Desirial – hit ginekologii estetycznej

Na wiele kobiecych problemów dotyczących miejsc intymnych odpowiedzią może stać się ginekologia estetyczna. Nie inaczej jest w przypadku zabiegu Desirial, który przeprowadzany jest w celu poprawy estetyki okolic intymnych, a także zlikwidowania uczucia suchości i nadwrażliwości tych regionów. Na czym polega jego skuteczność? Czy należy do kategorii bezpiecznych zabiegów? Jakie grono kobiet może się mu poddać?

DESIRIAL ginekologia estetyczna dermaestetic
drsarahtonks.co.uk

Desirial – odpowiedź na problem suchości pochwy

Problem suchości pochwy i sromu dotyczy kobiet w różnym wieku. Skarżą się na niego nawet młode kobiety, u których może być wynikiem np. przyjmowania niektórych leków. Z kolei w okresie menopauzy taki stan może być wynikiem spadku produkcji estrogenów. Powoduje on, iż skóra traci na elastyczności, a błona śluzowa staje się sucha.

To wszystko zdecydowanie wpływa na komfort życia i samopoczucie kobiety. Dodatkowo sprawia, iż jest ona jeszcze bardziej narażona na otarcia i mikrourazy miejsc intymnych. Obojętny nie jest również poziom satysfakcji seksualnej, który przy tego typu przypadłościach diametralnie spada.

Rozwiązaniem tych dolegliwości może być preparat Desirial, w którego skład wchodzą kwas hialuronowy i antyoksydant-mannitol. Został stworzony z myślą o kobietach w każdym wieku, dlatego zabiegowi z jego użyciem mogą poddać się zarówno panie w wieku rozrodczym, jak i okołomenopauzalnym oraz menopauzalnym.

Efekty zabiegu

Zabieg umożliwia poprawę kondycji skóry – nawilża ją, zwiększa stopień jej napięcia i przywraca utraconą objętość. Dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu w komórkach. Antyoksydant-mannitol z kolei wpływa na przedłużenie działania składnika bazowego, czyli kwasu hialuronowego. Ze względu na obecność kwasu, który jest naturalnym składnikiem naszej skóry, preparat jest niezwykle bezpieczny. Potwierdzeniem niech będzie fakt, iż Desirial to jedyny preparat tego rodzaju, który posiada rejestrację medyczną do okolic intymnych.

Przebieg zabiegu

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Polega na wprowadzeniu preparatu w tkankę podskórną warg sromowych za pomocą kaniuli, co wpływa na zwiększenie komfortu pacjentki. Na efekty należy poczekać około 2 tygodni. Zabieg zapewnia długotrwały efekt – nawet do 2 lat.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ponętne usta w 30 minut, czyli wszystko o powiększaniu ust!

Kuszące i pełne wargi? Medycyna estetyczna zna na to sposoby. Wystarczy 30 minut, aby stać się właścicielką ponętnych i atrakcyjnych ust.

jak długo utrzymują się efekty po powiększaniu ust dermaestetic
myteeth.co.za

Kwas hialuronowy

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego to najpopularniejsze rozwiązanie w zakresie powiększania ust. Dodatkowo kwas hialuronowy jest najbezpieczniejszym ze wszystkich wypełniaczy, ponieważ jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Jego zadania to powiększenie, nawilżenie, a także podniesienie kącików ust. Podczas tego typu zabiegów dodatkowo likwiduje się tzw. zmarszczki palacza, dzięki czemu cała twarz odzyskuje dawny, świeży wygląd.

Przebieg zabiegu

Na początku podawane jest znieczulenie miejscowe, aby maksymalnie zwiększyć komfort pacjenta podczas zabiegu. Kolejnym krokiem jest podanie preparatu. Żel hialuronowy wprowadzany jest różnymi rodzajami technik iniekcyjnych. Wyboru najbardziej skutecznej w danym wypadku dokonuje lekarz. Sam zabieg jest delikatnie bolesny (wszystko jednak zależy od progu bólowego), może wystąpić uczucie rozpierania, powodujące niewielki dyskomfort.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu są natychmiastowe! Wystarczy 30 minut, aby cieszyć się pięknymi ustami, o skorygowanym kształcie. Nie zapominajmy także o nawilżeniu, o które także zadba kwas hialuronowy. Efekt uwydatnionych, jędrnych ust będzie towarzyszyć nam od 6 do 12 miesięcy. Jest to czas potrzebny na wchłonięcie się preparatu. Pamiętajcie, że nawet po upływie tego okresu i całkowitym wchłonięciu się wypełniacza, usta wyglądają korzystniej niż przed samym zabiegiem. Dlaczego? Rolą wypełniacza jest bardzo silne wiązanie cząsteczek wody, co w konsekwencji pozwala na spowolnienie procesu starzenia.

powiększanie ust kwasem hialuronowym dermaestetic
beausillage.com

Po zabiegu

Po zabiegu może pojawić się lekka opuchlizna ust i zaczerwienienia, które mogą być widoczne przez około 3-5 dni. Niewykluczone są także siniaki, jednak wszystko jest kwestią indywidualną.

Jeśli chodzi o zalecenia pozabiegowe, należy unikać zażywania kąpieli słonecznych oraz zrezygnować z sauny. Wynika to z faktu, iż wysoka temperatura wpływa na przyspieszenie degradacji kwasu hialuronowego i zwiększa ryzyko pojawienia się opryszczki wargowej, a także przebarwień.

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Zabiegi łączone, czyli karboksyterapia z osoczem bogatopłytkowym. Jakich efektów możemy się spodziewać i w czym pomaga opowiada dr Ewa Rybicka

Ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem cieszy się osocze bogatopłytkowe oraz karboksyterapia. A gdybyśmy połączyli oba te zabiegi jaki byśmy efekt otrzymali i czy w ogóle można je łączyć? Ze specjalistą medycyny estetycznej dr Ewą Rybicką z Estetica Nova rozmawiała Justyna Gawryś.


DR Ewa Rybicka dermaesteticCo Pani sądzi na temat łączenia karboskyterapii z osoczem bogatopłytkowym?

Dr Ewa Rybicka: W mojej praktyce od dawna staram się wybierać zabiegi, które wykorzystują naturalne procesy zachodzące w organizmie, stymulując tkanki i przywracając im prawidłową funkcję. Takim zabiegiem jest karboksyterapia. W pierwszym momencie po wprowadzeniu do tkanki dwutlenku węgla, organizm odbiera sygnał o niedotlenieniu. Wywołuje to natychmiastową reakcję rozszerzenia naczyń krwionośnych, aby do tkanki dopłynęła większa ilość naczyń krwionośnych. Mówi się o dwóch mechanizmach angiogenezy (przyp. red. karboksyterapia po serii zabiegów powoduje powstawanie nowych naczyń czyli angiogenezę) „fałszywej“ i „prawdziwej“. „Fałszywa“ jest w momencie gdy tuż po zabiegu (gdy jest efekt niedotlenienia tkanki) wszystkie naczynia, które są w tkance, nawet nie używane i niedrożne są udrażniane i rozszerzane, a tkanka jest bardziej dotleniana. Z kolei ta „prawdziwa“ jest takim rezultatem zabiegów, który powstaje po serii (np. 7-10 zabiegów) kiedy w regularnych odstępach np. 6-7 dni podawany dwutlenek węgla do tkanki powoduje powtarzający się efekt niedotlenienia. Wówczas pobudzane są mechanizmy w śródbłonku, czyli pobudzane są komórki macierzyste poprzez czynniki wzrostu i tworzone są nowe naczynia.

Podobnego efektu, czyli pobudzenia czynników wzrostu i pobudzenia komórek macierzystych odpowiednich, spodziewamy się po podaniu osocza bogatopłytkowego. Dlatego wykonywanie tych zabiegów w protokołach łączonych jest naprawdę świetnym wyborem, bowiem efekty tych zabiegów, nie tylko się sumują, ale osiągamy efektywność o wiele większą niż w przypadku wykonywania tych zabiegów oddzielnie gdyż wzmacnia reakcję. Nawet o 30% rośnie efektywność zabiegów w porównaniu z tym jakbym robiła same osocze, a osocze z karboksyterapią.

Karboksyterapię możemy wykonywać na ciało, na włosy, a na twarz?

Dr Ewa Rybicka: Na włosy i ciało jest rewelacyjna, na twarz jest dosyć kłopotliwa z tego względu, że Pacjenci nie zawsze akceptują takie dypozyty dwutlenku węgla zwłaszcza w okolicach oczu. Skóra w okolicy oczu jest mało ukrwiona, a podanie dypozytu powoduje słabe wchłanianie z tego względu, że nie ma kontaktu z naczyniami. Dlatego przez dłuższy okres czasu może utrzymywać się obrzęk pod oczami. Generalnie karboksyterapię możemy wykonywać na twarz, natomiast nie jest to zabieg zaliczany do moich ulubionych jeżeli chodzi o tę okolicę.

Skoro karboksyterapia jest takim rewelacyjnym zabiegiem na ciało to jakich efektów możemy się po niej spodziewać?

Dr Ewa Rybicka: U kobiet, które mają 1 lub 2 stopień cellulitu (1 stopień nie jest widoczny, 2 już jest widoczny na ciele) po wykonaniu kilku zabiegów karboksyterapii obserwujemy efekt zwiększonego drenażu tkanki. Cellulit, który w tych stadiach rozwoju w dużej mierze zależy od zastoju płynów w tkankach, ulega widocznemu zmniejszeniu. W leczeniu tego schorzenia warto w zależności od wskazań, łączyć karboksyterapię z falą uderzeniową, endermologią czy ultradźwiękami.

Ok., a w jaki sposób łączy Pani karboksyterapię z osoczem bogatoplytkowym?

Dr Ewa Rybicka: Mój protokół wygląda następująco: raz w tygodniu karboksyterapia przez 3 kolejne tygodnie, trzeci zabieg łączę z osoczem.. I później znowu 3 karboksyterapie i łączenie przy trzecim z osoczem. Karboksyterapię zalecam co tydzień tydzień, a osocze co 3 tygodnie. Łączenie tych zabiegów naprawdę wzmacnia skórę. Ten schemat postępowania zalecam u kobiet, które maja cellulit a jednocześnie ich skóra jest mało jędrna i wiotka.

Ile czasu trwa zabieg karboksyterapii?

Dr Ewa Rybicka: Czas zabiegu zależy od obszaru poddawanego leczeniu oraz przepływu gazu, ale w granicach 30 -40 minut.

 

Powinno Cię zainteresować: Dr Ewa Rybicka opowiada jakie zabiegi należy wykonać przed ślubem, imprezą lub ważnym wydarzeniem by uzyskać efekt promiennej i świetlistej cery.

4
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hanna
Gość
hanna

A ja polecam autologiczny krem z osocza. Wzmacnia efekty zabiegu autologicznego.

hanna
Gość
hanna

Czy ktoś korzystał z takiego zabiegu? Zastanawiam się nad nim bo podobno daje fajne i naturalne efekty, a na tym mi zależy najbardziej. I jest jeszcze jakiś krem autologiczny do wzmocnienia efektów zabiegu.

Derma Estetic www.dermaestetic
Gość

Nie próbowaliśmy na własnej skórze, ale widzieliśmy efekty na własne oczy 🙂 Rzeczywiście połączenie osocza z np. karoksyterapią daje niesamowity rezultat a do tego 100% naturalny. Zabieg osoczem można poniekąd nazwać zabiegiem eko gdyż preparat jest w 100% naturalny bo nasz, pozyskany z naszej krwi. Osobiście bardzo polecamy zabiegi z użyciem osocza bogato płytkowego! Obecnie to jeden z najbardziej popularnych zabiegów w medycynie estetycznej.

hanna
Gość
hanna

Czy ktoś korzystał z takiego zabiegu? Dosyć mocno się nad nim zastanawiam, bo podobno daje bardzo fajne i naturalne efekty, a na tym mi zależy najbardziej. Ostatnio trafiłam też na wizażu na kupon – do zabiegu w wybranych klinikach wyrabiają też krem z osocza, co może być naprawdę dobre. To jest chyba ważne do końca czerwca, więc będę wdzięczna za wszystkie opinie 😉

Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana