Czym można usunąć znamię?

Czy można usunąć znamię, które mamy na nodze, które nam przeszkadza i dodatkowo szpeci? Na to pytanie odpowiada Ekspert portalu Derma Estetic dr Marzena Lorkowska-Precht

Jak usunąć znamię z nogi?

Witam Państwa,

Mam pytanie odnośnie usunięcia znamiona, jest obszerne  od uda trochę za kolano, znamię jest wrodzone nie zmienia koloru wielkości nic się nie dzieje nawet po opalaniu na słońce. Z początku znamię było małe ale rosło wraz ze mną, przestało zmieniać wielkość kiedy przestałam rosnąć. Jest to zbyt duże, że aż nie komfortowe i wstydliwe. Chciałabym się dowiedzieć czy jest szansa zlikwidowania tego w stopniu chociaż lekkim a najlepiej całkowitym, laserem, poprzez wycięcie itp. Mieszkam za granicą i nie jestem w stanie przyjechać najpierw na konsultacje. Po prostu chcę mieć pewność że można to usunąć i wtedy bym się umówiła, jak długie są kolejki oczekiwania? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam Monika

Witam Pani Moniko,

Jak widać znamię jest bardzo rozlegle, trudno jest też zorientować się po zdjęciach co do jego głębokości. A może to jest plama typu cafe au
lait? Tego nie jestem w stanie ocenić… Teoretycznie można byłoby spróbować laserem – bardzo dobry sprzęt ma w Warszawie dr Ambroziak. Wydaje mi się jednak, że nawet jeśliby się podjął leczenia, byłoby to co najmniej kilka zabiegów.

Pozdrawiam,

Marzena Lorkowska-Precht

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Usunięcie zbędnych włosków z twarzy – jak się do tego zabrać?

Na samą myśl o depilacji włosków na tak delikatnej skórze jaką jest skóra twarzy, niektóre kobiety reagują gęsią skórką. Mowa oczywiście nie o depilacji kilku włosków w okolicach łuku brwiowego, ale o tych widocznych nad górną wargą. Jak skutecznie i przy zachowaniu jak największego komfortu usunąć te niechciane włoski?

Skuteczne sposoby na usunięcie wąsika dermaestetic
Chyba każda kobieta przyzna, że widoczne, czarne włoski nie są czymś, co dodaje urody. Najczęściej występują u brunetek oraz pań, które borykają się z problemami hormonalnymi. Włoski można depilować maszynką. To najprostszy sposób, a sama maszynka jest narzędziem prostym w obsłudze, tanim i powszechnie dostępnym. Zabieg depilacji z jej użyciem jest krótki i całkowicie bezbolesny. Jakie są jednak takiego działania konsekwencje? Ten rodzaj depilacji powoduje, że włoski stają się coraz twardsze i ostrzejsze, a częstotliwość golenia wzrasta do dwóch dni. Nie jest to więc rozwiązanie dobre na dłuższą metę.

Samodzielnie, w warunkach domowych, możemy także pozbyć się zbędnego owłosienia za pomocą zwykłej pęsety. Włoski wyskubujemy szybkim i zdecydowanym pociągnięciem – tylko wtedy możemy być pewne, że włos został usunięty razem z cebulką. Po przeprowadzeniu zabiegu należy przemyć skórę alkoholem, aby ją odkazić i zminimalizować ryzyko podrażnienia.

Kolejnym sposobem, który wybiera duża grupa kobiet, jest usunięcie wąsika za pomocą wosku: na ciepło lub na zimno. Ten pierwszy należy rozgrzać do odpowiedniej temperatury, rozprowadzić cienką warstwę na skórze zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, a następnie przyłożyć pasek do depilacji. Po odczekaniu kilku minut paski ściągamy silnym i zdecydowanym ruchem. Zabieg ten zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych, lecz jest bardzo skuteczny – w przypadku wykorzystania wosku, efektem gładkiej skóry możemy cieszyć się około trzech tygodni. Z kolei przy drugim typie wosku wykorzystujemy gotowe plastry – rozgrzewamy je w dłoniach i przykładamy na skórę, po czym, tak jak w przypadku wosku „na ciepło”, po kilku minutach odrywamy plastry. Jest to wygodny sposób, gdyż plastry są już gotowe, sęk jednak w tym, że ta forma wosku jest mniej skuteczna i nie usuwa wszystkich cebulek. Warto dodać, że przy depilacji woskiem nie ma znaczenia kolor włosa i skóry.

Zdecydowanie bardziej polecamy walczyć z wąsikiem za pomocą lasera. Zabieg może być przeprowadzony w gabinecie kosmetycznym lub gabinecie medycyny estetycznej. Podczas zabiegu używa się intensywnego światła, które niszczy cebulkę włosa. Najlepsze rezultaty uzyskuje się u osób z jasną skórą i ciemnymi włosami. Metoda ta daje trwałe rezultaty, jednak aby już na zawsze cieszyć się gładką skórą, potrzebnych jest zwykle kilka zabiegów. Do zabiegu trzeba się również odpowiednio przygotować – bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji. Przeciwwskazaniem do zabiegu będzie opalenizna oraz aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu.

 

zdj: wersalspa.pl

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Genodieta – znajdź dietę idealną dla siebie!

Jeśli chcesz znaleźć dietę, dzięki której jednocześnie osiągniesz wyśnioną sylwetkę i wspomożesz swoje zdrowie – przyjrzyj się nieco nowemu odkryciu, jakim jest Genodieta. Genodieta jest niczym innym, jak programem żywieniowym, skomponowanym przez specjalistów, indywidualnie dla każdego pacjenta. Sekret Genodiety opiera się na wiedzy zapisanej w naszym… DNA.


Czym jest Genodieta?

Genodieta odwołuje się do indywidualnych zdolności metabolicznych, wykorzystując informacje zawarte w naszych genach, a także analizę wzajemnego wpływu genów na siebie. Dzięki Genodiecie jesteśmy w stanie nie tylko uzyskać wymarzoną wagę, ale także zadbać o odpowiednie funkcjonowanie całego organizmu. Genodieta pozwala na skuteczne pozbycie się nadmiaru kilogramów lub przybranie wagi, minimalizuje także ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych. Co więcej, na podstawie genodiety możliwe jest stworzenie skrojonego na miarę programu aktywności fizycznej, który będzie odpowiedzią na potrzeby naszego organizmu.

Badanie

Zanim jednak otrzymamy przepis na zdrowie, należy wykonać proste badanie, dzięki któremu możliwe jest ustalenie właściwej genodiety. Badanie polega na pobraniu materiału genetycznego poprzez potarcie patyczkiem wymazowym wewnętrznej strony policzka. Następnie, pobrane DNA wysyłane jest do Włoch, gdzie eksperci medyczni rozpoczynają analizę. Cały proces, na który składają się pobranie materiału do badania, a także analiza i konsultacje, nosi nazwę Genodiet.

Pakiet konsultacji Genodiet składa się z modułu Genodiet Slim (pozwala na wykrycie produktów spożywczych sprzyjających osiągnięciu optymalnej wagi, identyfikując różne warianty kodu DNA), Genodiet Health (biorąc pod uwagę nasz genotyp, pomoże określić, które składniki odżywcze są nam potrzebne najbardziej, a których powinniśmy się wystrzegać) oraz modułu Genodiet Sensor (pozwala na identyfikację wariantów genów odpowiedzialnych za nadwrażliwość lub nietolerancję pokarmową o podłożu genetycznym). Cały pakiet konsultacyjny kosztuje ok. 3500 zł brutto, natomiast jeśli zdecydujemy się jedynie na moduł Genodiet Slim, to wyniesie nas to ok. 1500 zł brutto.

Na podstawie informacji zawartych w naszych genach możliwe jest uzyskanie odpowiedzi na szereg pytań m.in.:

  • jak skutecznie schudnąć lub przytyć?
  • co zrobić, aby cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem?
  • jak spowolnić proces starzenia się organizmu?

To tylko niektóre z pytań, na jakie jesteśmy w stanie uzyskać odpowiedzi wykonując jednorazowe badanie z użyciem patyczka. Analiza DNA jest podstawą do stworzenia genodiety. Oprócz indywidualnego programu żywieniowego, Genodiet dostarcza nam informacji o tym, jak wzmocnić system odpornościowy i zapobiegać chorobom cywilizacyjnym, takim jak: cukrzyca, miażdżyca czy otyłość. Określa także nietolerancję na gluten czy laktozę.
W skrócie, Genodiet, opierając się na informacjach zawartych w naszym DNA, dostarcza wskazówek dla codziennego, właściwego funkcjonowania.

Również jurorka Top Model Joanna Krupa poddała się badaniu genetycznemu.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana