Wraz z upływem czasu zmienia się owal twarzy, w szczególności w okolicach skroni i kości policzkowych. Wynika to z potocznie mówiąc „grawitacji”, czyli przemieszczania się tkanki tłuszczowej w dół. Policzki opadają, a w dolnych częściach twarzy pojawiają się zmarszczki. Jak podnieść opadające policzki lub jak uwydatnić kości policzkowe, u osoby która ich nigdy nie miała?
Jak malować kości policzkowe?
Odpowiedź jest prosta: rozświetlacz na kości policzkowe. Najprostszy i najszybszy sposób podkreślenia kości policzkowych to nałożenie rozświetlacza. Zanim go nałożymy, najpierw powinnyśmy położyć bronzer pod kośćmi policzkowymi. Tuż nad bronzerem nakładamy rozświetlacz, który sprawia, że kości policzkowe stają się bardziej widoczne. Zaleca się także, aby na koniec rozetrzeć na policzkach róż, co sprawi, że kolory łagodnie się zleją, a twarz będzie wyglądała naturalnie. Zobacz również: Rozświetlacz do twarzy jak go stosować.
Kości policzkowe medycyna estetyczna
Medycyna estetyczna przychodzi z pomocą osobom, które chcą podnieść opadające policzki lub uwydatnić kości policzkowe. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę wybranych zabiegów.
-
Kości policzkowe kwas hialuronowy
Wolumetria, to modelowanie za pomocą wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego (Kwas hialuronowy – co chciałybyśmy wiedzieć a boimy się zapytać?). Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego przywraca naturalny młody wygląd poprzez nadanie objętości w okolicach, w których wyraźnie widać zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Kwas hialuronowy jest wykorzystywany do uwydatniania kości policzkowych lub przywrócenia im objętości, a także wypełnienia ubytków tkanki mięśniowej i kostnej. Iniekcja może odbywać się w znieczuleniu miejscowym, a lekarz używa igły lub kaniuli. Po zabiegu może występować delikatna opuchlizna i zaczerwienienie, ale znikają po maksymalnie 3 dniach. Efekt może się utrzymywać nawet do 18 miesięcy.
-
Uwydatnienie kości policzkowych zabieg lipotransferu
Przeszczep tłuszczu, inaczej lipotransfer to bardzo skuteczna metoda modelowania ciała za pomocą autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej. Najpierw pobiera się tkankę tłuszczową z miejsca dawczego – najczęściej są to uda, brzuch, okolica lędźwiowa, a następnie odpowiednio „obrobiony” tłuszcz zostaje przeszczepiony do miejsca, które chcemy skorygować. Własna tkanka tłuszczowa jest najbardziej naturalnym wypełniaczem, eliminuje to ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej czy odrzucenie przeszczepu. W zabiegach na twarzy tłuszcz dzięki komórkom macierzystym poprawia wygląd skóry.
-
Uwydatnione kości policzkowe – lipoliza
Lipoliza laserowa to zabieg wykorzystujący zaawansowaną technologię laserową do likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Końcówka lasera, która wprowadzana jest przez niewielkie nacięcia w skórze, rozbija komórki tłuszczowe. Ciepło generowane podczas zabiegu, oprócz redukcji tkanki tłuszczowej, wpływa na powstawanie nowych włókien kolagenowych, co pozwala na poprawę elastyczności i sprężystości skóry.
Lipoliza iniekcyjna polega natomiast na wstrzyknięciu pod skórę specjalnego preparatu, którego zadaniem jest rozbicie tłuszczu w komórkach. W składzie preparatu znajdują się m.in. sól, lecytyna, a takżę biomimetyczne peptydy. Pod ich wpływem komórki tłuszczowe, z których składają się nie tylko tzw. chomiki, ale i podbródek, już około miesiąc po zabiegu znikają. Ilość zabiegów jest uzależniona od grubości i rozmiarów fałd po bokach twarzy. Warto dodać, że zniszczone komórki są następnie wydalane z organizmu, a efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Jest do bardzo dobra metoda na pozbycie się zbyt obfitej dolnej części policzków, zwanej popularnie chomikami. (Przeczytaj także: Ujędrnianie policzków, czyli precz z tzw. chomikami)
-
Uwydatnione kości policzkowe – mikrolifting
Kolejną propozycją na uwydatniene kości policzkowe jest mikrolifting, czyli zabieg z wykorzystaniem specjalnych nici. Nici First Lift PDO skutecznie podtrzymują konstrukcję twarzy. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, lekarz za pomocą igły wprowadzania nici w skórę lub tkankę podskórną. Po upływie miesiąca wokół wszczepionych nici powstaje sieć naczyń krwionośnych gwarantująca lepsze ukrwienie, dotlenienie i odżywienie. Dodatkowo powstaje „rusztowanie” kolagenowe.
-
Modelowanie policzków implantami
Modelowanie policzków implantami to najbardziej inwazyjna metoda poprawienia kości policzkowych. Trzeba mieć na uwadze, że zabieg wszczepienia implantów kości policzkowych powoduje przede wszystkim całkowitą zmianę twarzy. Z tego względu jest to idealny zabieg dla osób, które doznały urazu twarzoczaszki, przeszły chorobę, która spowodowała jej deformację lub ich własne kości policzkowe nie wykształciły się prawidłowo.
Operacja wykonywana jest na ogół w znieczuleniu miejscowym. Nacięcie do utworzenia kieszonki na implant wykonywane jest od wewnętrznej strony policzka, dzięki czemu nie pozostają żadne widoczne blizny. Cięcie wykonywane jest w górnej linii wargi, w pobliżu dziąsła. Nacięcie może zostać ewentualnie przeprowadzone wewnątrz dolnej powieki. Zostaje utworzona kieszeń, w której umieszcza się implant. Później lekarz zakłada szwy wchłaniane, które rozpuszczają się po około dziesięciu dniach od operacji. Na koniec lekarz zakłada specjalny opatrunek. Sam zabieg trwa w sumie około półtorej godziny. Zabieg pozostawia na twarzy widoczne zaczerwienienie i obrzęk, taka sytuacja może się utrzymać nawet do 10 dni. Zalecane jest również nie wykonywanie nagłych ruchów mimicznych i nie pochylanie się przez 4-7 dni. Prawidłowo przeprowadzona operacja odmłodzi, uwypukli kości policzkowe i złagodzi ostre rysy twarzy.
Dodaj komentarz