7 zabiegów odmładzających, które nie zmienią rysów twarzy

Po 35 roku życia zaczynamy obserwować wzmagające się objawy starzenia się skóry twarzy, szyi i dekoltu. Skóra staje się wiotka, brak jej sprężystości i jędrności, zaczyna działać tzw. grawitacja. Wraz z wiekiem skóra traci zdolność do wiązania wody i zatrzymywania jej w naskórku, przez co traci elastyczność, ulega odwodnieniu, a naskórek staje się cieńszy i szorstki. Spada również tempo namnażania komórek naskórka, a fibroblasty zmniejszają swoją aktywność. Wpływa to na osłabienie ulegają włókien kolagenowych i elastynowych, oraz zwiększaniu się i pogłębianiu zmarszczek.

zabiegi, które nie zmieniają rysów twarzy dermaestetic

W gabinetach medycyny estetycznej dostępnych jest wiele metod walki ze zmarszczkami. Niektóre z nich, jak np. wypełnianie kwasem hialuronowym czy podanie toksyny botulinowej, może wpływać na zmianę rysów twarzy. Są to oczywiście rozwiązania idealne dla tych osób, które chciałyby wymodelować twarz. Ale co w przypadku, gdy chcemy tylko odświeżyć, odmłodzić skórę i spłycić zmarszczki? Które zabiegi odmładzające nie zmieniają rysów twarzy?

Poniżej przedstawiamy 7 najbardziej popularnych zabiegów, które nie zmienią rysów twarzy.

 1. Mikrodermabrazja twarzy – diamentowa i kondurowa

Mikrodermabrazja to zabieg, który odmładza skórę, przywraca jej gładkość, jędrność i blask. Do wyboru są: mikrodermabrazja diamentowa oraz mikrodermabrazja kondurowa. Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg dla osób mających problem z trądzikiem, łojotokiem, rozszerzonymi porami, zaskórnikami, płytkimi zmarszczkami mimicznymi, wiotczeniem i utratą jędrności, przebarwieniami i niewielkimi bliznami. Polega na usuwaniu naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Dzięki usunięciu zrogowaciałego naskórka dochodzi do regeneracji i tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Mikrodermabrazja diamentowa zatem dobrze sprawdzi się u osób, które posiadają zanieczyszczoną, świecącą się, szarą i zmęczoną cerę.

Mikrodermabrazja korundowa to zabieg, podczas którego do złuszczania naskórka wykorzystywane są kryształki glinu. Proszek ten jest aplikowany pod ciśnieniem tak, aby możliwe było starcie obumarłego naskórka i zanieczyszczeń. Od mikrodermabrazji diamentowej różni się silniejszym efektem złuszczania. Jest on zatem polecany osoby, u których dolegliwości dermatologiczne są bardziej zaawansowane, a cera jest odporna na czynniki zewnętrzne. Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bardziej delikatnym i lepiej sprawdzi się u posiadaczek skóry wrażliwej czy ze skłonnością do alergii.

 1. Mezoterapia – zabieg odmładzający na twarz

Odmłodzenie twarzy jest możliwie również dzięki zabiegowi mezoterapii. Jest to mało inwazyjna technika poprawiającą napięcie i blask skóry, która odbudowuje, odżywia i regeneruję skórę twarzy i ciała. Preparaty do mezoterapii zawierają kwas hialuronowy oraz zestaw mikroelementów i witamin – substratów niezbędnych do prawidłowej regeneracji skóry.

Wyróżniamy mezoterapię igłową, która polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. A także mezoterapię bezigłową, która jest przeprowadzana za pomocą specjalnego urządzenia, które umożliwia wprowadzenie aktywnych preparatów w głąb skóry bez konieczności używania igły. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule: mezoterapia igłowa czy bezigłowa – którą wybrać? 

 1. Osocze bogatopłytkowe – wampirzy lifting

Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta, stąd jego nazwa: wampirzy lifting. Zabieg osoczem stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do ich głównego działania, czyli produkcji nowego kolagenu. Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują naturalnych produktów lub nie mogą poddać się innym zabiegom ze względu na występujące reakcje uczuleniowe na inne preparaty.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym zabiegu, koniecznie przeczytaj: Osocze bogatopłytkowe – w czym tkwi sekret? 

 1. Karboksyterapia – CO2 cząsteczka piękna

Dwutlenek węgla znalazł swoje zastosowanie również w redukcji zmarszczek, podany w odpowiednich dawkach w skórę twarzy, opóźnia proces starzenia się i poprawia wygląd skóry. Karboksyterapia polega na podaniu, poprzez specjalne urządzenie, dwutlenku węgla na obszary wymagające leczenia. Zabiegowi można poddać skórę twarzy, szyi i dekoltu, dzięki czemu nastąpi redukcja zmarszczek po przez pobudzenie procesów syntezy kolagenu, regeneracji skóry i mikrokrążenia, a tym samym nastąpi widoczna poprawa napięcia i elastyczności skóry.

Może zainteresuje Cię również: Zabiegi łączone, czyli karboksyterapia z osoczem bogatopłytkowym jakich efektów możemy się spodziewać i w czym pomaga odpowiada dr Ewa Rybicka

 1. Dermapen – spłycenie zmarszczek

Dermapen (przeczytaj także jak można rozwiązać problemy skórne za pomocą dermapen) to urządzenie, które pozwala na lepsze wykorzystanie metody mikronakłuwania skóry. Technika mikronakłuć skóry to naturalna i mało inwazyjna metoda, która stymuluje skórę do samoregeneracji. Mikrourazy, które powstają w wyniku nakłuć są tak niewielkie, że skóra zamiast bliznowacieć rozpoczyna się równomiernie odbudowywać i regenerować. Zabieg mikronakłuwania w pierwszej fazie polega na pobudzeniu naturalnych czynników wzrostu w skórze. Następnie zasymulowane fibroblasty rozpoczynają produkcję elastyny i kolagenu, odpowiedzialnych za jędrność i gładkość skóry. Ten prosty i naturalny mechanizm odbudowy skóry pozwala na jej ujędrnienie, spłycenie drobnych zmarszczek i bruzd oraz na znaczne zmniejszenie widoczności porów.

 1. Fale radiowe na twarz 

Fale radiowe rf to zabieg, który wykorzystuje w swoim działaniu fale radiowe w celu liftingu skóry twarzy, a także szyi, dekoltu oraz dłoni. Podczas zabiegu na skutek działania fali radiowej wytwarza się ciepło endogenne (powstające wewnątrz) i następuje ogrzanie tkanek, czego efektem jest przebudowa kolagenu, a w konsekwencji poprawa jakości skóry bez uszkodzenia naskórka. Następuje stymulacja fibroblastów do odbudowy oraz wytwarzania kolagenu i elastyny, dając efekt wypełnienie zmarszczek. Zwiększa się ukrwienie skóry, dotlenienie, odżywienie, a także rewitalizacja komórek oraz poprawienie gęstości skóry twarzy warunkującej jej jędrność i elastyczność.

 1. Resurfacing twarzy – laserowe odmładzanie skóry

Resurfacing stanowi jedną z najefektywniejszych form peelingu frakcyjnego i to kolejny sposób jak pozbyć się zmarszczek. Resurfacing twarzy to zabieg, który polega na zastosowaniu lasera wykonującego tysiące niewidocznych uszkodzeń skóry naszej twarzy. Dzięki technologii frakcjonowanej wiązki laserowej następuje pobudzenie skóry do intensywnej regeneracji i odbudowania dokonanych pod pełną kontrolą mikroskopijnych uszkodzeń. Po zabiegu dochodzi do remodelacji i zwiększenia produkcji kolagenu, zniwelowania różnego rodzaju blizn i przebarwień, ujednolicenia kolorytu oraz wygładzenia porowatej i zwiotczałej skóry. Dzięki temu uzyskujemy nową cerę o zdecydowanie lepszej strukturze. Skóra jest wyraźnie odmłodzona, świeża i zrewitalizowana. Ponadto następuje poprawa jej jędrności, napięcia i elastyczności. Okolice, na których zabieg jest wykonywany to najczęściej twarz, dekolt lub wierzchnia skóra dłoni.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

BELKYRA – nowy zabieg likwidujący podwójny podbródek

Podwójny podbródek jest problemem dla wielu ludzi. Zgodnie z danymi Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Dermatologicznej (ASD) w 2015 roku tłuszcz pod brodą / na szyi znajdował się na szczycie listy najbardziej uciążliwych mankamentów dla pacjentów. W Polsce za około miesiąc pojawi się nowy zabieg, który pozwoli na skuteczną eliminację drugiego podbródka.

BELKYRA skutecznie zlikwiduje drugi podbródek

Panuje dość błędne przekonanie, że podwójny podbródek pojawia się tylko u tych osób, które mają nadwagę, podczas gdy w rzeczywistości może on występować przy każdej budowie ciała, może być też związany z genetyką czy procesem starzenia się. Zazwyczaj miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej jest niemożliwy do redukcji za pomocą leczenia dietetycznego i/lub ćwiczeń. Jak pozbyć się drugiego podbródka? Obecnie głównymi zabiegami medycyny estetycznej, które polecane są przy problemie „drugiej brody” są lipoliza (więcej na temat znajdziesz w artykule lipoliza – usuwanie tkanki tłuszczowej) i mezoterapia (dowiedz się, którą mezoterapię wybrać igłową czy bezigłową).

BELKYRA® likwidacja podbródka

Na rynku pojawia się nowy zabieg dedykowany osobom borykającym się z kompleksami związanymi z obecnością drugiego podbródka. Preparat BELKYRA® (kwas deoksycholowy) wiodącego globalnego koncernu farmaceutycznego Allergan plc z siedzibą w Dublinie, otrzymał pozytywną opinię Swedish Medical Products Agency.

BELKYRA® to pierwszy lek na receptę, który będzie dostępny w Europie, w leczeniu umiarkowanego do ciężkiego nadmiaru tkanki tłuszczowej podbródka (tzw. drugi podbródek) u dorosłych, u których nadmierna ilość tłuszczu wpływa negatywnie na psychikę pacjenta.

BELKYRA® badania kliniczne

BELKYRA® była tematem globalnego programu klinicznego z udziałem ponad 20 badań klinicznych i ponad 2600 pacjentów na całym świecie. Podczas czterech faz badań klinicznych (dwa w USA i dwa w Europe) oceniano skuteczność i bezpieczeństwo stosowania BELKYRA® u dorosłych z umiarkowanym lub ciężkim nadmiarem tkanki tłuszczowej pod brodą.

W badaniach klinicznych klinicyści ocenili, że 63,8% osób leczonych BELKYRA® w badaniach europejskich, a 78,5% pacjentów w badaniach z Ameryki Północnej osiągnęło zdecydowaną poprawę w wyglądzie podbródka (o 1 stopień) w ciągu 12 tygodni po ostatniej terapii. Co ważne u 44,6% osób leczonych BELKYRA® w badaniach europejskich i 48,6% w badaniach północnoamerykańskich odnotowano poprawę w zakresie oddziaływania psychologicznego ze względu na zmniejszenie nadmiaru tłuszczu (w porównaniu z 18% i 17,3% osób leczonych placebo). BELKYRA® był na ogół dobrze tolerowany. Większość działań niepożądanych miała charakter łagodny lub umiarkowany, głównie związany z obszarem leczenia i ustępowały samoistnie, bez konieczności interwencji lekarskiej.

BELKYRA® co to jest i jak działa?

BELKYRA® nie zawiera ani ludzkiego, ani pochodzącego od zwierząt kwasu dezoksycholowy, ale kwas deoksycholowy, który jest identyczny z tym występującym naturalnie. Po wstrzyknięciu do tłuszczu podskórnego BELKYRA® powoduje zniszczenie komórek tłuszczowych. Po zniszczeniu komórki te nie mogą przechowywać i gromadzić tłuszczu, więc nie przewiduje się konieczności ponownego leczenia po zakończeniu terapii pacjenta, u którego cel zlikwidowania drugiego podbródka został osiągnięty.

BELKYRA® ile zabiegów należy wykonać?

Można przeprowadzić maksymalnie 6 zabiegów. U większości pacjentów poprawa następuje po 2–4 zabiegach. Przerwa pomiędzy kolejnymi zabiegami powinna wynosić co najmniej 4 tygodnie.
Jeżeli interesują Cię tematy: jak zlikwidować drugi podbródek i ćwiczenia drugiego podbródka, przeczytaj koniecznie artykuł, który mówi jak uzyskać efekt ładnego podbródka bez skalpela.

 

Źródło: Allergan

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak prawidłowo modelować brwi

Prawidłowo wymodelowane brwi nadają twarzy miękkości, podkreślają oczy i nadają spojrzeniu głębi. Brwi pomogą podkreślić naturalny kontur twarzy. Zbyt cienkie brwi postarzają twarz i nadają jej nienaturalny wygląd, natomiast zbyt gęste i krzaczaste zasłaniają oko i powiekę, co nadaje twarzy poważny wygląd i również ją postarza. Jak prawidłowo wymodelować brwi?

Jak prawidłowo modelować brwi dermaestetic

Jak wyregulować brwi?

Depilacja brwi może być wykonana samodzielnie w domu, ale jeżeli zaczynamy dopiero przygodę z modelowaniem brwi, warto udać się do kosmetyczki, która dobierze ich najlepszy kształt.

Regulację brwi dobrze jest wykonywać po kąpieli, kiedy skóra jest rozpulchniona, dzięki czemu depilacja będzie mniej bolesna. Innym rozwiązaniem jest przyłożenie do brwi kostki lodu, która obkurczy naczynia krwionośne i również zmniejszy ból przy wyrywaniu włosków.

Przed przystąpieniem do regulacji rozczesz brwi szczoteczką, dzięki czemu włoski ułożą się odpowiednio i będziesz wiedziała, które należy osunąć. Włoski należy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu.

Kształt brwi

Kształt brwi powinien być dopasowany do konturów twarzy i w zależności od potrzeby podkreśli lub złagodzi owal naszej twarzy:

 • prostokątna twarz – brwi dość grube, rozpoczynające się nieco dalej od nasady nosa, są wydłużone,
 • okrągła twarz – długie brwi lekko skierowane w górę,
 • twarz w kształcie serca – brwi średniej grubości, lekko uniesione w połowie długości,
 • twarz o szerokiej szczęce i wąskim czole – dość grube brwi w kształcie łuku.

Ładne brwi – wyznaczanie ich linii

Najprostszym sposobem wyznaczenia linii brwi jest przyłożenie ołówka do skrzydełka nosa i ułożenie go pionowe, aby wyznaczyć początek brwi, ułożenie go po skosie przechodzące przez źrenicę, które wyznacza najwyższy punkt łuku, oraz ułożenie po skosie przy zewnętrznym kąciku oka, które natomiast wyznacza optymalną długość brwi.

Malowanie brwi

Sama regulacja może być niewystarczająca, zwłaszcza gdy mamy zbyt rzadkie lub zbyt jasne brwi. Henna brwi to zabieg, który również możesz wykonać sama w domu lub u kosmetyczki. Efekt utrzymuje się około kilku tygodni.

Brwi możemy także przyciemnić lub zagęścić kredką do brwi. Do malowania brwi będziemy potrzebować dwóch kredek ciemniejszej i jaśniejszej (brąz, grafit lub czerń w zależności od naturalnego koloru naszych brwi), a także rozświetlacz lub korektor. Najpierw musimy je dokładnie przeczesać, po naturalnym łuku.

brwi przed i po
brwi przed i po

Malowanie brwi krok po kroku

 1. Jaśniejszą kredką najpierw delikatnie podkreślamy górną linię brwi. Początkujące osoby mogą najpierw wyznaczyć kropki: u nasady brwi, w najwyższym punkcie łuku brwiowego oraz na jego końcu.
 2. Zaczynamy wypełnianie od prawie początku brwi do najwyższego punktu łuku brwiowego. Samego początku brwi, przy kąciku oka na razie nie wypełniamy, ponieważ musi być on najbardziej łagodny i jasny. Jeżeli będzie zbyt ciemny, oczy sprawią wrażenie, że są bardzo blisko siebie.
 3. Ważna uwaga: im bliżej są siebie brwi, tym nos wydaje się cieńszy.
 4. Następnie rysujemy dolną linię brwi, i powoli wypełniamy luki. Jeżeli brew od najwyższego punktu brwiowego do jej zakończenia, jest zbyt gruba, staramy się narysować ten fragment brwi cieńszy.  Teraz przeczesujemy brew, aby zobaczyć które miejsca powinnyśmy jeszcze uzupełnić.
 5. Staramy się nakładać kredkę na skórę, nie na brwi, aby jej nie usunąć np. podczas czesania.
 6. Teraz delikatnie uzupełniamy pozostawiony fragment brwi przy nasadzie nosa.
 7. Ciemniejszą kredką delikatnie podkreślamy środkową część brwi.
 8. Rozświetlacz lub korektor nakładamy cienką linią tuż pod dolną linią brwi. Delikatnie i dokładnie rozcieramy nałożony kosmetyk, tak aby stopił się ze skórą.

Zachęcamy do obejrzenia tutoriala Wayna Gossa – Natural eyebrow routine for beautiful looking brows

Zobacz również nasze porady wraz z tutorialami:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana