W jaki sposób pozbyć się przebarwień na twarzy?

Przebarwienia na twarzy? Marzysz by się ich pozbyć sprawdź jaki zabieg poleca nasz Ekspert dr Katarzyna Kwarecka-Zając
Dzień dobry Pani Doktor
borykam się z przebarwieniami na twarzy. Pojawiły się w tym roku po obfitym eksponowaniu na słońcu – na czole, w okolicy oczu i nad ustami (wąsik). W jaki sposób pozbyć się ich? Czy jest możliwość pozbycia się ich na stałe?
Bardzo dziękuję i pozdrawiam,
Natalia
Dzień dobry Pani Natalio,
Polecam Dermamelan, nie jest metoda, która rozwiąże problem na zawsze, ale daje nadzieję na długo utrzymujący się dobry efekt… Systematyczne stosowanie kremu Dermamelan 2, po zakończeniu terapii (w słoneczne dni) hamuje wyrzut melaniny z komórek barwnikowych pod wpływem słońca.
Pozdrawiam,

Katarzyna Kwarecka-Zając

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Dopasuj zabieg do swojego wieku oraz kondycji skóry.

Powolny proces starzenia się skóry rozpoczyna się już od 25 roku życia. Jedną z przyczyn tego stanu jest stopniowa utrata kwasu hialuronowego. Bowiem to kwas hialuronowy powoduje zaburzenia właściwego poziomu nawilżenia, utratę sprężystości i gładkości. Dzięki zabiegom odpowiednio dopasowanym do swojego wieku możesz zachować młodość na dłużej. O tym kiedy i jakie zabiegi wykonać warto opowiada dr Dorota Mielecka-Trzepizur z Centrum Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii CosmetDerm

 

 zabiegi dopasowane do wieku i kondycji skóry

Kwas hialuronowy (HA) to jeden z cennych „pomocników” w naszym organizmie, dzięki któremu skóra wygląda młodo, jest gładka, sprężysta i promienna. Zadaniem HA jest utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia. Niestety z wiekiem maleje ilość kwasu hialuronowego w naszej skórze, co jest jedną z przyczyn wiotczenia skóry. Staje się ona niestety pomarszczona w kącikach ust, w okolicach oczu czy na czole widoczne są zmarszczki oraz bruzdy. Utrata kwasu hialuronowego jest procesem postępującym. Przyspiesza ją niewłaściwy tryb życia, czyli niezdrowa dieta, nadmierny stres, zmęczenie lub brak odpowiedniej ochrony przed promieniami UV. Skutecznym i najszybszym sposobem na uzupełnienie niedoborów HA są popularne zabiegi polegające na podaniu w wybrane okolice kwasu hialuronowego,  który ma formę żelu i doskonale uzupełnia jego poziom w naszej skórze. Najlepsze efekty uzyskamy, jeśli wybierzemy odpowiedni preparat – dopasowany do typu skóry, efektu, który chcemy uzyskać, a przede wszystkim naszego wieku.

Wiek 30+, czyli rewitalizacja i przeciwdziałanie procesom starzenia

Drogocenny kwas hialuronowy tracimy już od 25 roku życia. Magiczną datą dla wielu kobiet jest przekroczenie tzw. trzydziestki. I choć nadal wyglądamy młodo i atrakcyjnie, warto już wtedy pomyśleć o pierwszych zabiegach, które pozwolą nam utrzymać ten stan jak najdłużej. – Dobrym rozwiązaniem dla osób po 30. roku życia są preparaty na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego, przeznaczone do mezoterapii (np. Teosyal Meso). Taka kuracja pomaga w rewitalizacji skóry, przywróceniu jej odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz pobudzeniu procesów naprawczych. Dbając o jakość skóry, przeciwdziałamy rozpoczynającym się procesom starzeniazapewnia dr Dorota Mielecka-Trzepizur z Centrum Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii CosmetDerm. Podstawowy cykl składa się z trzech sesji wykonywanych co trzy tygodnie. Dla utrzymania efektów warto powtarzać zabieg dwa lub trzy razy w roku. – Jeśli na skórze widoczne są już drobne zmarszczki, mezoterapię można połączyć z zabiegiem wypełniania delikatnym preparatem przeznaczonym do pierwszych, powierzchownych zmarszczek, jak np. Teosyal First Linesdodaje Dorota Mielecka-Trzepizur. Kurację należy powtarzać raz na pół roku.

Wiek 40+, czyli nieinwazyjny lifting twarzy

Mezoterapię skóry, czyli płytkie wstrzykiwanie preparatu połączone z bardzo dużą ilością nakłuć lub podskórne aplikowanie kwasu w postaci niewielkich pęcherzyków warto wykonywać w każdym wieku. W odróżnieniu od zabiegów wypełniania zmarszczek, których rezultaty widoczne są od razu, na efekty mezoterapii musimy poczekać, aż skóra się zregeneruje i odbudujemówi dr Mielecka-Trzepizur specjalizująca się w medycynie estetycznej. Propozycją dla osób po 40. roku życia mogą być formuły będące połączeniem technik mezoterapii i wypełniania preparatami z kwasem usieciowanym (np. Teosyal Global Action). Również doskonałym wyborem jest Redensity I, który odbuduje naszą skórę. Preparat ten oprócz kwasu hialuronowego, który ma za zadanie, nawilżyć i poprawić gęstość skóry, dodatkowo zawiera specjalny kompleks stymulujący proces wytwarzania włókien kolagenu oraz elastynyCzęstym problemem u osób w tym wieku są również cienie pod oczami i pogłębiona dolina łez, co potęguje wrażenie zmęczonego wyrazu twarzy. Stosując odpowiednie preparaty stworzone do leczenia okolic oczu (np. Redensity II), w szybki i bezpieczny sposób odmładzamy nasze spojrzenieprzekonuje dr Dorota Mielecka-Trzepizur Dzięki preparatom z kwasem hialuronowym (np. Teosysal Global, Teosyal Deep Lines) możemy również wykonać nieinwazyjny zabieg dający efekt liftingu: podnieść owal twarzy, spłycić zmarszczki czy wyrównać bruzdy nosowo-wargowe. To dobra propozycja dla osób po 40. roku życia i starszychdodaje ekspert. 

Wiek 50+, czyli intensywne modelowanie 

Wraz z wiekiem dochodzi również do szybszego zaniku tkanki tłuszczowej w skórze. Aby powstrzymać związane z tym procesem zmiany w wyglądzie, należy sięgnąć po silny preparat z wysoko usieciowanym kwasem hialuronowym typu Teosyal Ultimate, który wypełni głębokie zmarszczki, wymodeluje twarz i uzupełni braki tkanki tłuszczowej.  Typowym mankamentem zdradzającym wiek osób dojrzałych jest też zmiana kształtu ust, które z wiekiem stają się węższe. Dlatego pacjenci po 50. roku życia często decydują się na modelowanie warg kwasem hialuronowym. Dobrej jakości preparaty, jak np. Teosyal Kiss pozwalają uzyskać naturalny efekt, co jest jednym z najważniejszych czynników dla osób odwiedzających gabinety medycyny estetycznejpodkreśla dr Dorota Mielecka-Trzepizur.

 

Dobór zabiegów estetycznych uzależniony jest zarówno od wieku, jak i od kondycji czy typu skóry, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji skonsultujmy się z lekarzem specjalistą, który wybierze zabieg dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Uwaga! Nowe oznaczenia na opakowaniach kosmetyków.

Uwaga! Od lipca 2013 roku na opakowaniach kosmetyków inaczej będzie oznaczony termin ważności, natomiast przy niektórych wymienionych w składzie substancjach pojawi się tajemniczy znak nano. Zmiany na opakowaniach są drobne, ale bardzo istotne. Zatem sprawdźmy na co należy zwracać uwagę.

 

Rewolucja w prawie kosmetycznym spowodowała, że producenci mieli 4 lata na to by dostosować się do nowych zaleceń. Właśnie w lipcu tego roku minął czas. Co to oznacza? Wszystkie kosmetyki, które są dostępne w drogeriach powinny być wyprodukowane według zasad, które obowiązują w całej Unii Europejskiej. 

Zmieniły i zaostrzyły się przepisy dotyczące testów na zwierzętach oraz badania bezpieczeństwa kosmetyków. Dodatkowo co ważne pojawiły się zmiany na kosmetykach, których na co dzień używamy. Pojawiły się 2 nowe symbole, a z kolei 2, które były używane do tej pory będą stosowane zdecydowanie rzadziej.  Dlaczego? Dlatego, że mogą wprowadzać w błąd konsumentów.

Nowe oznakowania

  • Klepsydra

Symbol klepsydry oznacza termin ważności. Obecnie klepsydra zastąpi istniejący do tej pory zapis: „Najlepiej zużyć przed końcem”. Obok klepsydry będzie umieszczona data ważności. UWAGA! Nowy symbol pojawi się wyłącznie na kosmetykach, których termin ważności jest krótszy niż 30 miesięcy. Na pozostałych kosmetykach, których data ważności jest dłuższa niż 30 miesięcy nadal będzie widniał symbol słoiczka tzw. symbol PAO (dla przypomnienia: jest to znak graficzny przedstawiający otwarty słoik z narysowaną obok liczbą i literą M. Ocenia on bezpieczeństwo kosmetyków po otwarciu). Pojawienie się symbolu klepsydry jest o tyle dobre, bo coraz więcej firm produkuje kosmetyki dostępne w wielu krajach. Takie oznaczenie będzie zrozumiałe dla wszystkich. Dodatkowo producenci stwierdzili, że będą umieszczać dwa oznaczenia – klepsydrę i PAO gdyż nie wszyscy pamiętają kiedy dokładnie otworzyli swój ulubiony krem bądź balsam. 

  • Skrót (nano)

Taki skrót będzie można znaleźć przy niektórych substancjach wymienionych w samym składzie kosmetyku, czyli tzw. INCI, który jest umieszczony na opakowaniach kosmetyków. Oznacza on, że substancja ma postać mikroskopijnych nanocząsteczek. 
Nie będzie miało sensu
 
  • Ikonka króliczka
 
W Unii Europejskiej testy na zwierzętach są zabronione prawie od 10 lat. Dodatkowo niedawno ten zakaz rozszerzono i do drogerii nie mogą nawet trafić kosmetyki, których składniki zostały przetestowane na zwierzętach. Obecnie składniki kosmetyków są przeprowadzane metodą in vitro na sztucznych modelach naskórka. Naukowcy wiedzę z zakresu działania oraz bezpieczeństwa czerpią z medycyny i farmacji gdyż tam testy na zwierzętach nadal nie są zabronione. Z kolei sprawdzone w lekach składniki często trafiają do kosmetyków. 
 
Nie zawiera
  • Parabenów

 

Parabenów, barwników i substancji zapachowych. Jedni twierdzą, że to informacja bardzo praktyczna inni wręcz przeciwnie, że nieetyczna. W związku z powyższym zaleca się nie umieszczanie tej informacji na opakowaniach kosmetyków. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana