Black Doll czyli laserowy peeling węglowy

Peelingi mają dobroczynny wpływ na kondycję naszej cery. Czym jest peeling? Peeling to kontrolowane złuszczanie skóry na skutek działania substancji, które są pochodzenia biologicznego bądź chemicznego. Dzięki peelingowi pozbywamy się defektów kosmetycznych bądź też zmian chorobowych, które istnieją w obrębie naskórka i skóry właściwej. Za pomocą peelingów możemy regulować głębokość złuszczania.

Jednym z zabiegów, które zyskują na popularności jest laserowy peeling węglowy, potocznie nazywany zabiegiem „Black Doll”. Do przeprowadzenia tego peelingu go wykorzystuje się wysokoenergetyczny laser neodymowo-yagowy Q-Switch (Nd-YAG).

Przeczytaj również: PQ-Age, czyli peeling dla księżniczki i królowej!

Procedura laserowego peelingu węglowego polega na naświetlaniu promieniem laserowym skóry twarzy lub dekoltu uprzednio pokrytej specjalną koloidalną zawiesiną węgla. Podczas zabiegu drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności, zagłębienia oraz pory i absorbują energię światła laserowego.

Efektem połączenia fotoablacji zewnętrznej warstwy naskórka oraz fototermolizy jestą oczyszczenie i zwężenie porów skóry, ujednolicenie kolorytu, stymulacja produkcji kolagenu, zmniejszenie stanów zapalnych, stymulacja komórek skóry do odbudowy oraz ustabilizowanie wydzielania sebum.

 • Pierwsza faza zabiegu

Pierwsza faza zabiegu laserowego peelingu węglowego polega na dokładnym oczyszczeniu i demakijażu skóry. Następnie na skórę poddawaną zabiegowi aplikowana jest emulsja węglowa, która jest dokładnie wcierana we wszystkie nierówności i pory. Nałożoną maskę pozostawia się na 10 – 15 minut, czyli czas potrzebny na wniknięcie węgla w skórę.

 • Druga faza zabiegu

Drugą fazą jest procedura laserowa, czyli działanie światła lasera na całej powierzchni obszaru zabiegowego. Drobinki węgla stanowią materiał absorbcyjny dla światła lasera. Skóra zostaje naświetlona jednym przejściem lasera w trybie termicznym, co zwiększa wnikanie fotoabsorbera w pory oraz stymuluje regenerację komórek skóry. W kolejnym etapie następuje naświetlanie właściwe impulsem 1064nm o dużej energii, która powoduje mikroeksplozję drobin zawiesiny węglowej na powierzchni skóry dając efekt peelingu fotomechanicznego.

 • Ostatni etap zabiegu

Ostatnim etapem natomiast jest chłodzenie skóry lodem lub maską kojąco-nawilżającą, która poprawia jej autogenne zdolności utrzymywania odpowiedniego stanu nawilżenia. Zabieg nie jest bolesny, natomiast po nim skóra jest zaróżowiona, napięta, może również wystąpić niewielki obrzęk.

W celu osiągnięcia optymalnego efektu zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów w odstępach 2-3 tygodnie. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie.

Laserowy peeling węglowy – wskazania

 • drobne zmarszczki
 • nadmierne wydzielanie sebum
 • pozbawiona elastyczności skóra na skutek fotostarzenia
 • przebarwienia
 • rozszerzone pory
 • skóra z oznakami starzenia
 • wągry, pryszcze, krostki i grudki
 • wszystkie rodzaje trądziku pospolitego
 • ziemista lub szorstka cera.

Laserowy peeling węglowy – przeciwwskazania

 • alergia na znieczulenie miejscowe, antybiotyk lub inny podawany lek
 • choroba nowotworowa, radioterapia lub chemioterapia
 • choroby tkanki łącznej
 • ciąża i laktacja
 • cukrzyca
 • skóra wrażliwa na światło lasera
 • zaburzenia psycho-neurotyczne, także uzależnienie od alkoholu i narkotyków.

Laserowy peeling węglowy efekty zabiegu

 • oczyszczenie powierzchni skóry i zatkanych porów
 • poprawa elastyczności skóry
 • redukcja zaczerwienienia przy stanie zapalnym trądziku
 • stymulacja regeneracji i odnowy skóry
 • ujednolicenie i rozjaśnienie kolorytu skóry
 • usunięcie przebarwień
 • usunięcie zaskórników otwartych i zamkniętych, pryszczy, krostek i grudek
 • wygładzenie drobnych zmarszczek
 • zmniejszenie łojotoku i wspomagająco przy leczeniu trądziku
 • zwężenie rozszerzonych porów.

Laserowy peeling węglowy cena

Przykładowe ceny zabiegu „Black Doll”:

 • twarz : 250 – 300zł
 • twarz + szyja: 350 – 400 zł
 • twarz + szyja + dekolt: 500 – 600 zł.

 

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat tego czym jest peeling, jakie są rodzaje peelingów oraz jakie są ogólne wskazania do ich wykonywania, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem: Z cyklu : Poznaj świat peelingów.

Twoim problemem jest skóra tłusta, z trądzikiem pospolitym lub różowatym? Może zainteresuje Cię http://dermaestetic.pl/uroda/azelac-peel-peeling-dla-klopotliwej-cery/

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Zabiegi pielęgnacyjne dla wypadających włosów

Włosy osłabione i wypadające są największą zmorą kobiet. Najczęściej wypadanie włosów wiąże się z ich wcześniejszym przesuszaniem i zbyt częstym farbowaniem, stresem, nieodpowiednia dietą, czy braniem niektórych leków. Na ratunek słabym włosom przychodzi z pomocą współczesne fryzjerstwo i salony piekności, które coraz częściej stawiają na poprawę wyglądu nie tylko skóry, ale i włosów i paznokci. Jakie zabiegi pielęgnacyjne będą dobre dla wypadających włosów? Co pomaga na wypadające włosy?

co na wypadanie włosów jakie zabiegi

Profesjonalne maski i zabiegi u fryzjera na wypadające włosy

Regeneracja włosów u fryzjera to najczęściej wybierana droga odnowy struktury włosa. Przy okazji kolejnej wizyty klientki życzą sobie dodatkowo zabiegu wzmacniającego włosy. Po takim zabiegu włosy są nie tylko miększe, ale i poprzez zamknięcie łuski włosa są zdrowsze i bardziej lśniące. Najbardziej popularnym zabiegiem jest regeneracja keratynowa włosów. Keratyna jest częścią naszych włosów, więc jest składnikiem niezbędnym, dlatego tak często można ją spotkać w różnego rodzaju maskach, szamponach czy mgiełkach. Keratynowy zabieg regenerujący włosy stał się bardzo popularny dzięki spektakularnym efektom jakie daje. Zabieg nie trwa długo i jest dla nas w pełni bezpieczny. Najpierw fryzjer myje nam włosy specjalnym szamponem, który otwiera łuski włosa. Podobnie jak np. w przypadku zabiegu na twarz skóra musi być najpierw oczyszczona, tak w przypadku włosów chodzi o ich wyczyszczenie oraz otworzenie, by keratyna mogła wniknąć w strukturę włosa. Następnie po spłukaniu szamponu jest nakładana ampułka z płynną keratyną, która „wchodzi” we włosy i odbudowuje ich strukturę. Ważne, by keratyna była wprowadzana do struktury włosa „na ciepło”, dlatego pasma włosów są potem dokładnie ogrzewane np. za pomocą prostownicy albo suszarki. Włosy po zabiegu są bardziej lśniące, miększe, lepiej się układają i nie puszą. Są też widocznie mocniejsze i nie łamią się.

Po zabiegu keratynowym należy dla utrzymania efektu na dłużej stosować szampony bez dodatku szkodliwych SLSów, które mogą wysuszać włosy. Należy kupić szampon zaproponowany przez fryzjera, który będzie miał jak najmniej konserwantów.

Dobrym pomysłem jest regeneracja suchych włosów i włosów wypadających w salonie fryzjerskim przy użyciu odpowiednich ampułek i masek. Podobnie jak w przypadku regeneracji keratynowej, tak w przypadku masek włosy najpierw muszą być oczyszczone. Następnie na nie nakładana jest maska do włosów lub ampułka. Aby ampułka lub maska zadziałała należy włosy podgrzać np. pod sauną fryzjerską. Włosy po takim zabiegu stają się miększe i bardziej nawilżone, a także mocniejsze, ponieważ większość ampułek ma w sobie kompleks witamin, który wzmacnia włosy. Taka regeneracja zniszczonych włosów jest bardzo przyjemna. W trakcie nakładania ampułki wykonywany jest masaż głowy, który ma za zadanie stymulować włosy do wzrostu.

Mezoterapia skóry głowy

Na temat mezoterapii skóry głowy pisaliśmy już w artykule: Zabieg mezoterapii w okolicy skóry głowy. Dlaczego go wykonujemy? Mezoterapia mikroigłowa pomaga w leczeniu schorzeń skóry głowy. Polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji, które mają zapobiegać wypadaniu włosów. Mezoterapia pomaga nie tylko wzmocnić te włosy, które są osłabione, ale zapobiega wypadaniu włósów i powoduje odros nowych. Stymulowane są mieszki włosowe do wytwarzania nowych włosów, dzięki czemu widoczna jest ogromna poprawa w gęstości włosów i ich wzmocnieniu. Skóra ostrzykiwana jest powierzchniowo substancjami hamującymi wypadanie włosów i są to m.in. witaminy, leki przeciwzapalne, substancje odżywcze. Inaczej niż w przypadku stosowania witaminowych masek, czy ampułek, tu substancje czynne są wprowadzane wgłąb skóry, dzięki czemu od razu są transportowane do mieszków włosowych. Zestaw substancji jest dobierany indywidualnie pod każdego pacjenta. Efekt zabiegu to przede wszystkim zwiększenie objętości włosów, zmniejszenie wypadania, zdrowszy wygląd włosów dzięki witaminom. Na efekt jednak trzeba poczekać, ponieważ wzrost nowych włosów jest dość powolny i zabieg należy powtarzać dla uzyskania lepszego efektu. Zabieg nie jest bolesny, ponieważ skóra ostrzykiwana bardzo cienka igłą, w odstępach co pół milimetra co półtora centymetra. Jest wykonywane to specjalnym pistoletem do mezoterapii. Po zabiegu mogą pozostać niewielkie ślady, które utrzymują się maksymalnie do 4 dni. Po zabiegu wykonywany jest masaż, który ma złagodzić skutki nakłuwania, rozluźnić skórę i przyspieszyć proces jej regeneracji. W skórę wmasowuję się składniki odżywcze, które powinny być równomiernie nałożone. Przy rozległym łysieiu zalecany jest jeden zabieg co dwa miesiące, a przy zmniejszonym wypadaniu włosów jeden zabieg co trzy lub sześć miesięcy. Po zabiegu nie wolno korzystać z solrium ani z sauny i należy używać wyłącznie zaleconych preparatów. Trzeba także maksymalnie odstawi używki.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • ciąża i laktacja
 • cukrzyca
 • zakrzepica żylna
 • alergia
 • stany zapalne skóry
 • czas menstruacji
 • choroby nowotworowe

Jest niewiele skutków ubocznych, ale po zabiegu możliwe jest miejscowe zaczerwienienie i obrzęk skóry głowy oraz drobne zasinienia, które szybko znikają

Regeneracja włosów ultradźwiękami i podczerwienią

Regeneracja włosów ultradźwiękami i regeneracja włosów podczerwienią są jednymi z nowszych sposobów wzmacniania włosów i przeciwdziałania ich wypadaniu. Występuje najczęściej w jednym urządzeniu – ultradźwiękowym żelazku do włosów. Zabieg z powodzeniem można wykonywać w domu. Żelazko do włosów z ultradźwiękami i podczerwienią nie nagrzewa włosów jak robi to prostownica, czy gofrownica, więc nie wysusza włosów. Nie ma żadnych negatywnych skutków i może być stosowane na wilgotne włosy. Żelazko ma za zadanie wprowadzić we wnętrze włosa składniki odżywcze bez użycia wysokiej temperatury, która otwiera łuski włosa i je niszczy wysuszając włosy. Włosy stają się bardziej miękkie i elastyczne przez zamianę wody w parę, przez co włos nawilża się, a nie wysusza. Światło podczerwone ma za zadanie regenerować skórę głowy i stymulować cyrkulację krwi, przez co włosy stają się lepiej odżywione. Dzięki światłu podczerwonemu w aminokwasach powstają nowe wiązania, co przywraca elastyczność włosom i zamykają się łuski włosa. Włosy są bardziej błyszczące i wyraźnie zdrowsze. Łatwiej je uczesać i nie elektryzują się. Fale ultradźwiękowe wprowadzają w głąb włosa cząsteczki, które są jego budulcem. Ultradźwięki o częstotliwości 360000 wibracji na sekundę skutecznie wprowadzają wszystkie potrzebne substancje w korę włosa, czyli w jego środek. Światło podczerwone regeneruje uszkodzoną tkankę włosa, co zapobiega łamaniu się włosów i ich późniejszemu wypadaniu. Proteiny wprowadzane są w głąb włosa, dzięki czemu włosy mniej wypadają. Najlepiej kurację stosować minimum przez 2 miesiące dla uzyskania dobrych rezultatów. Zabieg należy wykonywać po dokładnym umyciu włosów specjalnym szamponem bez SLS-ów i parabenów. Następnie po umyciu i osuszeniu włosów nakłada się ampułkę ze składnikami odżywczymi i poszczególne pasma prasuje się urządzeniem po kilkukrotnie. Zabieg jest przyjemny i w pełni bezpieczny.

Karboksyterapia

Karboksyterapia na włosy działa następująco: pod skórę wprowadzany jest dwutlenek węgla, który rozszerza naczynia krwionośne sprawiając, że zwiększa się przepływ krwi w miejscu ostrzykiwanym. Dzięki większemu przepływowi krwi skóra jest bardziej odżywiona, a włosy otrzymują większą ilość składników odżywczych. Tworzą się dzięki większemu przepływowi krwi nowe naczynia krwionośne, dzięki którym odżywiane są mieszki włosowe. Zwiększa się również ilość tlenu, co również poprawia stan włosów. Dzięki odżywieniu skóry głowy, a nie tylko włosów włosy stają się o wiele mocniejsze, szybciej rosną i zmniejszone jest ich wypadanie. Karboksyterapia pomaga przede wszystkim na wypadanie włosów m.in. przy łysieniu androgenowym i plackowatym. Jest to również bardzo skuteczna metoda w walce ze skórą suchą i łojotokową.

Zabieg karboksyterapii można łączyć z mezoterapią igłową i powinno wykonywać się go w serii.

Zabieg nie jest bardzo bolesny. Podczas podawania podskórnie gazu można odczuć lekkie rozpychanie. W miejscach ostrzykiwanych może pojawić się zgrubienie i zaczerwienienie, które dość szybko znika.

 

Pamiętajmy, że najlepsza regeneracja włosów to połączenie zdrowej i zbilansowanej diety, używania odpowiednich kosmetyków do skóry głowy oraz korzystanie z zabiegów z salonach fryzjerskich.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Nagła utrata jędrności na twarzy. Przegląd zabiegów

Utrata jędrności skóry wraz z wiekiem jest przede wszystkim związana ze zmianami hormonalnymi, które zachodzą w organizmie. Po 40 roku życia zmniejsza się produkcja estrogenu, co z kolei wpływa na zmniejszenie ilości włókien kolagenowych i elastynowych oraz kwasu hialuronowego. Nagła utrata jędrności skóry twarzy może być następstwem gwałtownego spadku masy ciała, choroby czy nieprawidłowego odżywiania. Jak poprawić jędrność skóry twarzy? Przedstawiamy propozycje zabiegów medycyny estetycznej.

jak poprawić jakość i wygląd skóry dermaestetic

Kwas hialuronowy na twarz

Kwas hialuronowy to naturalny mukopolisacharyd, organiczny związek chemiczny, który nasz organizm produkuje samoistnie. (koniecznie przeczytaj co eksperci sądzą na temat kwasu hialuronowego). Wraz z wiekiem organizm wytwarza coraz mniej kwasu hialuronowego, czego konsekwencją jest wiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek. Dzięki zabiegowi polegającemu na wstrzykiwaniu kwas hialuronowego nieusieciowanego pod skórkę, poprawia się gęstość skóry twarzy, a także jej nawilżenie i elastyczność.

Więcej na temat kwasu hialuronowego możesz przeczytać: Zdaniem eksperta: kwas hialuronowy

Mezoterapia – ujędrnianie twarzy

Ujędrnianie twarzy jest możliwie również dzięki zabiegowi mezoterapii. Jest to mało inwazyjna technika poprawiającą napięcie i blask skóry, która odbudowuje, odżywia i regeneruję skórę twarzy i ciała. Preparaty do mezoterapii zawierają kwas hialuronowy oraz zestaw mikroelementów i witamin – substratów niezbędnych do prawidłowej regeneracji skóry.

Wyróżniamy mezoterapię igłową, która polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. A także mezoterapię bezigłową, która jest przeprowadzana za pomocą specjalnego urządzenia, które umożliwia wprowadzenie aktywnych preparatów w głąb skóry bez konieczności używania igły. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule: mezoterapia igłowa czy bezigłowa – którą wybrać? 

Osocze bogatopłytkowe a jędrna skóra

Jędroność skóry można poprawić również za pomocą tzw. „wampirzego liftingu”. Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do ich głównego działania, czyli produkcji nowego kolagenu. Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują naturalnych produktów lub nie mogą poddać się innym zabiegom ze względu na występujące reakcje uczuleniowe na inne preparaty.

Karboksyterapia – jędrna skóra twarzy

Karboksyterapia polega na podaniu, poprzez specjalne urządzenie, dwutlenku węgla na obszary wymagające leczenia. Zabiegowi można poddać skórę twarzy, szyi i dekoltu, dzięki czemu nastąpi redukcja zmarszczek po przez pobudzenie procesów syntezy kolagenu, regeneracji skóry i mikrokrążenia, a tym samym nastąpi widoczna poprawa napięcia i elastyczności skóry.

Zabieg ten jednakże ma znacznie szersze spektrum zastosowania, dlatego też zachęcamy Was do przeczytania artykułu: – CO2 cząsteczka piękna

Może zainteresuje Cię również: Zabiegi łączone, czyli karboksyterapia z osoczem bogatopłytkowym. Jakich efektów możemy się spodziewać i w czym pomaga opowiada dr Ewa Rybicka

utrata gęstości skóry jakie zabiegi

Nici – ujędrnianie skóry twarzy i lifting

Wyróżniamy dwie grupy nici: dwie grupy: nici liftingujące i nici poprawiające napięcie skóry. Nici liftingujące lub unoszące skórę to nici, które mają haczyki lub ząbki bądź haczyki i ząbki albo wypustki, albo wypustki i jak sama nazwa wskazuje ich zadaniem jest ogólnie mówiąc lifting. Natomiast nici mono, czyli takie, które poprawiają napięcie skóry są proste, gładkie, nie mają żadnych ząbków i haczyków. Ich zadaniem jest poprawienie jakości skóry.

Czy za pomocą nici podniesiemy owal twarzy? Poznaj wszystkie fakty na temat nici!

ULTRAFORMER lifting skóry twarzy

ULTRAFORMER to urządzenie, które wykorzystuje technologię HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradżwiękową służącą do podgrzewania tkanek, takich jak skóra, tłuszcz i mięśnie. W wyniku selektywnego podgrzania, tkanki mają tendencję do obkurczania się, dodatkowo, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń stymulujących wytwarzanie nowego kolagenu. Dzięki zabiegowi ULTRAFORMER uzyskuje się długotrwały efekt liftingu twarzy i ciała.

Termoplastyka twarzy RF

Termoplastyka to zabieg, który wykorzystuje w swoim działaniu fale radiowe w celu liftingu skóry twarzy, a także szyi, dekoltu oraz dłoni. Podczas zabiegu na skutek działania fali radiowej wytwarza się ciepło endogenne (powstające wewnątrz) i następuje ogrzanie tkanek. Włókna kolagenowe ulegają natychmiastowemu skurczeniu, a następnie napięciu, co pobudza funkcje regeneracji. Zwiększa się ukrwienie skóry, dotlenienie, odżywienie, a także rewitalizacja komórek oraz poprawienie gęstości skóry twarzy warunkującej jej jędrność i elastyczność.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana