Jak podnieść opadający kącik ust za pomocą nici?

Sprawdźmy czy za pomocą nici można podnieść opadający kącik ust. Na pytanie Czytelniczki odpowiada dr Ewa Rybicka, Ekspert naszej strony, właścicielka Kliniki Estetica Nova w Warszawie.

Jak podnieść opadający kącik ust? Czy za pomocą nici można podnieść kącik ust?

Dzień dobry Pani Doktor,

w ostatnim czasie pojawia się dużo informacji na temat nici. Nie mogę natomiast znaleźć odpowiedzi czy za pomocą nici można podnieść kącik ust? jeśli tak, to czy taki zabieg jest skuteczny? Jak długo utrzymują się efekty i ile kosztuje.

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
Kamila

Dzień dobry,
Tak, za pomocą nici Aptos można skorygować opadający kącik ust. Aby zabieg był skuteczny należy prawidłowo zdiagnozować źródło problemu i zastosować  dobraną do niego metodę z zastosowaniem nici Aptos. Doświadczony lekarz ma możliwość wyboru i zastosowania odpowiedniej metody.  Z tego powodu podanie ceny zabiegu bez konsultacji nie jest możliwe.
Pozdrawiam,
dr Ewa Rybicka
Przeczytaj również:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Siemię lniane na włosy – poznaj przepis

Lecznicze właściwości siemienia lnianego znane i wykorzystywane są od bardzo dawna. Siemię lniane pomaga w schorzeniach układu pokarmowego m.in. nieżycie żołądka i dwunastnicy, a także chorobie wrzodowej. Świetnie wpływ również na stan włosów. Jak? Sprawdź.

zdj: pixabay.com/pl/Free-Photos-242387/

siemię lniane właściwości

Nasiona lnu zawierają bardzo dużo oleju, a także witaminę C, enzymy, cynk, magnez, żelazo. Olej, który uzyskujemy z nasion lnu, zawiera kwasy tłuszczowe omega-6, fitosterole i witaminę E.

Nienasycone kwasy tłuszczowe obecne w siemieniu odpowiadają za właściwe nawilżenie, elastyczność i sprężystość włosów. Dlatego też maska z siemienia lnianego świetnie sprawdzi się jako maseczka regenerująca lub wcierka nawilżająca.

zdj: pixabay.com/pl/Pezibear-526143/

siemię lniane na włosy

maseczka z siemienia na włosy

Żel z siemienia lnianego szczelnie pokrywa włosy. Dzięki niemu włosy są błyszczące, miękkie, śliskie i gładkie, nie plączą się i nie puszą. Włosy u nasady nie są obciążone, a końce są sypkie i rozprostowane. Żel z siemienia lnianego nakładany na skórę głowy odżywia ją (dzięki temu same włosy są w lepszej kondycji) i uśmierza podrażnienia.

maseczka z siemienia przepis

Dwie łyżki siemienia lnianego zalewamy wodą i gotujemy powoli na małym ogniu ok. 10 – 15 minut. Pilnujemy siemienia i mieszamy od czasu do czasu, aby nie przywarło do dna. Woda zamienia się w żel o konsystencji przypominającej kisiel. Żel z siemienia zdejmujemy z ognia i odstawiamy do ostygnięcia.

Po wystygnięciu przecedzamy siemię lniane przez gazę lub sitko. Żel nakładamy na wilgotne włosy, które owijamy folią, a następnie nakładamy na głowę ręcznik. Po ok. 30-45 minutach spłukujemy siemię lniane ciepłą wodą. W przypadku, gdy mamy zniszczone włosy, maskę z siemienia zostawiamy na włosach na dłużej, nawet na całą noc. Aby wzmocnić działania siemienia lnianego na włosy można dodać również do papki kilka kropel olejku do włosów.

żel z siemienia do stylizacji włosów

Żel z siemienia

Żel z siemienia lnianego bardzo ładnie podkreśla skręt włosa. Doskonale sprawdza się jako naturalny żel do włosów lekko falowanych, kręconych czy nawet na mocnych spiralach.

W zależności od długości i gęstości włosów, przygotowujemy żel podobnie jak maseczkę. Ilość wody, gęstość żelu musimy dobrać indywidualnie. Kiedy damy go za dużo – włosy będą mieć o wiele mniejszą objętość na głowie, pojedyncze loki będą twarde i zbite.

Żel z siemienia przepis

Proponujemy 1/3 szklanki siemienia lnianego zagotować w 2/3 szklanki wody. Powstały żel odcedzamy, a po wystygnięciu wgniatamy w fale czy loki. Żel z siemienia lnianego można stosować zarówno na włosy wilgotne, jak i na włosy suche.

Maseczkę czy żel z siemienia lnianego powinno się przechowywać w lodówce, inaczej po ok. 2 dniach może się zepsuć.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym

Trądzik różowaty (rosacea) to rumieniowe, grudkowate i krostkowe wykwity na twarzy, których podłożem jest łojotok i zaburzenia naczynioruchowe. Trądzik różowaty to przewlekły stan zapalny skóry, który najczęściej dotyka osoby po 30 r.ż., z czego w zdecydowanej większości kobiety. Najczęściej występuje na środkowej części twarzy, w postaci rumienia i poszerzonych naczyń krwionośnych, grudek oraz krostek.

przyczyny trądziku różowatego

Do przyczyn powstawania trądziku różowatego zalicza się:

  • gwałtowne zmiany temperatur,
  • predyspozycje genetyczne,
  • promieniowanie UV,
  • przewlekłe zaparcia,
  • przyjmowanie leków obniżających poziom cholesterolu i kwasu nikotynowego,
  • spożywanie ciężkostrawnych potraw i alkoholu,
  • zaburzenia endokrynologiczne (choroby tarczycy, zaburzenia miesiączkowania),
  • zakażenia bakteryjne,
  • zdenerwowanie i stres.

Uważa się, że najbardziej narażone na zachorowanie są kobiety, a także osoby o jasnej karnacji i cerze naczynkowej oraz mieszkańcy Europy Północnej i Zachodniej i Ameryki Północnej.

trądzik różowaty – rodzaje

Wyróżnia się kilka postaci trądziku różowatego:

  • teleangiektatyczno-rumieniowatą, której objawem jest rumień stały lub tymczasowy, często towarzyszą mu teleangiektazje, obrzęk twarzy oraz uczucie pieczenia skóry.
  • grudkowo-krostkową, w przypadku której objawem jest trwały rumień, znajdujący się na środkowej części twarzy. Mogą także pojawiać się grudki oraz krostki.
  • z dominacją zmian przerostowych, charakteryzującej się tym, że skóra ma nierówną powierzchnię i jest zgrubiała, ponadto obecne mogą być guzki. Zmiany obecne są głównie na nosie, mogą pojawić się również na czole, policzkach, brodzie czy na uszach. Dodatkowo objawem bywa zapalenie mieszków włosowych.

pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym

W przypadku trądziku różowatego niezmiernie ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry. Osoby dotknięte tym schorzeniem powinny sięgać przede wszystkim po odpowiednie dla tego typu skóry dermokosmetyki. Bardzo ważne jest nawilżanie skóry, stosowanie odpowiednich preparatów do mycia i pielęgnacji, bez dodatku alkoholu. Skórę należy traktować bardzo delikatnie, aby nie powodować dodatkowych podrażnień. Zatem niewskazane są peelingi mechaniczne, maski rozgrzewające, gorące kąpiele czy korzystanie z sauny. Kremy, żele oraz emulsje przeznaczone do cery z trądzikiem różowatym do twarzy oczyszczają skórę z nadmiaru sebum, przywracają jej naturalną równowagę hydrolipidową, a także zmniejszają rumień i zaczerwienienie.

Dermokosmetyki dla skóry z trądzikiem różowatym najczęściej bazują na:

  • alantonie, kwasie hialuronowym i aminokwasach o właściwościach nawilżających i odżywczych,
  • bioflawonoidach, witaminach C i K, ekstrakcie z kasztanowca, które uszczelniają naczynia krwionośne,
  • bisabololu, ekstrakcie z nagietka i algach działających łagodząco i kojąco,
  • pantenolu, ceramidach, witaminie E o działaniu ochronnym i wzmacniającym płaszcz hydrolipidowy skóry,
  • witaminie PP, azulenie, arnice górskiej, które wzmacniają ściany naczyń krwionośnych.

Dodatkowo kremy do twarzy powinny zawierać filtry UVA i UVB chroniące skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W zimie konieczna jest odpowiednia ochrona skóry twarzy – kremy ochronne, półtłuste, a nawet tłuste.

leczenie trądziku różowatego

Trądzik różowaty to schorzenie, którego da się całkowicie wyleczyć. Lekarz dermatolog lub kosmetolog po zdiagnozowaniu rosecea zaproponuje nam odpowiednie leczenie. Zastosowanie dobrze dobranych preparatów miejscowych, leków doustnych i zabiegów kosmetycznych czy medycyny estetycznej, można  znacznie ograniczyć postęp choroby i chronić przed pojawianiem się kolejnych zmian na skórze. Pamiętajmy, że leczeniem trądziku różowatego powinien się zajmować dermatolog lub doświadczony kosmetolog. Nie próbujmy leczyć tego schorzenia na własną rękę.

leczenie trądziku różowatego – terapia miejscowa

Na rynku dostępna jest szeroka gama preparatów, które można stosować w leczeniu trądziku różowatego. Do jednych z najskuteczniejszych leków miejscowych zalicza się preparaty z metronidazolem, a także z erytromycyną, klindamycyną, kwasem azelainowym. Ponadto dobre efekty widoczne są również po zastosowaniu retinolu, witaminy C, alfa-hydroksy kwasów, substancji imidazolowych.

leczenie trądziku różowatego – terapia ogólna

W przypadku terapii ogólnej trądziku różowatego stosuje się antybiotykoterapię. Do najbardziej skutecznych leków zalicza się tetracyklinę, limecyklinę oraz erytromycynę. Przebieg leczenia, w tym dawkowanie są podobne do zaleceń w przypadku trądziku pospolitego.

Kolejnym skutecznym preparatem jest metronidazol, który wymaga kilkutygodniowego okresu stosowania. W najcięższych przypadkach trądziku różowatego stosuje się izotretinoinę, w dawkach takich jak w trądziku zwykłym. Lekarze dermatolodzy często zalecają również leczenie uzupełniające witaminami PP i B2.

trądzik różowaty zabiegi kosmetyczne

W leczeniu trądziku różowatego dobre efekty przynoszą również niektóre zabiegi kosmetyczne czy medycyny estetycznej. Przedstawiamy najbardziej skuteczne.

  • peeling medyczny Azelac Peel

Peeling medyczny Azelac Peel jest przeznaczony stworzony dla skóry tłustej, z trądzikiem pospolitym oraz różowatym.  Kwas azelainowy to naturalny składnik złuszczający, który hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku oraz wytwarzanie kwasów tłuszczowych, mających istotne znaczenie w powstawaniu zmian trądzikowych. Wykazuje również silne działanie w leczeniu przebarwień.

  • jonoforeza z witaminą C i wapniem

Jonoforeza polecana jest dla skór z trądzikiem pospolitym lub różowatym, rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, stanami zapalnymi, przebarwieniami, bliznami oraz dla skór wiotkich i wrażliwych. Jonoforeza to zabieg, którego celem jest wprowadzenie kosmetycznych związków aktywnych lub leków do tkanek przy użyciu prądu stałego. Prąd działa również bezpośrednio na tkanki i powoduje, że skóra jest lepiej ukrwiona, dotleniona i odżywiona. Substancje kosmetyczne wprowadzane w głąb skóry pozwalają na leczenie zmian naczyniowych, trądzika i blizn.

  • IPL

Światło IPL usuwa rumień i bardzo drobne naczynia powierzchowne, zapobiega również powstawaniu nowych zmian naczyniowych, rumienia i cech trądzika różowatego. Światło IPL dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik krwinek czerwonych. Jest ono zamieniane na energię termiczną, która zamyka drobne naczynia, powoduje przebudowę skóry.

  • VPL

VPL wykorzystuje się do likwidowania przewlekłego rumienia oraz usuwania mniejszych naczynek krwionośnych, które nie zostały zlikwidowane podczas zabiegów IPLem. Podczas zabiegu emituje ona mikrobłyski docierające do miejsc zmienionych chorobowo. Podczas zabiegu, podobnie jak w przypadku terapii IPL, zachodzi proces fototermolizy.

  • elektrokoagulacja

W przypadku redukcji rumienia po wcześniejszych zabiegach lub gdy rumień nie występuje, a pojawiają się pojedyncze popękane naczynka, zaleca się przeprowadzenie zabiegu elektrokoagulacji. Elektrokoagulacja polega na zamykaniu naczynek za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. Specjalna elektroda dotyka każde naczynko, ścina znajdujące się w nich białko, w wyniku czego naczynko samo się zamyka i uszczelnia.

  • laseroterapia

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg, który pozwala na skuteczne skorygowanie różnego rodzaju zmian skórnych. Zabieg zamykania naczynek laserem obarczony jest minimalnym ryzykiem, jest w pełni bezpieczny, nie powoduje powikłań oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji. W różnych klinikach i gabinetach medycyny estetycznej zabiegi zamykania naczynek przeprowadzane są z wykorzystaniem różnego rodzaju laserów, w tym Cutera, Cynosure Cynergy, Fotona SP Dynamis oraz Gemini.

odżywianie a trądzik różowaty

Dieta osoby z trądzikiem różowatym powinna być bogata w witaminy: B2, PP, C oraz świeże owoce i warzywa. Należy pamiętać o tym, że spożywanie gorących, bądź bardzo zimnych potraw czy napojów zaostrza zmiany skórne. Ponadto pikantne, kwaśne i ciężkostrawne potrawy, alkohol, mocna kawa lub herbata pogarszają stan skóry. Korzystnie w przypadku leczenia skóry z trądzikiem różowatym działa picie wywaru z bratka, rumianku i szałwii. Trzeba mieć świadomość, że jednym z czynników warunkujących powstawanie trądziku różowatego są przewlekłe zaparcia. Ich powstawaniu sprzyja zbyt małe spożycie wody, dieta uboga w błonnik, warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, warzywa strączkowe oraz dieta bogata w przetworzone produkty, tłuszcze nasycone, cukry rafinowane oraz słodzone napoje.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana