Opuchlizna na policzkach pod oczami – zabiegi

Opuchlizna na policzku pod oczami wymaga zabiegów drenujących. Drenaż limfatyczny pobudza i reguluje krążenie krwi i limfy w organizmie. Drenaż ma na celu recyrkulację limfy a także zmniejszenie ryzyka opuchlizny limfatycznej.

opuchlizna na policzkach pod oczami

opuchlizna na policzkach pod oczami

Dobry wieczór,

Mam 40 lat i do tej pory nie miałam problemów z cerą, mam mało zmarszczek, ale od tego pewnego czasu borykam się z problemem opuchlizny na policzkach, pod oczami. Bardzo proszę o polecenie mi zabiegu, który mógłby mi pomóc. Najlepiej w Krakowie. Myślałam o zabiegu Derma Fudion pen, lub o zabiegach laseroterapii.

Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

Pozdrowienia, Monika

Dzień dobry,

Mikronakłówanie Dermapen (nie znam urządzenia Derma Fusion Pen) jest bardzo dobrym zabiegiem zagęszczającym skórę, wyrównującym jej koloryt, liftingującym. Jest mała szansa na to, aby poradził sobie z obrzękami. W takim wskazaniu rekomenduję drenaż limfatyczny twarzy – manualny, albo wykonywany urządzeniami. W moim gabinecie używamy  do tego celu Icoone laser – efekty zarówno drenażu jak i działania stymulującego są bardzo dobre. Można także skorzystać nowego zabiegu Biodermogenezy, łączącego technologie pola elektromagnetycznego, próżni i elektroporacji- świetne działanie stymulujące skórę i drenujące.

Pozdrawiam

dr Ewa Rybicka

Więcej na temat zabiegu Biodermogenezy można przeczytać w artykule:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Czy krótkotrwałe głodówki są zdrowe

Zdaniem wielu kilkudniowy brak spożywania posiłków stałych i picie jedynie wody, ma zbawienny wpływ na ludzki organizm. Inni natomiast są zdania, że głodówki niosą za sobą ryzyko zdrowotne i mogą mieć poważne skutki zdrowotne. Nasuwa się zatem pytanie: czy krótkotrwałe głodówki są zdrowe?

głodówka oczyszczająca organizm

głodówka oczyszczająca organizm

Powstrzymywanie się od spożywania pokarmów jako metoda lecznicza znane jest od stuleci. Głodówka jest to całkowite lub częściowe zaprzestanie spożywania pokarmu i napojów w określonym czasie. Wyróżniamy kilka rodzajów głodówek. W tym artykule skupimy się na krótkotrwałej głodówce leczniczej.

Głodówka lecznicza może pomóc zregenerować się naszemu organizmowi. uzyskaniu lepszego samopoczucia. Głodówka lecznicza co do zasady ma na celu oczyszczenie organizmu z toksyn i złogów, a także ogólnej regeneracji ciała.

Niektóre badania naukowe potwierdzają pozytywną rolę głodówki w procesach leczenia takich schorzeń jak artretyzm czy reumatyzm. Pozytywnie wpływają także na choroby takie jak: nadwaga, choroby układu trawiennego, trzustki, żołądka, jelit, chorób serca czy skóry. Poważne dolegliwości leczone są głodówką pod opieką lekarzy specjalistów.

W pierwszym etapie głodówki tracąc pierwsze kilogramy, tracimy tak naprawdę wodę. Tym samym pośrednio obniżamy odporność organizmu i osłabiamy go. Co więcej wraz z wodą tracimy minerały takie jak wapń, potas, magnez i sód. Jony te są niezbędne w gospodarce wodno-elektrolitowej oraz w przewodnictwie nerwowym. Długotrwała głodówka może także prowadzić do anemii. Dlatego też tak istotne jest, aby nie podejmować samodzielnie głodówek, lecz koniecznie skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Długotrwałe głodzenie się może być niebezpieczne dla organizmu. Głodówka taka może prowadzić do licznych niepożądanych dolegliwości, w tym: zawrotów głowy, nudności, osłabienia, permanentnego poczucia zmęczenia. Trzeba mieć świadomość, że nieprzemyślana głodówka może przyczynić się do rozwoju zaburzeń odżywania się.

Kolejną istotną kwestią, o której trzeba pamiętać to fakt, że istnieje wiele przeciwwskazań do przeprowadzenia głodówki, a zaliczają się do nich między innymi: cukrzyca, choroba nowotworowa, nadczynność tarczycy, marskość wątroby, gruźlica, ciąża i okres karmienia piersią.

Obecnie znanych jest wiele diet, które bazują na głodówkach i w określony sposób ograniczają liczbę przyjmowanych kalorii. Polegają one np. spożywaniu w wybrane dwa dni tygodnia 500 kcal;  spożywaniu np. 800 kcal, na które składają się wybrane, wysokoodżywcze produkty; na spożywaniu wyłącznie konkretnych warzyw i kilku wybranych owoców. Jest też inna nowa dieta ProLon, która imituje głodówkę.

prolon dieta imitująca głodówkę

ProLon to dieta niskowęglowodanowa

ProLon to pierwsza na świecie dieta imitujące głodówkę, która poprzez odpowiednią kombinację składników spożywczych przeprogramowuje organizm w tryb regeneracji i odmłodzenia. ProLon to efekt ponad 20-letnich badań prowadzonych przez światowej sławy gerontologa profesora Valtera Longo. ProLon to program żywieniowy :Fasting Mimicking and Enhancing Diet™) opracowany prze firmę L-Nutra, oparty na przełomowych i najnowocześniejszych badaniach prowadzonych na USC w Instytucie Długowieczności, jednym z wiodących centrów badań nad starzeniem i długowiecznością oraz na wydziale Diabetologii i leczenia Otyłości USC.

Ponad 20 lat badań i obserwacji profesora Longo pozwoliło mu potwierdzić pogląd, że okresowa głodówka pomaga nie tylko utrzymać zdrową sylwetkę, ale także redukować ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i wpływać korzystnie na inne kluczowe dla zdrowia parametry.

Wykazano, że ProLon obniża poziom glukozy na czczo (spadek o 11%, który utrzymał się na poziomie 6% po tym, gdy badani powrócili do standardowej diety), której zbyt wysoki poziom może doprowadzić do rozwoju cukrzycy typu 2 i chorób układu krążenia. Co też istotne, profesor Longo wykazał, że głodówka wywołuje efekt anti-aging na poziomie komórkowym – obniża poziom wskaźnika IGF-1, czyli hormonu starzenia, który dodatkowo zwiększa ryzyko zachorowania na raka i inne choroby związane ze starzeniem (poziom IGF-1 obniżył się o 24%, utrzymując się po tygodniu na poziomie 15%). Zwraca jednak uwagę na to, że dopiero właściwa głodówka, która rozpoczyna się po trzech-czterech dobach postu, uruchamia określone procesy biologiczne.

Badania kliniczne dowodzą, że ProLon Fasting Mimicking Diet (FMD™) spowalnia procesy starzenia biologicznego i poprawia oraz utrzymuje na zdrowym poziomie wiele wskaźników zdrowia.

prolon dieta jak wygląda

dieta prolon jak często przeprowadzać głodówkę

ProLon jest programem żywieniowym składającym się ze zdrowych, naturalnych składników spożywanych przez 5 dni, które nie są rozpoznawane przez organizm jako żywność, co utrzymuje go w stanie postu. ProLon dostarcza organizmowi zdrowych, roślinnych składników (których działanie zostało udowodnione naukowo) tak by zapewnić organizmowi optymalne odżywienie, jednocześnie nie aktywując żadnego procesu starzeniowego. ProLon to dieta niskowęglowodanowa, niskobiałkowa, ale zawierająca dobre kwasy tłuszczowe.

Składniki ProLon bazują na substancjach pochodzenia roślinnego (wegańskie), są wysoce odżywcze i nie zawierają żadnych dodatków, środków konserwujących* lub substancji chemicznych, a do tego są bardzo smaczne. Dzienna kaloryczność posiłków wynosi od 770 do 1100 kcal dziennie.

* Napój energetyczny ProLon zawiera naturalny środek konserwujący: polieleinę.

Potrawy ProLon dostarczane są w 5 małych pudełkach (po jednym na każdy dzień), w których znajdują się batoniki energetyczne, zupy, różnorodne przekąski, napoje i suplementy, wszystkie przebadane i starannie zaprojektowane, w celu odżywiania ciała i promowania pozytywnych zmian we wskaźnikach metabolicznych, odmładzania komórek, zmniejszenia stanu zapalnego i zdrowego starzenia się.

Dieta powinna trwać przez 5 kolejnych dni. W 6 dniu należy spożywać płynne potrawy (zupy i soki owocowe), a następnie lekkie posiłki, w tym ryż, makaron i niewielkie kawałki mięsa, ryb i / lub roślin strączkowych. Normalną dietę można wznowić w dniu 7 lub 24 godziny po zakończeniu diety ProLon.

dieta prolon dla kogo ?

Program żywieniowy ProLonjest przeznaczony dla osób ogólnie zdrowych, które chcą poprawić swoje samopoczucie, dla osób  z nadwagą lub otyłych, które chcą kontrolować swoją wagę w łatwy i zdrowy sposób, dla osób z syndromem metabolicznym, które chcą naprawić swoje zdrowie i zapobiec rozwinięciu się chorób cywilizacyjnych, a także dla osób, które mają nieprawidłowe poziomy biomarkerów procesów starzenia się i uwarunkowanych wiekowo.

dieta prolon jak często przeprowadzać głodówkę

W zależności od podstawowych markerów pacjenta oraz pomiarów stanu zdrowia, oceny i zalecenia lekarza dla większości względnie zdrowych osób zaleca się stosować dietę 3-4 razy w ciągu roku. Dla osób z wysokim poziomem wielu biomarkerów w kierunku starzenia się, cholesterolu, IGF-1, CRP, ciśnienia krwi, tłuszczu trzewnego itp. konsultant medyczny może podjąć decyzję o zaleceniu 6-12 cykli ProLon w roku. U pacjentów z bardzo wysokim ryzykiem można go podawać nawet co 15 dni.

 dieta prolon przeciwskazania

ProLon nie jest zalecany m.in. dla:

  • chorobami sercowo-naczyniowymi i nowotworami
  • kobiet w ciąży lub karmiących piersią
  • osób poniżej 18. roku życia
  • osób przyjmujących leki, których przyjmowanie może być niebezpieczne przy spożywaniu diety z ograniczoną ilością kalorii
  • osób uczulonych na orzechy lub soję
  • osób z cukrzycą (typu 1 i typu 2)
  • osób z indeksem masy ciała (BMI) <18; osób ze zdiagnozowaną poważną chorobą
  • osób z zaburzeniami pracy wątroby lub nerek, na które mogą mieć wpływ niska zawartość glukozy i białka w diecie.

UWAGA!

ProLon powinien być stosowany tylko i wyłącznie pod nadzorem lekarza lub dietetyka.

ProLon to idealny prezent na Święta! Zadbaj o zdrowie swoje i swoich najbliższych

 

ProLon można kupić przez oficjalną stronę. TU

 

 

Zdjęcia wykonała Zuzanna Kruschewska

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Zabiegi, które warto wykonać przed Sylwestrem

Sylwester huczna zabawa, z tańcami, a także nieodłącznym szampanem, fajerwerkami i składaniem życzeń o północy. Sylwester to tradycja, która swoje korzenie ma w starożytności. Niezależnie od tego czy imprezę noworoczną spędzimy na tzw. domówce, czy balu sylwestrowym, warto się do tej nocy przygotować.

zabiegi, które warto wykonać przed Sylwestrem

Do Sylwestra pozostało niewiele dni. Będziemy żegnać stary rok i witać nowy. Wiele osób być może już ma jakieś postanowienia noworoczne. Aby ten dzień nie spędzał nam snu z powiek i nie wprawiał w ponury nastrój, warto zrobić coś dla siebie. Zadbać o skórę, włosy czy paznokcie, aby z dobrym samopoczuciem wejść w kolejny rok. Przedstawiamy zabiegi, które warto wykonać przed Sylwestrem.  

zabiegi na zmarszczki 

W sytuacji, gdy myślisz o efektywnym zabiegu medycyny estetycznej na zmarszczki, to już ostatni dzwonek, aby zrobić to przed Sylwestrem.

Jeżeli Twoim problemem są głębokie zmarszczki mimiczne na czole czy lwia zmarszczka, dobrym rozwiązaniem może być zabieg botoksu. Mezobotoks natomiast polecany jest osobom z bardzo widocznymi zmarszczkami wokół oczu. Zabieg mezobotoks polega na podaniu rozrzedzonego preparatu toksyny botulinowej metodą ostrzykiwania (bardzo płytko pod skórą).

Toksyna botulinowa powoduje zmniejszenie pracy mięśni mimicznych. Efekt działania jest stopniowy, a pełen efekt zaobserwujemy po ok. 7 dniach. Warto zatem odpowiednio wcześnie przed Sylwestrem wykonać zabieg botoksu.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku takich zabiegów jak: usuwanie płytkich zmarszczek lub powiększanie ust kwasem hialuronowym.

Za pomocą kwas hialuronowego można wypełnić zmarszczki na czole, pionowe zmarszczki wokół ust (zmarszczki palacza), fałdy nosowo-wargowe, a także uwypuklić kości policzkowe czy wygładzić szyję i dłonie. Kwasem hialuronowym możemy także poprawić kontur lub powiększyć usta. W przypadku tego zabiegu trzeba pamiętać, że podanie kwasu hialuronowego w zależności od miejsca podania może wymagać znieczulenia. Często po zabiegu kwasem hialuronowym może pojawić się delikatny obrzęk i zaczerwienienie. Aby mieć pewność, że ewentualna opuchlizna zniknie, warto zabieg z kwasem hialuronowym go wykonać przynajmniej 5-7 dni przed Sylwestrem.

zabiegi na twarz, szyję i dekolt

 Na kilka dni przed zabawą sylwestrową warto wykonać zabieg peelingująco-oczyszczający twarz, szyję i dekolt.

Przykładem peelingu mechanicznego, który spokojnie możemy wykonać to mikrodermabrazja, która polega na mechanicznym ścieraniu górnych warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Poprzez regulację przepływu podciśnienia kryształków można kontrolować głębokość złuszczania. Dzięki usunięciu zrogowaciałego naskórka dochodzi do regeneracji i tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Dodatkowo mikrodermabrazja skutecznie oczyszcza skórę. Dzięki temu zabiegowi skóra wygląda młodziej, jędrniej i jest bardziej elastyczna.

Oxybrazja jest siostrzanym zabiegiem mikrodermabrazji, który rewitalizuje skórę. Sekretem tego zabiegu jest złuszczanie za pomocą tlenu. Oxybrazja jest delikatniejsza od mikrodermabrazji. Efekt uzyskujemy za pomocą tlenu pod ciśnieniem i rozproszonych kropli soli fizjologicznej, a nie ścierania. Mikrodermabrazjanie jest polecana osobom posiadającym skórę wrażliwą, naczyniową czy trądzikową, tak oxybrazja jest stworzona dla wymagających typów skóry.

Kawitacja ultradźwiękowa to inaczej peeling kawitacyjny, którego celem jest dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Zabieg ten różni się od innych peelingów, ponieważ bazuje na falach ultradźwiękowych. Dostają się one do wnętrza skóry i tam ją oczyszczają, to dlatego kawitacja jest tak skuteczna i dobroczynna. Peeling kawitacyjny dedykowany jest osobom walczącym z trądzikiem, posiadającym tłustą lub mieszaną cerę. Kawitacja ultradźwiękowa doskonale eliminuje  zaskórniki i rozszerzone pory.

Na dzień przed Sylwestrem warto też zaserwować na skórę twarzy, szyi i dekoltu ekspresową maseczkę. Ich potęga polega na błyskawicznym odświeżeniu skóry – staje się ona wygładzona i promienna. Nierzadko maseczki posiadają także właściwości liftingujące. Tutaj znajdziesz polecane przez nas maseczki. 

piękne brwi

Brwisą niezwykle ważnym elementem kobiecej urody. Ich kształtem, szerokością i kolorem możemy odmłodzić, wyszczuplić twarz, a także zaokrąglić, złagodzić lub też zaostrzyć rysy. Pamiętaj zatem o ich regulacji, a także odpowiednim podkreśleniu henną czy makijażem.

Czy wiesz, że opadające brwi można podnieść za pomocą toksyny botulinowej? Więcej przeczytasz tutaj.

rzęsy jak firanki

Jeżeli natura nie obdarzyła nas rzęsami jak firanki, a zależy nam na wyrazistym spojrzeniu, dobrym rozwiązaniem będą przyklejane sztuczne kępki rzęs.  Kiedy jesteśmy zadowolone z naszych rzęs, wystarczy kupić dobrej jakości wodoodporną maskarę do rzęs lub wykonać zabieg henny.

Efekt podkręconych rzęs możesz uzyskać dzięki zabiegowi klasycznego liftingu rzęs z henną lub liftingu rzęs LVL.

Sprawdź czy zabieg botoxu rzęs i keratynowego laminowania rzęs jest dla ciebie dobrą propozycją.

zabiegi na ciało

  • depilacja ciała

Sylwestrowej kreacji musi również towarzyszyć gładka, pozbawiona włosów skóra. I mówimy nie tylko o gładkich pachach i nogach, ale także przedramionach, o których niektóre panie nie pamiętają.  Jeżeli nie masz problemów z wrastaniem włosków czy zapalenie mieszków włosowych, tradycyjna maszynka do golenia to wygodne i niedrogie rozwiązanie

Dobrym rozwiązaniem przed wielkim wyjściem jest depilacja woskiem lub depilacja pastą cukrową. Na depilację laserową  jest już zbyt późno, ze względu na konieczność przeprowadzenia serii zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Warto jednak zawsze zasięgnąć opinii kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj. 

  • peelingi zabiegi intensywnie nawilżające ciało

Peeling ciała w kapsule kosmetycznej doskonale wygładzi skórę oraz zapewni wyrównanie kolorytu. Natomiast zabiegi intensywnie nawilżające i regenerujące skórę sprawią, że skóra będzie gładka i miękka w dotyku. Zabiegi rozświetlające ze złotem, perłami i kawiorem spowodują napięcie skóry oraz nadają jej pięknego wyglądu. Tego typu zabiegi oferują dobre salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej. Zapytaj w salonie co będzie dla Twojej jaki zabieg dla twojej skóry będzie najlepszy.

zadbane dłonie

Zadbane dłonie, a więc i wypielęgnowane paznokcie, są wizytówką kobiety. Dłonie wymagają szczególnej pielęgnacji, ponieważ są szczególnie narażone na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych, jak również różnego rodzaju detergentów. Zawsze pamiętajmy o stosowaniu kremów pielęgnacyjnych do rąk, nawet kilka razy dziennie, zwłaszcza po umyciu rąk zwykłym mydłem.

Jeżeli wykonujesz manicure sama w domu, przestrzegaj następującej zasady: paznokcie należy piłować za pomocą pilnika wyłącznie w jednym kierunku – od boków ku środkowi. Dzięki temu będą one mniej skłonne do rozdwajania się, a pomalowane zachowają efekt idealnego pokrycia lakierem na dłużej. Dobrym rozwiązaniem będą lakiery winylowe lub lakiery hybrydowe.

Zabieg parafinowy na dłonie jest rytuałem pielęgnacyjnym, polecanym szczególnie dla suchej i spierzchniętej skóry dłoni, w okresie jesienno-zimowym. Zabieg parafinowy na dłonie polecany jest również osobom mających częsty kontakt z detergentami.

Zabieg parafinowy rozpoczyna się od wykonania delikatnego peelingu dłoni. Następnie nakładany jest preparat odżywczy. Po czym kilkukrotnie zanurza się dłonie w specjalnie przygotowanej i podgrzanej parafinie, aż do osiągnięcia efektu grubej powłoki. Na dłonie nakłada się rękawice utrzymujące ciepło, a po około 20 minutach usuwa się parafinę. Ostatnim etapem jest wykonanie delikatnego masażu dłoni połączonego z aplikacją serum odżywczego.

Inne zabiegi i maseczki na wysuszoną skórę dłoni znajdziesz tutaj.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana