą pozbyć się przebarwień o różnej etiologii i lokalizacji w mniej niż 20 dni. Terapia Cosmelan jest dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, wymaga różnego czasu stosowania w zależności od fototypu skóry.

Stopień zanikania plam:

W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Jeśli leczenie preparatem Cosmelan® zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.

Preparaty wchodzące w skład zestawu Cosmelan:

Płyn odtłuszczający – nakładany w gabinecie

 • Głęboko oczyszcza,
 • Usuwa martwe komórki z powierzchni skóry i odtłuszcza skórę,
 • Zwiększa penetrację składników aktywnych kremu Cosmelan 1.

Mesoestetic Cosmelan 1 krem – nakładany w gabinecie

 • Działanie depigmentacyjne

Mesoestetic Cosmelan 2 krem – nakładany w domu

 • Krem podtrzymujący efekt działania zabiegu,
 • Właściwości regulujące wydzielanie łoju, zamykający pory (szczególnie polecany w terapii skóry tłustej i mieszanej)
 • Zapobiega powstawaniu hiperpigmentacji
 • Chroni skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania ultrafioletowego, w trakcie kuracji wybielającej

Hydra-Vital Factor K – Krem o silnym działaniu odżywczo-nawilżającym, na twarz i szyję.

Jak wygląda zabieg z użyciem Cosmelan

 • Lekarz oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maseczkę w kolorze make-up’u.
 • Następnie pacjent, z maseczką, udaje się do domu i po okresie mniej więcej 5-7 godzin (czas ten ustalany jest przez lekarza i zależy od fototypu skóry), usuwa ją pod bieżącą wodą. Następnie, przez kilka miesięcy po zabiegu, pacjent stosuje krem Cosmelan 2 wg wskazówek lekarza.

Stan skóry ulega poprawie już tydzień po rozpoczęciu kuracji. Leczenie przebiega z różną prędkością i jest uzależnione od typu skóry. Jeśli kuracja preparatem Cosmelan 2 zostanie przerwana, przebarwienia mogą się powtórnie pojawić. Pacjent musi pamiętać, że terapia jedynie przerywa tendencję do hiperpigmentacji, a nie ją usuwa. Podczas terapii nie zaleca się stosowania innych środków wybielających, lub złuszczających, bo mogą one wpłynąć na pożądane efekty. W trakcje stosowania kosmetyków Cosmelan, zalecane są wizyty kontrolne u lekarza.

Jak wygląda cera podczas stosowania Cosmelan

W okresie dwóch pierwszych dni po zastosowaniu Cosmelan, może wystąpić bardzo silne zaczerwienienie. Objaw ten dotyczy również osób z bardzo wrażliwą cerą. Jest to jak najbardziej naturalna reakcja. Dodatkowo może wystąpić pieczenie skóry i uczucie napięcia. Dzięki zaawansowaniu tej metody pacjent ma możliwość, kontrolowania objawów, poprzez nakładanie odpowiedniej ilości kremu Cosmelan 2.

Cosmelan cena

Od ok. 1600 zł do ok. 2000 zł w zależności od gabinetu

Źródło: częściowo materiały producenta

zdj: materiały producenta

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Etre Belle – ujędrniający podkład z korektorem Time Control

Time Control Anti-Aging Make-up & Concealer SPF15, czyli podkład z korektorem zamknięty w jednym jakże eleganckim opakowaniu. Wzmacniający, wygładzający make-up Anti-Aging o działaniu nawilżającym. 

 

Firma Etre Belle stworzyła ujędrniający podkład z korektorem i zamknęła go w bardzo efektownym opakowaniu. Z wierzchu bardzo niepozorny lecz piękny słoiczek, a kryje w sobie tyle dobrego. W zakrętce podkładu znajduje się korektor w postaci kremu, który nakładamy za pomocą pędzelka, który znajduje się przy słoiczku. Natomiast w słoiczku mamy podkład o pojemności 30 ml. Jest on dostępny w różnych odcieniach. Podkład możemy wydobyć ze słoiczka za pomocą pędzelka bądź szpatułki.

Kosmetyk łączy w sobie technologie zapobiegające starzeniu się skóry oraz pielęgnacji. Po naniesieniu drobne zmarszczki zostają zmniejszone.

Podkład idealnie dopasowuje się do skóry i utrzymuje się cały dzień, dodatkowo nie brudzi ubrań.

Jest to idealny podkład dla kobiet, które potrzebują nawilżenia skóry.

Zawarte w nim składnik aktywny Vegeseryl poprawia elastyczność skóry dzięki czemu cera promienieje i staje się w widoczny sposób młodsza.

Gdzie można go kupić?

Produkt jest dostępny na stronie Etre Belle

Cena

Około 172 zł, 30 ml 


zdjęcia: materiały producenta

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Światowy hit na cienie pod oczami już w Polsce – Teosyal Redensity II

Kremy, korektory w ostateczności ciemne okulary – w ten sposób próbujesz walczyć z podkrążonymi oczami. Nie jesteś sama! Na cienie pod oczami skarży się co druga kobieta po 30-tce. Mamy dobrą wiadomość – do Polski wchodzi Teosyal Redensity II, preparat, w którym zakochały się Francuski i Szwajcarki. Jako jedna z pierwszych lekarzy stosuje go dr Agnieszka Bliżanowska.

zdj: kobieta.dziennik.pl

Delikatny problem

Podkrążone oczy to zmora wielu kobiet. Ciemna na skutek zapadnięcia skóra pod oczami sprawia, że spojrzenie robi się smutne, a twarz wygląda na zmęczoną, nawet po 12 godzinnym śnie. Co jest tego powodem? Naskórek pod oczami jest bardzo cienki, ma niewiele gruczołów łojowych, a włókna kolagenowe i elastynowe są w tym miejscu słabe. Jeżeli mamy płytko położone i szerokie naczynia krwionośne, to naskórek nie jest w stanie ich „zakryć”. – Z wiekiem zanika także naturalnie występująca pod oczami podściółka tłuszczowa. Cienie pod oczami są przez to jakby wklęsłe, cały obszar pod oczami zapada się (tzw. dolina łez), co potęguje wrażenie zmęczonego spojrzenia – wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska.

Oczy wychodzą z cienia

Z problemami pod oczami skutecznie pomoże się uporać Teosyal Redensity II. Żel na bazie kwasu hialuronowego (15 mg/g) podany śródskórnie w miejsce zasinienia dosłownie wypełnia zapadnięcia pod oczami niczym higroskopijna poduszka. – Wyjątkowość produktu polega na tym, że płynny żel nie pęcznieje po wstrzyknięciu, ale kontrolowanie chłonie wodę i układa się w jednorodną formę płaszcza, przykrywającego ciemny obszar pod oczami. Nie ma więc problemu grudek i nierówności – wyjaśnia dermatolog estetyczna WellDerm. – W dodatku dzięki konsystencji płynnego żelu Teosyal Redensity II nie wywiera nacisku na tkanki, dzięki czemu nie ma ryzyka obrzęku. To ważne ponieważ wklęsłe sińce pod oczami bardzo łatwo zamienić w równie nieestetyczne wypukłe obrzęki, tzw. worki pod oczami – dodaje dr Bliżanowska.

Teosyal Redensity II stosuje się przede wszystkim do likwidacji cieni, które są efektem zapadnięcia tkanek podporowych w okolicach oczodołu (dolina łez). Preparat nie jest dedykowany do walki z takimi zasinieniami, które są wyłącznie efektem zmian pigmentacyjnych. Nie zaleca się go przy workach pod oczami i zastojach limfatycznych. – Dziś już nie mamy jednego wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego stosowanego dla każdej partii twarzy. Nowoczesna medycyna estetyczna zmierza w stronę specjalizacji. Każdy produkt jest tak zaprojektowany w laboratoriach medycznych, by idealnie rozwiązywał konkretny problem. Jego konsystencja, usieciowanie, składniki dodatkowe mają wpływ na pożądany efekt – wyjaśnia ekspert.

Wchodzący do Polski Teosyal Redensity II był testowany we Francji i Szwajcarii. W trakcie trwających 9 lat badań klinicznych 100% pacjentów było zadowolonych z efektów działania wypełniacza. Jego starszy brat – Teosyal Redensity I jest znany w 60-krajach na całym świecie, gdzie do tej pory podano już ponad 3 miliony dawek tego preparatu.

zdj.intro: fashionmasti.com

źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana