Profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej mogą znacząco poprawić nasz wygląd i samopoczucie, ale także mocno obciążyć nasze konto. Scott-Vincent Borba proponuje tym najbardziej wymagającym peeling bazujący na zmiażdżonych diamentach i rubinach, efektem jest promienna i rozświetlona cera a także rachunek opiewający na 7000 dolarów. Bez obaw, na rynku medycyny estetycznej znajdziemy równie skuteczne zabiegi, które wymagają mniejszego budżetu.
Innowacyjne, luksusowe i wyszukane zabiegi bazujące na trudno dostępnych i rzadko spotykanych produktach to niewątpliwy prestiż dla gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej, ale zdecydowana większość nie może sobie pozwolić na oparcie swojej filozofii tylko na nich, ponieważ salony w przeważającej części czasu świeciłyby pustkami.
Czy zabiegi których cena nie przekracza 500 zł są gorsze? Zdecydowanie nie! Przynoszą świetne efekty, ale wymagają od korzystających systematyczności i sumienności w przestrzeganiu zaleceń lekarza prowadzącego.
Przedstawiamy Wam listę czterech zabiegów w dobrej cenie, które poradzą sobie z różnymi problemami i przypadłościami.
Mezoterapia skóry głowy
Nadmierna utrata włosów nie wyróżnia szczególnie jednej płci, dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Przyczyn łysienia i wypadania włosów może być wiele należą do nich np.: zmiany hormonalne, nieprawidłowe odżywianie, słabsze krążenie, okres ciąży i laktacji czy wzmożony stres. Mezoterapię skóry głowy stosuje się w celu powstrzymania utraty włosów, ale także w profilaktyce. Doskonale stymuluje krążenie i regeneruje cebulki włosowe. Nakłucia stosowane w zabiegu nie są bolesne (jeśli jednak mamy do czynienia z bardzo niskim progiem bólu istnieje możliwość zastosowania sprayu znieczulającego), a pacjent przebywa w gabinecie około 30 minut. Preparat dobierany jest indywidualnie do konkretnej osoby, najczęściej są to gotowe mieszanki na bazie witamin, minerałów, koenzymów i aminokwasów. Po zabiegu mogą występować drobne zaczerwienienia i krwiaki a także swędzenie w miejscu wstrzyknięcia. Dla uzyskania pożądanego efektu zaleca się nie korzystać z sauny oraz solarium, a także ograniczyć używki.
Cena w zależności od miasta: 200-400 zł.
Karboksyterapia
Karboksyterapia to nic innego jak odmładzanie przy użyciu dwutlenku węgla. Jakich partii ciała? W zasadzie każdej! Sprawdzi się w przypadku rozstępów, cellulitu, łuszczycy, nadmiaru tkanki tłuszczowej, zwiotczałej skóry czy minimalizacji worków i cieni pod oczami. Wstrzykiwany dwutlenek węgla zwiększa przepływ krwi, poprawia mikrokrążenie, pobudza stymulację kolagenu oraz przyczynia się do rozbijania złogów tłuszczowych. Metoda jest nieinwazyjna, a do tego bardzo bezpieczna i może być wykonywana niezależnie od pory roku. Sam zabieg nie jest tym z kategorii relaksujących. Aplikacji gazu pod skórę może towarzyszyć uczucie rozpierania i niewielki ból, ale nie jest to coś czego nie można znieść. Długość zabiegu ściśle powiązana jest z miejscem na którym pracujemy, większe powierzchnie będą wymagały większej ilości podawanego gazu, co wydłuża cały proces. Po karboksyterapi nie korzystamy z zabiegów laserowych przez okres 14 dni, masaży przez 48 godzin i sauny przez 24 godziny po zabiegu.
Cena w zależności od miasta: 140 -450 zł
Lipoliza iniekcyjna
Czy istnieje bezoperacyjna metoda na usunięcie tkanki tłuszczowej? Istnieje! Coraz popularniejsza lipoliza iniekcyjna doskonale sprawdzi się w redukcji nadprogramowych centymetrów w takich miejscach jak brzuch, pośladki czy boczki. Znajduje również zastosowanie w likwidacji podwójnego podbródka czy usuwaniu ginekomastii. Dlaczego to działa? Ponieważ substancja wstrzykiwana przez lekarza (najczęściej bazująca na L-karnitynie i fosfatydocholinie) powoduje rozpad trójglicerydów na glicerol i kwasy tłuszczowe. Te transportowane są do wątroby i wydalane w procesach metabolicznych. Miejsce zabiegowe poddawane jest znieczuleniu specjalnym kremem. Samo wstrzykiwanie preparatu trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Bezpośrednio po zabiegu pacjenci zauważają większa wrażliwość na dotyk, mogą się pojawić również zasinienia, drobne obrzęki, świąd skóry i lekki ból. Po 3-4 dniach niedogodności powinny ustąpić. Specjaliści dla uzyskania lepszych efektów zalecają wprowadzenie diety niskotłuszczowej oraz zastosowanie masażu limfatycznego.
Cena w zależności od miasta: 150 -500 zł
Glykopeel
Peelingi to podstawa każdej dobrej pielęgnacji. Te domowe stosowane regularnie i systematycznie są nieocenione, ale czasem warto wybrać się do specjalisty po wersję nieco intensywniejszą w działaniu jak na przykład Glykopeel. Bazą jest kwas glikolowy, który występuje w różnych stężeniach i odczynach PH i to właśnie on odpowiada za złuszczanie, depigmentacja to zadanie kwasu kojowego a podrażnienia łagodzi ekstrakt z morwy białej. Doskonale sprawdzi się w przypadku pacjentek z bliznami potrądzikowymi, licznymi przebawieniami, rozszerzonymi porami czy płytkimi zmarszczkami. Glykopeel obejmuje cztery etapy: przygotowanie, złuszczanie, neutralizację i regenerację, aby zmniejszyć uczucie pieczenia w trakcie zabiegu włącza się chłodny nawiew. Po zabiegu pacjent ma zakaz zdrapywania łuszczących się obszarów, wskazane jest również intensywne nawilżanie i stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym.
Cena w zależności od miasta: 150 -300 zł
Dodaj komentarz