Bryczesy – jak z nimi walczyć

Niektóre partie ciała bywają bardzo oporne na likwidowanie z nich tkanki tłuszczowej za pomocą zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Należą do nich między innymi uda, a zwłaszcza ich zewnętrzna strona. Nadmiernie rozwinięta tkanka tłuszczowa w tej okolicy potocznie nazywana jest „bryczesami”. Często pojawiające się na różnych forach pytanie to: jak zlikwidować bryczesy na udach? Przestawiamy dzisiaj propozycje zabiegów skutecznych w walce z bryczesami.

bryczesy jak z nimi walczyć - jakie zabiegi wykonać na bryczesy dermaestetic

Bryczesy jak się ich pozbyć

Prawidłowa, zbilansowana dieta, a także uprawianie sportu jest niezmiernie ważne również dla utrzymania skóry w dobrej kondycji. Także niezależnie od dostępnych zabiegów medycyny estetycznej, które pozwalają na pozbycie się różnych mankamentów urody, nie zapominajmy o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej, która w roku 2016 znalazła się u podstawy nowej Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej.

Zachęcamy do przeczytania: domowe sposoby na redukcję cellulitu

Pamiętajmy, że najlepszą metodę powinien dobrać indywidualnie lekarz podczas konsultacji. Poniżej przedstawiamy dostępne metody jak zlikwidować bryczesy.

Liposukcja

Liposukcja polega ona na odsysaniu tłuszczu z problematycznej partii ciała. Odsysanie tłuszczu ze wzgórka łonowego przeprowadzane jest według standardowej procedury – w uproszczeniu lekarz wbija igłę pod skórę, która odsysa tłuszcz. Po zabiegu pozostają kilkumilimetrowe ślady, które szybko się goją, nie pozostawiając blizn. Jest to metoda wymagająca znieczulenia ogólnego i związanej z tym hospitalizacji.

Lipoliza

Lipoliza to nowoczesna metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skutecznym usuwaniu tkanki tłuszczowej opornej na redukcję za pomocą diety i ćwiczeń. Zabieg lipolizy to alternatywa dla zabiegu chirurgicznego, jakim jest liposukcja (odsysanie tłuszczu). Jest to bezpieczna metoda efektywnego pozbycia się tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała. Do wyboru są: lipoliza iniekcyjna i lipoliza laserowa. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu: Lipoliza – usuwanie tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna – terapia: liczba zabiegów jest uzależniona od ilości tkanki tłuszczowej w miejscu, w którym wstrzykiwany jest preparat. Co do zasady dla uzyskania pełnego efektu zazwyczaj potrzebne są 3 lub 4 zabiegi wykonywane w odstępie ok. 4 tygodni.

Karboksyterapia

Karboksyterapia polega na podaniu, poprzez specjalne urządzenie, dwutlenku węgla na obszary wymagające leczenia. Dzięki CO2 rozszerzają się naczynia krwionośne. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia złogów i komórek tłuszczowych, a następnie prowadzi do wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu przyczynia się do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”. Cykl zabiegowy obejmuje wykonanie od 5-15 zabiegów w zależności od przypadłości i jej stopnia.

Zabieg ten jednakże ma znacznie szersze spektrum zastosowania, dlatego też zachęcamy Was do przeczytania artykułu: – CO2 cząsteczka piękna

Lipoliza połączona z karboksyterapią

W przypadku szczególnie opornej tkanki tłuszczowej zgromadzonej w tzw. bryczesach, często zaleca się terapie łączone: lipoliza iniekcyjna i dodatkowo karbosyterapia. Efekty serii 3-4 zabiegów są bardzo dobre i trwałe, o ile pacjentka będzie utrzymywała w miarę stałą wagę ciała.

Kriolipoliza

Kriolipoliza to nieinwazyjny zabieg polegający na zamrażaniu komórek tłuszczowych przy pomocy specjalnych urządzeń. W urządzeniach zastosowano działanie zimna i podciśnienia co zwiększa efektywność zabiegów. Wynikiem tego procesu jest redukcja tkanki tłuszczowej. Zabieg przeprowadzany jest w sposób kontrolowany, nie naruszając przy tym okolicznych tkanek. Dzięki chłodzeniu uzyskujemy efekt lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Cały tłuszcz krystalizuje się, a następnie jest naturalnie wydalany z naszego organizmu. Zabieg jest bezpieczny dzięki podwójnej kontroli nad temperaturą oddziałującą na skórę, naczynia krwionośne, nerwy, itp. Kriolipoliza zapewnia utratę od 25 do 45% grubości warstwy tłuszczu, pierwsze efekty są widoczne po ok. 2-3 tygodniach od przeprowadzenia zabiegu. Zabieg na tej samej części ciała można powtórzyć po upływie sześciu tygodni. Ponadto szeroki zakres temperatur od +5°C do -10°C sprawia, że zabiegi mogą być wykonywane zarówno u osób z mniejszą jak i większą otyłością.

Może zainteresuje Cię również przegląd najbardziej popularnych i skutecznych zabiegów proponowanych przez gabinety dermatologii estetycznej przygotowała dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej Viva Derm: Odchudzanie i modelowanie sylwetki – przegląd zabiegów i preparatów cz.1 i Odchudzanie i modelowanie sylwetki – przegląd zabiegów i preparatów cz.2.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Karmienie piersią a zabiegi medycyny estetycznej

Macierzyństwo ma swoje blaski i cienie. Na szczęście dla mam, o tych cieniach mówi się co raz bardziej otwarcie i nie wymaga się, by całkowicie poświęcały się dziecku. Dla mam ważne jest to, aby znalazły też czas dla samej siebie, bez wyrzutów sumienia. Szczęśliwa mama to bardzo często również zadbana mama. Ale mogą się tutaj pojawić pytania: zabiegi kosmetyczne i karmienie piersią? zabiegi medycyny estetycznej a karmienie piersią? Postaramy się na nie odpowiedzieć.

Jakie zabiegi można wykonywać podczas karmienia piersią dermaestetic

Pielęgnacja skóry twarzy w czasie ciąży

Powszechnie wiadome jest, że w trakcie ciąży należy zwracać uwagę na to co się je i jakich kosmetyków się używa. W przypadku kosmetyków do codziennej pielęgnacji twarzy, koniecznie trzeba się upewniać czy nie zawierają one substancji, których kobiety w ciąży nie powinny stosować z uwagi na zwiększenie ryzyka uszkodzenia płodu. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Zabiegi kosmetyczne i karmienie piersią

Według najnowszych danych WHO zaleca się, aby niemowlęta były karmione wyłącznie mlekiem matki aż do 6 miesiąca życia, ze względu na unikalną wartość kobiecego pokarmu, a także naturalne procesy związane z żywieniem człowieka. Karmienie maluszka to także tworzenie więzi z jego mamą. Dieta mamy karmiącej piersią powinna być urozmaicona i zdrowa, a także lekkostrawna, co oznacza eliminację dań smażonych, tłustych i wzdymających.

Podobnie jak nie powinno się stosować pewnych preparatów kosmetycznych i stosować zabiegów w czasie ciąży, tak też nie powinno się poddawać pewnym zabiegom upiększającym w okresie karmienia piersią.

Generalnie nie ma przeciwwskazań, aby karmiąca mama umówiła się na wizytę u fryzjera, SPA czy w gabinecie kosmetycznym. Laktacja nie ogranicza farbowania włosów, robienia henny brwi i rzęs, malowania paznokci, depilacji woskiem czy kremem, a także udania się na masaż.

Zabiegi medycyny estetycznej a karmienie piersią

Trzeba mieć na uwadze to, że nie wykonuje się badań klinicznych, które mówiłyby o szkodliwym wpływie zabiegów medycyny estetycznej na zdrowie dziecka karmionego mlekiem mamy. Nie ma zatem danych stwierdzających co mogłoby się stać w przypadku przeprowadzania niektórych zabiegów w okresie laktacji. Wiadome jest natomiast to, że każda ingerencja może mieć wpływ na laktację, należy zatem unikać zabiegów, które mogą nieść za sobą takie ryzyko.

Lekarze medycyny estetycznej zgodni są co do tego, że najbezpieczniejsze są zabiegi o działaniu miejscowym, nie wywołujące ryzyka przeniknięcia substancji chemicznych do krwiobiegu. Zabiegi, które mogą wykonać mamy karmiące piersią to:

O bardziej inwazyjnych zabiegach mamy mogą myśleć wtedy, gdy przestaną całkowicie karmić piersią.

Zabiegi po ciąży

Poza nieprzespanymi nocami, przemęczeniem, dla wielu mam problematyczne są również rozstępy, powrót do wagi sprzed okresu ciąży czy też problem z obkurczeniem skóry na brzuchu. Natomiast niezmiernie rzadko otwarcie porusza się problemy związane z intymnymi strefami ciała: z kroczem i pochwą, które przy narodzinach maluszka, są narażone na zmiany. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Brzuch po ciąży

Jakie zabiegi na brzuch po ciąży są dostępne w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej? Jaki jest koszt tych kuracji? Podpowiadamy jak ujędrnić skórę brzucha lub pozbyć się nadmiaru tłuszczyku z tej okolicy przy pomocy kilku profesjonalnych zabiegów.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Terapie łączone – najlepszy sposób na pozbycie się blizn!

Tworzenie się blizn to proces naturalny. Bez względu na to z jakim rodzajem mamy do czynienia, jedno jest pewne – nie łatwo jest je usunąć. Można jednak sprawić, aby były jak najmniej widoczne, jak to robić? O najlepszych metodach opowiada dermatolog, dr n. med. Maciej Krajewski z Kliniki Krajewski.

 

Pojawienie się blizny w wyniku urazu, cesarskiego cięcia, operacji plastycznych, oparzeń czy pozostałości po trądziku może być dużym problemem estetycznym, ale także zdrowotnym – często powoduje powstawanie przykurczy lub po prostu ból. Kiedy blizna pojawia się w widocznym miejscu na twarzy lub ciele bądź sprawia problemy zdrowotne warto rozważyć jej usunięcie w gabinecie medycyny estetycznej.

Dbaj o swoją bliznę

To, jaki kształt blizna będzie miała ostatecznie, zależy od wielu czynników np. od ilości szwów, ucisku oraz jej umiejscowienia. Jej przebudowa może trwać nawet do 12 miesięcy, dlatego tak naprawdę o bliznę „trzeba dbać” od samego początku, już na etapie gojenia, aby nie dopuścić do jej nadmiernego przerostu. Należy ją nawilżać, chronić przed uciskiem, promieniowaniem słonecznym oraz mrozem. Wszystko to sprawi, że będzie mniej widoczna lub łatwiej ją będzie usunąć. Problem mogą jednak sprawiać wieloletnie blizny, do których nie przywiązywaliśmy wcześniej należytej uwagi.

Wybieraj terapie łączone

W odróżnieniu od nowo powstałych blizn, te wieloletnie wymagają czasem szerszego spojrzenia na problem. Najlepsze rezultaty, czyli blizn bardzo mało widocznych lub prawie niewidocznych możemy uzyskać łącząc ze sobą nowoczesne technologie z uruchomieniem procesów regeneracyjnych skóry.

Blizny wieloletnie to często bardzo duże uszkodzenia tkanek, różnią się wyglądem od otaczającej je skóry, nie zawierają komórek gruczołów i mieszków włosowych. Aby je skutecznie leczyć powinniśmy w pierwszej kolejności stymulować skórę do odbudowy, w czym korzystną rolę odgrywa laseroterapia. W kolejnym etapie powinniśmy podać komórki macierzyste, dzięki którym odbudujemy fizjologiczną strukturę skóry ze zwłókniałej tkanki, dzięki czemu pojawią się nowe komórki. Ostatnim etapem jest regeneracja z wykorzystaniem osocza bogatego w płytki krwi i czynniki wzrostu, co stworzy fizjologiczne środowisko dla całego procesu regeneracyjnego – tłumaczy dr n. med. Maciej Krajewski. Dlaczego taki schemat może przynosić najlepsze rezultaty? W pierwszym etapie, dzięki laseroterapii wytwarzamy stan zapalny, który ma rozpocząć proces regeneracyjny, następnie w drugim etapie komórki macierzyste zaczynają przekształcać się w fibroblasty i inne komórki – kontynuuje dr n. med. Maciej Krajewski.

W takich właśnie procesach dochodzi do skutecznej odnowy komórkowej, a więc eliminacji uszkodzeń skóry i odbudowy tkanek.

Bądź cierpliwy

Właśnie taka kilkuetapowa kuracja, w połączeniu z codzienną pielęgnacją domową sprawia, że blizna, staje się praktycznie niewidoczna. Pamiętaj jednak, że tego typu zabiegi wymagają cierpliwości i przestrzegania zaleceń pozabiegowych.

 

Konsultacja merytoryczna: dr n. med. Maciej Krajewski, dermatolog, Klinika Krajewski

 

artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana