Jakie zabiegi można wykonać podczas jednej wizyty w gabinecie?
Jeżeli finanse nie stanowią problemów, a nie masz czasu na częste wizyty i chcesz w sposób efektywny wykorzystać spotkanie w gabinecie lekarza medycyny estetycznej, to musisz się dowiedzieć jakie zabiegi można łączyć podczas jednej wizyty. Z takim zapytaniem zwróciła się nasza Czytelniczka Dominika.
photo:pixabay.com/Engin_Akyurt
Czy podczas jednej wizyty mogę nawilżyć usta i pozbyć się zmarszczek, które mam na czole i wokół oczu?
Pani Doktor,
postanowiłam napisać do Pani w kwestii zabiegów, które mogłabym wykonać podczas jednego spotkania w gabinecie lekarskim. Na co dzień mieszkam w Anglii i jesienią mam zamiar przyjechać do Polski. Postanowiłam, że ten czas również przeznaczę na poprawienie mankamentów 🙂
Zastanawiam się jakie zabiegi jednorazowo mogę wykonać w okolicy twarzy i ciała. Na mojej twarzy pojawiły się zmarszczki i wiotkość skóry (mam 43 lata), ponadto na czole mam zmarszczki (moja mimika jest zdecydowanie za duża), zmarszczki wokół oczu i zasinienie, a także marzę o delikatnym nawilżeniu ust. Mam również pociążowe rozstępy na brzuchu i cellulit w obrębie pośladków i ud. Chciałabym wykorzystać swój wyjazd do Polski na działania estetyczne, ale nie wiem na ile mogłabym sobie pozwolić podczas dwutygodniowej wizyty w kraju.
Pozdrawiam,
Dominika
Pani Dominiko,
Mankamenty na twarzy to zwykle niewielki problem, zwłaszcza u młodej kobiety. Można z nimi skutecznie się uporać podczas 1-2 wizyt. O wiele większym wyzwaniem jest ciało. Pomimo, iż istnieje obecnie bardzo wiele metod i narzędzi walki z cellulitem i rozstępami, obawiam się ze podczas 2 tygodni możliwe będzie uzyskanie tylko częściowej poprawy stanu skóry. Ciało wymaga zazwyczaj długofalowej pracy, a opisywane w mediach „magiczne” zabiegi nie działają w pojedynkę. Jeżeli podejmie Pani decyzję o wdrożeniu intensywnego programu naprawczego, to 2 tygodnie to już pewna szansa na efekt.
Arosha to włoska linia zabiegowa na ciało. Dzięki specjalistycznej formule, jest to skuteczna broń w walce z niedoskonałościami ciała. Kosmetyki zapewniają skuteczne zabiegi o właściwościach redukujących cellulit, modelujących, ujędrniających, nawilżających ciało oraz walczących z oznakami starzenia się skóry. co to [...]
Cellulit, zwany potocznie pomarańczową skórą, to problem nie tylko osób z nadwagą, ale także szczupłych. Cellulit objawia nierówną i pofałdowaną powierzchnią skóry, z guzkami i zgrubieniami, stąd jego potoczna nazwa: pomarańczowa skórka. Cellulit najcześciej występuje w obszarze ud, bioder, kolan, [...]
Urlop to czas, na który czekamy z niecierpliwością. Czasem jednak sen z powiek spędza nam to jak będziemy prezentować się na plaży w kostiumie kąpielowym. Nawet jeśli mamy parę centymetrów za dużo lub za mało, zadbane ciało, ręce i stopy [...]
Jak się przygotować do wizyty w klinice medycyny estetycznej, na co zwracać uwagę – pytania i odpowiedzi
Medycyna estetyczna jest w Polsce bardzo popularna. Zabiegi medycyny estetycznej pomagają pozbyć się mankamentów urody, a także pozbyć kompleksów. Jak przygotować się do wizyty w klinice medycyny estetycznej? Podpowiadamy.
photo: pixabay.com/Free-Photos
Czy jest to znana klinika medycyny estetycznej i czy ma dobre opinie?
Zanim udasz się do kliniki medycyny estetycznej postaraj się sprawdzić jaką ma opinię i czy jest polecana przez inne pacjentki. Warto również zapytać wśród koleżanek i znajomych czy znają godny polecenia gabinet medycyny estetycznej.
Sprawdź również stronę internetową danej kliniki. Powinni się w niej znaleźć informacje dotyczące kadry, w tym wykwalifikowanych lekarzy, używanym sprzęcie, zabiegach i ich cenach.
Jaki masz problem i jakie są Twoje oczekiwania?
To jedno z kluczowych pytań, które zada Ci lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji. Ważne jest, aby dokładnie powiedzieć jakiego efektu końcowego oczekujemy, aby lekarz mógł zaproponować nam skuteczną terapię, bądź wskazać powody, dla których nasze oczekiwania mogą nie zostać spełnione.
Jaki jest Twój stan zdrowia?
Lekarz medycyny estetycznej powinien przeprowadzić z Tobą wywiad zdrowotny. Jeżeli tego nie zrobi, zastanów się czy na pewno chcesz skorzystać z jego usług. Lekarz powinien zapytać Cię o ewentualne choroby czy przyjmowane leki, jak również o styl życia i aktywność fizyczną. Czasem przed podaniem określonego leku czy wykonaniem zabiegu, może zlecić wykonanie konkretnych badań.
Wiedza lekarza medycyny estetycznej o Twoim stanie zdrowia, ma wpływ na to czy i jaki zabieg może Ci zaproponować. Pamiętaj zatem, że jeżeli przyjmujesz np. tabletki antykoncepcyjne, leki na tarczycę, koniecznie poinformuj o tym lekarza podczas wizyty w klinice medycyny estetycznej.
Podczas pierwszej wizyty powinny również zostać wskazane podstawowe przeciwwskazania do przeprowadzenia danego zabiegu. Głównie będą to: okres ciąży i laktacji, zaostrzone choroby autoimmunologiczne, aktywna choroba nowotworowa, infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe, skłonność do powstawania bliznowców, a także opryszczka i stany zapalne skóry.
Ocena stanu skóry
Wstępna konsultacja u lekarza medycyny estetycznej ma na celu zanalizowanie problemu skórnego oraz ogólnego stanu skóry. Jeżeli ocenie poddawana jest twarz, a lekarz ocenia jej stan, kiedy masz nałożony makijaż – w Twojej głowie powinna zapalić się czerwona lampka. Dlaczego? Bowiem do dokładnej diagnozy skóry, konieczne jest wykonanie starannego demakijażu przed konsultacją.
Jakie masz pytania dotyczące zabiegu medycyny estetycznej?
Pamiętaj, że nie ma głupich pytań i nie bój się ich zadawać. Lekarz medycyny estetycznej powinien szczegółowo wyjaśnić Ci na dlaczego dany zabieg będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, jak będzie przebiegał, jak powinnaś się do niego przygotować, jakie są ewentualne przeciwwskazania i zalecenia pozabiegowe.
Bardzo ważne jest, aby korzystać z usług profesjonalnej kliniki, upewnić się czy lekarz, do którego się zgłosiłaś posiada specjalizację z chirurgii plastycznej i czy specjalizuje się w zabiegu, który będzie przeprowadzał. Warto zajrzeć na stronę Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, by mieć pewność jakie kwalifikacje posiada dany lekarz.
W przypadku zabiegów medycyny estetycznej nie można kierować się tylko i wyłącznie niską ceną. Musisz mieć świadomość, że niska cena i jakość nie idą zawsze razem w parze. Nie jest możliwe, aby bardzo niskim kosztem wykonać bezpieczny zabieg przy zastosowaniu wysokiej jakości sprzętu oraz preparatów.
Większość z nas jest już po urlopach, a lato nieubłaganie powoli dobiega końca. Skóra po lecie jest zazwyczaj odwodniona oraz szorstka w dotyku, warto zatem pomyśleć o tym jak o nią zadbać. Przedstawiamy propozycje 10 zabiegów, które warto wykonać po letnich wakacjach.
photo: pixabay.com/AdinaVoicu
Zewnętrzne czynniki atmosferyczne, tj. promieniowanie słoneczne, piasek, kąpiele w słonej lub chlorowanej wodzie i wiatr, sprawiają, że cera staje się sucha i odwodniona. Przesuszona skóra charakteryzuje się widoczną siateczką drobnych zmarszczek. Ponadto z uwagi na większą ekspozycję na promieniowanie UV pojawiać mogą się przebarwienia czy poszerzone naczynia krwionośne.
Dlatego tak istotne jest, aby po okresie letnim zadbać o odpowiednie nawilżenie i regenerację skóry oraz o przywrócenie jej dobrej kondycji i elastyczności.
Zabiegi na twarz po lecie – jakie wybrać?
Podstawą jest regeneracja skóry, zatem najpierw powinniśmy zdecydować się na zabiegi rewitalizujące i odżywcze, które przywrócą skórze nawilżenie i blask. W dalszej kolejności należy wykonywać zabiegi, których zadaniem jest wyrównanie kolorytu.
Odżywienie i nawilżenie skóry po lecie
Jonoforeza
To metoda polegająca na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych za pomocą sił pola elektrycznego. Wpływa pozytywnie na jędrność oraz nawilżenie skóry – nawadnia głębokie warstwy skóry. Ponadto wygładza cienkie linie oraz zmarszczki, a także poprawia krążenie krwi. Jonoforeza wpływa również na zmniejszenie łojotoku oraz przywraca skórze zdrowy, rozświetlony wygląd.
Sonoforeza
Celem zabiegu sonoforeza jest wprowadzenie substancji aktywnych (leczniczych, kosmetycznych) w głębsze warstwy naskórka. Substancje te (witaminy, peptydy) poprzez wtłaczanie manualne tj. masaż przenikają w małym stopniu. Natomiast wtłaczane za pomocą ultradźwięków przekraczają barierę jaką jest płaszcz hydrolipidowy oraz błony komórkowe i wnikają do żywych warstw naskórka. Sonoforeza powodując mikromasaż poprawia ukrwienie naskórka i regenerację uszkodzonych tkanek.
Mezoterapia
Mezoterapia jest mało inwazyjną techniką poprawiającą napięcie i blask skóry, która odbudowuje, odżywia i regeneruję skórę twarzy i ciała. Preparaty do mezoterapii zawierają kwas hialuronowy oraz zestaw mikroelementów i witamin – substratów niezbędnych do prawidłowej regeneracji skóry. Wyróżniamy mezoterapię igłową oraz bezigłową. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule: mezoterapia igłowa czy bezigłowa – którą wybrać?
Osocze bogatopłytkowe to jeden z najpopularniejszych zabiegów umożliwiających wykorzystanie sił witalnych organizmu. Osocze bogatopłytkowe jest substancją , którą otrzymuje się z własnej krwi pacjenta. Osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do ich głównego działania, czyli produkcji nowego kolagenu. Przez ostrzykiwanie odpowiednich warstw skóry osoczem bogatopłytkowym zostaje przyspieszony proces regeneracji, aktywacji komórek macierzystych, odnowy i pobudzenia fibroblastów. Dzięki temu zabieg zapewnia długotrwałą regenerację i rewitalizację skóry twarzy, poprawę jej ukrwienia i wygładzenie zmarszczek.
photo: pixabay.com/Berzin
Usuwanie przebarwień po lecie
Przebarwienia skóry to brązowawe plamy o różnej wielkości i nieregularnym kształcie, które pojawiają się najczęściej na twarzy głównie u kobiet. Przebarwienia skóry pojawiają się często na czole, w okolicy ust, a niekiedy nawet pokrywają prawie całą twarz, dekolt czy dłonie. W zależności od stanu skóry i stopnia przebarwień, lekarz medycyny estetycznej pomoże nam dobrać odpowiedni zabieg. Poniżej przedstawiamy 4 najczęściej przeprowadzane zabiegi.
Medyczny peeling chemiczny – jest to kontrolowane złuszczanie skóry na skutek działania substancji, które są pochodzenia biologicznego bądź chemicznego. Za pomocą peelingu pozbywamy się defektów kosmetycznych bądź też zmian chorobowych, które są w obrębie naskórka i skóry właściwej. W zależności od zastosowanych preparatów możemy regulować głębokość złuszczania.
Zabieg mikrodermabrazji
Mikrodermabrazja – to peeling mechaniczny, polegający na mechanicznym ścieraniu górnych warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Poprzez regulację przepływu podciśnienia kryształków można kontrolować głębokość złuszczania. Dzięki usunięciu zrogowaciałego naskórka dochodzi do regeneracji i tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Zabieg mikrodermabrazji skutecznie oczyszcza skórę. Dzięki temu zabiegowi skóra wygląda młodziej, jędrniej i jest bardziej elastyczna.
Zabieg Cosmelan
Zabieg Cosmelan dzięki czynnikom rozjaśniającym o natychmiastowym działaniu jest jedną z najbardziej skutecznych terapii depigmentacyjnych, które może zaoferować gabinet medycyny estetycznej. Cosmelan to skuteczny zabieg w terapii przebarwień hormonalnych, zwłaszcza typu melasma, chloasma. Co więcej ten zabieg na przebarwienia wyraźnie rozjaśnia małe i specyficzne plamy typu piegi, znamiona barwnikowe i przebarwienia posłoneczne.
Laserowe usuwanie przebarwień
Przebarwienia na twarzy mogą być również skutecznie usuwane za pomocą lasera frakcyjnego. Laser frakcyjny wytwarza w skórze mikrouszkodzenia, dzięki którym następuje koagulacja tkanek w strefach mikrotermalnych. Dzięki temu skóra wytwarza więcej kolagenu poprzez uruchomione procesy gojenia. Kolagen sprawia, że skóra jest jędrniejsza, bardziej napięta i wygląda zdrowiej. Poprawia się również jej koloryt i jest o wiele gładsza.
Kiedy zadbamy już o skórę twarzy, warto dopieścić także całe nasze ciało. Najlepiej zdecydować się na kompleksowy zabieg łączący odżywienie skóry z usunięciem martwego naskórka. Jednym z naszych ulubionych jest zabieg czekoladowy.
Czekoladowy zabieg na ciało
Relaksujący, odżywczy i napinający czekoladowy zabieg na całe ciało. Zabieg rozpoczyna się czekoladowym peelingiem całego ciała, który usuwa martwe komórki naskórka i przygotowuje skórę na przyjęcie składników aktywnych zawartych w masce. W kolejnej fazie w ciało wmasowywana jest rozgrzewająca czekoladowa maska bogata w składniki odżywcze i napinające. Następnym etapem jest relaksujący seans w eletrosaunie, podczas którego składniki aktywne zawarte w masce wnikają w głąb skóry, dzięki poprawie ukrwienia skóry. Zabieg kończy się masowaniem ciała odżywczym kremem. Po zabiegu skóra jest napięta, odżywiona i pachnie czekoladą.
Promieniowanie słoneczne i słona morska woda mogą mięć negatywny wpływ nie tylko na kondycję naszej skóry, ale także i włosów. Bardzo często po okresie letnim włosy tracą swój blask i matowieją, a nawet stają się kruche i łamliwe. Nasza propozycja ratunku dla przesuszonych włosów to: zabieg keratynowy na włosy
Zabieg keratynowy na włosy
Keratyna jest naturalnym budulcem włosów i występuje w postaci włóknistej – tworzy korę i naskórek oraz amorficznej – wypełnia szczeliny w trzonie oraz łuskach włosów, zapewniając im elastyczność. Keratynowe prostowanie włosów to jeden z polecanych zabiegów, a w wbrew swojej nazwie keratynowe prostowanie włosów jest dedykowane nie tylko dla pan posiadających loki i fale, ale również włosy proste.
Głównym zadaniem keratynowego prostowania włosów jest odbudowa struktury włosów, ich intensywne odżywienie i wygładzenie. Preparaty keratynowe, używane podczas zabiegu, zawierają nie tylko keratynę, ale również antyoksydanty, wyciągi z roślin, witaminy, i dostarczają niezbędnych składników odżywczych oraz kwasy tłuszczowe. Efekt wygładzenia i nawilżenia włosów utrzymuje się od 3-6 miesięcy.
Rozszerzone pory i nierówny koloryt cery to problem, który często pojawia się u osób z cerą mieszaną i tłustą. W przypadku skóry problematycznej niezmiernie ważna jest prawidłowa pielęgnacja cery. Domowa pielęgnacja to jednak nie wszystko, warto oddać skórę w ręce [...]
„Jak cię widzą, tak cię piszą”, to zdanie, które jest ponadczasowe. Wygląd w dzisiejszych czasach stał się bardzo ważny. Prawie każdy z nas chciałby być piękny, młody, bez zmarszczek i cellulitu. Dziedzina medycyny estetycznej oraz jej osiągnięcia w pewien sposób [...]
Rozszerzone pory twarzy pojawiają się u osób z cerą mieszaną i tłustą, a wraz z wiekiem niestety stają się bardziej widoczne. Nadmiernie rozszerzone ujścia gruczołów łojowych są w dużej mierze uwarunkowane genetycznie. Czy można zmniejszyć widoczność porów i jakie są [...]
Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na blogu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Dodaj komentarz