Baby Botox najnowszy trend w medycynie estetycznej

Toksyna botulinowa to pogromca zmarszczek, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Lwia zmarszczka, bruzda palacza, opadające kąciki ust –to główne oznaki upływu czasu, które można czasowo zniwelować za pomocą botoksu.

Baby botox na czym polega

co to jest toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa(BTX) jest neurotoksyną wytworzoną w warunkach beztlenowych przez bakterie Clostridium botulinum (pałeczki jadu kiełbasianego). Jest jedną z najsilniej działających trucizn organicznych. Toksyna botulinowa znalazła szerokie zastosowanie lecznicze w wielu dziedzinach medycyny, a wskazania do jej stosowania stale rozszerzają się.

BTX  po raz pierwszy została zastosowana w leczeniu zeza przez dr Alana Scotta w 1979 roku.

Toksyna botulinowa wstrzyknięta do mięśnia powoduje jego przejściowe osłabienie. Przyłącza się ona do zakończeń nerwów ruchowych, a poprzez zahamowanie uwalniania acetylocholiny blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Nie jest to zmiana stała, bowiem funkcja mięśni powraca po 3–4 miesiącach, co związane jest z tworzeniem nowych zakończeń nerwowo-mięśniowych.

Botoks, czyli zabieg medycyny estetycznej z użyciem toksyny botulinowej, jest jednym z najpopularniejszych środków współcześnie stosowanych w medycynie estetycznej do wygładzania zmarszczek czoła, okolic brwi i tzw. kurzych łapek. Niepodważalną zaletą botoksu jest jego atrakcyjna cena w porównaniu do inwazyjnych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej.

Baby Botox

Baby botox jak sama nazwa wskazuje jest ona pochodną tradycyjnych zastrzyków Botox’em, ale działanie jej jest bardziej subtelne, delikatne. Baby botox to metoda podawania niewielkiej dawki toksyny botulinowej, która od kilku miesięcy zdobywa coraz większą popularność.

Baby botox na czym polega

Podczas zabiegu Baby botox wykorzystywana jest mniejsza dawka toksyny niż w standardowej metodzie. Ponadto toksyna botulinowa podawana jest za pomocą iniekcji w wielu miejscach. Dzięki temu twarz zyskuje zrelaksowany wygląd bez ryzyka „zamrożenia” takich obszarów, jak czoło, czy wystąpienia niepożądanych efektów.

Metoda Baby botox nadaje twarzy wypoczęty wygląd oraz pozwala zminimalizować widoczność linii mimicznych, np. poziomych linii na czole, lwiej zmarszczki, zmarszczek tzw. króliczych u nasady nosa czy kurzych łapek w kącikach oczu.

W przypadku, gdy zmarszczki oraz bruzdy są głębokie zabieg Baby botox może okazać się nieskuteczny i lepsze efekty przyniesie podanie klasycznych dawek preparatu.

Zabiegi z toksyną botulinową można doskonale personalizować – dobierając ilość botoksu oraz technikę jego podania do każdego pacjenta indywidualnie, z uwzględnieniem np. różnych potrzeb skóry na dwóch asymetrycznych połówkach twarzy.

Efekt zabiegu Baby Botox utrzymuje się 3 – 4 miesiące.

Może Cię zainteresuje:

baby botox dla kogo

Zabieg baby botox polecany jest zapobiegawczo również u osób powyżej 20 roku życia. Głównymi wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu Baby botoks są:

 • „kamienna broda”, „kocie łby” – drobne dziurki na brodzie, pojawiające się w stanie spoczynku mimiki lub w trakcie mówienia, śmiechu, płaczu
 • opadające kąciki ust
 • opadające powieki
 • pierwsze zmarszczki poziome na czole
 • pionowa bruzda między brwiami o niewielkim stopniu nasilenia (lwia zmarszczka)
 • zmarszczki „królicze” – u nasady nosa
 • zmarszczki palacza– drobne linie rozchodzące się wokół ust
 • zmarszczki wokół oczu.

baby botox zalety zabiegu

Do głównych zalet zabiegu baby botoks zalicza się m.in.:

 • bardzo naturalny efekt estetyczny
 • brak ryzyka związanego z paraliżem mięśni twarzy
 • przeciwdziałanie powstawaniu nowych zmarszczek mimicznych
 • wygładzenie istniejących zmarszczek
 • stosowanie bardzo małych ilości toksyny botulinowej.

Baby Botox przeciwskazania

Przeciwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu Baby botox są:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • miejscowe infekcje skórne
 • nadwrażliwość na składniki preparatu
 • stosowanie niektórych leków
 • stwierdzone zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
 • zaburzenia krzepnięcia krwi

Baby botox cena

Ceny zabiegu Baby Botox zaczynają się od ok. 300 zł, w zależności od kliniki i obszaru podania.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Mirror glazed skin – HIT w makijażu

W sezonie jesienno-zimowym króluje rozświetlona cera. A na topie jest obecnie trend zwany mirror glaze skin. Warto zatem sięgnąć po rozświetlacze i bronzery, aby dodać sobie więcej blasku.

Mirror glaze skin

Mirror glaze skin to trend ze Stanów Zjednoczonych, którego inspiracją była polewa ciastek i innych słodkości. Efekt, który mamy uzyskać za pomocą makijażu mirror glaze skin ma przypominać błyszczącą glazurę, którą pokrywane są wyroby cukiernicze. Szczególnie podkreślamy okolice kości policzkowych.

Makijaż mirror glaze skin doskonale sprawdzi się podczas wieczornego wyjścia na zabawę andrzejkową, Sylwester czy imprezy karnawałowej.

Trzeba jednak mieć na uwadze, to że przede wszystkim propozycja dla osób z idealną cerą. U osób z cerą tłustą mocno rozświetlony makijaż może wyglądać on nieestetycznie.

rozświetlacze rodzaje

Rozświetlacze dostępne są w kremie, sztyfcie lub w pudrze. Pierwsze zazwyczaj nakładamy bezpośrednio na podkład i wykańczamy makijaż pudrem, drugie natomiast nakładamy zawsze jako ostatni kosmetyk.

Przy wyborze kolorystyki najbezpieczniej wybierać między odcieniami złotymi, które sprawdzą się dla osób z ciepłym typem urody lub odcieniami srebrnymi – dla chłodnych typów urody.

Może Cię zainteresować:

jak nakładać rozświetlacz

Nałóż rozświetlacz na kości policzkowe. Najprostszy i najszybszy sposób nałożenia rozświetlacza to podkreślenie kości policzkowych. Ale zanim go nałożymy, najpierw bronzer nakładamy tuż pod kośćmi policzkowymi. Tuż nad bronzerem nakładamy rozświetlacz, który sprawia, że kości policzkowe stają się bardziej widoczne. Zaleca się także, aby na koniec rozetrzeć róż na policzkach, co sprawi, że kolory łagodnie się zleją, a twarz będzie wyglądała naturalnie.

Najmocniejszy efekt mirror glaze skin z reguły uzyskamy stosując rozświetlacz do twarzy w płynie.

 • muśnij czoło rozświetlaczem

Muśnijmy lekko rozświetlaczem środek czoła, kilka centymetrów pod linią włosów i nad brwiami. Zaakcentujemy w ten sposób czoło.

 • oczy podkreślone rozświetlaczem

Rozświetlacz nakładamy tuż pod łukiem brwiowym, ale nie musimy pokrywać całości linii – wystarczy, że zastosujemy go od połowy łuku do zewnętrznego kącika oka. To sprawi, że podkreślimy kształt brwi, a oko się nam „otworzy”. Ponadto nałożenie rozświetlacza w kąciku oka optycznie je powiększy.

 • rozświetlacz nad łukiem kupidyna

Rozświetlacz nałożony nad łukiem kupidyna (wcięcie nad górną wargą), sprawia, że usta będą wyglądać na nieco większe i podkreślimy również naturalny kształt warg. Szczególnie zaleca się ten trik, w przypadku pomalowania ust ciemną pomadką.

 • zaakcentuj podbródek rozświetlaczem

Wisienką na torcie jest nałożenie odrobiny rozświetlaczana podbródku, dzięki czemu zaakcentujemy brodę, a także skrócimy twarz w przypadku, gdy jest ona bardzo pociągła.

Przeczytaj także: 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Problem z uzębieniem a zmarszczki

Braki w uzębieniuto nie tylko problem natury estetycznej, przez który możemy czuć się nieatrakcyjnie i wstydzimy się uśmiechać. Brak niektórych zębów może prowadzić do wad zgryzu i wymowy, rozchwiania sąsiednich zębów, a nawet zapadnięcia się policzków. Ale czy może powodować także powstawianie zmarszczek? Tak. Braki w uzębieniu czy zaawansowane wady zgryzu mają wpływ na wczesne pojawianie się zmarszczek i bruzd na twarzy.

braki w uzębieniu wady zgryzu

braki w uzębieniu a zmarszczki

Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę na prawidłową pielęgnację zębów. Piękne, białe, proste zęby świadczą nie tylko o statusie majątkowym, ale o to, że dbamy o siebie pod każdym względem.

Nie każdy ma świadomość, że zęby i szczęka, to swoiste rusztowanie dla skóry naszej twarzy. Między innymi to dzięki nim jest ona napięta. Łatwo sobie teraz wyobrazić, że każdy brak zęba, każda nieprawidłowość zgryzu, może przyczyniać się do zmniejszenia napięcia skóry twarzy, a w konsekwencji do pojawiania się zmarszczek.

Braki w uzębieniu przede wszystkim są nieestetyczne. Z reguły gdy nie mamy zęba z przodu, który widoczny jest przy uśmiechu, udajemy się do stomatologa, by ten brak uzupełnić. Często jednak, gdy brakuje nam zęba a nie widać tego na zewnątrz, to nie robimy z taką sytuacją zupełnie nic.

brak bocznych zębów

Ważne jest jednak, aby wiedzieć, że z uwagi na brak w uzębieniu od tzw. czwórek do siódemek może zapaść się żuchwa, broda może się wysunąć do przodu, a co więcej może się zmniejszyć odległość między brodą a nosem. Co może to dalej powodować? Policzki stopniowo stają się bardziej wiotkie i opadają kąciki ust, przez co twarz nabiera smutnego wyrazu.

Osoby, które nie mają tylnych zębów, powinny natomiast zdawać sobie sprawę z tego, że ich policzki będą się zapadać i w efekcie będą wyglądać znacznie starsze.

wady zgryzu a zmarszczki

Nieprawidłowy zgryzwygląda nieestetycznie, a krzywe zębysą kompleksem wielu osób. Natomiast współczesna ortodoncja jest dużo bardziej skuteczna niż kiedyś. Dzięki temu leczenie jest znacznie krótsze i mniej uciążliwe dla pacjenta. Nowoczesne aparaty stałe nie ranią warg, są bardziej wygodne i estetyczne. Poza tym powodują mniejsze odczucia bólowe u pacjenta podczas prostowania zębów.

Wady zgryzu również mają wpływ na pojawianie się przedwczesnych zmarszczek. Największy problem mają osoby posiadające tzw. zgryz głęboki, czyli w której zęby górnej szczęki nachodzą na zęby dolnej. Efektem tego jest stopniowe i przedwczesne pogłębianie się linii marionetki, czyli bruzd, które biegną od kącików ust w dół brody.

Kolejna grupa osób to te, które posiadają krzywe lub stłoczone zęby, np. w przypadku niewłaściwie ułożonych jedynek i siekaczy. Wady zgryzu można leczyć u ortodonty, a w obecnych czasach aparat na zębach nawet u 40-latki, nikogo już nie dziwi.

Innym przykładem jest nadmiernie rozwinięta żuchwa zaostrza rysy, podkreśla bruzdy nosowo-wargowe i powoduje, że twarz wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości.

Pamiętajmy o tym, że skóra z wiekiem zaczyna opadać. Wynika to z faktu, że  przemodelowują się kości twarzoczaszki i zanikają mięśnie. Jeśli dodatkowo zabraknie zębów, to skóry jest „za dużo”, zatem wskutek grawitacji zaczyna opadać, tworząc obwisłe policzki, bruzdy i tzw. „chomiki”. Z wielu powodów zatem istotne jest to, aby możliwie najszybciej uzupełniać brakujące zęby.

Może Cię zainteresuje:

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana