Jak wyszczuplić i zmniejszyć czubek nosa?

Jak wyszczuplić czubek nosa, nadać mu smukłego kształtu? Czy powiększenie grzbietu nosa da większą korzyść niż pomniejszenie czubka? Oto odpowiedź Eksperta portalu Derma Estetic dr n. med. Lubomira Lembas.

Zmniejszenie czubka nosa
zdj:womanadvice.pl

Czubek nosa

Panie Doktorze,

Piszę do Pana gdyż wyczytałam, że Pan specjalizuje się w „nosach”. Mam pytanie związane ze zmniejszeniem czubka nosa. Zawsze się śmiałam, że nos mam ładny tylko moje dziurki są dość długie i czubek szeroki. Jak wygląda zmniejszenie takiego nosa.

Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna

dr Lubomir Lembas operacje nosa

Dziękuję za pytanie,

trudno jest odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób nos odbiega od ogólnie przyjętych norm tylko na podstawie krótkiej pisemnej informacji (zdjęcie byłoby mile widziane). Nos ocenia się na tle twarzy, a każdą część nosa na tle pozostałych części nosa. Oznacza to, że mały nosek źle będzie wyglądał na tle dużej męskiej twarzy. Czasami czubek nosa ma prawidłową wielkość w stosunku do wielkości twarzy, ale grzbiet nosa jest mały i to powoduje, że czubek wydaje się zbyt duży – w takich przypadkach powiększenie grzbietu nosa daje większą korzyść niż pomniejszenie czubka. W uzyskiwaniu dobrych wyników operacji nosa najważniejsze jest zachowanie proporcji. Z informacji uzyskanych od Pani wynika, że przeszkadza Pani wielkość czubka nosa – w większości takich przypadków operacja polega na zmniejszeniu części chrzęstnej nosa. Jest takie powiedzenie wśród chirurgów operujących nosy, że jeśli chirurg opanuje sztukę zmiany kształtu czubka nosa to znaczy, że opanował sztukę plastyki nosa. Inne powiedzenie mówi, że jeśli pacjent po zabiegu zadowolony jest z kształtu czubka nosa to zadowolony będzie z wyniku całej operacji . Plastykę części chrzęstnej nosa wykonuję w znieczuleniu ogólnym, operacja trwa około 2 h, po zabiegu trzeba zostać w klinice na 1 dobę, wczesny okres rekonwalescencji to 2 tygodnie – po tym czasie nos ma nowy kształt, a nikt nie zauważy już śladów po przebytej operacji. W celu kwalifikacji do zabiegu warto udać się na osobistą konsultację do specjalisty chirurgii plastycznej specjalizującego się w operacjach nosa.

Zapraszam,

Lubomir Lembas

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podniesienie piersi i nadanie im kształtu „jabłuszka”

Co zrobić gdy skóra na naszych piersiach jest zwiotczała oraz uległa rozciągnięciu? Ekspert portalu Derma Estetic dr n.med. Lubomir Lembas odpowiada na pytanie czym jest zabieg mastopeksji i jakie są typy plastyki piersi.

jak skutecznie podnieść piersi? co to jest mastopeksja?
zdj:klinikasirek.pl

Witam,

Panie Doktorze chciałabym się dowiedzieć na czym polega zabieg mastopeksji? Posiadam dość wiotką skórę piersi, kolokwialnie mówiąc mam wrażenie, że piersi mi wiszą, działa na nie siła grawitacji. Chciałabym się dowiedzieć czy ten zabieg spowoduje, że moja kobiecość powróci? A jeśli nie jest to zabieg dla mnie, to co innego można zrobić z tak obwisłą skórą?

Pozdrawiam,

Małgorzata Kołakowska

 

Dzień dobry,

dziękuję za pytanie. Piersi kobiece o miseczce c i więcej mają na tyle dużą masę, że siły grawitacji powodują, że z czasem piersi opadają. Poza upływającym czasem na kształt piersi mają też wpływ przebyte ciąże, porody i karmienie piersią – w tych okresach życia kobiety gruczoły piersiowe stają się większe, a skóra piersi się rozciąga. Po zaprzestaniu karmienia gruczoły piersiowe wracają do stanu wyjściowego, a czasami nawet częściowo zanikają, ale skóra niestety tylko częściowo się obkurcza.

Piersi zmieniają też kształt pod wpływem wahań masy ciała – do zwiotczenia i opadania piersi dochodzi też w wyniku dużej utraty masy ciała.
Mastopeksja to zabieg chirurgiczny inaczej zwany plastyką piersi – celem jego jest modelowanie piersi. Zabieg polega na zmianie kształtu piersi przy zachowaniu ich wielkości. Chirurg zmniejsza i przemieszcza ku górze kompleks brodawka otoczka, usuwa nadmiar skóry i modeluje gruczoł, tak żeby piersi miały kształt „jabłuszka”.

Są trzy podstawowe typy plastyki piersi różniące się długością blizny pooperacyjnej:

  1. Plastyka około-otoczkowa – pozostawia bliznę tylko wokół kompleksu brodawka/otoczka.
  2. Plastyka z pionową linią blizny – tu dodatkowo jest pionowa blizna na środku piersi.
  3. Plastyka z blizną w kształcie odwróconej litery T – w tej metodzie dodatkowo poza blizną wokół kompleksu brodawka/ otoczka i poza pionową blizną jest jeszcze blizna pozioma w bruździe pod-piersiowej.
Wybór metody operacyjnej jest uzależniony od wielkości piersi i nadmiaru skóry – im większe piersi i większy nadmiar skóry tym dłuższa musi być linia blizny. Metody plastyki piersi nie mogą być stosowane wymiennie – one się uzupełniają. Czasami plastykę piersi łączy się z redukcją – plan zabiegu jest taki sam, ale dodatkowo zmniejsza się gruczoły piersiowe. Operację wykonuje się w narkozie, trwa ona 2-3 h i po zabiegu trzeba pozostać w klinice na 1 dobę. Wczesny okres rekonwalescencji trwa 2 tyg. Po tym czasie rany są zagojone można wrócić do pracy umysłowej i prowadzenia auta. Powrót do wysiłków fizycznych to najwcześniej po 6 tygodniach. Warunkiem niezbędnym do kwalifikacji do zabiegu jest osobista konsultacja.
Zapraszam,
Lubomir Lembas

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Makijaż dla osoby starszej

Kiedy mamy świeżą i młodą cerę makijaż jest rzeczą dość prostą i w większości przypadków (o ile nie popełnimy wielu „makijażowych wykroczeń”) to będziemy wyglądać naturalnie i ładnie. U osoby starszej niestety makijaż jest rzeczą dość skomplikowaną. Najczęstszym problemem jest opadająca powieka, zmarszczki w okolicy ust i dość rzadkie rzęsy. Wizażystka musi także umiejętnie zasłonić przebarwienia. Jeśli makijaż będzie umiejętnie wykonany możemy odmłodzić twarz nawet o kilka lat. Nieumiejętnie wykonany makijaż może jeszcze bardziej postarzeć. Czego powinniśmy unikać w makijażu dla osoby po 50 i 60 roku życia? Co postarza w makijażu?

co postarza w makijażu
zdj:fakt.pl

Oto nasza lista 5 najbardziej postarzających makijażowych błędów.

  1. Perłowy cień

Perłowe cienie są świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza stosowane w makijażu wieczorowym, czy sylwestrowym. Pięknie się mienią i powiększają optycznie oko. Stosowane w kącikach oczu odświeżają spojrzenie. U osoby starszej nie są jednak najlepszym rozwiązaniem. Działają jak lupa – widać każde załamanie skóry i zmarszczkę. W przypadku makijażu dla pięćdziesiątki, czy sześćdziesiątki lepiej sprawdzą się żywe, ale matowe cienie.

Może Cię zainteresuje: Makijaż powiększający oczy 8 prostych kroków

  1. Smokey-eye

Smokey-eye pięknie prezentuje się w makijażu wieczorowym, zwłaszcza u kobiet z ładną oprawą oczu. Nie jest to najłatwiejszy makijaż oczu, a nieumiejętnie wykonany może bardzo pomniejszyć oko. U osób starszych pojawia się problem opadającej powieki, dlatego makijaż typu smokey, który jest bardzo ciemny i mocny, może je dodatkowo pomniejszyć. Umiejętnie wykonana kreska na górnej powiece i podkreślenie rzęs wydłużającym tuszem w zupełności wystarczy.

Zobacz jak wykonać idealną kreskę na oku

  1. Mocne podkreślenie brwi

W tym sezonie bardzo modne jest mocne podkreślenie brwi. Brwi a’la przecinki już dawno odeszły do lamusa, dlatego w makijażu zarówno dziennym jak i wieczorowym często dominują naturalne i grube brwi. Jest to duży plus, ponieważ twarz wygląda bardzo świeżo i naturalnie. Mocne podkreślenie brwi może jednak wyglądać karykaturalnie, zwłaszcza u osób starszych. Mocno podkreślone brwi będą bardzo kontrastowały z delikatnymi włosami i rzęsami. Zamiast podkreślić oprawę oka sprawimy, że nasza klientka będzie wyglądała bardzo nienaturalnie. Lekkie pogrubienie brwi jest wskazane, o ile całość wygląda naturalnie.

  1. Bardzo intensywny kolor szminki

Bardzo często możemy spotkać kobiety w podeszłym wieku, które używają bardzo intensywnych kolorów szminki. W połączeniu z nieumiejętnym pogrubieniem brwi całość wygląda dość komicznie. Wszystko przez pojawiające się w tym wieku opadanie kącików ust. Wargi wydają się mniejsze, a podkreślenie ich ciemnym kolorem jeszcze bardziej je zmniejsza, zamiast je uwydatnić. Pomocne będzie wyrównanie ust za pomocą dobrze dobranej do koloru szminki konturówki i zastosowanie kolorów nieco mniej intensywnych, niż te które dobiera się dla osób młodszych.

  1. Szminki i błyszczyki bardzo jasne typu nude

Tak jak w przypadku zbyt intensywnej szminki, zastosowanie szminki zbyt bladej może doprowadzić do makijażowej katastrofy. Bardzo jasna szminka „zleje się” z ziemistą i bladą skórą, a bardzo jasny kolor wydobędzie wszystkie zmarszczki i nierówności w okolicy ust. Blade błyszczyki wyglądają bardzo modnie, o ile właściwie dobierzemy je do kształtu ust i wieku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana