Wybielanie okolic intymnych

Są takie problemy o których nie masz pojęcia dopóki nie wejdziesz do internetu. Nie warto ich umniejszać, bo to co dla nas jest fanaberią dla innej osoby urasta do wielkiego życiowego dramatu. A i nie wiadomo czy kiedyś i my nie będziemy potrzebowali zabiegu wybielającego okolice intymne.

sposoby na wybielenie miejsc intymnych

Przebarwienia w okolicach warg sromowych, odbytu czy wzgórka łonowego nie są niebezpieczne dla zdrowia, ale mogą powodować duży dyskomfort w kontakcie z płcią przeciwną. Hamują radość z seksu i zakładają blokadę psychiczną. Pojawia się naturalne pytanie skąd się biorą?

Specjaliści wyróżniają dwa podłoża:

  • genetyczne
  • nabyte

Na genetyczne nadmierne nagromadzenie melaniny mamy niewielki wpływ, ale do zmian nabytych przyczynia się na przykład nadmierna ekspozycja na słońce, zbyt intensywne korzystanie z solarium czy zażywanie leków hormonalnych. Nie bez znaczenia jest także wiek i przebyte porody.

Metody wybielania okolic intymnych

Na wybielanie okolic intymnych mamy przynajmniej dwie popularne i sprawdzone metody. Pierwszą jest stosowanie maści i kremów, doskonale znane z usuwania „klasycznych” przebarwieńSkładnikami aktywnymi mogą być tu hydrochinon, kwas kojowy czy kwas askorbinowy. Pierwsza z substancji znana jest zdecydowanie najdłużej, ale też budzi największe kontrowersje. Dlaczego? Bowiem szereg badań potwierdził jej kancerogenne działanie na skórę. Jego wybielające działanie opiera się na hamowaniu tyrozynazy czego efektem jest nie dopuszczenie do reakcji enzymatycznych prowadzących do wytwarzania melaniny. Działanie kwasu kojowego opiera się na takiej samej zasadzie co hydrochinonu. Pozyskiwany jest z grzybów z gatunku Aspergillus. Poza właściwościami wybielającymi wykazuje również właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwutleniające – skutecznie wybiela też piegi i plamy starcze. Ważne! Warto zwrócić uwagę w jakim opakowaniu jest sprzedawany, dlatego że bardzo łatwo ulega destabilizacji pod wpływem promieniowania słonecznego i powietrza. Kwas Askorbinowy czyli powszechnie znana witamina C jest szczególnie skuteczna w przypadku przebarwień posłonecznych, dodatkowo rozświetla i działa prewencyjnie, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny.

Pacjenci często decydują się na tę metodę ponieważ jest wygodna i można bez problemu korzystać z niej w zaciszu domowym, pacjent sam decyduje o pożądanym efekcie. Jednak należy podkreślić, że może wystąpić ryzyko podrażnień i uczuleń! Zmiany bywają bardzo bolesne, a cały proces jest długotrwały. Maść/krem wklepujemy maksymalnie raz dziennie lub co kilka dni do osiągnięcia satysfakcjonującego efektu.

Na zabieg wybielania okolic intymnych możemy również udać się do lekarza specjalisty. Obecnie w gabinetach kosmetycznych stawia się na leczenie laserowe. Jak to działa? Wiązka laserowa zmienia pigmentacje skóry, natychmiastowo rozjaśniając powierzchnię poddaną zabiegowi. Czas trwania to około 20 minut, niestety nie jest to zabieg należący do kategorii najprzyjemniejszych. Aby zmniejszyć dyskomfort pacjentki lekarz może zdecydować się na zastosowanie kremu znieczulającego (np. krem Emla) oraz włączenie nawiewu zimnym powietrzem, niekiedy przydają się także zimne okłady. Pacjentka po zabiegu może uskarżać się na lekkie dolegliwości bólowe, może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie. Dlatego zaleca się wstrzemięźliwość oraz nawilżanie okolicy zabiegowej specjalnymi maściami. Okres rekonwalescencji trwa ok. dwa tygodnie. Co ważne do zabiegu kwalifikuje pacjentkę lekarz ginekolog podczas wizyty poprzedzającej zabieg. Niezbędna jest też aktualna cytologia.

Przeciwwskazania do zabiegu

Infekcje okolic intymnych, uszkodzenia naskórka w okolicy zabiegowej, ciąża, karmienie piersią, nowotwory.

 

Polscy specjaliści pracują na takich urządzeniach jak MonaLisa Touch, Fotona czy Sciton Profractional. Efekt odmłodzenia, ujędrnienia i oczywiście wybielenia bardzo widoczny jest już po jednym zabiegu, ale w niektórych przypadkach konieczne są dwie-trzy sesje, a koszt uzależniony jest od liczby wykonywanych zabiegów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

4 zabiegi estetyczne w dobrej cenie, które warto wykonać

Profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej mogą znacząco poprawić nasz wygląd i samopoczucie, ale także mocno obciążyć nasze konto. Scott-Vincent Borba proponuje tym najbardziej wymagającym peeling bazujący na zmiażdżonych diamentach i rubinach, efektem jest promienna i rozświetlona cera a także rachunek opiewający na 7000 dolarów. Bez obaw, na rynku medycyny estetycznej znajdziemy równie skuteczne zabiegi, które wymagają mniejszego budżetu.

zabiegi, które warto wykonać w gabinecie medycyny estetycznej i nie są drogie

Innowacyjne, luksusowe i wyszukane zabiegi bazujące na trudno dostępnych i rzadko spotykanych produktach to niewątpliwy prestiż dla gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej, ale zdecydowana większość nie może sobie pozwolić na oparcie swojej filozofii tylko na nich, ponieważ salony w przeważającej części czasu świeciłyby pustkami.

Czy zabiegi których cena nie przekracza 500 zł są gorsze? Zdecydowanie nie! Przynoszą świetne efekty, ale wymagają od korzystających systematyczności i sumienności w przestrzeganiu zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Przedstawiamy Wam listę czterech zabiegów w dobrej cenie, które poradzą sobie z różnymi problemami i przypadłościami.

 

Mezoterapia skóry głowy

Nadmierna utrata włosów nie wyróżnia szczególnie jednej płci, dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Przyczyn łysienia i wypadania włosów może być wiele należą do nich np.: zmiany hormonalne, nieprawidłowe odżywianie, słabsze krążenie, okres ciąży i laktacji czy wzmożony stres. Mezoterapię skóry głowy stosuje się w celu powstrzymania utraty włosów, ale także w profilaktyce. Doskonale stymuluje krążenie i regeneruje cebulki włosowe. Nakłucia stosowane w zabiegu nie są bolesne (jeśli jednak mamy do czynienia z bardzo niskim progiem bólu istnieje możliwość zastosowania sprayu znieczulającego), a pacjent przebywa w gabinecie około 30 minut. Preparat dobierany jest indywidualnie do konkretnej osoby, najczęściej są to gotowe mieszanki na bazie witamin, minerałów, koenzymów i aminokwasów. Po zabiegu mogą występować drobne zaczerwienienia i krwiaki a także swędzenie w miejscu wstrzyknięcia. Dla uzyskania pożądanego efektu zaleca się nie korzystać z sauny oraz solarium, a także ograniczyć używki.

Cena w zależności od miasta: 200-400 zł.

 

Karboksyterapia

Karboksyterapia to nic innego jak odmładzanie przy użyciu dwutlenku węgla. Jakich partii ciała? W zasadzie każdej! Sprawdzi się w przypadku rozstępów, cellulitu, łuszczycy, nadmiaru tkanki tłuszczowej, zwiotczałej skóry czy minimalizacji worków i cieni pod oczami. Wstrzykiwany dwutlenek węgla zwiększa przepływ krwi, poprawia mikrokrążenie, pobudza stymulację kolagenu oraz przyczynia się do rozbijania złogów tłuszczowych. Metoda jest nieinwazyjna, a do tego bardzo bezpieczna i może być wykonywana niezależnie od pory roku. Sam zabieg nie jest tym z kategorii relaksujących. Aplikacji gazu pod skórę może towarzyszyć uczucie rozpierania i niewielki ból, ale nie jest to coś czego nie można znieść. Długość zabiegu ściśle powiązana jest z miejscem na którym pracujemy, większe powierzchnie będą wymagały większej ilości podawanego gazu, co wydłuża cały proces. Po karboksyterapi nie korzystamy z zabiegów laserowych przez okres 14 dni, masaży przez 48 godzin i sauny przez 24 godziny po zabiegu.

Cena w zależności od miasta: 140 -450 zł

 

Lipoliza iniekcyjna

Czy istnieje bezoperacyjna metoda na usunięcie tkanki tłuszczowej? Istnieje! Coraz popularniejsza lipoliza iniekcyjna doskonale sprawdzi się w redukcji nadprogramowych centymetrów w takich miejscach jak brzuch, pośladki czy boczki. Znajduje również zastosowanie w likwidacji podwójnego podbródka czy usuwaniu ginekomastii. Dlaczego to działa? Ponieważ substancja wstrzykiwana przez lekarza (najczęściej bazująca na L-karnitynie i fosfatydocholinie) powoduje rozpad trójglicerydów na glicerol i kwasy tłuszczowe. Te transportowane są do wątroby i wydalane w procesach metabolicznych. Miejsce zabiegowe poddawane jest znieczuleniu specjalnym kremem. Samo wstrzykiwanie preparatu trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Bezpośrednio po zabiegu pacjenci zauważają większa wrażliwość na dotyk, mogą się pojawić również zasinienia, drobne obrzęki, świąd skóry i lekki ból. Po 3-4 dniach niedogodności powinny ustąpić. Specjaliści dla uzyskania lepszych efektów zalecają wprowadzenie diety niskotłuszczowej oraz zastosowanie masażu limfatycznego.

Cena w zależności od miasta: 150 -500 zł

 

Glykopeel

Peelingi to podstawa każdej dobrej pielęgnacji. Te domowe stosowane regularnie i systematycznie są nieocenione, ale czasem warto wybrać się do specjalisty po wersję nieco intensywniejszą w działaniu jak na przykład Glykopeel. Bazą jest kwas glikolowy, który występuje w różnych stężeniach i odczynach PH i to właśnie on odpowiada za złuszczanie, depigmentacja to zadanie kwasu kojowego a podrażnienia łagodzi ekstrakt z morwy białej. Doskonale sprawdzi się w przypadku pacjentek z bliznami potrądzikowymi, licznymi przebawieniami, rozszerzonymi porami czy płytkimi zmarszczkami. Glykopeel obejmuje cztery etapy: przygotowanie, złuszczanie, neutralizację i regenerację, aby zmniejszyć uczucie pieczenia w trakcie zabiegu włącza się chłodny nawiew. Po zabiegu pacjent ma zakaz zdrapywania łuszczących się obszarów, wskazane jest również intensywne nawilżanie i stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Cena w zależności od miasta: 150 -300 zł

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Błędy popełniane w medycynie estetycznej i w chirurgii plastycznej

Rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej rośnie w błyskawicznym tempie. Cóż w końcu jeśli jest popyt musi być podaż, ale czy ilość przekłada się na jakość? W 2005 roku do izb lekarskich wpłynęło 2,2 tys. skarg pacjentów, dziesięć lat później ta liczba wzrosła do 3,3 tys – takie dane przytacza „Rzeczpospolita”. Specjaliści szacują, że w przypadku kraju wielkości Polski, rocznie odnotowuje się od 20 do 30 tys. przypadków błędów i zdarzeń medycznych. Z czym mamy do czynienia najczęściej?

błędy popełniane podczas zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

Wywiad z pacjentem

Twój niepokój powinna wzbudzić już forma pierwszej rozmowy ze specjalistą. Przed zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej bądź chirurgii plastycznej niezbędne jest zebranie szczegółowego wywiadu z pacjentem. Mówi się, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, ale w tym przypadku jest to coś absolutnie ważnego. Dokładny wywiad uchroni nas przed przykrymi komplikacjami po zabiegu. Specjalista jest zobowiązany zwrócić uwagę na przyjmowane leki (ich ewentualne interakcje z preparatami użytymi do zabiegu), choroby przewlekłe czy nawet tryb życia pacjenta, bowiem w niektórych przypadkach nawet nałogowe palenie papierosów może zniszczyć pracę lekarza (zmniejszona zawartość tlenu we krwi, dłuższe gojenie się szwów, a nawet martwicę). Pominięcie tego kroku lub przeprowadzenie go „ po łebkach” to poważny błąd, który niesie za sobą kolejne.

Cena i doświadczenie

Doskonale wiemy, że kryterium ceny jest istotne, ale nie powinno być przeważające ponieważ często jest bezpośrednio związane z doświadczeniem lekarza. Może się tak zdarzyć, że zamiast do wirtuoza trafimy do rzemieślnika, a wtedy pozostaje już tylko rzut monetą, uda się lub nie. Pamiętajmy, że zanim zdecydujemy się na zabieg powinniśmy dokładnie sprawdzić jakie doświadczenie posiada ów lekarz. Nie kierujmy się jedynie tym czy lekarz jest osobą medialną gdyż często nie idzie to w parze z umiejętnościami i zdobytą wiedzą.

Błędy popełniane w chirurgii plastycznej

  • Powiększanie piersi

Oficjalnych statystyk dotyczących powiększania piersi nie ma, ale szacuje się, że rocznie pod skalpel trafia od 7000 do 7500 Polek w wieku od 20 do 40 lat. Jeśli mowa o błędach to najczęstszym jest umieszczenie przez lekarza niewłaściwego rozmiaru implantu lub nieodpowiedniego modelu. Skutkiem może być asymetria piersi, przewlekły ból, deformacja, a w skrajnych przypadkach odrzucenie wszczepu.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu przeprowadzonego z chirurgiem plastykiem dr n.med. Lubomirem Lembas na temat powiększania piersi. 

  • Korekcja nosa

Korekcję nosa również możemy umieścić na liście najczęściej wykonywanych zabiegów, niestety z pozoru prosta operacja może przynieść nieoczekiwane efekty. Minimalny błąd lekarza może być prostą drogą do powtórzenia zabiegu. Na co najczęściej uskarżają się pacjenci? Zaburzenie funkcji drożności nosa, utrudnione oddychanie, nadmierne wycięcie chrząstek  oraz zaburzenia węchu.

  • Blepharoplastyka

Blepharoplastyka czyli korekcja powiek często idzie w parze z liftingiem twarzy. Niedoświadczony lekarz może przyczynić się do niedomykalności powiek a także nadmiernego usunięcia skóry w przypadku liftingu. Znane są również przypadki nieodpowiedniego doboru szwów, które skutkują nieestetycznymi bliznami. Chirurdzy na sumieniu mają również zastosowanie zbyt dużej dawki leku znieczulającego – sytuacja spotykana nader często przy zabiegu liposukcji.

Błędy w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna również nie jest wolna od błędów. Absolutnym hitem jest powiększanie ust, które wiąże się z ryzykiem nierównomiernego rozłożenia kwasu hialuronowego lub zakażeniem gronkowcem. W przypadku wygładzenia zmarszczek mówimy o ryzyku porażenia mięśni botuliną. Mówiąc o laseroterapii musimy mieć na uwadze, że nie jest to urządzenie uniwersalne i dla każdego ( wróć do punktu wywiad z pacjentem). Niepożądane efekty? Poparzenie, zwiotczenie skóry, wysiewy opryszczki oraz uwrażliwienie na działanie słońca.

Co zależy od nas samych?

Co zrzuciliśmy na garb lekarzy to nasze, ale warto pamiętać, że o efektach ich pracy często decydujemy my, naszym działaniem i nawykami. Po pierwsze bezwzględnie należy słuchać zaleceń lekarza. Kombinowanie i szukanie zamienników na własną rękę może być zgubne ponieważ niektóre składniki zawarte w kremach czy balsamach, mogą wydłużyć proces rekonwalescencji i gojenia. Po wielu zabiegach warto na jakiś czas zminimalizować wysiłek fizyczny i wdrożyć intensywną fotoochronę. Unikamy również bardzo niskich oraz skrajnie wysokich temperatur.

Przed wizytą u lekarza specjalisty powinnaś również przeczytać  5 pytań, które masz prawo zadać w gabinecie medycyny estetycznej

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana