BELKYRA – nowy zabieg likwidujący podwójny podbródek

Podwójny podbródek jest problemem dla wielu ludzi. Zgodnie z danymi Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Dermatologicznej (ASD) w 2015 roku tłuszcz pod brodą / na szyi znajdował się na szczycie listy najbardziej uciążliwych mankamentów dla pacjentów. W Polsce za około miesiąc pojawi się nowy zabieg, który pozwoli na skuteczną eliminację drugiego podbródka.

BELKYRA skutecznie zlikwiduje drugi podbródek

Panuje dość błędne przekonanie, że podwójny podbródek pojawia się tylko u tych osób, które mają nadwagę, podczas gdy w rzeczywistości może on występować przy każdej budowie ciała, może być też związany z genetyką czy procesem starzenia się. Zazwyczaj miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej jest niemożliwy do redukcji za pomocą leczenia dietetycznego i/lub ćwiczeń. Jak pozbyć się drugiego podbródka? Obecnie głównymi zabiegami medycyny estetycznej, które polecane są przy problemie „drugiej brody” są lipoliza (więcej na temat znajdziesz w artykule lipoliza – usuwanie tkanki tłuszczowej) i mezoterapia (dowiedz się, którą mezoterapię wybrać igłową czy bezigłową).

BELKYRA® likwidacja podbródka

Na rynku pojawia się nowy zabieg dedykowany osobom borykającym się z kompleksami związanymi z obecnością drugiego podbródka. Preparat BELKYRA® (kwas deoksycholowy) wiodącego globalnego koncernu farmaceutycznego Allergan plc z siedzibą w Dublinie, otrzymał pozytywną opinię Swedish Medical Products Agency.

BELKYRA® to pierwszy lek na receptę, który będzie dostępny w Europie, w leczeniu umiarkowanego do ciężkiego nadmiaru tkanki tłuszczowej podbródka (tzw. drugi podbródek) u dorosłych, u których nadmierna ilość tłuszczu wpływa negatywnie na psychikę pacjenta.

BELKYRA® badania kliniczne

BELKYRA® była tematem globalnego programu klinicznego z udziałem ponad 20 badań klinicznych i ponad 2600 pacjentów na całym świecie. Podczas czterech faz badań klinicznych (dwa w USA i dwa w Europe) oceniano skuteczność i bezpieczeństwo stosowania BELKYRA® u dorosłych z umiarkowanym lub ciężkim nadmiarem tkanki tłuszczowej pod brodą.

W badaniach klinicznych klinicyści ocenili, że 63,8% osób leczonych BELKYRA® w badaniach europejskich, a 78,5% pacjentów w badaniach z Ameryki Północnej osiągnęło zdecydowaną poprawę w wyglądzie podbródka (o 1 stopień) w ciągu 12 tygodni po ostatniej terapii. Co ważne u 44,6% osób leczonych BELKYRA® w badaniach europejskich i 48,6% w badaniach północnoamerykańskich odnotowano poprawę w zakresie oddziaływania psychologicznego ze względu na zmniejszenie nadmiaru tłuszczu (w porównaniu z 18% i 17,3% osób leczonych placebo). BELKYRA® był na ogół dobrze tolerowany. Większość działań niepożądanych miała charakter łagodny lub umiarkowany, głównie związany z obszarem leczenia i ustępowały samoistnie, bez konieczności interwencji lekarskiej.

BELKYRA® co to jest i jak działa?

BELKYRA® nie zawiera ani ludzkiego, ani pochodzącego od zwierząt kwasu dezoksycholowy, ale kwas deoksycholowy, który jest identyczny z tym występującym naturalnie. Po wstrzyknięciu do tłuszczu podskórnego BELKYRA® powoduje zniszczenie komórek tłuszczowych. Po zniszczeniu komórki te nie mogą przechowywać i gromadzić tłuszczu, więc nie przewiduje się konieczności ponownego leczenia po zakończeniu terapii pacjenta, u którego cel zlikwidowania drugiego podbródka został osiągnięty.

BELKYRA® ile zabiegów należy wykonać?

Można przeprowadzić maksymalnie 6 zabiegów. U większości pacjentów poprawa następuje po 2–4 zabiegach. Przerwa pomiędzy kolejnymi zabiegami powinna wynosić co najmniej 4 tygodnie.
Jeżeli interesują Cię tematy: jak zlikwidować drugi podbródek i ćwiczenia drugiego podbródka, przeczytaj koniecznie artykuł, który mówi jak uzyskać efekt ładnego podbródka bez skalpela.

 

Źródło: Allergan

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak prawidłowo modelować brwi

Prawidłowo wymodelowane brwi nadają twarzy miękkości, podkreślają oczy i nadają spojrzeniu głębi. Brwi pomogą podkreślić naturalny kontur twarzy. Zbyt cienkie brwi postarzają twarz i nadają jej nienaturalny wygląd, natomiast zbyt gęste i krzaczaste zasłaniają oko i powiekę, co nadaje twarzy poważny wygląd i również ją postarza. Jak prawidłowo wymodelować brwi?

Jak prawidłowo modelować brwi dermaestetic

Jak wyregulować brwi?

Depilacja brwi może być wykonana samodzielnie w domu, ale jeżeli zaczynamy dopiero przygodę z modelowaniem brwi, warto udać się do kosmetyczki, która dobierze ich najlepszy kształt.

Regulację brwi dobrze jest wykonywać po kąpieli, kiedy skóra jest rozpulchniona, dzięki czemu depilacja będzie mniej bolesna. Innym rozwiązaniem jest przyłożenie do brwi kostki lodu, która obkurczy naczynia krwionośne i również zmniejszy ból przy wyrywaniu włosków.

Przed przystąpieniem do regulacji rozczesz brwi szczoteczką, dzięki czemu włoski ułożą się odpowiednio i będziesz wiedziała, które należy osunąć. Włoski należy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu.

Kształt brwi

Kształt brwi powinien być dopasowany do konturów twarzy i w zależności od potrzeby podkreśli lub złagodzi owal naszej twarzy:

 • prostokątna twarz – brwi dość grube, rozpoczynające się nieco dalej od nasady nosa, są wydłużone,
 • okrągła twarz – długie brwi lekko skierowane w górę,
 • twarz w kształcie serca – brwi średniej grubości, lekko uniesione w połowie długości,
 • twarz o szerokiej szczęce i wąskim czole – dość grube brwi w kształcie łuku.

Ładne brwi – wyznaczanie ich linii

Najprostszym sposobem wyznaczenia linii brwi jest przyłożenie ołówka do skrzydełka nosa i ułożenie go pionowe, aby wyznaczyć początek brwi, ułożenie go po skosie przechodzące przez źrenicę, które wyznacza najwyższy punkt łuku, oraz ułożenie po skosie przy zewnętrznym kąciku oka, które natomiast wyznacza optymalną długość brwi.

Malowanie brwi

Sama regulacja może być niewystarczająca, zwłaszcza gdy mamy zbyt rzadkie lub zbyt jasne brwi. Henna brwi to zabieg, który również możesz wykonać sama w domu lub u kosmetyczki. Efekt utrzymuje się około kilku tygodni.

Brwi możemy także przyciemnić lub zagęścić kredką do brwi. Do malowania brwi będziemy potrzebować dwóch kredek ciemniejszej i jaśniejszej (brąz, grafit lub czerń w zależności od naturalnego koloru naszych brwi), a także rozświetlacz lub korektor. Najpierw musimy je dokładnie przeczesać, po naturalnym łuku.

brwi przed i po
brwi przed i po

Malowanie brwi krok po kroku

 1. Jaśniejszą kredką najpierw delikatnie podkreślamy górną linię brwi. Początkujące osoby mogą najpierw wyznaczyć kropki: u nasady brwi, w najwyższym punkcie łuku brwiowego oraz na jego końcu.
 2. Zaczynamy wypełnianie od prawie początku brwi do najwyższego punktu łuku brwiowego. Samego początku brwi, przy kąciku oka na razie nie wypełniamy, ponieważ musi być on najbardziej łagodny i jasny. Jeżeli będzie zbyt ciemny, oczy sprawią wrażenie, że są bardzo blisko siebie.
 3. Ważna uwaga: im bliżej są siebie brwi, tym nos wydaje się cieńszy.
 4. Następnie rysujemy dolną linię brwi, i powoli wypełniamy luki. Jeżeli brew od najwyższego punktu brwiowego do jej zakończenia, jest zbyt gruba, staramy się narysować ten fragment brwi cieńszy.  Teraz przeczesujemy brew, aby zobaczyć które miejsca powinnyśmy jeszcze uzupełnić.
 5. Staramy się nakładać kredkę na skórę, nie na brwi, aby jej nie usunąć np. podczas czesania.
 6. Teraz delikatnie uzupełniamy pozostawiony fragment brwi przy nasadzie nosa.
 7. Ciemniejszą kredką delikatnie podkreślamy środkową część brwi.
 8. Rozświetlacz lub korektor nakładamy cienką linią tuż pod dolną linią brwi. Delikatnie i dokładnie rozcieramy nałożony kosmetyk, tak aby stopił się ze skórą.

Zachęcamy do obejrzenia tutoriala Wayna Gossa – Natural eyebrow routine for beautiful looking brows

Zobacz również nasze porady wraz z tutorialami:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Lipoliza – usuwanie tkanki tłuszczowej

Lipoliza to nowoczesna metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skutecznym usuwaniu tkanki tłuszczowej opornej na redukcję za pomocą diety i ćwiczeń. Zabieg lipolizy to alternatywa dla zabiegu chirurgicznego, jakim jest liposukcja (odsysanie tłuszczu). Jest to bezpieczna metoda efektywnego pozbycia się tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała.

czy lipoliza jest skuteczna dermaestetic

Czym się różnią lipoliza iniekcyjna i lipoliza laserowa?

 • Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg pozwalający na rozbicie nagromadzonej tkanki tłuszczowej w wybranym obszarze ciała. Preparat (mieszanka fosfatydylocholina, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej) wstrzykiwany jest bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Substancja przenika przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych, a po wniknięciu do komórki doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Następnie, wraz z lipoproteidami, jest transportowana prosto do wątroby, gdzie tłuszcze są rozkładane, po czym następuje ich wydalenie z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna – wskazania:

 • fałda tłuszczowe na brzuchu
 • fałdki pod pośladkami,
 • otłuszczony kark,
 • podwójny podbródek
 • tłuszczu na ramionach
 • tłuszczu występującego po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud,
 • tzw. chomików (nadmiaru tłuszczu na policzkach),
 • wałeczki na plecach i w okolicach pach.

Lipoliza iniekcyjna – liczba zabiegów?

Liczba zabiegów jest uzależniona od ilości tkanki tłuszczowej w miejscu, w którym wstrzykiwany jest preparat. Co do zasady dla uzyskania pełnego efektu zazwyczaj potrzebne są 3 lub 4 zabiegi wykonywane w odstępie ok. 4 tygodni.

Lipoliza iniekcyjna – efekty zabiegu

Rezultaty lipolizy iniekcyjnej są widoczne zazwyczaj po 2 lub 3 zabiegach.

Lipoliza iniekcyjna – przeciwwskazania:

 • alergia, na któryś ze składników podawanych w czasie lipoterapii iniekcyjnej,
 • choroby związane z krzepliwością krwi,
 • ciąża,
 • ciężkie choroby nerek i wątroby,
 • cukrzyca,
 • infekcje skóry w miejscach, w których miałby zostać przeprowadzony zabieg,
 • karmienie piersią,
 • nadmierna otyłość,
 • niewydolność wątroby i nerek,
 • padaczka,
 • zaburzenia immunologiczne,
 • zaburzenia krzepliwości krwi.

 

 • Lipoliza laserowa

Lipoliza laserowa to zabieg, dzięki któremu można nie tylko wymodelować sylwetkę i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, ale również wzmocnić stan napięcia skóry. Lipoliza laserowa jest zabiegiem przeprowadzanym zawsze w miejscowym znieczuleniu. W obszarze zabiegowym lekarz wykonuje max. 2 milimetrowe nacięcia, przez które wprowadzana jest sonda laserowa. Wiązka lasera rozgrzewa i rozpuszcza tkankę tłuszczową, która następnie zostaje odessana. Jednocześnie podgrzewane są włókna kolagenowe, które skracają się, co wywołuje efekt ściągnięcia i napięcia tkanki podskórnej.

Lipoliza laserowa – wskazania

Lipoliza laserowa jest dedykowana osobom niepalącym, które są w dobrym stanie zdrowia i posiadającym prawidłową masę ciała (dopuszczalne są odchylenia nie większe niż 25% wagi idealnej pacjenta). Jest również polecana osobom aktywnym, u których występuje miejscowe nagromadzenie nierównej tkanki tłuszczowej, nie reagującej na wysiłek fizyczny oraz dietę.

Przed zabiegiem pacjent musi wykonać badanie krwi i moczu, i konieczna jest konsultacja lekarska. Na 6 godzin przed poddaniem się lipolizie nie wolno pić ani jeść, ponadto specjaliści zalecają również przyjmowanie przez kilka dni witaminy C.

(http://dermaestetic.pl/uroda/witamina-c-przeziebienie-poznaj-wlasciwosci-zastosowanie/)

Zabiegi lipolizy laserowej pozwalają na redukcję nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w okolicach szczególnie „opornych” na diety i ćwiczenia, jak:

Okolice, które mogą być poddane zabiegowi lipolizy laserowej:

 •    brzuch,
 •    klatka piersiowa (usuwanie ginekomastii u mężczyzn),
 •    okolica kolan oraz uda,
 •    okolica łonowa
 •    plecy,
 •    pośladki,
 •    ramiona,
 •    talia, biodra,
 •    twarz, szyja (drugi podbródek).

Lipoliza laserowa – efekty

Efekt wyszczuplenia sylwetki jest widoczny bezpośrednio po zabiegu lipolizy.

Lipoliza laserowa – przeciwwskazania

 • choroby serca,
 • ciąża,
 • cukrzyca,
 • nadciśnienie,
 • Nadwaga,
 • niewydolność nerek,
 • niewydolność wątroby,
 • stany zapalne,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Może zainteresuje Cię również artykuł: Domowe sposoby na redukcję cellulitu?

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana