Alternatywa dla toksyny botulinowej, czyli iovera. Nowa bezinwazyjna metoda.

Jeśli zawsze chciałaś zrobić coś ze swoimi zmarszczkami, ale nigdy nie czułaś się komfortowo na samą myśl o wstrzykiwaniu toksyny botulinowej, to może Cię ucieszyć ta wiadomość! To nowość na rynku iovera. 

 


Zabieg iovera w Polsce po raz pierwszy został pokazany podczas XIII Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie. 

Ten zabieg będzie idealny dla osób, które są przeciwne zabiegom z użyciem toksyny botulinowej oraz dla tych, którzy pragną zachować mimikę i wyglądać naturalnie np. aktorzy, wokaliści. 

iovera zabieg 

Co to jest Iovera?

Iovera to pierwszy na świecie nietoksyczny zabieg przeciwzmarszczkowy, który zapewnia natychmiastowy efekt i nie pozostawia w organizmie żadnych substancji. Iovera jest urządzeniem medycznym klasy IIa wprowadzonym przez firmę Myoscience i stanowi ekscytujący krok naprzód w dziedzinie małoinwazyjnych zabiegów estetycznych twarzy.

Dlaczego Iovera jest uważana za przełomowy i rewolucyjny zabieg?

Iovera jest rewolucyjnym zabiegiem przeznaczonym do walki z mimicznymi zmarszczkami czoła, ponieważ wykorzystuje naturalną odpowiedź organizmu na zimno, dzięki czemu natychmiast redukuje zmarszczki na okres ok. 3 miesięcy.

Do czego służy Iovera?

Urządzenie Iovera wykorzystuje naturalną odpowiedź organizmu na zimno do powstrzymania kurczenia się mięśni, które powodują powstawanie zmarszczek na czole. Zabieg zapewnia widoczne zmniejszenie mimicznych zmarszczek czoła. Rezultaty zabiegu można zaobserwować natychmiast i utrzymują się one ok. 3 miesiące.

Jak działa Iovera?

Urządzenie to wykorzystuje skoncentrowaną terapię zimnem w wygładzaniu mimicznych zmarszczek twarzy. Iovera to przenośne i eleganckie urządzenie, dostarczające zimno i rozluźniające mięśnie, które powodują powstawanie zmarszczek. Efektem jest natychmiastowa redukcja dynamicznych linii twarzy. Efekt jest tymczasowy i trwa ok. 3 miesiące.

Czy jest to bezpieczny zabieg? 

Najnowsze wyniki badań przedklinicznych i klinicznych pokazują, że wielokrotnie powtarzana terapia zimnem jest w pełni bezpieczna.

Czy Iovera może spowodować przemrożenie i trwałe uszkodzenie nerwu? 

Urządzenie Iovera jest zaprojektowane tak, by działać tylko w określonym zakresie temperatur, w którym nie jest możliwe trwałe uszkodzenie nerwu.

Jak wygląda zabieg urządzeniem iovera? 

Zabieg urządzeniem Iovera wykonywany jest przez lekarza przeszkolonego przez Myoscience. Po uprzednim oczyszczeniu obszaru poddawanemu zabiegowi, podawane jest miejscowe znieczulenie dla zapewnienia komfortu pacjenta. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać mrowienie w miejscu, gdzie końcówka Smart Tip dotyka twarzy.

Jak długo trwa zabieg?  

Zazwyczaj zabieg z zastosowaniem Iovera trwa około 20 min, łącznie z czasem przeznaczonym na zastosowanie miejscowego znieczulenia.  

Czy zabieg urządzeniem Iovera zastąpi toksynę botulinową w zmaganiach z zmarszczkami czoła? 

Nie. Urządzenie Iovera oferuje pacjentom i lekarzom nową opcję w walce z zmarszczkami. Pacjenci, którzy nie czują się komfortowo na myśl o iniekcji toksyny botulinowej, mają teraz alternatywę w postaci zabiegu, w którym nie stosuje się żadnych toksycznych substancji. 

Czy Iovera jest jak toksyna botulinowa? 

Iovera jest zabiegiem, w którym nie stosuje się żadnych toksycznych substancji, a zapewnia podobne rezultaty do tych otrzymywanych za pomocą toksyny botulinowej. Jednak w odróżnieniu od toksyny botulinowej, rezultaty widoczne są natychmiast.

Czy zabieg iovera jest odpowiedni dla wszystkich z widocznymi zmarszczkami czołowymi? 

Jak w przypadku wszystkich zabiegów przeciwzmarszczkowych ważne jest, aby wcześniej skonsultować się z lekarzem w celu wybrania najlepszej opcji dla konkretnego przypadku.

Zabieg Iovera może nie być najlepszą opcją dla wszystkich pacjentów. Na przykład, Iovera nie jest najlepszym wyborem dla pacjentów, którzy często unoszą brwi. Lekarze polecający zabieg Iovera są dokładnie przeszkoleni w selekcji pacjentów i poinformowani o wszystkich przeciwwskazaniach, tak by zaoferować leczenie dopasowane do potrzeb konkretnych pacjentów.

Jak długo widoczne są rezultaty zabiegu?  

Rezultaty widoczne są natychmiast i utrzymują się ok 3 miesiące.

Czy są jakieś efekty uboczne zabiegu?   

U niektórych pacjentów może wystąpić tymczasowe zasinienie i opuchlizna. Jak w przypadku każdego zabiegu z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, należy zawsze najpierw skontaktować się z lekarzem.

Najczęstsze działania niepożądane związane z zabiegiem to:

  • Opuchlizna
  • Zaczerwienienie/ stan zapalny
  • Ból/ nadwrażliwość
  • Poparzenie/ przechłodzenie
  • Zasinienie

Czy zabieg jest bolesny?   

Obszar poddawany zabiegowi jest znieczulany miejscowo. Pacjent może odczuwać ucisk, mrowienie oraz uczucie ciepła w trakcie zabiegu.

Skąd lekarz wie, że zabieg jest zakończony?   

Zabieg Iovera może składać się z 3 lub 5 cykli na każdą stronę skoncentrowanej terapii zimnem w zależności od indywidualnych potrzeb. Rezultaty są widoczne natychmiast, więc lekarz jest w stanie ocenić, czy został osiągnięty zamierzony efekt.

Ile kosztuje zabieg? 

Cena w dużej mierze zależy od lekarza wykonującego zabieg ale jest porównywalna do cen innych małoinwazyjnych zabiegów korekcji zmarszczek.

 

 

zdj: jeddahbeauty.com 


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

XIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Sprawdź o czym dyskutowali Eksperci.

W dniach 4-6 października 2013 roku odbył się XIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Do luksusowego Hotelu Hilton w Warszawie, gdzie zorganizowano wydarzenie, przyjechało blisko 1000 lekarzy wszystkich specjalności oraz wystawców.

 

 

Organizatorem Kongresu jest Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, które w tym roku obchodzi swoje 20-lecie. PTMEiAA, założona w 1993 roku pod nazwą Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, zrzesza na dzień dzisiejszy ponad 1000 członków.

 

„Medycyna estetyczna jest już w Polsce „pełnoletnia” i trafiła „pod strzechy”, ze wszystkimi efektami pozytywnymi i niestety, czasem negatywnymi. Stała się na pewno bardzo atrakcyjna, jest zapraszana na salony, lubiana przez pacjentów, ale także coraz bardziej ceniona przez lekarzy różnych specjalności. Jest także – a to szczególnie leży naszemu Towarzystwu na sercu – coraz bardziej podobna do klasycznych dziedzin medycyny. Wiem, że przed nami jeszcze daleka droga do przebycia, ale mam nadzieję, że idziemy w dobrym kierunku.” – mówi dr Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiAA.

dr Andrzej Ignaciuk

Tegoroczny Kongres różnił się od poprzednich dzięki widocznie odświeżonej formule. Organizatorom zależało na tym, aby dotychczasową dosyć sztywną formę wykładową przełamać dyskusjami na kontrowersyjne tematy i konfrontacją poglądów. Została wprowadzona idea tzw. okrągłego stołu, czyli dyskusji pomiędzy ekspertami prowadzącej do wymiany własnych doświadczeń i opinii, która stała się źródłem inspiracji dla wielu uczestników kongresu.

Na tegorocznym Kongresie zorganizowano 127 paneli, które zostały poprowadzone przez 80 prelegentów, w tym 43 z zagranicy.

Jak co roku niektóre panele były bardziej oblegane inne mniej. Niemniej jednak każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W tym roku niezwykłym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie panele związane z zastosowaniem nici w medycynie estetycznej. 

Jak co roku na Kongresie pojawili się również wystawcy dzięki, którym można było zapoznać się z najnowszą ofertą firm, a także miło spędzić czas przy pogawędkach i kawie. 

stoisko firmy Croma

Spośród  wielu paneli, które miały miejsce w trakcie Kongresu na uwagę zasługiwały:

  • Dlaczego poprawiamy sobie urodę? – dr Małgorzata Żak

Mimo, że dla niektórych jest to wyraz próżności, coraz więcej osób decyduje się na zabiegi niwelujące niedoskonałości i oznaki starzenia się organizmu. Powody są różne, wśród nich względy ekonomiczne. Teoretycznie „pieniądze szczęścia nie dają”, ale wyniki wieloletnich badań wskazują, że ludzie atrakcyjni są bardziej szczęśliwi z powodu bardzo pozytywnego wpływu urody na sukces finansowy. Osoby atrakcyjne zarabiają więcej i zawierają związki z atrakcyjniejszymi (i również bardziej zamożnymi) partnerami. Innym powodem jest słabość do piękna. Lubimy otaczać się rzeczami miłymi dla oka, a atrakcyjnym osobom przypisujemy od razu pozytywne cechy, przy czym u osób o nieszczególnej urodzie musimy tych dobrych cech szukać. Nie można zapominać o konkurencji na rynku damsko-męskim. Chcemy zarówno wzbudzać zazdrość innych osób, jak i znaleźć miłość swojego życia.

Jeszcze niedawno kobieta w wieku 40 lat była nazywana „starszą panią”, dzisiaj jednak jest ona zadbaną dziewczyną, kobietą sukcesu, która z podniesioną głową i ogromną pewnością siebie zdmuchuje kolejną świeczkę na urodzinowym torcie.

 

dr Małgorzata Żak

  • Zabiegi medycyny estetycznej w Polsce; Prawo i rzeczywistość, mityczna „dziura prawna” – dr Waldemar Jankowiak

Dużo słyszy się o zabiegach lekarskich, leczniczych jak i poradach czy świadczeniach wykonywanych przez najróżniejszych specjalistów i nie tylko. Skąd jednak wiedzieć kto może, a komu zabroniona jest jakakolwiek ingerencja w nasze zdrowie?  Wszelkie przepisy dotyczące tego obszaru są uregulowane zarówno ustawą o zawodzie lekarza, jak i kodeksem cywilnym, a nawet karnym. W Polsce osoby bez odpowiedniego wykształcenia lekarskiego, nie mają prawa do wykonywania jakichkolwiek czynności leczniczych bądź zabiegów lekarskich pod groźbą kary grzywny, a w niektórych przypadkach odpowiedzialności karnej.

Wykonanie takich zabiegów jest tak samo nielegalne nawet wtedy, kiedy pacjent wyrazi zgodę na ich wykonanie przez osoby niewykwalifikowane w tym kierunku. Również nakłanianie jak i dostarczanie narzędzi osobom nieuprawnionym jest karane. Dotyczy to wszelkich szkoleń dla kosmetyczek, kosmetologów jak i udostępniania im preparatów potrzebnych do wykonywania różnego rodzaju zabiegów. Warto więc, przed udaniem się do „specjalisty” sprawdzić jego kwalifikacje i upewnić się, że jego praktyka jest zgodna z prawem i nie stanie nam się żadna krzywda.

  • Lasery w medycynie estetycznej – dr Piotr Sznelewski

Lasery wykorzystywane w medycynie estetycznej to dziedzina, która prężnie się rozwija i daje lekarzom ogromne możliwości. Na polskim rynku pojawił się laser o niesamowicie krótkim, pikosekundowym impulsie, który znacznie ułatwi lekarzom usuwanie tatuaży i przebarwień. Ta nowoczesna technologia daje dobre rezultaty już po jednym zabiegu, w przeciwieństwie to standardowych metod usuwania przebarwień. Podczas Kongresu został także zaprezentowany dwufalowy laser do terapii zmian naczyniowych, który łączy działanie dwóch fal – światła zielono-żółtego do zmian płytkich i światła podczerwonego do zmian głębokich. O możliwościach polskich producentów sprzętu specjalistycznego przekonywał dr Sznelewski, przedstawiając laser półprzewdonikowy polskiego produkcji.
– Proszę sobie wyobrazić, że możemy skupić energię do tego stopnia, że gęstość energii osiąga 125 kW na centymetr kwadratowy – podkreśla dr Piotr Sznelewski. Laser będzie pozwalał nie tylko na zabiegi stricte estetyczne, lecz również może być wykorzystywany w chirurgii endoskopowej i robotycznej.

Na rynku pojawia się wciąż wiele nowości, jednak musimy pamiętać, czy nie wszędzie wykorzystywany jest sprzęt najwyższej klasy. Często certyfikaty, które dane urządzenia posiadają, nie są godne zaufania. Dr Sznelewski uważa, że jedynie amerykańskie certyfikaty FDA (The U.S. Food and Drug Administration) można uznać za rzetelne, będące pieczątką jakości.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

V Targi Urody i Estetyki. Czym nas zachwycą i czym zaskoczą? Znamy program!

W dniach 19-20 października Międzynarodowe Targi Łódzkie zapraszają na kosmetyczny zawrót głowy. Podczas targów będzie można pogłębić swoja wiedzę oraz uzyskać fachowe doradztwo w zakresie pielęgnacji urody.

kosmetyki Targi Uroda i Estetyka Łódź

 

Targi Uroda i Estetyka to  wyspa piękna na której swoją ofertę zaprezentują znani producenci i dystrybutorzy m.in. kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych, biokosmetyków, kosmetyków naturalnych, kosmetyków do pielęgnacji dłoni, paznokci, stóp i włosów oraz aparatury i wyposażenia salonów kosmetycznych, klinik medycyny estetycznej i ośrodków SPA.

Targom towarzyszą:

– III Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt.: „Innowacyjne technologie w kosmetologii antystarzeniowej” 

– VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu Kreatywnego o nagrodę „Szlanej Róży” pt.: „Sztuka Art Deco w makijażu i stylizacji – inspiracja wzornictwem, grafiką i estetyką tego okresu”.

– I Ogólnopolski Festiwal Charakteryzacji i Kostiumu o nagrodę „Art Maski i Art Manekina” pt.: „Pory roku w kostiumie o charakteryzacji – odniesienie do muzyki, literatury, sztuk plastycznych”. 

– Pokazy i prezentacje nowych linii kosmetyków, zabiegów oraz trendów w makijażu

– Specjalne oferty cenowe na kosmetyki wielu marek

 

Program V Targów Urody i Estetyki jest już dostępny. Sprawdź Tutaj.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana