3D LifeViz II – inne spojrzenie na Twoją twarz

Zawsze chciałaś poddać się zabiegowi, ale bałaś się, czy efekty planowanej terapii będą odzwierciedlały Twoje oczekiwania? Twój problem być może w końcu został rozwiązany. Dziś kilka słów o 3D LifeViz II – systemie, który wykorzystując technologię obrazowania 3D jest w stanie zanalizować skórę i przeprowadzić symulację planowanych zabiegów, jak również zweryfikować skuteczność podejmowanych terapii. Nowoczesność i mnogość zastosowań urzeczywistniona w jednym urządzeniu! Pytaj w gabinecie twojego lekarza o możliwość analizy skóry i symulacji zabiegowej za pomocą francuskiego apararatu 3D LifeViz.

Touch_screen_SkinCare 

Zabiegi typu wypełnianie zmarszczek i lifting to procedury, które mogą spowodować istotne zmiany w naszym wyglądzie. Niestety, dopóki nie poddamy się zabiegowi – nie wiemy tak naprawdę, jak faktycznie wpłynie on na nasz wygląd. Przed procedurą nie jesteśmy w stanie w pełni ocenić, czy właśnie takie rezultaty są przez nas pożądane. Pozostaje nam tylko skromna wizualizacja w naszych głowach. Na całe szczęście ten problem wydaje się już być za nami. Postęp technologiczny nam sprzyja – w Polsce dostępne jest już ultranowoczesne urządzenie do robienia zdjęć w systemie trójwymiarowym – 3D LifeViz II.

3D LifeViz II – innowacyjne połączenie aparatu i specjalistycznego oprogramowania

Urządzenie o tajemniczo brzmiącej nazwie 3D LifeViz II, to nic innego jak system składający się z aparatu wykonującego zdjęcia w technologii 3D oraz specjalistycznego oprogramowania. System ten daje możliwość precyzyjnego obrazowania skóry twarzy oraz wybranych partii ciała w systemie trójwymiarowym. Co istotne dla lekarza, rozwiązanie wzbogacone jest również o oprogramowanie pozwalające na kompleksową analizę dermatologiczną skóry – możliwa jest m.in. ocena głębokości i koncentracji zmarszczek, poziomu natłuszczenia skóry oraz obszarów zmian pigmentacyjnych, czy naczyniowych. Z kolei pacjent, dzięki wykonanym zdjęciom trójwymiarowym, ma możliwość zobaczyć siebie w prawdziwym świetle – dokładnie tak, jak widzą go inni. Dostrzec parametry takie jak kształt nosa, linia żuchwy, wygląd podbródka, czy wypukłość policzków, które zwyczajnie trudno zauważyć w lustrze. Ponadto może zapoznać się z raportem analizy dermatologicznej i omówić go z lekarzem, aby zrozumieć zachodzące na skórze zmiany i możliwości ich przeciwdziałaniu. W połączeniu z opcjonalnymi okularami 3D możliwa jest pełna wizualizacja obrazu „jak żywy”. Obrazy 3D wykorzystywane są następnie do przeprowadzenia symulacji zabiegowej, dzięki której pacjent może zapoznać się z efektami terapii, zanim się jej podda. Co więcej, po przeprowadzonym zabiegu będzie mógł on porównać zdjęcia „przed” i „po”, weryfikując tym samym skuteczność procedury.

To jednak nie koniec korzyści płynących z użytkowania tego urządzenia. Poniżej przedstawiamy moduły, które wchodzą w skład systemu 3D LifeViz II.

 

  • 3D Reconstrucion

Funkcja 3D Reconstruction automatycznie tworzy kompleksową wizualizację całej twarzy i dekoltu w trójwymiarze. Zapewnia także unifikację wykonanych zdjęć, których jakości nie powstydziłby się nawet najlepszy fotograf. Zachowana powtarzalność pozwala na wiarygodne porównywanie zdjęć przed i po zabiegu oraz na dokładną weryfikację rezultatów procedury.

wizualizacja twarzy jak będzie wyglądać po zabiegu 

  • 3D Viewer

Funkcja 3D Viewer umożliwia stworzenie pełnej animacji trójwymiarowej twarzy pacjenta, dzięki czemu można zobaczyć siebie dokładnie tak, jak widzą nas inni – z cechami, których nie mamy możliwości dostrzec w odbiciu lustrzanym.

Zdjęcie 3D przed i po zabiegu modelowania kształtu nosa

Obraz można dowolnie obracać i powiększać, a co za tym idzie, możliwe jest dokładne przyjrzenie się potencjalnym obszarom zabiegowym twarzy.

  • Volume Map

Jak ocenić skuteczność podjętej terapii? Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest porównanie zdjęć wykonanych przed i po zabiegu. System 3D LifeViz II samodzielnie identyfikuje zmiany objętościowe w obszarze twarzy i mierzy ich zakres. Np. jeżeli był wykonany zabieg powiększania ust można zmierzyć na ile zwiększyła się objętość w tym obszarze.

jak będę wyglądać po powiększeniu ust

Jeżeli był wykonany zabieg liftingu polegający na przemieszczeniu tkanek, wówczas w jednym obszarze twarzy system odnotuje ubytek, a w drugim przyrost objętości. Dzięki tej funkcji można ocenić, jakie zmiany pojawiły się w odniesieniu do wcześniejszych zdjęć i co ważne tę analizę porównawczą można wykonać w dowolnym momencie, zestawiając zdjęcia z dowolnego okresu.

jak będę wyglądała po operacji nosa

Zdjęcie 3D przed i po zabiegu modelowania nosa. Pokazany i zmierzony ubytek objętości we wskazanym obszarze zabiegowym

  • Moduł Skin Care i My Skin Care Report

Moduł Skin Care umożliwia analizę i obrazowanie stanu skóry pacjenta w odniesieniu do grupy porównawczej pacjentów z tej samej kategorii wieku, płci i fototypu skóry. Wybór adekwatnej do potrzeb skóry pacjenta terapii może być jeszcze prostszy!

6

Dodatkowo, moduł pozwala na dogłębną analizę zmarszczek (ich głębokości i koncentracji), porów skóry, poziomu natłuszczenia, struktury skóry (poziomu jej gładkości) oraz obszarów zmian pigmentacyjnych i zaczerwienionych, co może być niebagatelną pomocą przy leczeniu trądziku różowatego czy rumienia.

7
Przykład rozmieszczenia zmarszczek w obszarze czoła oraz ocena ich głębokości i koncentracji.

Z kolei My Skin Care Report pozwala na wygenerowanie indywidualnego raportu dla pacjenta, który zawiera opis stanu skóry i pozwala na lepsze zrozumienie wskazań do zabiegu. Dokument pełni również ważną rolę przy określaniu postępów w terapii.

SkinCare_Report

  • Moduł Face Shaper

To dodatkowa funkcja, która pozwala w harmonijny sposób zmodyfikować trójwymiarowe zdjęcie pacjenta, aby zwizualizować zmiany w wyglądzie jego twarzy, jakie pojawią się po proponowanym zabiegu. Dzięki temu możliwy jest wybór najbardziej odpowiadającej pacjentowi opcji zabiegowej. Jeśli planujesz po raz pierwszy poddać się zabiegowi z zakresu medycyny estetycznej, funkcja ta będzie dla Ciebie nieocenioną pomocą podczas komunikacji z lekarzem.

FaceShaper_bandeau

Jeżeli zainteresowało Was urządzenie 3D LifeViz II zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku

 

Według nas urządzenie nie tylko pozwala na wybór najbardziej adekwatnej terapii, ale, co również istotne, zaspokaja naszą ciekawość odnośnie efektów pozabiegowych. Czy któraś z Was miała może już przyjemność obcowania z tego typu systemem? Opowiedzcie nam o swoich wrażeniach w komentarzach!

artykuł sponsorowany 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Zapomnij o problemach cery naczyniowej

Popękane naczynka to nie tylko problem estetyczny, chociaż najbardziej dokuczliwe dla naszej świadomości są właśnie te komplikacje, których nie możemy ukryć bądź zatuszować. Skóranaczynkowa to skóra problematyczna, która wymaga wyjątkowej delikatności oraz precyzji pielęgnacyjnej. W czasie zimy i w okresie niskich temperatur jesteśmy szczególnie narażeni na pojawiające się na twarzy rumień czy popękane naczynka.

skuteczne zabiegi na naczynka na twarzy

Problemy z cerą naczynkową są unisexi, czyli w równym stopniu dotykają kobiety co mężczyzn, szczególnie o jasnych włosach i bardzo jasnej cerze, czyli o tzw. skandynawskim lub słowiańskim typie urody. Popękane naczynka, „pajączki” czy zaczerwienienia podskórne przypominające plamy – czyli rumień występują najczęściej na twarzy, w miejscach szczególnie delikatnych – w okolicach nosa, policzków, na brodzie. Dolegliwość ta może uwydatnić się w każdym wieku, jednak nasila się po trzydziestym roku życia, gdy pogorszeniu ulega krążenie i zmniejsza się ilość produkowanego kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność tkanek. Przy tego typu cerze, naczynka są mało elastyczne. Rozszerzają się szczególnie pod wpływem silnego wiatru, promieni słonecznych czy niskich temperatur.

Warunki pogodowe

Wrogiem cery naczyniowej jest zmiana temperatury. Rumień uwydatnia się zarówno podczas niskich, minusowych temperatur, ale także podczas upałów. Osoby z taką cerą powinny unikać przebywania na słońcu czy korzystania z solarium. Używanie kremów z filtrami UVA to podstawa pielęgnacji. Najgorzej wpływają na skórę nagłe zmiany temperatur, dlatego też zimą nie zaleca się po powrocie z dworu wchodzenia do nagrzanych pomieszczeń czy ogrzewanie się bezpośrednio po przyjściu przy źródłach ciepła jak kaloryfer, piec czy kominek. W lato natomiast wychodząc z klimatyzowanego pomieszczenia warto poczekać chwilę w przedsionku by stopniowo przyzwyczaić naczynka do zmiany warunków.

Codzienna pielęgnacja

Skóra naczyniowa wymaga wyjątkowo delikatnej i przemyślanej pielęgnacji. Zbyt intensywnie działające preparaty lub zabiegi mogą dodatkowo podrażnić skórę. Osoby o takiej cerze powinny zrezygnować z kosmetyków zawierających alkohol, olejek eukaliptusowy, miętę czy mentol, które powodują przesuszenie naskórka. Gruboziarniste i drobnoziarniste peelingi podnoszą z kolei ciśnienie krwi. Przez to naczynka ulegają rozciągnięciu i prowadzą do uwidocznienia się rumienia oraz zdarcia wierzchniej warstwy naskórka, który dodatkowo chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Podobnie sprawa wygląda z wszelkimi kosmetykami silnie ściągającymi skórę. Do jej oczyszczania poleca się także używanie wody micelarnej, która nie wymaga spłukiwania oraz peelingu enzymatycznego, który jest dla tej skóry delikatny. Podczas codziennej pielęgnacji warto zatem używać produktów specjalistycznych – do cery wrażliwej, atopowej lub naczyniowej, najlepiej bezzapachowych, które zawierają w składzie składniki obkurczające naczynka i takie, które wzmacniają naczynia włosowate. Trzeba jednak pamiętać, że borykając się z tym problemem nie wystarczy używanie odpowiednich kosmetyków. Działają one profilaktycznie ale nie leczniczo. Naczynka możemy zaś wzmocnić od wewnątrz – poprzez dietę a także specjalistyczne zabiegi wykorzystujące najnowocześniejsze technologie laserowe takie jak laser MediostarNext.

Zabiegi i zamykanie naczynek

Naczynko, które pękło rzadko kiedy samoczynnie się wchłania nie pozostawiając wyraźnych śladów. Przy dużej powierzchni lub widocznych poszczególnych pękniętych naczynkach wskazane jest zamknięcie naczynek za pomocą lasera . Nie ma nic lepszego niż technologiczna precyzja. Zabiegi przy użyciu lasera zaleca się wykonać wczesną wiosną lub jesienią, w czasie umiarkowanych temperatur, by nie podrażnić delikatniejszej po zabiegu skóry. Wyspecjalizowane w zabiegach waskularnych lasery spowodują natychmiastowe zamknięcieposzczególnych naczynek lub usunięcie widocznego rumienia. Odpowiednie dobrane promienie lasera trafiają bezpośrednio w naczynko, zamykając je. Unikajmy paralaserów – urządzeń IPL są czasochłonne, wymagają wielu wizyt i nie gwarantują widocznych efektów takich jak zabiegi na laserach diodowych. W chwili obecnej jednym z najbardziej popularnych urządzeń laserowych do usuwania zmian naczyniowych jest laser MediostarNext. Urządzenie to jako jedyne na rynku operuje dwoma długościami fali 810nm z powinowactwem do melaniny oraz 940 nm z powinowactwem do oxyhemoglobiny. Ta unikalna kombinacja dwóch długości fali pozwala na bezpieczne i przede wszystkim efektowne przeprowadzenie całego spectrum zabiegów bazujących na koagulacji krwi. Mieszana długość fali w .zabiegach „sprayowania” pozwoli usunąć dotkliwy problem rumienia (zabiegi bardzo skuteczne u pacjentów ze skłonnością do zaczerwienienia w okolicy policzków np. w czasie zmiany pomieszczeń ciepło/zimno) w niespełna sesji 3 zabiegów i odstępów ok. 3 tygodni. Z kolei głowica bazująca na 940 nm nadaje się idealnie do leczenia wszelkich zmian naczyniowych z tzw. stężeniem hemoglobinowym, gdzie leczenie wymaga precyzji. Specjalnie skonstruowane ogniskowanie w głowicy pozwoli nam na bardzo dokładne operowanie wiązką laserową w indykacjach takich jak pajączki, teleangiektazje, naczyniaki, hemangiomy czy rubinki (bardzo dobre efekty usuwania zmian naczyniowych w obrębie ud i okolicy podkolanowej). Kolejnym aspektem, który przemawia za technologią laserową jest ich zmniejszona bolesność. Laser MedistarNext dzięki wyjątkowemu chłodzeniu głowicy za pomocą ogniwa Peltier’a nie tylko uwodzi nas skutecznością, ale również odczuwalnym komfortem w trakcie przeprowadzenia zabiegu. Wybór urządzenia i sposobu leczenia tego schorzenia zależy od stanu naczynek i rozległości rumienia.

 

www.novagroup.pl ; www.mediostarnext.info.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Scarlet RF – fenomen, o którym mówi się coraz więcej

Scarlet RF to pierwsze na świecie opatentowane urządzenie łączące radiofrekwencję z terapią mikroigłową. To rewolucyjne połączenie jest gwarancją skutecznego odmłodzenia, bez efektów ubocznych i bez okresu rekonwalescencji.

jak odmłodzić twarz 

Działanie Scarlet RF

O Scarlet RF mówi się coraz więcej, a to zapewne ze względu na spektakularne efekty, jakie są możliwe do osiągnięcia z wykorzystaniem tego urządzenia. Zmarszczki mimiczne, rozszerzone pory czy blizny potrądzikowe przestaną być utrapieniem, jeśli zdecydujesz się na terapię Scarlet RF.

Scarlet RF System swoje rewolucyjne działanie opiera na radiofrekwencji i mikronakłuwaniu. Każdy z tych elementów odpowiada za osiągnięcie innych rezultatów, dlatego zamknięcie ich w jednym urządzeniu daje finalnie tak niewiarygodne efekty.

Radiofrekwencja to fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, które powodują ogrzanie skóry właściwej. Za sprawą mikroigieł, impuls fal radiowych generowany jest bezpośrednio do obszaru zabiegowego w kontrolowany sposób, w odróżnieniu od nieinwazyjnych urządzeń RF. Urządzenie wykorzystywane jest w obszarze całej twarzy: czoła, policzków, wokół oczu i linii żuchwy.

Temperatura jest dobrana w taki sposób, aby uruchomiła właściwe procesy, ale jednocześnie nie uszkodziła tkanek. Energia urządzenia stymuluje skórę do produkcji kolagenu, co z kolei przekłada się na zwiększenie jędrności i elastyczności skóry. Efekt jak po zabiegu liftingującym!

Scarlet-Rf-odmładzanie

Z kolei mikronakłuwanie w Scarlet RF polega na wykorzystaniu 25 mikroelektrod w postaci mikroigieł, które uszkadzając w sposób mechaniczny skórę, pobudzają ją do rozpoczęcia procesów naprawczych. Mikroigły wkłuwane są na głębokość od 0,5 do 3,5 mm i następnie podgrzewane na całej długości.

Jednoczesne oddziaływanie na naskórek i głębokie warstwy skóry zapewnia uzyskanie spektakularnych rezultatów i maksymalne zmniejszenie okresu rekonwalescencji. Dzięki tak innowacyjnej technologii procedura jest niezwykle bezpieczna – urządzenie zapewnia kontrolę głębokości z dokładnością do 0,1 mm.

Kiedy warto poddać się zabiegowi?

Jeśli Twoim celem jest redukcja zmarszczek mimicznych, przebarwień czy uniesienie opadającej powieki, to Scarlet RF będzie odpowiednim zabiegiem. Twoja twarz utraciła kształt typu V? Urządzenie poprzez zwiększenie elastyczności skóry przywróci dawną młodość. To wszystko bez bólu, dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii Shock Free Needles, która gwarantuje kontrolę bezbolesnego wprowadzania mikroigieł. Rumień i obrzęk utrzymują się do 3 godzin, tak więc po zabiegu możesz od razu wrócić do codziennych obowiązków i cieszyć się uzyskanymi efektami.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana