Najnowsze technologie w ginekologii estetycznej

Dynamiczna QuadriPolarna Radiofrekwencja to najnowocześniejsza technologia od Nova Group, która niezwykle delikatnie ale również selektywnie podgrzewa tkanki pochwy. Dostarczona energia stymuluje produkcję nowego kolagenu, poprawia mikrocyrkulację i nawilżenie oraz przywraca elastyczność i obkurczenie pochwy w naturalny, bezpieczny, komfortowy i skuteczny sposób. Jako tzw. „zabieg lunchowy”, może być wykonany podczas wizyty kontrolnej, nie wymaga znieczulenia i rekonwalescencji, jest bezbolesny i delikatny i co ważne – pozwala powrócić do aktywności życiowej i seksualnej, natychmiast po zabiegu.

URZĄDZENIE EVA – UWALNIA KOBIECOŚĆ, DZIĘKI DELIKATNEJ ENERGII

Zabieg jest w pełni bezpieczny – urządzenie wyposażone jest w najbardziej zaawansowane systemy kontroli parametrów zabiegu – Vaginal Dynamic RadioFrequency (VDR) oraz RadioFrequency Safety System (RSS), które aktywnie monitorują temperaturę w obszarze zabiegowym jak i poprawność poruszania głowicy, gwarantując 100% bezpieczeństwa. Niezwykle istotny jest fakt, że to Pacjentka ma pełną kontrolę i wyznacza rytm zabiegu – otrzymuje specjalny przełącznik, którym umożliwia lekarzowi rozpoczęcie zabiegu, kiedy jest ona gotowa oraz – w dowolnym momencie, jeśli poczuje dyskomfort – przerwanie zabiegu. Dzięki temu zabieg jest w pełni komfortowy oraz niestresujący, jak w przypadku innych tego typu zabiegów.

 


Jak mówi Dr Zdzisław Dubnicki, Ginekolog-Położnik, dyplomowany Lekarz Medycyny Estetycznej:

Wśród urządzeń, wykorzystywanych w ginekologii estetycznej, szczególną uwagę zwraca Radio-frekwencja QuadriPolarna – EVA. To nowość na naszym rynku, którą wyróżnia wysoka skuteczność leczenia szeregu dysfunkcji narządów płciowych, przy całkowitej bezbolesności zabiegów oraz bez okresu gojenia. Czteropolarna końcówka zabiegowa urządzenia rozgrzewa tkanki, zwiększa ukrwienie, inicjuje produkcję kolagenu i elastyny. Pochwa i srom odzyskują jędrność, co wpływa na poprawę jakości życia. Zabieg jest w pełni bezpieczny, pacjentki nie odczuwają w jego trakcie jakiegokolwiek dyskomfortu, a po zabiegach wracają do normalnego życia. Urządzenie to dostępne jest w warszawskiej Klinice Medycyny Estetycznej Estell, w związku z tym na bieżąco obserwujemy pierwsze efekty leczenia, które są wysoce obiecujące”.

Idealnym uzupełnieniem zabiegu waginalnego jest lifting i poprawa napięcia warg sromowych – różnica widoczna jest natychmiast po zabiegu. Urządzenie działa w kontrolowany sposób, na konkretnej głębokości tkanki, zachowując równowagę z otaczającymi tkankami. To innowacyjne urządzenie jest niezastąpione w odmładzaniu pochwy i sromu, w leczeniu łagodnego wysiłkowego nietrzymania moczu oraz w zespole rozluźnienia pochwy. Zapytaj swojego ginekologa o zabiegi urządzeniem EVA i w jaki sposób może ono Tobie pomóc.

JULIET – SIŁA NAJBARDZIEJ KOBIECEGO LASERA

Kobiety, w każdym wieku, narażone są na różnego rodzaju problemy związane ze sferą intymną, co w rezultacie może wpływać na jakość życia fizycznego, jak i psychicznego. Dzięki innowacyjnym technologiom oraz wzroście świadomości płci pięknej, dotyczącej możliwości podniesienia swojej kondycji seksualnej, każda kobieta może poprawić jakość życia intymnego. Na uwagę, oprócz urządzenia EVA, na polskim rynku zasługuje również zaawansowany technologicznie laser Juliet, przeznaczony do zabiegów okolic intymnych m.in. odmładzania okolic intymnych.

Jak mówi Profesor Dr hab. med. Kazimierz Karolewski, prowadzący Specjalistyczny Gabinet Diagnostyki Ginekologiczno-Położniczej w Krakowie:

,,Wyróżnikiem lasera Juliet jest nowoczesna technologia Er:YAG, do zastosowania w ginekologii estetycznej. Jest ona gwarancją największej delikatności w okolicach intymnych. Umożliwia niezwykle skuteczne, ale również łagodne zabiegi, które są odpowiedzią na problem wysiłkowego nietrzymania moczu, czy też utraty elastyczności pochwy. Pracując z tym innowacyjnym urządzeniem obserwujemy bardzo dobre rezultaty, w obszarze poprawy seksualności i satysfakcji seksualnej, zacieśnienia pochwy i redukcji objawów atrofii pochwy. W mojej opinii jest to najbezpieczniejszy laser, z minimalnym okresem gojenia, znacznie krótszym niż w przypadku innych laserów np. CO2. Rewelacyjne są jednorazowe głowice, które zapewniają pełną sterylność podczas zabiegu a ich kształt jest idealnie dopasowany do fizjonomii pochwy, sprawiając, że zabieg jest w pełni komfortowy i bezpieczny”.

Więcej na temat lasera Juliet możesz przeczytać w artykule:

Laserowa rewitalizacja pochwy oraz zewnętrznych okolic intymnych

Laser CO2, w kontekście tych innowacji, wydaje się być już przeszłością, bowiem tylko laser Juliet oferuje najkrótszy możliwy okres rekonwalescencji po zabiegu laserowym. Laser Juliet zaprojektowano na bazie technologii Er:YAG, która gwarantuje szybki, dyskretny, a przede wszystkim bezbolesny i pozwalający na zachowanie pełnej intymności zabieg. Technologia Er:YAG uchodzi za najbezpieczniejszą i najnowocześniejszą technologię laserową na świecie.

Dlaczego warto zapytać swojego ginekologa o ten laser i różnice w odniesieniu do innych technologii? Jak mówi Dr Beata Miłowska, właściciel Kliniki Medycyny Estetycznej BeA Beauty Clinic w Warszawie:

Laser Juliet, już po jednym zabiegu, trwającym zaledwie 15 minut, jest w stanie doprowadzić do trwałej rewitalizacji pochwy oraz zewnętrznych okolic intymnych. W trakcie samej procedury dochodzi również do stymulacji procesu syntezy kolagenu i elastyny w warstwie podśluzowej, co skutkuje przywróceniem naturalnych funkcji metabolicznych. Poprzez zwiększenie napięcia tkanek, a także dzięki wzmożonej produkcji włókien kolagenowych, błona śluzowa staje się elastyczna i jędrna. Zdecydowanej poprawie ulegają doznania seksualne, polepsza się jakość i komfort współżycia. Dzięki temu kobiety, w naturalny sposób, odzyskują upragnioną estetykę okolic intymnych i ich właściwą funkcjonalność„.

Terapia obejmuje szeroką ofertę zabiegową, ukierunkowaną na złożone problemy takie jak: wysiłkowe nietrzymanie moczu, atrofia pochwy, dyskomfort w trakcie stosunku, suchość pochwy. Może również być zaprogramowana na osiągniecie rezultatów estetycznych takich jak: obkurczenie i odmładzenie pochwy, plastyka warg sromowych czy nawet usuwanie blizn pooperacyjnych związanych np. z cesarskim cięciem.

Laser Juliet od Nova Group oferuje nieinwazyjną i pozbawioną bólu alternatywę pacjentkom, które nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym.

Nici liftingujące Aptos

Do nieinwazyjnych zabiegów zaliczane są także zabiegi z użyciem nici liftingujących Aptos, które znane są ze swych liftingujących i odmładzających właściwości od ponad 21 lat. Podobnie jak skóra w obszarze twarzy, tak i okolice intymne wymagają przywrócenia naturalnej młodzieńczej objętości oraz napięcia. Efekt ten można z łatwością osiągnąć za pomocą nici z linii Nano.

Nano Excellence wyposażone w nieinwazyjną kaniulę do implantacji oraz wielokierunkowe wypusty ułożone parami, po 4 szt na każdy mm, skutecznie unoszą tkanki w obszarze warg sromowych, odpowiadając tym samym za ich lifting. Nano Spring z kolei, w postaci cieniutkich gęsto zwiniętych spiralek, subtelnie odbudowują utraconą objętość, dzięki samej strukturze nici oraz wzmożonej stymulacji kolagenu oraz dbają o pełną elastyczność i sprężystość tkanek. Można je stosować nie tylko na wargi sromowe większe, ale także mniejsze, korygując ich kształt oraz wpływając nie tylko na ich estetykę, ale także funkcjonalność.

Dużo poważniejszym zabiegiem wymagającym uprzedniej konsultacji wskazań, jest zabieg zwężający ujście pochwy za pomocą nici Aptos Needle Method Soft. 2 długie 50 cm nici o zaawansowanym systemie wypustów patentu dr M. Sulamanidze oraz nowoczesnym systemie pary igieł (w kształcie wydrążonych atraumatycznych rurek) z obustronnym prowadzącym końcem, wprowadzane są w okolice krocza na wzór gorsetowania, bez nacięć skóry. Taka metoda do mocny lifting z jednoczasowym zwężeniem ujścia pochwy, wpływająca na przywrócenie pewności siebie oraz bezzaprzeczalnie wpływająca na poprawę seksualnych doznań.

Już 23 kwietnia w Warszawie, w ramach rok rocznie organizowanej Konferencji Aptos, odbędzie się pokaz zabiegów z użyciem wymienionych wyżej technologii zabiegowych stref intymnych. Lekarzy, którzy są zainteresowani wzięciem udziału w konferencji i pacjentki, które chcą być modelkami podczas wykonywanych zabiegów zapraszamy do kontaktu z firmą Aesthetic Concept poprzez formularz kontaktowy, który znajdziecie na stronie www.aestheticconcept.com.pl lub bezpośrednio biuro@aestheticconcept.pl

Więcej na temat nici przeczytasz w artykule 

artykuł sponsorowany

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jaki zabieg na zmarszczki na czole?

Zmarszczki mimiczne, zmarszczki poziome na czole czy pionowe to zmora większości. Zmarszczki na czole w młodym wieku, czy w starszym tak samo przeszkadzają. Faktem jest to, że niestety nie dodają one uroku a wręcz sprawiają, że wyglądamy dużo poważniej niż wskazuje nasza metryka. Sposoby na zmarszczki na czole są różne. Dziś nasz Ekspert dr Marzena Lorkowska-Precht z warszawskiej kliniki Artismed przedstawi zabiegi jakie można wykonać w zależności od głębokości zmarszczek.

Jaki zabieg na zmarszczki na czole oraz po jakim czasie od zabiegu ostrzyknięcia toksyną botulinową można zastosować Sculptrę?

Witam ponownie,

nie udało mi sie znaleźć jednoznacznej wypowiedzi w sieci dlatego postawnowiłam zapytać eksertów. Po jakim czasie od zabiegu ostrzyknięcia toksyną botulinową można zastosować Sculptrę? Za pomocą toksyny chciałabym ostrzyknąć lwią zmarszczkę, kurze łapki. Zastanawiam się również jakie zabiegi są skuteczne na poprzeczne zmarszczki na czole? bedę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam, Sylwia

 

Pani Sylwio,

nie ma praktycznie żadnych przeciwskazań aby wykonać te dwa zabiegi nawet jednocześnie – okolice podawania substancji są oddalone więc nie ma żadnego ryzyka. Proszę tylko pamietać, że Sculptra jest do podawania bardzo głęboko i nie nadaje się do podawania w miejsca, gdzie skóra leży prawie bezpośrednio na kości, np.skronie, czoło, okolica oczu.

Poprzeczne zmarszczki na czole są niekiedy bardzo trudne do usunięcia. Delikatne, u młodej osoby powinny poddać się toksynie botulinowej, głębsze można wypełnić kwasem hialuronowym (zabieg musi być wykonany bardzo starannie i ostrożnie, niestety wykonany niedbale może pozostawić „góry i doliny”). W przypadku dużych zmarszczek wynikających z nadmiaru skóry i tzw. ciężkich powiek (czoło unosi brwi, żeby poprawić pole widzenia) rozwiązaniem są nici z haczykami, którymi uniesie się całe czoło. Trzeba pamiętać jeszcze o zabiegach laserowych i HIFU, którymi można obkurczyć skórę na czole i w ten sposób złagodzić zmarszczki.

Pozdrawiam,
Marzena Lorkowska-Precht

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jaka jest różnica między implantami okrągłymi, a anatomicznymi?

Nie wszystkie kobiety natura obdarzyła dużym biustem. Część z nich korzysta z push-up’ów, które powiększają biust i nadają im ładnego kształtu, a niektóre decydują się na operację powiększanie piersi. Dziś nasz Ekspert dr n.med. Lubomir Lembas rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące powikłań jakie mogą wystąpić po powiększeniu piersi a także odpowie na pytanie Czytelniczki jaka jest różnica między implantami anatomicznymi a okrągłymi.

Jaka jest różnica między implantami anatomicznymi a okrągłymi?

Dzień dobry Panie Doktorze,

już jakiś czas w mojej głowie rodzi się myśl dotycząca powiększania piersi. Na portalu www.dermaestetic.pl przeczytałam Pana wywiad dotyczący powiększania piersi implantami bądź własnym tłuszczem i postanowiłam napisać by rozwiać
watpliwości. Jestem szczupłą osobą, zawsze byłam, noszę rozmiar 36, jestem wąska w ramionach i w klatce piersiowej, płaski brzuch. Niektórzy myślą, że nic nie jem a ja tak po prostu mam. Moje piersi są małe, bardzo małe. W związku z tym, że jestem szczupłą osobą powiększanie piersi za pomocą własnego tłuszczu odpada. Myślę o implantach, ale nie wiem jaka jest dokładnie różnica między implantami okrągłymi a anatomicznymi. Czy te implanty dobiera lekarz? Nie chciałabym by piersi wyglądały na sztuczne, powiększone, wręcz zależy mi na zachowaniu naturalności mimo implantu. Zatem na co powinnam zwracać uwagę? Proszę o pomoc.

Dziękuje i pozdrawiam,

Ania S.

Cały wywiad z dr n. med. Lubomirem Lembas na temat implantów silikonowych a przeszczepu własnego tłuszczu przeczytasz:

Szanowna Pani,

Dziękuję za pytanie. Na wynik operacji korekty piersi implantami ma wpływ kilka zmiennych: 1. Aktualny stan anatomiczny piersi; 2. Rodzaj założonego implantu oraz 3. Rodzaj wykonanej operacji.

Przy wyborze implantów nie ma wiele miejsca na preferencje pacjentki lub lekarza. Dowolny wybór implantów oparty przede wszystkim na oczekiwaniach pacjentki i preferencjach lekarza związany jest z dużym ryzykiem powikłań w postaci niezadowolenia z kształtu lub wielkości. Dobór implantów oraz rodzaju operacji wynikają z aktualnej budowy anatomicznej piersi kobiety. Implant musi być wręcz dopasowany do budowy piersi – nie może być szerszy niż szerokość piersi, nie może mieć zbyt dużej projekcji do przodu, gdyż nie ma na piersiach wystarczającej ilości rozciągliwej skóry żeby pokryć implant.

Wartościowym narzędziem w doborze implantów jest symulacja komputerowa VECTRA. Urządzenie na podstawie kilku równocześnie wykonanych zdjęć tworzy trójwymiarowy model klatki piersiowej pacjentki. Komputer pomaga w doborze implantów – w katalogu zaznacza na biało bezpieczne wielkości implantów, a na czarno te nie dopasowane do budowy pacjentki. Na ekranie można zobaczyć prawdopodobny wynik operacji.

Zwykle oczekiwania można spełnić implantami okrągłymi, choć czasami implanty anatomiczne mają więcej zalet.

Implanty okrągłe mogą mieć gładką lub szorstką (teksturowaną) powierzchnię; implanty anatomiczne zawsze muszą mieć powierzchnię teksturowaną – w przeciwnym razie na pewno by się przekręciły, a implanty anatomiczne muszą być cały czas w tej samej pozycji żeby pierś miała dobry kształt. Można znaleźć w internecie/ na forach informacje, że implanty anatomiczne dają lepszy kształt piersi – są to subiektywne odczucia poszczególnych, wypowiadających się osób; w przeprowadzonych badaniach, w czasie których lekarze mieli odgadnąć jakie implanty mają badane pacjentki (okrągłe, czy anatomiczne) nie byli w stanie tego odróżnić.

Uważa się, że implanty anatomiczne mogą skorygować lekkie opadanie piersi i robią to lepiej niż okrągłe.

Od 2016 roku wiadomo, że w piersiach może pojawić się rzadki nowotwór – limfoma (1x na 5 tyś. operacji implantów piersi) – który pojawia się tylko po implantach szorstkich/ teksturowanych, a nigdy po gładkich. Posiadając taką wiedzę obecnie prawie zawsze dobieram implanty gładkie i okrągłe, a po szorstkie anatomiczne sięgam tylko wtedy
gdy są bezwzględnie niezbędne – żeby dokonać wyboru wymagana jest osobista konsultacja. Trzeba tu jeszcze dodać, że implanty anatomiczne zawsze są twardsze
niż okrągłe – żel, który im nadaje kształt nie może być zbyt miękki, gdyż jego sztywność decyduje właśnie o anatomicznym kształcie. Należy też nadmienić, że te anatomiczne nadal są miękkie i przyjemne w dotyku.

O rodzaju operacji decydują:

  • Miejsce nacięcia skóry (tam pozostanie trwała blizna)
  • Głębokość na jaką założony zostanie implant (pod gruczoł versus pod mięsień).

Najbezpieczniejsze jest nacięcie skóry w okolicy bruzdy pod-piersiowej – statystycznie jest najmniej powikłań po takiej operacji. Cięcie wzdłuż brzegu kompleksu brodawka/otoczka jest związane z pięciokrotnie większym ryzykiem obkurczania się torebki wokół implantów w porównaniu z cięciem w bruździe pod-piersiowej. Zakładanie implantów z cięcia w okolicy pachy związane jest z największym ryzykiem powikłań, a blizna pooperacyjna nie jest nawet możliwa do ukrycia w biustonoszu. U pacjentek szczupłych implant powinien być założony pod mięsień żeby był jak najmniej widoczny – dotyczy to szczególnie okolicy dekoltu – ta część ciała kobiety jest często odkryta (częściej). U kobiet z tzw. dobrym pokryciem własnymi tkankami w okolicy dekoltu implant może być założony pod gruczoł (rzadziej).

Na wynik operacji mają też wpływ ogólnie pojęte procesy gojenia, które mogą przebiegać bez powikłań lub z powikłaniami. Zwykle gojenie i wczesny okres rekonwalescencji przebiegają bez powikłań. Wczesny wynik operacji ocenia się po zagojeniu się ran i po powrocie pacjentki do swoich codziennych zajęć. Rany są zagojone po około 1 tygodniu, a po 3 miesiącach można powrócić nawet do dużych wysiłków fizycznych. Prawie zawsze w tym okresie wszystko jest ok.

Wczesne powikłania pooperacyjne takie jak krwiak, infekcja, nieprawidłowe założenie implantów występują rzadko – około 1% wszystkich operacji. W przypadku krwiaka objawy występują kilka godzin po operacji – trzeba otworzyć ranę, ewakuować krew i ponownie zeszyć ranę. W przypadku infekcji objawy pojawiają się w ciągu kilku dni od
operacji (nasilający się obrzęk i ból piersi, gorączka, wyciek z rany) – leczenie polega na usunięciu implantów, wyleczeniu infekcji antybiotykami, a ponowny zabieg założenia wkładek musi być przesunięty o kilka miesięcy. Nieprawidłowe założenie implantów to niezmierna rzadkość.

Operacja korekty piersi implantami z założenia jest wykonywana na całe życie. Nie ma zaleceń żeby wymieniać implanty na nowe po upływie, np. 10 lat. Statystyki pokazują, że nawet w przypadku operacji wykonywanych przez wykwalifikowanych chirurgów plastyków specjalizujących się w operacjach implantów piersi ryzyko ponownej operacji w ciągu 10 lat od założenia implantów wynosi 20%. Implanty piersi to ciało obce, a długotrwałe przebywanie ciała obcego w ciele człowieka ma swoje konsekwencje. Organizm stara się pozbyć ciała obcego, a jak nie jest w stanie tego zrobić to przynajmniej oddziela implant od reszty ciała – powstaje wokół implantów nowa struktura anatomiczna – tzw. torebka łącznotkankowa. Torebka z jednej strony utrzymuje implant w miejscu jego założenia z drugiej oddziela go od reszty organizmu.

Z różnych ale nie do końca poznanych przyczyn torebka wokół implantów czasami staje się zbytnio gruba i obkurcza się wokół implantu (zaciska się) – początkowo implant otoczony taką torebką jest mocno wyczuwalny.

W przypadku postępowania procesu obkurczania się torebki implant przybiera formę kulki, a czasami cała pierś wygląda jak przyklejona do klatki piersiowej kula. Obkurczanie się torebki łącznotkankowej to prawdopodobnie najczęstsze późne powikłanie po korekcie piersi implantami – często powikłanie to wymaga kolejnej operacji.

Do niedawna producenci implantów zapewniali gwarancję na pęknięcie. Ostatnio coraz więcej firm zapewnia gwarancję na inne późne powikłania pooperacyjne takie jak: obkurczanie się torebki, podwójna torebka wokół implantów oraz pojawienie się płynu wokół implantów. Implant silikonowy zbudowany jest z torebki silikonowej oraz żelu wewnątrz. W około 5% przypadków dochodzi do pęknięcia torebki implantu w czasie 10 lat od operacji. Stan taki zawsze wymaga wymiany implantów na nowe.

W obecnej dobie nowoczesnych implantów wypełnionych żelem silikonowym a nie płynnym silikonem pęknięcie nie wymaga natychmiastowej operacji i nie grozi przemieszczeniem się silikonu. Pęknięcie stanowi jednak bezwzględne wskazanie do ponownej operacji. W większości przypadków wraz z upływem czasu implanty zachowują swoją integralność i kształt – są one stabilne w czasie.

Niestety ciało pacjentki z czasem zmienia się, a dodatkowo mają na to wpływ kolejne ciąże i karmienia piersią oraz wahania masy ciała – może to spowodować niezadowolenie z wielkości i kształtu piersi.

W celu dokładnej oceny stanu anatomicznego Pani piersi i Pani klatki piersiowej wymagana jest osobista konsultacja – implanty dobiera się do konkretnej pacjentki i nie ma tu wiele miejsca na preferencje – wszystko musi pasować do siebie jak w „puzlach”

Z wyrazami szacunku,

Lubomir Lembas

Przeczytaj również o W jaki sposób kobiety, które mają implanty silikonowe w piersiach powinny badać się okresowo?

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Jaka jest różnica między implantami okrągłymi, a anatomicznymi?"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lipoelastic
Gość

Malo lub znikoma ilosc lekarzy uswiadamia pacjentki po operacjach wszczepienia implantow jak wazna jest opieka po operacyjna.
Przyklad: lekarz wykonal dobrze swoja prace jednak pacjentka wrocila z powiklaniem w postaci asymetrii implantow. Dlaczego, dlatego ze lekarz zalecil noszenie np biustonosza sportowego lub ktore pacjent dostaje niskiej jakosci. Tymczasem stabilizacja implantu medycznym biustonoszem wraz z pasem zapobiega takim niespodziankom.
Koszt ok 300 pln czyli 2% kosztu zabiegu.
A ratuje caly trud jaki wlozyl pacjent w rekonwalescencje i lekarza dobre imie i jakisc.
Numer 1 w Europie Lipoelastic
Eshop.liooelastic.pl

Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana