Wygraj zabieg usunięcia tatuażu o wartości 2 000 zł !

Pamiętasz nasz ostatni artykuł dotyczący usuwania tatuaży ? Jeżeli nie musisz jak najszybciej nadrobić zaległości i zajrzeć do materiału „Jak usunąć tatuaż? Poznaj skuteczną metodę”, gdyż wiadomości w nim zawarte jeszcze dziś się przydadzą !

Już dawno na naszej stronie nie organizowaliśmy konkursu dlatego czas to zmienić! Wraz z Kliniką Estetica Nova z Warszawy chcemy Was zachęcić do wspólnej zabawy, w której do wygrania będzie usunięcie tatuażu za pomocą urządzenia Magic Pen o łącznej wartości 2 000 zł! Jesteście ciekawi? Zatem poniżej przestawiamy wszystkie szczegóły dotyczące konkursu. Czas start!

Nagroda:

Do wygrania mamy zabieg chemicznego usuwania tatuażu za pomocą Magic Pen (maksymalnie 4 sesje). Tatuaż, który będzie usunięty musi mieć wielkość nie większą niż 4 cm x 4 cm

Wartość nagrody:

2 000 zł – 4 sesje

Co należy zrobić aby wygrać zabieg chemicznego usuwania tatuażu za pomocą Magic Pen?

Pokaż nam, że czytasz nasze artykuły i rzeczywiście interesuje Cię tamat usuwania tatuażu 🙂

Odpowiedz na 2 pytania (ale uwaga proste!)

 1. Podaj jakie są 2 różnice między laserowym usuwaniem tatuażu, a Magic Pen. Podpowiedź znajdziesz na naszej stronie w artykule: Jak usunąć tatuaż? Poznaj skuteczną metodę.
 2. Podaj 2 zabiegi, którym chciałabyś/chciałbyś się poddać w Klinice Estetica Nova. Wymieniony zabieg musi znajdowac się w ofercie Kliniki, zatem informacji odnośnie zabiegów szukaj na stronie www.esteticanova.com.pl

Odpowiedź konkursową należy przesłać na adres konkurs@dermaestetic.pl.

Czas trwania konkursu

W konkursie wezmą udział zgłoszenia wysłane w dniach 08.02.2018 – 22.02.2018 r. do północy.

Aktualizacja: Z racji na duże zainteresowanie przedłużyliśmy konkurs do 24.02.2018 roku, do północy. 

Ogłoszenie wyników

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 24 lutego 2018 roku na stronie www.dermaestetic.pl

Aktualizacja: W związku z tym, że konkurs został przedłużony, wyniki konkursu zostaną opublikowane w dniu 25.02.2018 roku.

Zasady konkursu:

 1. Odpowiedź konkursową należy przesłać na adres konkurs@dermaestetic.pl podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem.
 2. Każdy Uczestnik może przesłać tylko i wyłącznie jednego maila, w którym zostaną udzielone odpowiedzi na 2 pytania konkursowe. Większa ilość maili spowoduje dyskwalifikację.
 3. Odpowiedź konkursowa może być wysyłane tylko i wyłącznie na adres mailowy konkurs@dermaestetic.pl.
 4. Zwycięzca wykorzysta nagrodę w postaci zaproszenia na chemiczne usuwanie tatuażu za pomocą Magic Pen do 31.10.2018 r. w Klinice Estetica Nova, która mieści się przy ul. Opaczewskiej 43 lok. 4 w Warszawie. Po tym czasie nagroda przepada.
 5. Tatuaż, który zostanie usunięty przez Klinikę nie może być większy niż 4 x 4 cm.

Życzymy powodzenia ?

Regulamin konkursu KLIK

AKTUALIZACJA – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że usunięcie tatuażu za pomocą Magic Pen wygrywa

Pani Sylwia Maj. Serdecznie gratulujemy 🙂

 

Pani Sylwio proszę o bezpośredni kontakt z Kliniką Estetica Nova w celu umówienia terminu wizyty.

Oto zwycięskie odpowiedzi:

Dzień dobry, w odpowiedzi na pytania konkursowe przesyłam:

1. Różnice między lasorowym a chemicznym usuwanie tatuażu to: – podczas zabiegu laserowego barwnik usuwany jest z organizmu przez limfę, a przy użyciu procesu chemicznego – wraz ze strupem gromadzącym się na ranie – jest to sposób bezpieczniejszy i wydalający metale ciężkie z organizmu. – zabieg laserowy obarczony jest ryzykiem wystąpienia przebarwień, podrażnień i nie radzi sobie ze wszystkimi kolorami.

2. Zabiegi to: MELA PEEL i MAGIC PEN.

Pozdrawiam, Sylwia Maj

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak usunąć tatuaż? Poznaj skuteczną metodę!

Od początku cywilizacji tatuaż był częścią kultury. Obecnie w UE i USA żyje ponad 100 milionów ludzi, którzy mają jeden tatuaż bądź więcej. Chęć posiadania tatuaży przejawia się bardziej u ludzi młodych, do 40 roku życia. Najczęście wykonują je osoby pomiędzy 16 a 20 rokiem życia, i dotyczy to obu płci. Jak dużo jest osób, które marzą o wykonaniu tatuażu, tak równie dużo chce go usunąć. Niestety zdecydowanie łatwiej jest wykonać tatuaż na ciele niż go usunąć. Zatem co zrobić z tatuażem, który przestał nam się podobać? Czy istnieją metody usunięcia tatuażu? Oczywiście, że tak! O nową, skuteczną metodę postanowiliśmy zapytać dr Ewę Rybicką z warszawskiej Kliniki Estetica Nova, która jako jedna z pierwszych w Polsce posiada ten “magiczny” sprzęt.

zdjęcie ze strony www.swanclinic.pl

Jeszcze kilkanaście lat temu tatuaże były wykonywane przez amatorów i najczęściej były monochromatyczne, które potrafiły migrować w inne warstwy skóry, a także miały tendencję do blakniecia. Obecnie to często małe dzieła sztuki, które zawierają wiele barwników.

Słowo “tatuaż” pochodzi od tahitańskiego słowa “tattau” i oznacza proces implantacji permanentnego pigmentu w głąb skóry. Zabieg wykonywania tatuażu nie jest uznawany za zabieg medyczny z racji czego barwniki (pigmenty), które są wykorzystywane do wykonywania tatuażu nie przechodzą żadnych testów farmakologicznych ani toksykologicznych. Wiele z tych kolorowych barwników posiada komponenty organiczne, które są wykorzystywane w przemyśle chemicznym np. barwniki azowe.

O ile wprowadzenie barwnika jest dosyć prostą procedurą opartą na technice dermografii, to z kolei jego usunięcie jest złożoną, wieloetapową procedurą medyczną, która trwa od kilku do kilkunastu miesięcy i jest obarczona szeregiem potencjalnych niebezpieczeństw.

Metody usuwania tatuażu

 • Chirurgiczna

 • Dermabrazja laserowa

Obie wyżej wymienione metody są możliwe do przeprowadzenia wyłącznie przy niewielkich rozmiarach tatuaży. Metoda chirurgiczna wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wycięciu fragmentu skóry z tatuażem. Najczęściej wykonywany jest jeden zabieg, który jest obarczony dużym ryzykiem blizny.

Mechaniczna dermabrazja to proces „starcia” powierzchniowych warstw skóry wraz z barwnikiem za pomocą urządzenia ze specjalnymi wirującymi szczoteczkami bądź diamentową głowicą ścierną. Jest to zabieg inwazyjny, który wymaga znieczulenia miejscowego. Dodatkowo jego skuteczność jest ograniczona, gdyż barwniki w głębszych warstwach skóry pozostają widoczne. Dermabrazja niesie ze sobą ryzyko wystąpienia blizn, przebarwień i infekcji. Podobne skutki uboczne może wywołać głęboki peeling chemiczny tatuażu.

 • Laserowe usuwanie tatuażu

 Najbardziej znaną metodą usuwania tatuaży są lasery Q-switch, które emitują bardzo krótki impuls rozbijający barwnik na mikrocząsteczki, które w późniejszym etapie są usuwane przez organizm za pomocą limfy.

Za pomocą tej metody dosyć szybko usuniemy tatuaż czarny – wystarczy od 4 do 6 sesji. Niestety laser z tatuażami kolorowymi radzi sobie nieco gorzej i wymaga od 10 do 15 sesji. Poza tym nie wszystkie pigmenty kolorowe można usunąć za pomocą lasera. Nawet najnowocześniejsze lasery pikosekundowe nie do końca sobie z tym radzą. Ponadto należy pamiętać, że laserowe usuwanie tatuaży jest obarczone ryzykiem wystąpienia przebarwień bądź odbarwień skóry, blizn i koloidów. Kolejnym minusem laserowego usuwania tatuaży jest fakt, że pod wpływem wysokiej temparatury uwalniane są substancje, które już dawno zostały sklasyfikowane jako toksyczne, a nawet rakotwórcze dla naszego organizmu. Dlatego, że są one usuwane droga limfatyczną z naszego organizmu istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że będą się gromadzić w węzłach chłonnych.

 • Magic Pen MSTR (Mechanized Sequebtial Tattoo Removal).

Alternatywą dla tego typu zabiegów jest znana od lat metoda chemiczna.

O wyjaśnienie czym jest Magic Pen poprosiliśmy dr Ewę Rybicką z warszawskiej Kliniki Estetica Nova, która jako jedna z pierwszych w Polsce uwuwa tatuaże przy pomocy Magic Pena.

Ewa czym jest Magic Pen? Jak wygląda usuwanie tatuaży za jego pomocą i na ile ta metoda jest skuteczna?

dr Ewa Rybicka: Magic Pen to urządzenie, służące do usuwania tatuażu metodą chemiczną. Umożliwia pozbycie sie każdego rodzaju barwnika ze skóry. Za pomocą Magic Pen operator usuwa wierzchną warstwę naskórka i aplikuje roztwór, którego głównym składnikiem jest kwas mlekowy. W ten sposób wywołuje się miejscowy stan zapalny, w celu usunięcia ze skóry barwnika.

Czy zabieg jest bezpiczeny? Jak długo usuwamy tatuaż za pomocą Magic Pen?

dr Ewa Rybicka: Bezpieczeństwo zabiegu polega na tym, że barwnik jest usuwany w całości poza organizm. Jest to niezwykle ważne, bowiem tusze używane do tatuażu zawierają wiele metali ciężkich. Gdy tatuaż usuwany jest laserowo, barwnik jest rozbijany na maleńkie cząstki, usuwane przez układ limfatyczny. Część z metali ciężkich, mających szkodliwy wpływ na nasze zdrowie, na stałe zostaje w węzłach chłonnych.

Czy zabieg jest bolesny?

dr Ewa Rybicka: Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, które nie zapewnia w tym wypadku pełnego komfortu. Na pewno nie jest bardziej bolesny niz wykonanie tatuażu.

Proszę powiedz jakie są podstawowe różnice między laserami pikosekundowymi a Magic Pen? Jaka jest przewaga Magic Pena i czy to Twoim zdaniem skuteczniejsza metoda?

dr Ewa Rybicka: Zacznijmy od tego, że wprowadzony do skóry tusz jest od chwili jego aplikacji traktowany przez organizm jak ciało obce. Część barwnika jest usuwana przez makrofagi, dlatego tatuaże blakną. Te cząstki, które zostają są za duże, aby mogły być usunięte w tym mechanizmie. Kiedy tatuaż sie nam znudzi, straci swoją aktualność mamy dwie drogi aby go usunąć laserową i chemiczną.

Podstawową różnicą jest wspomniany wcześniej mechanizm usuwania barwnika ze skóry. W wypadku Magic Pen jest on usuwany na zewnątrz skóry ze strupem, w przypadku laserów barwnik jest rozbijany na drobniutkie fragmenty i usuwany droga limfatyczną.

Po zabiegach laserowych często obszar skóry wcześniej pokrytej tatuażem jest poszarzały, bowiem zostają w niej malutkie cząstki barwnika. W metodzie chemicznej usuwamy tusz w całości. Zabieg jest prowadzony etapami, ze wzgledu na zdolności gojenia skóry. Aplikujemy roztwór tzw. 5 mm łatkami, które są oddalone od siebie o 4-5 mm. W trakcie jednej sesji możemy nałożyć roztwór na ok 25 takich obszarów. Mały tatuaż udaje sie usunąć w 3-5 sesjach.

Kiedy najlepiej wykonywać zabieg chemicznego usuwania tatuażu za pomocą Magic Pen? Czy powinniśmy to robić w określonych porach roku?

dr Ewa Rybicka: Ponieważ skóra po zabiegu musi być chroniona przed słońcem, tatuaże na odsłoniętych częściach ciała należy usuwać od jesieni do wiosny. Jeżeli tatuaż jest na zakrytej części ciała i nie planujemy urlopu, można go usuwać także latem. Po zabiegu przeciwskazana jest aktywność fizyczna.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak walczyć z przesuszoną skórą na ciele

Sucha skóra jest dość wymagająca w codziennej pielęgnacji. Sucha skóra charakteryzuje się tym, że wytwarza mniej sebum niż potrzebuje. W efekcie w skórze brakuje lipidów, koniecznych do utrzymania prawidłowego poziomu nawilżenia i właściwej ochrony. Posiadaczki suchej skóry często mają odczucie nieprzyjemnego, nadmiernego napięcia skóry. Po umyciu wodą jest wyraźnie wysuszona, ściągnięta, a także często piecze.

sucha skóra przyczyny

Skóra taka bywa spierzchnięta, szorstka, matowa, cienka, ma jasny kolor, widać na niej złuszczanie się naskórka, a także mogą być widoczne naczynia krwionośne. Co więcej jest ona niezbyt elastyczna i sprężysta. Co więcej sucha cera twarzy wykazuje tendencje do zmarszczek mimicznych, szczególnie wokół oczu, a także łatwo ulega podrażnieniom.

Czy wiesz czym różni się skóra sucha od skóry odwodnionej? Jeżeli nie, koniecznie przeczytaj:

W kresie zimy i lata w przypadku suchej skóry można zauważyć nadmierne złuszczanie naskórka, za co odpowiadają promieniowanie słoneczne, wiatr, wysokie i niskie temperatury. Trzeba także pamiętać, że wysuszenie skóry pogłębiają palenie papierosów, spożywanie kawy i alkoholu, stres, klimatyzacja i zanieczyszczenie środowiska.

domowa pielęgnacja skóry suchej

Skóra sucha, to skóra wymagająca nie tylko natłuszczenia i nawilżenia, regularnego złuszczania, ale kompleksowej pielęgnacji także od wewnątrz.

 • krem do suchej skóry

Kosmetyki dla suchej cery powinny nie tylko dostarczać wilgoci, ale także mieć zdolność do zatrzymywania jej w skórze. Najlepiej wybierać specjalnie dedykowane nawilżająco-natłuszczające dermokosmetyki do cery suchej i koniecznie wybierać kremy z filtrem UVA i UVB. Gdy będziemy kupować kosmetyki dla cery suchej, powinniśmy sprawdzać czy posiadają substancje mające wpływ na uzupełnienie wody.

Czytając etykiety sprawdźmy zatem czy znajdują się na nich: sole mineralne, sole kwasu mlekowego, hydroksykwasy, hydrofilne aminokwasy, witaminy w szczególności witamina A i E, pantenol, ceramidy, kwas hialuronowy. Zaleca się również stosowanie peelingów enzymatycznych a nie ziarnistych, aby nie powodować dodatkowych podrażnień delikatnej skóry suchej.

Konieczne jest nawilżanie i natłuszczanie, aby uzupełniać lipidy. Idealne do pielęgnacji będą różnego rodzaju emolienty, które nawilżają skórę od środka oraz przywracają jej odpowiedni poziom nawodnienia. Przesuszeniu często towarzyszy duża wrażliwość cery.

 • Emolienty po kąpieli

W przypadku suchej skóry po kąpieli koniecznie stosujmy środki nawilżające, ponieważ pod wpływem ciepła następuje otwarcie porów skóry i właśnie wtedy emolienty są najlepiej wchłaniane. Zwykłe balsamy drogeryjne nie nawilżają wystarczająco i nie są polecane w przypadku cery suchej, mieszanej, tłustej czy normalnej.

 • Oliwka dla dzieci

Oliwka dla dzieci to kosmetyk, który idealnie sprawdzi się w przypadku konieczności intensywnego nawilżania suchej skóry. Zaleca się stosowanie niewielkiej ilości oliwki na całe ciało, najlepiej tuż po kąpieli, kiedy ciało jest jeszcze nieco wilgotne.

 • peeling suchej skóry

Przed zastosowaniem kosmetyku nawilżającego warto zrobić peeling skóry całego ciała. Złuszczy on suchy naskórek i poprawi ukrwienie skóry, dzięki czemu łatwiej i szybciej wchłonie się olejek lub balsam. Bezpieczne dla przesuszonej skóry będą peelingi drobnoziarniste, lub naturalne z fusami z kawy lub cukrem zmieszanym z oliwą.

 • oleje do kąpieli

Olejki do kąpieli mają dwojakie zastosowanie – po pierwsze działają nawilżająco i natłuszczająco na skórę, po drugie dodają aromatu do kąpieli. W zależności od tego jaki olejek wybierzemy będziemy mieli inne właściwości naszej kąpieli.

Olej arganowy jest bardzo skuteczny nie tylko podczas stosowania go bezpośrednio na skórę, ale także wtedy, kiedy doda się go do kąpieli. Natłuszcza skórę i działa na nią odbudowująco, dzięki bardzo bogatemu składowi.

Olej macadamia ma wiele cennych składników, które wspomagają skórę, natłuszczają ją i odżywiają. Zawiera m.in. minerały – skwalen, kwas palmitooleinowy, który jest jednym z najważniejszych kwasów tłuszczowych. To on buduje warstwę lipidową skóry.

 • woda

Oczywistym jest, że aby mieć skórę zdrową i nawilżoną, nie wystarczy jedynie stosowanie kremów nawilżających i nawilżanie jej od zewnątrz. Dlatego też jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry całego ciała, jest spożywanie sporej ilości wody podczas całego dnia, najlepiej kiedy jest to czysta woda, bez żadnych dodatków. Należy również ograniczyć napoje, które odwadniają: kawę, herbatę, słodzone, gazowane napoje, napoje energetyczne.

 • zbilansowana dieta

Kolejnym ważnym elementem prawidłowego nawilżenia skóry jest zbilansowana dieta. Zaleca się spożywanie surowych owoców i warzyw, będących naturalnymi źródłami witamin i mikroelementów. Co więcej nasze codziennie posiłki warto wzbogać o naturalne oleje roślinne, zawierające NNKT, których suchej skórze brakuje, a także produkty bogate w beta-karoten oraz witaminy C i E.

Może zainteresuje Cię również artykuł jak zbilansowana dieta wpływa na piękną cerę?

sucha skóra zabiegi w gabinecie

zabiegi nawilżające na ciało

Wiele gabinetów kosmetycznych ma w swoich ofertach zabiegi intensywnie nawilżające i wygładzające na ciało. Z reguły zabieg taki składa się z pierwszego etapu, którym jest dogłębne złuszczenie naskórka całego ciała, a następnie nałożenie masek-kremów o właściwościach silnie nawilżających.

 • zabieg algowy

Zabieg nawilżający i wzmacniający do ciała na bazie aktywnych substancji z głębi mórz i ekstraktu z alg. Zabieg stworzony specjalnie aby ciało pozostało na zawsze piękne i naturalne. Rewelacyjna, błyskawiczna metoda nawilżania i regeneracji całego ciała. Nawilżające i aktywne substancje pobudzają odnowę komórkową i usuwają produkty przemiany materii.

 • rytuał SPA Słodkie Truskawkowe Love

Niezwykle aromatyczny zabieg regenerujący i intensywnie nawilżający ciało. Słodki i uwodzicielski zapach prawdziwych truskawek pobudza zmysły i działa niezwykle relaksująco. Doskonała propozycja zabiegu dla skór odwodnionych, potrzebujących natychmiastowego nawilżenia i odbudowy.

 • infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa – polega ona na wtłaczaniu skoncentrowanych aktywnych składników w głębsze warstw skóry, za pomocą tlenu pod ciśnieniem. Efektem są m.in.: głębokie nawilżenie na poziomie komórkowym, poprawa struktury, napięcia i elastyczności oraz dotlenienie.

 • jonoforeza

Jonoforeza – to metoda polegająca na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych za pomocą sił pola elektrycznego. Wpływa pozytywnie na jędrność oraz nawilżenie skóry – nawadnia głębokie warstwy skóry. Ponadto wygładza cienkie linie oraz zmarszczki, a także poprawia krążenie krwi;

sucha skóra poważny problem

Jeżeli nie możesz poradzić sobie z problemem suchej skóry, niezbędna może okazać się wizyta u dermatologa, zwłaszcza kiedy problem staje się dokuczliwy, tzn. skóra jest dość mocno zaczerwieniona, podrażniona lub swędzi. Sucha skóra może być objawem niektórych poważnych chorób, jak np. chorób tarczycy, cukrzycy, łuszczycy czy atopowego zapalenia skóry.

Może zainteresuje Cię również artykuł czym jest atopowe zapalenie skóry i jak je leczyć?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana