Rozwiąż krzyżówkę i wygraj kosmetyki marki Chantarelle!

Postanowiłam zorganizować konkurs inny niż wszystkie, które odbywały się do tej pory na łamach portalu Derma Estetic. Pomysł zrodził się podczas jednej z rozmów z Czytelniczką Derma Estetic. Mam nadzieję, że spotka się również z Waszą aprobatą 🙂

 

Konkurs jest skierowany do osób, które śledzą portal Derma Estetic gdyż wiąże się przede wszystkim z jego znajomością. Wszystkie pytania konkursowe opierają się na artykułach, które zostały opublikowane do tej pory (oczywiście nie na wszystkich 🙂 ). Oczywiście osoby, które dopiero niedawno zaczęły obserwować portal nie są na straconej pozycji Pamiętajcie, że możecie się wspierać wyszukiwarką, która znajduje się na portalu!

Nagrody

Liftango R Lift Peptide Toner – Liftingujący peptydowy tonik o pojemności 200 ml i wartości 73 zł oraz Liftango R Lift Peptide Day Cream SPF20 UVA/UVB – Liftingujący krem peptydowy SPF20 UVA/UVB o pojemności 50 mli wartości 178 zł.

Łączna wartość nagród to 251 zł.

nagrody w konkursie portalu Derma Estetic

Na czym polega konkurs?

Należy rozwiązać krzyżówkę, która sprawdza wiedzę artykułów portalu Derma Estetic.

Podpowiedzi możecie szukać w wyszukiwarce na stronie portalu. Wystarczy wpisać odpowiednie hasło. 

wyszukiwarka portalu

Warunki konkursu

 1. Ponumerowane odpowiednio odpowiedzi oraz hasło rozwiązujące krzyżówkę należy przesłać na adres konkurs@dermaestetic.pl. Należy podpisać się nickiem, którym posługujecie się w Google+ lub na Facebooku.
 2. Należy polubić fan page Derma Estetic (adres znajdziesz Tutaj) i/lub profil na Google+ (adres znajdziesz Tutaj)
 3. Każda Osoba może wysłać tylko i wyłącznie jedną odpowiedź konkursową.  Większa ilość spowoduje dyskwalifikację.

3 powyższe warunki MUSZĄ być spełnione by wziąć udział w losowaniu.

Prawda, że proste? 🙂

KRZYŻÓWKA KONKURSOWA

1.  Połączenie dwóch bardzo skutecznych substancji odmładzających, czyli kwasu hialuronowego oraz botoksu to?

2.  Komu można zadawać bezpłatne pytania na portalu Derma Estetic?

3.  Jaki kwas hialuronowy pozostawia ślady w postaci małych grudek, które po kilku dniach przestają być widoczne, a kwas zostaje w skórze przez wiele miesięcy?

4.  Mechaniczne ścieranie naskórka za pomocą urządzenia wyposażonego w specjalną głowicę?

5.  Witamina A w czystej postaci?

6.  Dziedzina zajmująca się problemami skóry głowy i włosów?

7.  Co szybciej się tworzy na suchej skórze?

8.  Nazwisko artystki, która udzieliła wywiadu portalowi Derma Estetic?

9.   Jaka skóra jest wrażliwa i podatna na szkodliwy wpływ różnych czynników?

10.  Co powstaje w wyniku rozciągania się skóry i zerwania włókien kolagenowych?


Czas trwania konkursu

Konkurs krzyżówkowy trwa od 27.05.2014 r. do 10.06.2014 r., do godziny 23:59.

Z pośród wszystkich osób, które prześlą prawidłowe odpowiedzi wraz z rozwiązanym hasłem krzyżówkowym oraz spełnią warunki konkursu wylosuję osobę, która wygra zestaw kosmetyków Liftango R o łącznej wartości 251 zł.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej 12.06.2014 r. na stronie www.dermaestetic.pl

Konkurs trwa od 27.05.2014 r. do 10.06.2014 r.


Organizatorem oraz sponsorem nagród jest portal Derma Estetic.


/Aktualizacja 12.06.2014


Kochani!

Wow ileż zgłoszeń! Nawet nie spodziewałam się takiej frekwencji. Niezmiernie mi miło. Dziękuję za wszystkie maile – cieszę się, że konkurs naprawdę przypadł Wam do gustu i spotkał się z Waszą aprobatą 🙂

Wybór był bardzo trudny, gdyż większość z nadesłanych maili była prawidłowa. Niestety nie każda z osób spełniła wszystkie wymagania konkursowe, które były przepustką do dalszej zabawy i wygranej.

Gratuluję Monice Szafirowskiej, która bezbłędnie rozwiązała krzyżówkę i spełniła wszystkie wymagania. Moniko proszę o przesłanie danych do wysyłki nagrody.

Wszystkim bardzo dziękuję i mam nadzieję, że zostaniecie na dłużej z portalem Derma Estetic.

Niebawem kolejny konkurs krzyżówkowy. Śledźcie portal, gdyż ta wiedza Wam się przyda 🙂

Buziaki!

A oto prawidłowo rozwiązana krzyżówka
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Pokaż swoją twarz a powiemy Ci jak się będziesz starzeć.

Czy wiesz, że od kształtu twojej twarzy zależy to, w jaki sposób będzie się starzała i od których problemów zaczną się zmiany? Dr Agnieszka Bliżanowska bierze pod lupę najczęściej występujące typy twarzy i podpowiada jak o nie zadbać, by jak najdłużej wyglądać młodo.

 

kształty twarzy

Idealny owal najszybciej się „sypie”

Masz twarz w kształcie owalu? – wygrałaś los na loterii. Właśnie ten kształt uznawany jest za najpiękniejszy i najatrakcyjniejszy! Po czym go rozpoznać? Twarz owalna jest lekko podłużna, ma subtelną brodę, dość wysokie czoło, uwydatnione kości policzkowe, pełne wargi i niewielki, zgrabny nos. Jeśli masz właśnie ten typ twarzy, to póki jesteś młoda, nie musisz się uciekać się do make-up’owych sztuczek i kłopotać doborem odpowiednich fryzur (czyli możesz bez obaw stosować się do zmieniających się trendów), by udoskonalić proporcje swojej twarzy. Ale uwaga! Z wiekiem zaczną się pierwsze kłopoty. – Siła grawitacji i stopniowa utrata elastyny i kolagenu spowodują, że owal zacznie tracić swój idealny kształt – mówi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. – Przy tym typie twarzy, szybciej niż u innych, widoczne są zmarszczki pionowe biegnące od nosa do kącików ust, czyli bruzdy wargowo-nosowe. Zaczynają tworzyć się „chomiki”, czyli opadają boczne części polików, a zwiotczała skóra coraz bardziej zaczyna wystawać poza owal twarzy burząc jej proporcje. Opadają kąciki ust, a twarz nabiera posępnego wyrazu – dodaje.

Co radzi ekspert?

Jeśli masz grubą skórę, warto poddać się liftingowi termicznemu Zaffiro. Podczas takiego zabiegu skóra jest podgrzewana, a pobudzone włókna kolagenowe obkurczają się – słowem skóra „wraca” na swoje miejsce. Plusem jest to, że zabieg działa także długo po jego wykonaniu – pobudzone fibroblasty jeszcze kilka miesięcy po produkują nowy kolagen.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu Zaffiro? Przeczytaj koniecznie! Odchudzanie i modelowanie sylwetki – przegląd zabiegów i preparatów cz.2

Chcesz efektu natychmiast? Doskonałym wyborem będzie tzw. soft lifing. To uformowany w nici kwas hialuronowy, wprowadzony pod skórę w sposób liniowy – taka technika podciąga owal niczym nici chirurgiczne.

Ceny zabiegów:

 • Zaffiro – 790 zł,
 • Soft Lifting – 1500 – 3000 zł

Trójkąt ostrokątny

Twoja twarz jest pociągła masz szpiczastą brodę, a najszerszym punktem jest czoło. Najbardziej zadowolona jesteś z mocno zarysowanych kości policzkowych, które chętnie eksponujesz. Taki typ twarzy nazywamy trójkątnym lub sympatyczniej – serduszkiem. Gdy wybierzesz odpowiednią fryzurę, z nie za krótką grzywką, wypełniającą boki twarzy wyglądasz niczym Reese Witherspoon, czy Rihanna. Czego możesz spodziewać się z upływem czasu? – Gdy zaczynają się procesy wiotczenia skóry i ubytku podskórnej tkanki tłuszczowej serduszkom zaczynają się zaostrzać się rysy – mówi dr Agnieszka Bliżanowska. – Policzki zaczynają się zapadać, podkreślając jeszcze mocniej kości policzkowe, które stają się wręcz kościste – dodaje. Zachodzą także zmiany w układzie kostnym twarzy, pogłębiają się skronie, powiększają oczodoły – to wszystko sprawia, że sympatyczne serduszko z wiekiem zamienia się w trójkąt ostrokątny, twarz nabiera wyrazistych mocnych rysów, a jej właścicielka odbierana jest jako osoba nerwowa, zestresowana i bardzo zasadnicza.

Co radzi ekspert?

Przy twarzy w kształcie serca świetnie sprawdzają się zabiegi wolumetryczne, czyli takie, których celem jest przywrócenie utraconej objętość. Można to zrobić miejscowo, za pomocą wypełniaczy, czyli gęstego kwasu hialuronowego. Podaje się go w miejsca utraconej objętości i w ten sposób szybko i skutecznie modeluje twarz. Posiadaczki trójkątnych twarzy powinny zadbać o to, by trafić w ręce lekarza o dużym wyczuciu estetycznym.  – Niedobrze, gdy trójkąt ostrokątny zamieni się w rozwarty, czyli gdy twarz będzie nienaturalnie napompowana w okolicach kości jarzmowych. W tym zabiegu najważniejszy jest umiar – podkreśla dr Bliżanowska.

Ten artykuł jest dla Ciebie: ABC wolumetrii twarzy, czyli zabiegi wolumetryczne.

Cena zabiegu:

 • Wolumetria 1500 – 2400 zł

Pucułowata twarz ma swoje zalety

Patrząc na swoją twarz w łazience, złościsz się, że wyglądasz jak księżyc w pełni. Denerwują cię pucułowate policzki i mały, zaokrąglony podbródek. Nauczyłaś się już w taki sposób robić makijaż, by kości policzkowe były zarysowane, a dzięki odpowiedniej fryzurze udało ci się optycznie wyszczuplić twarz, ale tylko ty sama wiesz, ile czasu ci to zajęło…. Mamy dla ciebie nagrodę w postaci dobrej wiadomości – okrągła twarz starzeje się lepiej, niż trójkątne czy owalne. – Kobiety o pucułowatych buziach zawsze będą wyglądały młodziej niż panie o innych owalach – mówi dr Bliżanowska. Dlaczego? Skóra na okrągłych policzkach dłużej jest dobrze napięta, a zmarszczki pojawiają się dużo później – tłumaczy ekspert. Na co powinnaś więc zwrócić uwagę? Jeśli masz rozwiniętą mimikę wokół oczu, jako pierwsze pojawią się kurze łapki. Dla zachowania młodego wyglądu na dłużej to właśnie nimi powinnaś się zająć. Kolejnym problemem może być wiotczenie skóry w okolicy podbródka i szyi – co prowadzić może do rozmycia owalu i powstania drugiego podbródka.

Co radzi ekspert?

Na drobne zmarszczki wokół oczu doskonałym remedium będzie toksyna botulinowa, którą podaje się techniką mezobotoksu. Metoda wykorzystuje działanie toksyny botulinowej, ale rozrzedzony preparat podaje się tak jak przy mezoterapii. Skórę wokół oczu ostrzykuje się też bardzo płytko, dzięki temu uzyskujemy wyprostowanie zmarszczek oraz efekt odmłodzonej i wypoczętej skóry.

Zobacz również Mezobotoks, czyli siła miksu w odmładzaniu twarzy.

Jak poradzić sobie z drugim podbródkiem? Metod jest kilka. Lipoliza iniekcyjna, czyli podanie w linię podbródka preparatu na bazie soi, pozwala na rozbicie tłuszczu w komórkach. Alternatywą dla lipolizy a czasem jej uzupełnieniem jest Cavi Lipo – urządzenie, które rozbija komórki tłuszczowe przy pomocy fal ultradźwiękowych. Podobnie jak podczas lipolizy, rozbity tłuszcz zostaje wydalony w procesie metabolizmu. Na efekty trzeba jednak poczekać nieco dłużej.

Może zainteresuje Cię wywiad Dr Beata Dethloff opowiada w jaki sposób poprawić owal twarzy oraz jak dbać o skórę pozbawioną jędrności.

Koszt zabiegów:

 • Mezobotoks na „kurze łapki” – 400 – 700 zł,
 • lipoliza iniekcyjna – 300 – 450 zł,
 • Cavi Lipo – 200 zł

Nielubiany kwadrat najdłużej w formie

Masz mocno zarysowaną szczękę, a twarz ma taką samą szerokość na górze i na dole. Boczne linie twarzy mają linie proste. Nie jesteś z tego zadowolona. – Twarz kwadratowa, choć jest najczęściej występującym kształtem, od zawsze spotyka się z dezaprobatą kobiet, które wyszukują sposobów na zmianę kształtu twarzy na wymarzony owal – mówi doktor Bliżanowska. – Nie mamy jednak świadomości, że kwadrat najdłużej ze wszystkich typów twarzy pozostanie niezmieniony – dodaje. Nie oznacza to, że ominą Cię wszystkie problemy związane z procesem starzenia. Podobnie jak przy twarzy okrągłej pierwszymi będą zmarszczki wokół oczu. Kolejny problem kwadratu to utrata sprężystości. Przy tym typie twarzy może to spowodować, że kąciki ust ułożą się w podkówkę. Ale już owal posiadaczki kwadratowych twarzy zachowają na dłużej. Dlatego powinny koniecznie zwrócić uwagę na szyję i dekolt, by „pasowały” do dobrze trzymającego się konturu twarzy.

Co radzi ekspert?

Jeśli masz twarz kwadratową i bardzo zależy ci na poprawieniu owalu – nie czekaj. Zabiegi medycyny estetycznej z powodzeniem korygują defekty urody. W przypadku twarzy kwadratowej zabiegi modelujące pozwolą przy okazji zatrzymać czas! Przy wyszczupleniu twarzy sprawdza się toksyna botulinowa. Podanie preparatu w okolicy żuchwy relaksuje mięśnie-żwacze co powoduje złagodzenie rysów. O szyję i twarz dbaj regularnie, stosując mezoterapie, dzięki temu pobudzana skóra będzie bardziej odporna na zmarszczki.

To artykuł dla Ciebie: Poznaj pięć kroków do piękna.

Ceny zabiegów:

 • Toksyna botulinowa 400 – 900 zł ,
 • Mezoterapia na szyję i dekolt ok. 1300 zł

 

zdj: www.vitalogy.pl, fryzury.wieszjak.polki.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak chronić skórę w słoneczne i ciepłe dni?

Ciepłe i słoneczne dni pobudzają w nas siły witalne, czujemy się bardziej szczęśliwi, zdrowi i atrakcyjni. W takie dni powinniśmy pamiętać nie tylko o dobrym samopoczuciu ale również o ochronie naszej skóry.

jak chronić skórę w ciepłe i słoneczne dni

Wyższe temperatury powietrza sprzyjają znacznym utratom wody w całym organizmie. Natomiast mocniejsze słońce to bardziej intensywne promieniowanie UV, które jest szczególnie niebezpieczne dla naszej cery. – Długotrwała ekspozycja skóry na promieniowanie UV prowadzi do degradacji zawartego w niej kolagenu odpowiedzialnego za jędrność skóry, co skutkuje pojawieniem się zmarszczek. Ponadto dochodzi do rozszerzania się i pękania naczyń krwionośnych, co z kolei wywołuje tak zwane pajączki. Skóra staje się szorstka, pogrubiała, nieelastyczna. Tworzą się głębokie zmarszczki i bruzdy oraz trwałe przebarwienia – wyjaśnia Luana Oleś, kosmetyczka z Silvan SPA.

Przeczytaj także: Jakie są przyczyny powstawania naczynek oraz jak z nimi walczyć odpowiada dr Monika Nunberg-Sawicka

Pij dużo, dużo wody!

Zmiany wywołane nadmierną ekspozycją skóry na promieniowanie UV określa się jako „photoaging”, czyli „starzenie słoneczne” skóry. Na szczęście można temu zapobiec, dzięki właściwej pielęgnacji cery. Kluczowe w okresie wiosenno-letnim jest dostarczenie skórze odpowiedniej ilości wody. – W tym celu możemy stosować kremy nawilżające, ale najlepsze efekty osiągniemy w dużo prostszy i tańszy sposób – pijąc duże ilości wody mineralnej. Prawda jest taka, że jeśli nawilżymy skórę od wewnątrz, łatwiej będzie nam ją pielęgnować od zewnątrz – radzi kosmetyczka z Silvan SPA.
Gdy już zapewnimy skórze stałe dostawy wody i nawilżenie „od środka”, możemy przejść do pielęgnacji zewnętrznej. Tu bardzo ważne jest nawilżenie samego naskórka oraz odżywienie głębszych warstw skóry. – Powinniśmy więc stosować kosmetyki ograniczające utratę wody na powierzchni skóry i zwiększające zdolność wiązania wody przez skórę oraz odbudowujące naturalną  barierę lipidową – zaleca Luana Oleś.

Polecam także: Istotna rola wody w procesie oczyszczania organizmu

Krem z filtrem, nie tylko na plażę!

W codziennej pielęgnacji świetnie sprawdzą się preparaty zawierające glicerynę, kwas hialuronowy i aminokwasy oraz ceramidy i wolne kwasy tłuszczowe. Składniki te zawierają ochronne kremy nawilżające z filtrem UV, które większość z nas używa jedynie podczas plażowania. Tymczasem należy je stosować przez cały rok! – Udowodniono, że codzienne stosowanie specyfików z filtrem poprawia jędrność, a tym samym opóźnia starzenie się skóry – tłumaczy kosmetyczka z Silvan SPA.

Ostatnio zadałam Wam pytanie czy znacie ten filtr? Zdjęcie jego znajdziecie TU. Jeśli chcecie poznać opinię na jego temat piszcie!

Wiosną i latem nie zapominajmy również o złuszczaniu zrogowaciałego naskórka. To poprawia ukrwienie skóry, jej zdolności regeneracyjne i pobudza do wytwarzania nowych komórek, włókien kolagenowych i elastynowych, zmniejsza także przebarwienia. – Na ciepłe i słoneczne dni polecam delikatną mikrodermabrazję, co 3-5 tygodni. Na pewno powinniśmy natomiast zrezygnować w tym okresie z silnych zabiegów złuszczających na bazie kwasów AHA i BHA, gdyż zwiększona ekspozycja na promienie UV może doprowadzić do powstania przebarwień – przestrzega Luana Oleś.

Artykuł, który z pewnością Cię zainteresuje: Pielęgnacja skóry latem. Sprawdź jakie zabiegi możemy wykonać!

Co zrobić gdy przesadzimy ze słońcem…

A jeśli, mimo intensywnej pielęgnacji cery, nasza skóra zostanie zbyt mocno muśnięta promieniami słońca… sięgnijmy po dermokosmetyki. – Przebarwienia to efekt nadprodukcji melaniny, co jest skutkiem zbyt dużej ekspozycji skóry na słońce. Sięgnijmy więc po kosmetyki zawierające składniki hamujące produkcję melaniny, na przykład wyciągi z lukrecji czy aloesu oraz retinol i witaminy – poleca kosmetyczka i dodaje: – Możemy również zastosować znane domowe sposoby naszych babć na spaloną słońcem skórę.

Korzystajmy więc z uroków wiosny i lata, ale zachowajmy przy tym zdrowy rozsądek. Zadbajmy o odpowiednią ochronę i pielęgnację cery, aby cieszyć się piękną i zdrową skórą przez kolejne dni.

Domowe sposoby na spaloną słońcem skórę

Zbyt mocno muśniętą słońcem skórę możemy przemywać maślanką, sokiem ze świeżego ogórka lub sokiem z pietruszki (1 łyżkę posiekanej natki zalewamy połową szklanki wrzątku i przecedzamy).

Na przebarwienia możemy dodatkowo zastosować maseczki wybielające – z truskawek i porzeczek (nadaje się do każdego typu cery) lub z wody utlenionej (dla cery tłustej).

Maseczka z truskawek i porzeczek:

150 g owoców rozgniatamy i dodajemy łyżkę rozgrzanego miodu. Maseczkę nakładamy na miejsca przebarwione, po pół godzinie zmywamy wodą.

Maseczka z wody utlenionej:

2 łyżki wody utlenionej 3% lub 6% mieszamy z 1 łyżeczką mąki ziemniaczanej. Maseczkę nakładamy na twarz, po wyschnięciu zmywamy wodą z dodatkiem soku z cytryny (1 łyżeczka na szklankę wody).

 

 

zdj: www.hc.unicamp.br, www.huffingtonpost.ca

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana