Toksyna botulinowa to pogromca zmarszczek, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Lwia zmarszczka, bruzda palacza, opadające kąciki ust –to główne oznaki upływu czasu, które można czasowo zniwelować za pomocą botoksu.
co to jest toksyna botulinowa?
Toksyna botulinowa(BTX) jest neurotoksyną wytworzoną w warunkach beztlenowych przez bakterie Clostridium botulinum (pałeczki jadu kiełbasianego). Jest jedną z najsilniej działających trucizn organicznych. Toksyna botulinowa znalazła szerokie zastosowanie lecznicze w wielu dziedzinach medycyny, a wskazania do jej stosowania stale rozszerzają się.
BTX po raz pierwszy została zastosowana w leczeniu zeza przez dr Alana Scotta w 1979 roku.
Toksyna botulinowa wstrzyknięta do mięśnia powoduje jego przejściowe osłabienie. Przyłącza się ona do zakończeń nerwów ruchowych, a poprzez zahamowanie uwalniania acetylocholiny blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Nie jest to zmiana stała, bowiem funkcja mięśni powraca po 3–4 miesiącach, co związane jest z tworzeniem nowych zakończeń nerwowo-mięśniowych.
Botoks, czyli zabieg medycyny estetycznej z użyciem toksyny botulinowej, jest jednym z najpopularniejszych środków współcześnie stosowanych w medycynie estetycznej do wygładzania zmarszczek czoła, okolic brwi i tzw. kurzych łapek. Niepodważalną zaletą botoksu jest jego atrakcyjna cena w porównaniu do inwazyjnych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej.
Baby Botox
Baby botox jak sama nazwa wskazuje jest ona pochodną tradycyjnych zastrzyków Botox’em, ale działanie jej jest bardziej subtelne, delikatne. Baby botox to metoda podawania niewielkiej dawki toksyny botulinowej, która od kilku miesięcy zdobywa coraz większą popularność.
Baby botox na czym polega
Podczas zabiegu Baby botox wykorzystywana jest mniejsza dawka toksyny niż w standardowej metodzie. Ponadto toksyna botulinowa podawana jest za pomocą iniekcji w wielu miejscach. Dzięki temu twarz zyskuje zrelaksowany wygląd bez ryzyka „zamrożenia” takich obszarów, jak czoło, czy wystąpienia niepożądanych efektów.
Metoda Baby botox nadaje twarzy wypoczęty wygląd oraz pozwala zminimalizować widoczność linii mimicznych, np. poziomych linii na czole, lwiej zmarszczki, zmarszczek tzw. króliczych u nasady nosa czy kurzych łapek w kącikach oczu.
W przypadku, gdy zmarszczki oraz bruzdy są głębokie zabieg Baby botox może okazać się nieskuteczny i lepsze efekty przyniesie podanie klasycznych dawek preparatu.
Zabiegi z toksyną botulinową można doskonale personalizować – dobierając ilość botoksu oraz technikę jego podania do każdego pacjenta indywidualnie, z uwzględnieniem np. różnych potrzeb skóry na dwóch asymetrycznych połówkach twarzy.
Efekt zabiegu Baby Botox utrzymuje się 3 – 4 miesiące.
Może Cię zainteresuje:
baby botox dla kogo
Zabieg baby botox polecany jest zapobiegawczo również u osób powyżej 20 roku życia. Głównymi wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu Baby botoks są:
- „kamienna broda”, „kocie łby” – drobne dziurki na brodzie, pojawiające się w stanie spoczynku mimiki lub w trakcie mówienia, śmiechu, płaczu
- opadające kąciki ust
- opadające powieki
- pierwsze zmarszczki poziome na czole
- pionowa bruzda między brwiami o niewielkim stopniu nasilenia (lwia zmarszczka)
- zmarszczki „królicze” – u nasady nosa
- zmarszczki palacza– drobne linie rozchodzące się wokół ust
- zmarszczki wokół oczu.
baby botox zalety zabiegu
Do głównych zalet zabiegu baby botoks zalicza się m.in.:
- bardzo naturalny efekt estetyczny
- brak ryzyka związanego z paraliżem mięśni twarzy
- przeciwdziałanie powstawaniu nowych zmarszczek mimicznych
- wygładzenie istniejących zmarszczek
- stosowanie bardzo małych ilości toksyny botulinowej.
Baby Botox przeciwskazania
Przeciwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu Baby botox są:
- ciąża i okres karmienia piersią
- miejscowe infekcje skórne
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- stosowanie niektórych leków
- stwierdzone zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
- zaburzenia krzepnięcia krwi
Baby botox cena
Ceny zabiegu Baby Botox zaczynają się od ok. 300 zł, w zależności od kliniki i obszaru podania.
Przeczytaj także:
Dodaj komentarz