6 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę przed operacją plastyczną

Decyzja o poddaniu się operacji plastycznej nie należy do łatwych. Zanim jednak ją podejmiesz, warto rozważyć kilka ważnych aspektów, aby nie rozczarować się efektami. Prezentujemy listę sześciu rzeczy, które warto wziąć pod uwagę przed poddaniem się operacji plastycznej.

jak przygotować się do operacji powiększania piersi

Wykonywanie operacji plastycznych jest już na porządku dziennym, jednak nie każda z nich kończy się 100% powodzeniem. Od czego to zależy? Na pewno każdy przypadek może mieć inne źródło niepowodzenia. Przed podjęciem decyzji o poddaniu się operacji plastycznej warto jednak rozważyć kilka aspektów, aby mieć pewność co do słuszności swojej decyzji. Pamiętaj, operacja plastyczna to zabieg chirurgiczny, który odznacza się inwazyjnością i obarczony jest pewnym ryzykiem.

 

  1. Znajdź odpowiedniego specjalistę

Znalezienie profesjonalnego lekarza o dobrej reputacji to najważniejsze zadanie. Nie bój się poświęcić na to sporo czasu. Sporządź listę lekarzy, którzy potencjalnie mogliby przeprowadzić Twoją operację – szukaj ekspertów o wysokich kwalifikacjach i dużym doświadczeniu, którzy specjalizują się w takich przypadkach, jak Twój. Prześledź ich karierę i osiągnięte sukcesy, skontaktuj się z ludźmi, którzy kiedyś poddali się u nich operacji plastycznej. To na pewno pomoże Ci w podjęciu decyzji i wyborze najbardziej odpowiedniego specjalisty.

  1. Spotkaj się osobiście z lekarzem

Poznanie chirurga ma ogromne znaczenie dla pacjenta. Musisz ufać osobie, która ma przeprowadzić operację plastyczną. Niektórzy ignorują tę zasadę i rezygnują ze spotkania z lekarzem, jednak zaleca się przeprowadzenie spotkania. Większość lekarzy jest gotowa na rozmowę przed wykonaniem operacji. To naturalne, że powinniście chociaż trochę poznać się przed dniem operacji.

  1. Poszukaj informacji na temat operacji

Nie musisz konsultować z ekspertem każdego detalu związanego z operacją. Dużo wiarygodnych informacji możesz znaleźć w internecie. Jeśli chcesz zobaczyć, jak przebiega procedura, bez problemu powinnaś znaleźć w sieci filmy wideo. Wiele klinik chirurgii plastycznej udostępnia takie materiały filmowe dla swoich potencjalnych pacjentów, aby ułatwić im podjęcie decyzji i zapoznać z tajnikami operacji. Możesz także poszukać informacji na forach internetowych – na pewno znajdziesz tam osoby, które borykają lub borykały się z podobnym problemem do Twojego. Jeśli jednak zauważysz, że niektóre informacje są sprzeczne z wiedzą, którą posiadasz, wtedy najlepiej skonsultuj się ze swoim lekarzem.

jak przygotować się do operacji plastycznej

  1. Zrozumienie ryzyka

Niestety, każda operacja niesie ze sobą ryzyko i należy mieć ten fakt na uwadze. Nawet mało inwazyjne operacje plastyczne mogą wyrządzić krzywdę. Porozmawiaj ze swoim lekarzem i dowiedz się o wszystkich problemach i ryzykach, które mogą wystąpić podczas lub po operacji plastycznej. Zapytaj także, w jaki sposób możesz ich uniknąć. Pamiętaj, by postępować zgodnie z jego radami i zaleceniami.

  1. Zapoznaj się ze zdjęciami „przed” i „po”

Poproś swojego lekarza o pokazanie przykładów jego pracy. Zdjęcia „przed” i „po” dadzą Ci obraz tego, jakim specjalistą jest wybrany przez Ciebie lekarz. Zobaczysz też efekty, jakie potencjalnie możesz uzyskać. Zrozumiesz także, na jakie efekty możesz liczyć oraz jakie umiejętności posiada wybrany specjalista. Warto jednak wziąć pod uwagę, że efekt końcowy u każdego pacjenta może być różny, dlatego traktuj zdjęcia jedynie jako pomoc przy wizualizowaniu rezultatu. Istotne jest również to, aby zdać sobie sprawę, że wyobrażenie w głowie efektu końcowego to jedno, a zupełnie inną rzeczą jest zobaczenie rezultatu w praktyce.

  1. Zrozumienie procesu pooperacyjnego

plastyka brzucha jak się przygotować

Ważne jest także bycie w pełni świadomym procesu dochodzenia do siebie po operacji. Przed operacją dowiedz się, jak ten proces przebiega i solidnie się do niego przygotuj. Niektórzy zdają się ignorować te informacje, jednak wszystkie rodzaje czynników pooperacyjnych nie powinny zostać zaniedbane. Czy będziesz w stanie wrócić do domu o własnych siłach? Czy będziesz potrzebować profesjonalnej opieki po opuszczeniu kliniki? Czy okres po operacji jest bolesny? Poproś swojego lekarza, aby poinformował Cię, na co należy się przygotować, jakie ewentualnie leki wykupić oraz czego unikać. Odpowiednia wiedza umożliwi Ci stworzenie planu, który pomoże w maksymalnie krótkim czasie wrócić do pełnego zdrowia i normalnego funkcjonowania.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Twoje must have – szczoteczka do oczyszczania twarzy

Elektryczna, a może zwykła „zasilana” energią ręki? Z kilkoma nakładkami, a może z rolerami do masażu? Wybór jest, i to niemały, jednak w końcowym rozrachunku nieważne jaką wybierzesz, efekt będzie i tak kilkukrotnie lepszy niż przy zwykłym manualnym oczyszczaniu. Szczoteczka do twarzy to must have jeśli chodzi o sferę oczyszczania skóry twarzy. Przekonaj się dlaczego i poznaj nasze typy!

szczoteczki do oczyszczania twarzy jaką wybrać dermaestetic

Szczoteczka, jak to szczoteczka, służy do oczyszczania. Te opisywane przez nas przeznaczone są do skóry twarzy, szyi i dekoltu, a ich bronią jest specjalnie dobrane włosie. Bez wielkiego wysiłku pozwolą dogłębnie oczyścić skórę (nawet parokrotnie lepiej niż przy ręcznym oczyszczaniu), dzięki czemu staje się ona niezwykle gładka i pełna blasku. Skóra twarzy i jej okolic jest bardzo wymagająca, dlatego szczoteczka jest dla niej niezwykle delikatna. Łagodnie usuwa obumarłe komórki naskórka i działa na nią odprężająco, jednocześnie przygotowując ją na przyjęcie składników odżywczych zawartych w kremach, dzięki czemu obserwowalny jest wzmocniony efekt ich działania.

Dokładnie oczyszczona skóra, to skóra skłonna do chłonięcia dobroczynnych substancji zawartych w kosmetykach. Systematyczne stosowanie szczoteczki zapewnia rewitalizację oraz odświeżenie skóry. Należy jedynie pamiętać, aby wymieniać ją co 3 miesiące. Zapoznaj się z naszymi propozycjami szczoteczek, być może jedna z nich stanie się Twoją ulubioną.

 

Szczoteczka do oczyszczania twarzy Oriflame, Skin Pro, elektryczna szczoteczka: cena: ok. 139 zł

Szczoteczka do mycia twarzy SkinPro to gwarancja szybkiego i trwałego oczyszczenia (już w ciągu zaledwie 1 minuty). Usuwa zanieczyszczenia i pozostałości makijażu oraz oczyszcza pory. Co więcej, zapewnia lepsze wchłanianie kosmetyków pielęgnacyjnych. W rezultacie skóra jest gładsza, bardziej promienna, wygląda zdrowiej. Włosie szczoteczki jest tak delikatne, że można jej używać bez obaw zarówno rano, jak i wieczorem

Clarisonic szczoteczka do oczyszczania twarzyClarisonic, Classic Sonic Skin Cleansing, elektryczna szczoteczka; cena: ok. 829 zł

Szczoteczki Clarisonic zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach określonych typów skóry, w tym również skóry problemowej. Składają się z niezwykle miękkich i szybkoschnących włókien. Każda wiązka włókien jest w unikalny sposób zaokrąglona, aby zapewnić łagodne i przyjemne oczyszczanie. Dzięki falom sonicznym pulsującym w tempie 300 drgań na minutę, szczoteczka umożliwia dokładny demakijaż, pozostawia skórę gładszą, napiętą, usuwa problem przetłuszczania się cery i suchych skórek i przyczynia się do lepszego wchłaniania wszelkich produktów do pielęgnacji cery.

Etre Belle szczoteczka do oczyszczania twarzy dermaesteticEtre Belle Cleansing Set, elektryczna szczoteczka; cena zestawu (plus Hyaluronowe kosmetyki): ok. 279 zł

Ruchoma szczotka do oczyszczania skóry twarzy, szyi i dekoltu to nowy wymiar demakijażu. Dzięki oscylacyjnym ruchom szczoteczki dochodzi do usunięcia zanieczyszczeń na skórze, głębokiego oczyszczenia porów uzyskując promienny i zdrowy wygląd skóry. Nawet 5x dokładniejsze oczyszczenie skóry niż za pomocą dłoni.

Shiseido-The_Skincare-Cleansing_Massage_Brush szczoteczka do oczyszczania twarzyShiseido, Cleansing Massage Brush, cena ok. 105 zł 

Miękka szczoteczka do mycia twarzy dzięki, której gruntowanie zostaną oczyszczone pory i zanieczyszczenia. Dzięki temu, że masujemy szczotką naszą twarz złuszczamy delikatnie skórę. Dzięki temu staje się ona jedwabista i miękka.  Szczoteczka gwarantuje efektywne oczyszczanie dzięki jedwabiście miękkiemu i łagodnie zakończonemu włosiu i elastycznym silikonowym poduszkom oraz przyczynia     się do poprawy stanu skóry.

 

 

Pomimo tego, że szczoteczki obchodzą się delikatnie ze skórą, zalecamy ostrożność przy cerze wrażliwej i naczynkowej, skłonnej do zaczerwienień.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Kompleks małego członka – jak powiększyć penisa?

Penis dla mężczyzny jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych części ciała, a kwestia jego rozmiaru jest dla szerokiego grona bardzo wrażliwą. Wielu panów nie jest zadowolonych z zastanej rzeczywistości i podejmuje decyzję o powiększeniu członka. Jakie możliwości oferuje dzisiejsza medycyna? Przyjrzymy się dwóm najpopularniejszym metodom.

sposoby na powiększenie penisa dermaestetic

Rozmiar penisa jest jedną z najdelikatniejszych spraw dla mężczyzny. Wielu z nich odczuwa kompleks małego członka, co znajduje odzwierciedlenie we wpisywanych hasłach w wyszukiwarkę Google – najczęściej męskie palce wystukują zapytanie „jak skutecznie powiększyć penisa”, „jak szybko powiększyć penisa” czy też „jak optycznie powiększyć penisa”?. Metod jest wiele – począwszy na tabletkach i kremach, a kończąc na zabiegach chirurgicznych. Farmakologiczne metody często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a nawet mogą w pewnych przypadkach stanowić zagrożenie dla płodności. Z kolei operacje niosą ze sobą ryzyko i dużą inwazyjność, które do wabików nie należą, a i prawdopodobieństwo niepowodzenia przy tego typu zabiegach jest spore. Dużo bardziej bezpieczne i skuteczne są dwie inne metody, których popularność zdaje się stale rosnąć i które opiszemy pokrótce poniżej.

pogrubienie i Wydłużenie penisa

Znany już bardzo dobrze kwas hialuronowy po raz kolejny potwierdza, że nie ma sobie równych. Z jego pomocą możliwe jest wydłużenie i pogrubienie męskiego członka, i to natychmiast po podaniu żelowego preparatu. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie, co tylko potwierdza bezpieczeństwo zabiegu.

Zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Preparat na bazie kwasu hialuronowego wstrzykiwany jest za pomocą kaniuli, czyli bardzo cienkiej igły. Całość trwa około 1 godziny, a rezultatem zabiegu jest zwiększenie długości penisa średnio o 1-3 cm oraz pogrubienie go o 2-5 cm (efekt końcowy zależy od pierwotnej wielkości penisa). W pierwszych 7-14 dniach może być obecny obrzęk, co nie powinno być sygnałem do niepokoju.

Efekty zabiegu mają swoją terminowość, jednak utrzymują się przez stosunkowo długi okres – nawet przez 2 lata. Nie ma żadnych przeciwskazań, aby zabiegowi poddać się ponownie. Koniecznie zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące powiększenia penisa 

Własna tkanka tłuszczowa do powiększenia penisa

Drugą zyskującą na popularności metodą jest powiększanie penisa poprzez wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Tkanka tłuszczowa pobierana jest najczęściej z zewnętrznych powierzchni ud lub bioder podczas procedury liposukcji, a następnie wszczepiana do penisa za pomocą kaniul – elastycznych i tępo zakończonych igieł. Uważana jest za prosty w zastosowaniu, bardzo bezpieczny rodzaj wypełniacza. W związku z jej pełną kompatybilnością z organizmem pacjenta, wykluczane są negatywne reakcje ze strony organizmu.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest bezbolesny dla pacjenta. Trwa zwykle około 1 godziny. Efektem obserwowalnym zaraz po zabiegu jest powiększenie obwodu penisa nawet o 50% i długości o ok. 10-20%. Rezultat utrzymuje się 1-3 lata. Nierzadko dla podtrzymania efektów zabiegu dodatkowo wspomaga się go komórkami macierzystymi. Po zabiegu może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie czy siniaki, które ustępują w ciągu kilku dni.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana