Choroby nowotworowe a zabiegi laserowe? Odpowiada dr Katarzyna Kwarecka

Każda z nas chce wyglądać pięknie. Osoby, które przeszły choroby nowotworowe bardzo często zastanawiają się czy zabiegi medycyny estetycznej są dla nich. Jakim zabiegom mogą się poddać, a którym nie.

 

Dzień dobry Pani Doktor,
Chorowałam na raka, obecnie jestem już zdrowa. Chciałabym się dowiedzieć czy po takiej chorobie jak przeszłam mogę  poddawać się zabiegom laserowym, wykorzystujących podczerwień bądź prąd. Czy są jakieś przeciwwskazania do takich zabiegów dla osób po przejściach z taką chorobą?

Bardzo dziękuję za odpowiedź,
Renata

Witam,

U pacjentów z historią nowotworową odradzamy zabiegi, które mogą być stymulacją, a do nich należą zarówno zabiegi laserowe, ultradźwięki, prąd… Oczywiście należy indywidualnie rozpatrzyć sytuacje każdego z pacjentów, jaki to był nowotwór, czas remisji….

Z pozdrowieniami,

Katarzyna Kwarecka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak usunąć blizny potrądzikowe? Odpowiada dr Katarzyna Kwarecka

Masz blizny potrądzikowe? Nie wiesz jak się ich pozbyć? Zobacz co proponuje Ekspert portalu Derma Estetic

 

Witam, Obecnie mam 33 lata a na mojej twarzy pozostały blizny potrądzikowe. Są bardzo duże. sporo”dziur” znajduje się na policzkach i na czole. Czy jest jakaś metoda/metody by się tego pozbyć? Czy takie zabiegi są drogie, po jakim czasie są widoczne efekty i jak długo się utrzymują?

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Marek

 

Witam Panie Marku,

W leczeniu blizn potrądzikowych wykorzystuje się rożne metody, które poprzez drażnienie, naruszenie ciągłości skóry wymuszają procesy naprawcze, regenerujące skórę… Można zauważyć znaczne wypłacenia blizn, ale byłabym bardzo ostrożna z obiecywaniem całkowitej ich likwidacji. Mogą to być peelingi medyczne, zabiegi laserowe, są to zabiegi seryjne a ilość powtórzeń zależy od intensywności terapii i indywidualnej reakcji na zabieg, trudno tu sugerować cenę, w zależności od wyboru terapii np. cztery peelingi TCA to koszt ok. 1000 zł., zabiegi raz w tygodniu 4 razy czyli miesiąc i po kolejnych 6 tygodniach ocena efektów… ale to tylko jeden z przykładów, inna drogą jest wypełnianie blizn i tu ampułka kosztuje ok 1500 zł. a efekty będą widoczne natychmiast po zabiegu, ale będą się utrzymywać 1-2 lata.

Pozdrawiam,

Katarzyna Kwarecka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak przedłużyć trwałość szminki? Kilka trików.

Kupując szminkę zastanawiamy się czy jest trwała i jak długo utrzyma się na naszych ustach. Dopóki nie kupimy, nie przekonamy się. Podpowiadam co zrobić by utrzymać jej trwałość jak najdłużej.

 

 

  • Szminka dużo lepiej utrzymuje się na ustach, które uprzednio zostały wygładzone. W związku z tym na początku wykonaj peeling ust bądź pocieraj usta szczoteczką do zębów (najlepiej tą z miękkim włosiem) z odrobiną wazeliny.
  • Przed pomalowaniem ust przyprósz je odrobiną pudru.
  • Usta obrysuj konturówką zbliżoną jak najbardziej do odcienia szminki.
  • Tak przygotowane usta pomaluj szminką. Nadmiar odciśnij w chusteczkę higieniczną. Następnie pomaluj jeszcze raz.

 

A Wy macie swoje sprawdzone sposoby? Jeśli tak podzielcie się nimi – czekam na Wasze komentarze poniżej.zdj. wroclaw.dermed.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana